Middlesex University Dubai

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

Nasza przeszłość

Middlesex został założony jako uniwersytet w 1992 roku. Obecnie jest powszechnie uważany za doskonałego międzynarodowego dostawcę szkolnictwa wyższego o wybitnych kwalifikacjach akademickich oraz o wysokich szansach na zatrudnienie i dobrych absolwentach.

Historia Middlesex University rozpoczęła się pod koniec lat 80. XIX wieku, kiedy dwie instytucje edukacyjne otworzyły swoje podwoje w północnym Londynie - St Katherine's College i Hornsey School of Arts and Crafts. Oba stałyby się częścią Politechniki Middlesex, która została założona w 1973 roku. Middlesex otrzymał tytuł „University” - przez Royal Assent - w 1992 roku.

Najważniejsze daty w historii Middlesex:

 • 1878 - Otwarcie St Katherine's College w Tottenham i działa od ponad wieku
 • 1882 - Założenie Hornsey School of Arts and Crafts
 • 1901 - Rozpoczęcie Instytutu Technicznego Ponders End (wciąż będącego domem programów nauk społecznych na Uniwersytecie)
 • 1939 - otwarcie Instytutu Technicznego Hendon w Burroughs, Hendon. Najpopularniejszy kampus uniwersytecki - znacznie odmłodzony - nadal tu działa
 • 1947 - Trent Park College of Education rozpoczyna szkolenie niezbędnych nauczycieli w okresie powojennym. Nauczyciele są nadal szkoleni na terenie kampusu Trent Park
 • 1962 - Otwarcie nowego College of Speech and Drama
 • 2005 - Middlesex University otwiera swój pierwszy zagraniczny kampus w Dubaju, ZEA
 • 2010 - doktor uniwersytetu - Pan Misho Ravic
  • Uniwersytet Middlesex w Londynie przyznaje doktorat honoris causa założycielowi Middlesex University Dubai i współprzewodniczącemu zarządu Middlesex University Dubai , Misho Ravicowi. Doktorat Uniwersytetu jest najwyższym zaszczytem Uniwersytetu.

Nasza teraźniejszość

Middlesex University to dynamiczny uniwersytet cieszący się innowacyjnością i doskonałością w nauczaniu i badaniach.

Middlesex University Dubai to pierwszy zagraniczny kampus znanego na całym świecie uniwersytetu Middlesex w Londynie. Kampus, który został otwarty w styczniu 2005 r., Ma ponad 3000 studentów ze ponad 100 narodowości i oferuje programy licencjackie i podyplomowe z różnych dziedzin.

Jesteśmy prawdziwie globalnym uniwersytetem zaangażowanym w zaspokajanie potrzeb i ambicji zróżnicowanej kulturowo i międzynarodowej grupy studentów, oferując ambitne programy akademickie oparte na innowacyjnych badaniach, stypendiach i praktyce zawodowej. Przygotowujemy naszych studentów do bycia profesjonalnymi, wykwalifikowanymi osobami dostosowanymi do współczesnego świata, zaangażowanymi w uczenie się przez całe życie i mogącymi wnosić wkład w społeczności, w których żyją i pracują.

Oprócz posiadania wszystkich zalet związanych z byciem uniwersytetem brytyjskim studenci kampusu w Dubaju mogą korzystać ze wszystkich możliwości, jakie daje szybko rozwijające się nowoczesne miasto w sercu Bliskiego Wschodu, jednocześnie doświadczając różnorodnych narodowości i kultur tworzących populację z Dubaju. Kampus znajduje się w Dubai Knowledge Park, zajmując przestronne sale lekcyjne i obszary do nauki w czterech budynkach. Sam park wiedzy w Dubaju został utworzony w 2003 r. Dla międzynarodowych instytucji promujących uczenie się. Dlatego studenci Middlesex University Dubai mają okazję uczestniczyć w znacznie szerszej społeczności studentów.

Nasza przyszłość

Middlesex chce być globalnym uniwersytetem i opierać się na swojej wyjątkowej reputacji jako międzynarodowego dostawcy wysokiej jakości szkolnictwa wyższego. Middlesex jest głównym rekruteriem studentów zagranicznych w naszym kampusie w Dubaju i kampusie londyńskim. Ponad dwadzieścia stałych biur na całym świecie pomaga przyszłym studentom w każdym aspekcie planowania i aplikacji szkolnictwa wyższego.

Middlesex współpracuje również z jednymi z najbardziej prestiżowych międzynarodowych uniwersytetów i innych dostawców usług edukacyjnych. Programy Middlesex są prowadzone w ponad 100 instytucjach na całym świecie.

W ciągu następnej dekady uniwersytet zamierza otworzyć więcej kampusów Middlesex poza Wielką Brytanią oraz kontynuować rozwój i zapewniać - współpracując - wybitne szkolnictwo wyższe.

Reputacja i wpływ

Middlesex University Dubai to pierwszy zagraniczny kampus znanego na całym świecie uniwersytetu Middlesex w Londynie.

Certyfikaty jakości Middlesex University są znakomite. Middlesex University jest kontrolowany przez brytyjską Agencję Zapewnienia Jakości (QAA) dla szkolnictwa wyższego, a kampus w Dubaju jest integralną częścią tego procesu kontroli. Nasz kampus w Dubaju podlega tym samym rygorystycznym procedurom zapewniania jakości, które zapewniły Uniwersytetowi Middlesex najwyższe możliwe poparcie od QAA.

Middlesex University Dubai jest również licencjonowany przez rząd dubajski Urzędu ds. Wiedzy i Rozwoju (KHDA). Ponadto Międzynarodowa Rada ds. Zapewnienia Jakości w KHDA dokonuje przeglądu wszystkich programów oferowanych w Dubaju, aby upewnić się, że jakość programów nauczanych w Dubaju jest równoważna z programami na macierzystym kampusie w Londynie.

Programy akademickie w Dubaju mają taki sam system walidacji i monitorowania jak w Londynie, z tymi samymi egzaminami zdawanymi jednocześnie w obu miastach. Honorowe studia licencjackie i magisterskie przyznane studentom kampusu w Dubaju są zatem identyczne z tymi uzyskanymi przez studentów w londyńskich kampusach, a studenci zwykle mogą przenosić się między kampusami, jeśli chcą.

Niezależnie od tego, czy w Londynie czy Dubaju, studenci Middlesex University są przygotowani do znaczącej roli w światowej gospodarce.128288_pexels-photo-70292.jpeg Tim Gouw / Pexels

Audyt instytucjonalny przeprowadzony przez brytyjską Agencję ds. Zapewnienia Jakości (QAA) dla szkolnictwa wyższego

Middlesex University potwierdził jakość i standardy swojej oferty przez agencję Quality Assurance Agency for Higher Education (QAA) w Wielkiej Brytanii. QAA dokonuje przeglądu brytyjskich uniwersytetów w celu dostarczenia publicznych informacji na temat utrzymania standardów akademickich, a procesy audytu są szanowane na całym świecie za ich solidność. Oceny Szkolnictwa Wyższego QAA są przeprowadzane przez ekspertów z innych uniwersytetów i szkół wyższych. Każdy zespół recenzentów składa się z recenzenta studenta, ponieważ QAA uważa, że studenci powinni być partnerami w zapewnianiu jakości ich edukacji. Niedawno zespół recenzentów QAA odwiedził Middlesex University w październiku 2015 r. I ocenił, że jego standardy akademickie, jakość i poprawa możliwości uczenia się studentów oraz jakość informacji o możliwościach uczenia się spełniają oczekiwania Wielkiej Brytanii.

W poprzednim raporcie przeglądowym Uniwersytetu Middlesex opublikowanym w 2009 r. Wskazano jako „dobrą praktykę” skrupulatną uwagę poświęconą utworzeniu, rozwojowi i integracji kampusu uniwersyteckiego w Dubaju. Panel pochwalił Middlesex Dubai za skrupulatne metody i szczegółową dbałość o jakość, a być może ważniejsze dla zapewnienia możliwości nauki w Dubaju są porównywalne z możliwościami dostępnymi dla studentów w Londynie.

W 2014 r. QAA przeprowadziła przegląd edukacji ponadnarodowej (TNE) w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, który zaowocował pozytywnym raportem dla Middlesex University Dubai . Wsparcie duszpasterskie i akademickie udzielone studentom było szczególnie widoczne w przeglądzie. W przeglądzie stwierdzono, że „studenci mają wiele możliwości współpracy z pracodawcami podczas studiów, a ich szanse na zatrudnienie są uwzględnione w programie nauczania i zapewnianych zajęciach pozalekcyjnych”. Raport zawierał również potwierdzenie „rosnącej kultury badawczej” na terenie kampusu. W tym przeglądzie wzięło udział wielu studentów z całego uniwersytetu, a ich wkład odegrał kluczową rolę w zapewnieniu QAA wglądu w mocne strony naszego kampusu.

The Times Higher Education zacytował, że zgodnie z Przeglądem brytyjskiej edukacji transnarodowej w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, opublikowanym 4 czerwca: „Tylko dwóch dostawców, w tym […] Middlesex, jest łatwo rozpoznawalnych jako kampusy oddziałowe [oferujące] student spodziewałby się kampusu w Wielkiej Brytanii ”. (Times Higher Education, 12 czerwca 2014)

QAA jest niezależnym organem, który zapewnia zintegrowaną usługę zapewnienia jakości brytyjskim instytucjom szkolnictwa wyższego. Agencja promuje zaufanie społeczne, że jakość zapewniania i standardy nagród w szkolnictwie wyższym są chronione i podwyższane. Przeglądy Agencji obejmują publiczne i prywatne szkolnictwo wyższe na uniwersytetach i uczelniach, w tym ustalenia dotyczące współpracy z partnerami zagranicznymi; oraz poprzez ocenę jakości i standardów nauczania i uczenia się na poziomie przedmiotu. W wyniku tych działań powstają raporty, które są dostępne publicznie, w postaci publikacji drukowanych i na ich stronie internetowej.

128479_pexels-photo-1438072.jpegBuro Millennial / Pexels

Dubajski rząd ds. Wiedzy i rozwoju społecznego

Middlesex University Dubai jest licencjonowany przez rząd dubajskiego Urzędu ds. Wiedzy i Rozwoju (KHDA). Założona w 2006 r. Dekretem królewskim, KHDA jest odpowiedzialna za licencje i zapewnienie jakości w całym kontinuum edukacji i rozwoju społecznego, obejmującym szkoły i instytucje szkolnictwa wyższego w Emiracie Dubaju.

Oprócz corocznej licencji, wszystkie programy na Middlesex University Dubai są przeglądane przez KHDA University Quality Assurance International Board lub UQAIB, który jest radą wpływowych naukowców i ekspertów ds. Zapewnienia jakości z całego świata, któremu powierzono odpowiedzialność za ustanawianie standardów w międzynarodowym szkolnictwie wyższym oferowanym w Emiracie. Przeglądy przeprowadzone przez UQAIB zasadniczo wymagają, aby uniwersytet wykazał, że jakość programów nauczanych w Dubaju jest równoważna z programami na macierzystym kampusie w Londynie.

Middlesex MBA Tops Ranking programu MBA Forbes na Bliskim Wschodzie w Dubaju

Magazyn Forbes Middle East w swoim wydaniu z marca 2012 r. Umieścił MBA Middlesex jako numer jeden MBA w Dubaju. Najwyższe miejsce jest potwierdzeniem unikalnych atrybutów MBA Middlesex, którymi są:

 • Studia brytyjskie z kompleksowym programem zarządzania przedsiębiorstwem.
 • Wielokulturowa kohorta, która działa w wielu branżach i przedsiębiorstwach
 • Wybitny wykładowca stacjonarny z doświadczeniem branżowym z siedzibą w Dubaju
 • Szereg specjalizacji: doskonałość biznesowa, finanse, biznes międzynarodowy, marketing i operacje
 • Zaproszony wykładowca z najlepszych międzynarodowych firm
 • Cztery doświadczenia związane z uczeniem się stosowanym i cztery działania związane z rozwojem umiejętności kierowniczych - poza klasą.
 • Międzynarodowe doświadczenie z ugruntowaną międzynarodową wycieczką do Paryża, Mediolanu lub Szanghaju.
 • Zakres praktycznych ocen dla każdego modułu rozłożony na cały okres
 • MBA oparte na projektach, które można rozwinąć przy zakładaniu firmy lub ma aplikacje doradcze.

QAA sprawdza, w jaki sposób brytyjskie uniwersytety i uczelnie utrzymują standard oferowanego przez nie szkolnictwa wyższego. Diamentowe logo QAA i „QAA” są zastrzeżonymi znakami towarowymi Agencji Zapewnienia Jakości dla szkolnictwa wyższego.

126794_pexels-photo-3184291.jpegfauxels / Pexels

Lokalizacje

Dubai

Address
Dubai Knowledge Park - Blocks 4, 16, 17 & 19,
P.O. Box 500697

Dubai, Dubai, Zjednoczone Emiraty Arabskie

Stypendium Keystone

Dowiedz się, jakie możliwości daje Ci nasze stypendium