Read the Official Description

Witamy na Wydziale Nauk Humanistycznych i Społecznych. Wydział Nauk Humanistycznych i Społecznych cieszy się doskonałą reputacją w szerokim spektrum dyscyplin.

Dążymy do generowania nowych pomysłów, wiedzy i umiejętności, aby zwiększyć naszą wiedzę o świecie i starają się wnieść znaczący wkład do gospodarki, społeczeństwa i kultury Szkocji i poza nią. Z jednym z najlepszych szkockich szkół prawa, a jako największy w kraju usługodawcy do kształcenia nauczycieli, mamy również znaczące doświadczenie w rozwoju praktyki zawodowe potrzebne do wyposażenia nowoczesnych społeczeństw na wszystkich poziomach.

Nasze działania badawcze i wymiany wiedzy ma wpływ na społeczną, porządku publicznego i biznesu, na zdrowie, a w praktyce edukacyjnej i prawnej. Zastanawiamy się na historii i literatury, które pomagają nam zrozumieć świat kulturowej; badamy język z psychologicznej, terapeutycznej, pedagogicznej i perspektyw literackich; i produkujemy wyjścia twórczych, które same są formą badań prowadzących do wymiany wiedzy.

Wielu z naszych ośrodków badawczych i kursów mają perspektywę międzynarodową i nasz Graduate School oferuje przyjazną i wspierające środowisko dla zagranicznych studentów do włączenia się do Uniwersytetu i zwiedzić miasto i resztę Szkocji. Nasze innowacyjne studia podyplomowe mają na celu pomóc naszym uczniom odnieść sukces w dobie coraz bardziej technologicznego i do tego ze świadomości społecznej.

Wydział jest zorganizowana w następujących szkołach:

Praca socjalna i polityka społeczna edukacja Rząd i Polityki Społecznej Humanistyczne prawo Nauki i zdrowie psychiczne

Studia na Wydziale Nauk Humanistycznych i Społecznych oferuje wgląd w dzisiejszym społeczność, jak to ma kształt i reguluje, w jaki sposób komunikuje się i jak wyzwaniom, które napotyka można rozwiązać. Będziesz częścią społeczności studentów z całego świata, którzy są zwiedzania pomysły i rozwiązania dla technologii i wiekiem coraz bardziej rozwijające umiejętności potrzebne do sprostania tym wyzwaniom.

Dołącz do naszej społeczności podyplomowych kwitnącej w sercu Glasgow

£ 32M Inwestycje w obiektach badawczych od 2012 Wydział szeroki program badawczy W pełnym wymiarze godzin, w niepełnym wymiarze czasu i możliwości kształcenia na odległość Czterdzieści dwa programy podyplomowe w całej uczy każdego z naszych sześciu szkół

Programs taught in:
Język angielski

Ta szkoła oferuje również:

MSc

University of Strathclyde: Faculty of Humanities and Social Sciences

Kurs przeznaczony jest dla osób zainteresowanych prowadzeniem badań zawodową lub szkolenia w psychologii stosowanej na poziomie studiów doktoranckich. ... [+]

Dlaczego ten kurs?

Kurs przeznaczony jest dla osób zainteresowanych prowadzeniem badań zawodową lub szkolenia w psychologii stosowanej na poziomie studiów doktoranckich.

Klasy, które składają się na ten kurs zostały starannie opracowane, aby zaoferować teorię, wiedzę i praktyczne umiejętności w całej dziedzinie klinicznej, zdrowia i neuropsychologii, oprócz szkolenia w zakresie metod badawczych.

Wiedza i umiejętności będziesz rozwijać znacznie pomóc, jeśli dążysz do podjęcia doktorat w dziedzinie zdrowia lub klinicznej opartej lub chcesz zostać praktykującym psychologiem.

Można studiować w pełnym wymiarze czasu pracy w ciągu jednego roku lub w niepełnym wymiarze godzin w ciągu dwóch lat. Pojedyncze moduły mogą być podejmowane w ramach doskonalenia zawodowego rozwoju.... [-]

Wielka Brytania Glasgow
September 2019
W pełnym wymiarze godzin
Zaoczne
1 - 2 lat
Stacjonarne
Czytaj więcej po polsku
University of Strathclyde: Faculty of Humanities and Social Sciences

To uczy studia podyplomowe ma na celu wprowadzenie do zaawansowanych badań poziomu historii, a pogłębiając swoją historyczną wiedzę i świadomość. ... [+]

Dlaczego ten kurs?

To uczy studia podyplomowe ma na celu wprowadzenie do zaawansowanych badań poziomu historii, a pogłębiając swoją historyczną wiedzę i świadomość.

Jesteś oferuje szeroki wybór zajęć, a także rygorystyczne szkolenie w historycznych metod badawczych i źródeł. Możesz zdecydować się na studia tematy tematycznych, historiograficzne lub teoretyczne prowadzone w szerokim zakresie chronologicznym i geograficznym. Istnieje również możliwość specjalizujący się w danej dziedzinie, takich jak:

Historia stosunków międzynarodowych w wieku 19 i 20 Historia Szkocji wczesnego nowoczesne Będziesz studiować

Istnieje szeroki wybór zajęć w ramach elastycznego programu nauczania.... [-]

Wielka Brytania Glasgow
September 2019
W pełnym wymiarze godzin
Zaoczne
12 - 24 
Stacjonarne
Czytaj więcej po polsku
University of Strathclyde: Faculty of Humanities and Social Sciences

Oczywiście zapewnia z silnym uziemienia w analizie polityki międzynarodowej. Nie ma skupić się na roli głównych organizacji w środowisku globalnym. ... [+]

Dlaczego ten kurs?

Oczywiście zapewnia z silnym uziemienia w analizie polityki międzynarodowej. Nie ma skupić się na roli głównych organizacji w środowisku globalnym.

Program uczy cię w różnych podejść teoretycznych i metodologicznych z nowoczesnych nauk politycznych. Będziesz ocenić ich przydatność w wyjaśnianiu procesów politycznych i międzynarodowych praktyk organizacyjnych.

Zyskasz wiedzę na temat problemów globalnych i regionalnych, w tym gospodarczego, bezpieczeństwa i zagrożeń środowiskowych.

Będziesz miał okazję zrobić staż badawczy w ramach programu Erasmus - od Finlandii do Włoch i od Portugalii do Słowacji.

Będziesz studiować ... [-]
Wielka Brytania Glasgow
September 2019
W pełnym wymiarze godzin
Zaoczne
12 - 24 miesięcy
Stacjonarne
Czytaj więcej po polsku
University of Strathclyde: Faculty of Humanities and Social Sciences

Ten mgr / LLM w stosunkach międzynarodowych, Bezpieczeństwo & Prawo wprowadza i zapoznaje studentów ze współczesnych zagadnień związanych z tematyką zajęć, badając je ... [+]

Dlaczego ten kurs?

Międzynarodowym i krajowym, bezpieczeństwo, szeroko zdefiniowane, jest jednym z najbardziej palących problemów, przed którymi stoi stany.

Dodawanie do złożoności jest coraz szeroka definicja pojęcia "bezpieczeństwa" jako nowe wyzwania pojawiają się - na przykład w odniesieniu do zmian klimatycznych - natomiast "tradycyjne" te - takie jak terroryzm - są rekonstruowane, a także zwiększone współzależności między krajami i wewnątrz ich krytyczna infrastruktur.

To MSc / LLM in International Relations, Bezpieczeństwa i ustawy wprowadza i zapoznaje studentów ze współczesnych zagadnień związanych z tematyką zajęć, badając je poprzez poglądów prawnych i politycznych.... [-]

Wielka Brytania Glasgow
September 2019
W pełnym wymiarze godzin
Zaoczne
1 - 2 lat
Stacjonarne
Czytaj więcej po polsku
University of Strathclyde: Faculty of Humanities and Social Sciences

Magister Badań Politycznych oferuje Państwu koncentruje szkolenia w zakresie metod badawczych. To pomaga rozwijać swoje umiejętności zawodowe w empirycznych nauk politycz ... [+]

Magister Badań Politycznych oferuje Państwu koncentruje szkolenia w zakresie metod badawczych. To pomaga rozwijać swoje umiejętności zawodowe w empirycznych nauk politycznych.

Kurs bada różne podejścia metodologiczne oraz ich zastosowanie do rzeczywistych problemów politycznych. To zapewni Ci umiejętności kluczowych w:

projekt badawczy zakres metod badawczych i ich zastosowanie zarządzanie różnymi typami danych Będziesz studiować

Wraz z dając umiejętności badawcze, ten kurs będzie zwiększyć swoje zdolności do wyboru odpowiednich metod badawczych i skonfrontowania kwestie projektu badawczego. Jest podzielona na rdzeniu i zajęć fakultatywnych. Musisz zakończyć rozprawę.... [-]

Wielka Brytania Glasgow
August 2019
W pełnym wymiarze godzin
Zaoczne
1 - 2 lat
Stacjonarne
Czytaj więcej po polsku
University of Strathclyde: Faculty of Humanities and Social Sciences

Magister historii Zdrowia bada ostatnie dwa i pół stulecia szukać genezy i skutków naszych współczesnych doświadczeń zdrowotnych i oczekiwań, wraz z uzasadnieniem, że zmi ... [+]

Magister historii Zdrowia bada ostatnie dwa i pół stulecia szukać genezy i skutków naszych współczesnych doświadczeń zdrowotnych i oczekiwań, wraz z uzasadnieniem, że zmieniłem się tak szybko. Bada różne problemy, takie jak:

rozwój psychiatrii od jego urodzenia w 19 wieku wzrost regulacji na narkotyki i leki Wpływ wojny na technologiach medycznych wyzwania stojące przez tych, którzy chcą przekształcić zdrowia brytyjskich dzieci

Poziom jest odpowiedni dla osób z nauk humanistycznych, nauk społecznych i nauk o zdrowiu środowisk, jak również tych, którzy pracowali w zawodach zdrowia.

Mgr Historia zdrowie jest zorganizowana wokół wiedzy personelu w Centrum Historii Społecznej Zdrowia i Opieki Zdrowotnej (CSHHH) Glasgow. CSHHH jest współpraca w zakresie badań między historyków medycyny i zdrowia i opieki zdrowotnej w Strathclyde Glasgow Caledonian i uniwersytetów.... [-]

Wielka Brytania Glasgow
August 2019
W pełnym wymiarze godzin
1 rok
Stacjonarne
Czytaj więcej po polsku
University of Strathclyde: Faculty of Humanities and Social Sciences

Kurs przeznaczony jest dla tych, którzy dążą do rozwijania kariery w psychologii wychowawczej i klinicznej. Może także przygotować się do dalszych badań podyplomowych i z ... [+]

Kurs przeznaczony jest dla tych, którzy dążą do rozwijania kariery w psychologii wychowawczej i klinicznej. Może także przygotować się do dalszych badań podyplomowych i zwiększyć swoje aplikacje na stanowiska asystentów badawczych.

Dowiesz się, umiejętności i teorii prowadzenia badań. Będziesz miał okazję spotkać się i omówić z badań studentów podyplomowych w Szkole Nauk Psychologicznych i Zdrowia. Będziesz również odgrywać rolę w badaniach z członków naszej kadry akademickiej.

Można również mieć możliwość być zatrudniony w Szkole Nauk Psychologicznych i Zdrowia jako absolwent nauczania Assistant.

Będziesz studiować

Ten kurs jest przeznaczony do maksymalizacji potencjału badawczego. Należy zapewnić gruntownych metod badawczych dla każdego, kto chce uzyskać Asystent post, ubiegać się studiów doktoranckich lub wprowadzić szkolenia dla naukowców-Praktyk zorientowanych kariery takich jak psychologii klinicznej.... [-]

Wielka Brytania Glasgow
August 2019
W pełnym wymiarze godzin
2 semestry
Stacjonarne
Czytaj więcej po polsku
University of Strathclyde: Faculty of Humanities and Social Sciences

Kurs ten oferuje możliwość rozwoju i poszerzenia swojej wiedzy i zrozumienia kluczowych zagadnień polityki społecznej wraz z zaawansowanego szkolenia w zakresie metod bad ... [+]

Dlaczego ten kurs?

Kurs ten oferuje możliwość rozwoju i poszerzenia swojej wiedzy i zrozumienia kluczowych zagadnień polityki społecznej wraz z zaawansowanego szkolenia w zakresie metod badawczych ci.

Ma on na celu poprawę wiedzy i zrozumienia czynników, które kształtują potrzeb społecznych oraz w jaki sposób zareagowali na te różne społeczeństwa. Pozwoli to zwiększyć swoje umiejętności badawcze i pozwalają przeprowadzić niezależne badanie na temat wyboru.

Nadaje się do:

studentów, którzy studiowali politykę społeczną na poziomie licencjackim i którzy chcą się budować na fundamentach, które już zawartych przed wejściem do pracy lub podjęciem dalszej nauki absolwenci innych dyscyplin, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę i zrozumienie problemów społecznych i pomocy społecznej, jednocześnie zwiększając ich umiejętności badawcze osób już zatrudnionych, które chcą aktualizować swoją dotychczasową wiedzę i umiejętności przed przejściem do następnego etapu ich kariery Co będziesz studiować ... [-]
Wielka Brytania Glasgow
September 2019
W pełnym wymiarze godzin
Zaoczne
1 - 2 lat
Stacjonarne
Czytaj więcej po polsku
University of Strathclyde: Faculty of Humanities and Social Sciences

Kurs zapewnia rygorystyczne szkolenie w ramach analitycznych i metod wymaganych w badaniu porządku publicznego. Jest to idealne rozwiązanie dla tych, którzy chcą umiejętn ... [+]

Kurs zapewnia rygorystyczne szkolenie w ramach analitycznych i metod wymaganych w badaniu porządku publicznego.

Jest to idealne rozwiązanie dla tych, którzy chcą umiejętności zawodowych, aby stać się polityka lekarz, analityk lub, aby przejść do doktora.

Będziesz odkrywać różne narzędzia metodologiczne oraz ich połączenia do rzeczywistych problemów stojących przed rządy i organizacje związane. Dowiesz się szereg kluczowych umiejętności:

Krytyczne myślenie analityczne i Zarządzanie badania Analiza danych Pisanie i prezentacja raportu

Możesz studiować ten kurs w pełnym wymiarze godzin na okres 12 miesięcy lub w niepełnym wymiarze godzin w ciągu 24 miesięcy.... [-]

Wielka Brytania Glasgow
August 2019
W pełnym wymiarze godzin
Zaoczne
1 - 2 lat
Stacjonarne
Czytaj więcej po polsku
University of Strathclyde: Faculty of Humanities and Social Sciences

To uczy studia podyplomowe ma na celu wprowadzenie do zaawansowanych badań poziomu historii, a pogłębiając swoją historyczną wiedzę i świadomość. ... [+]

Dlaczego ten kurs?

To uczy studia podyplomowe ma na celu wprowadzenie do zaawansowanych badań poziomu historii, a pogłębiając swoją historyczną wiedzę i świadomość.

Jesteś oferuje szeroki wybór zajęć, a także rygorystyczne szkolenie w historycznych metod badawczych i źródeł. Możesz zdecydować się na studia tematy tematycznych, historiograficzne lub teoretyczne prowadzone w szerokim zakresie chronologicznym i geograficznym. Istnieje również możliwość specjalizujący się w danej dziedzinie, takich jak:

Historia stosunków międzynarodowych w wieku 19 i 20 Historia Szkocji wczesnego nowoczesne Będziesz studiować

Istnieje szeroki wybór zajęć w ramach elastycznego programu nauczania.... [-]

Wielka Brytania Glasgow
August 2019
W pełnym wymiarze godzin
Zaoczne
Stacjonarne
Czytaj więcej po polsku
University of Strathclyde: Faculty of Humanities and Social Sciences

Magister studiów wykształcenie jest odpowiednie dla każdego, kto chce prowadzić badania w pełnym wymiarze czasu w tej dziedzinie. Jesteśmy otwarci na aplikacje od student ... [+]

Dlaczego ten kurs?

Magister studiów wykształcenie jest odpowiednie dla każdego, kto chce prowadzić badania w pełnym wymiarze czasu w tej dziedzinie. Jesteśmy otwarci na aplikacje od studentów międzynarodowych.

Studia magisterskie Edukacja stanowi podstawę w zrozumieniu polityki edukacyjnej i pozwala dostosować swoje studia z zakresu fakultatywnych zajęć specjalistycznych. Kurs ten jest idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy chcą ukończyć studia w ciągu roku.

Badania Edukacja mgr zapewnia krytyczne rozumienie edukacji. To nie jest nauczanie kwalifikacje, jednak badanie poziomu Masters edukacji może zwiększyć akademickich i zawodowych wiedzy uczniów edukacji w taki sposób, że mogą zwiększyć praktyk i możliwości rozwoju kariery w szerszym zakresie edukacji.... [-]

Wielka Brytania Glasgow
September 2019
W pełnym wymiarze godzin
12 miesięcy
Stacjonarne
Czytaj więcej po polsku

Magisterskie

University of Strathclyde: Faculty of Humanities and Social Sciences

Ten kurs jest przeznaczony do wyposażyć w umiejętności niezbędne do wytworzenia wiadomości multimedialnych i możliwości. Będziesz opracowanie dźwiękowe umiejętności anali ... [+]

Dlaczego ten kurs?

Tradycyjne punkty informacyjne są w kierunku produktów online w przyspieszonym tempie.

Technologia cyfrowa jest głęboko zmienia dziennikarstwo, z innowacji, takich jak hyperlocal mediów i przekazywania wiadomości coraz bardziej powszechne mobilnych.

Ten kurs jest przeznaczony do wyposażyć w umiejętności niezbędne do wytworzenia wiadomości multimedialnych i możliwości. Będziesz opracowanie dźwiękowe umiejętności analityczne, etycznych i przedsiębiorczości, w celu wykonania na wysokim poziomie w cyfrowym świecie mediów.

Dążymy do produkcji wysokiej jakości, świeżych, myślenia absolwentów, którzy mają pasję do komunikowania się i może wyrażać swoje pomysły poprzez efektywne opowiadania.... [-]

Wielka Brytania Glasgow
September 2019
W pełnym wymiarze godzin
9 miesięcy
Stacjonarne
Czytaj więcej po polsku
University of Strathclyde: Faculty of Humanities and Social Sciences

W tym kursie mogą absolwenci z pierwszych stopni w literaturze, kulturoznawstwa lub dziedzin pokrewnych do podjęcia studiów na bardziej specjalistycznych poziomie lub w z ... [+]

Dlaczego ten kurs?

W tym kursie mogą absolwenci z pierwszych stopni w literaturze, kulturoznawstwa lub dziedzin pokrewnych do podjęcia studiów na bardziej specjalistycznych poziomie lub w zupełnie nowym kierunku.

Oczywiście jest wyjątkowy w Wielkiej Brytanii. Łączy on w sobie szeroki zakres okresów i miejsc. Specjalistyczna wiedza jest przez pracowników dydaktycznych, którzy są członkami grupy badawczej, Literatura, Kultura & Place. Możesz używać rzadkich zasobów lokalnych, takich jak:

zbiorów Biblioteki Uniwersytetu osiemnastowiecznej piśmie podróży Narodowa Galeria krajobrazu kolekcji Szkocji kanadyjskie zbiory Biblioteki Narodowej w Szkocji Będziesz studiować ... [-]
Wielka Brytania Glasgow
September 2019
W pełnym wymiarze godzin
Zaoczne
12 - 24 miesięcy
Stacjonarne
Czytaj więcej po polsku