University of St Andrews

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

Założony w XV wieku, St Andrews jest pierwszym uniwersytetem w Szkocji i trzecim najstarszym w świecie anglojęzycznym

Dlaczego St Andrews

St Andrews to wyjątkowe miejsce do nauki i życia. Usytuowani na wschodnim wybrzeżu Szkocji studenci mogą przechodzić przez pola golfowe w drodze na zajęcia lub biegać po plaży po kolacji. Uniwersytet nie tylko cieszy się światową renomą, ale oferuje także różnorodne zajęcia społeczne, w tym ponad 140 towarzystw studenckich i 50 klubów sportowych. Historyczne budynki zestawione są z nowoczesnymi obiektami, a liczne tradycje studenckie sprawiają, że nauka w St Andrews jest niezapomnianym przeżyciem.

Edukacja w St Andrews

Stopień naukowy z University of St Andrews jest poszukiwany przez pracodawców na całym świecie, po części ze względu na doskonałą reputację, jaką utrzymuje Uniwersytet. Studenci mają dostęp do najlepszych profesorów i wykładowców na świecie, a nasze najnowocześniejsze udogodnienia i usługi wsparcia są zawsze dostępne, aby pomóc Ci w osiągnięciu pełnego potencjału akademickiego podczas studiów.

Reputacja

Jako instytucja licząca 600 lat nie dziwi fakt, że University of St Andrews jest znany na całym świecie jako światowy lider w dziedzinie edukacji. Nasze niezmiennie wysokie rankingi zarówno w krajowych, jak i światowych rankingach plasują nas wśród 100 najlepszych światowych uniwersytetów.

Uniwersytet był najwyżej notowanym uniwersytetem szkockim w kompletnym przewodniku uniwersyteckim 2019 i został uznany za piąty najlepszy uniwersytet w Wielkiej Brytanii. St Andrews był również najlepszym szkockim uniwersytetem w The Times i Sunday Times University Guide 2018 i został nazwany „University of the Year of UK Experience for Student Experience”. W Guardian University Guide 2018 University of St Andrews uznany za trzeci najlepszy uniwersytet w Wielkiej Brytanii. Według światowych rankingów uniwersyteckich QS 2018 jesteśmy na 92. miejscu, co oznacza 10 lat, że St Andrews uczynił 100 najlepszych uniwersytetów na świecie.

Ranking uniwersytetów 2018 Times Higher Education World University uznał University of St Andrews za 44. najlepszy uniwersytet na świecie w dziedzinie sztuki i nauk humanistycznych.

Wysoko oceniamy również nasze badania, ze szczególnie wysokim odsetkiem naszych badań w dziedzinie psychologii i literatury angielskiej ocenianych na 4 * przez REF 2014, co oznacza, że jest światowym liderem pod względem oryginalności, znaczenia lub rygoru.

Rankingi przedmiotów

University of St Andrews zawiera także tabele ligowe dotyczące doskonałości w konkretnych przedmiotach. Większość przedmiotów oferowanych przez uniwersytet często plasuje się w pierwszej dziesiątce brytyjskiej, a wiele z nich znajduje się w przewodniku Guardian University z 2018 roku.

Reputacja pracodawcy

Nasza fantastyczna reputacja na całym świecie sprawia, że absolwenci University of St Andrews wysoko cenieni przez pracodawców. Przewodnik „Kompletny uniwersytet” 2019 wysoko ocenia nas jako kandydatów na absolwentów.

Biblioteka

Jako student na Uniwersytecie, niewiele budynków w St Andrews będzie dla ciebie tak samo ważnych jak biblioteka. Uniwersytet posiada dużą liczbę kolekcji i dysponuje doświadczonym personelem, który pomoże Ci uzyskać dostęp do zasobów biblioteki i korzystać z nich w celu wsparcia badań i badań.

Na University of St Andrews możesz uczyć się w sposób, w jaki chcesz: w kawiarni w bibliotece, w indywidualnym gabinecie lub w gabinecie grupowym - wybierz. Możesz także drukować, kopiować i skanować w bibliotece oraz korzystać z ogromnej liczby zasobów i narzędzi internetowych, które oferujemy.

Biblioteka Główna znajduje się w centrum St Andrews. Jest otwarty przez ponad 100 godzin tygodniowo w semestrze, w tym w weekendy. Biblioteka oferuje ogromną liczbę zasobów, w tym:

  • ponad milion woluminów
  • ponad 400 000 e-książek
  • tysiące czasopism drukowanych i elektronicznych
  • akademickie bazy danych
  • obszerna kolekcja płyt DVD
  • komputery na każdym poziomie biblioteki.

Biblioteka oferuje również wsparcie ekspertów ze strony zespołu akademickiego bibliotekarza łącznikowego, który może zapewnić pomoc i szkolenie w zakresie wyszukiwania informacji w bibliotece i online.

Korzystanie z Biblioteki jest szybkie i proste. Po przyjeździe zostanie Ci zaoferowana wycieczka orientacyjna, a łatwe w obsłudze maszyny samoobsługowe sprawią, że sprawdzenie książek zajmie tylko kilka sekund.

Usługi informatyczne

Usługi informatyczne Uniwersytetu oferują szeroką gamę usług, dzięki którym możesz pozostać w kontakcie, gdziekolwiek jesteś na Uniwersytecie, dzięki czemu masz dostęp do wsparcia w razie potrzeby.

Usługi IT nadal dokonują znaczących inwestycji w infrastrukturę, aby zapewnić jak najlepsze wrażenia użytkownika. Obejmuje to szeroką gamę Wi-Fi, Office 365, szeroką gamę aplikacji, klinikę komputerową oraz usługę wsparcia, która jest otwarta siedem dni w tygodniu, aby zapewnić, że problemy są rozwiązywane sprawnie i skutecznie.

Dostęp do IT

‌Możesz uzyskać dostęp do sieci Uniwersytetu - i do Internetu - w następujący sposób:

Dostęp bezprzewodowy jest dostępny w ponad 95% budynków uniwersyteckich, w tym we wszystkich halach zamieszkania.

Sale komputerowe są rozmieszczone na całym Uniwersytecie, a wiele z nich jest czynnych 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Na całym Uniwersytecie istnieje ponad 1000 stałych komputerów.

112202_112085_library-004.jpg

Doświadczenie studenckie w St Andrews

Studenci St Andrews są najbardziej zadowoleni w kraju w porównaniu z innymi uniwersytetami głównego nurtu, z National Student Survey 2018 wymieniającym szczyt St Andrews w Wielkiej Brytanii po raz dziesiąty w ciągu ostatnich 12 lat.

Życie tutaj koncentruje się na uznanym na całym świecie systemie nauczania, ale to ogromny zakres dodatkowych możliwości, jakie może zapewnić tylko St Andrews, stwarza wyjątkowe doświadczenie. Ponieważ St Andrews jest małym uniwersytetem, studenci mają możliwość interakcji z pracownikami, integracji ze sobą i poczucia przynależności. Działają w polityce, fundraisingu charytatywnym, lokalnie w wolontariacie i odgrywają rolę zarządczą w prowadzeniu swoich usług.

Nasi uczniowie opuszczają St Andrews z wykształceniem wykraczającym daleko poza ich stopień.

Nauczanie doskonałości

Mamy wielowiekową tradycję przekazywania najzdolniejszych umysłów na całym świecie do dzielenia się swoimi pomysłami. Tutaj, jak nigdzie indziej, ciekawi uczniowie mogą spotkać najlepszych uczonych i nauczycieli z całego świata, a przede wszystkim znaleźć przestrzeń do myślenia, by zakwestionować to, czego się uczy.

Nasze nauczanie wspierane jest elastycznym charakterem systemu szkockiego, który pozwala ci na naukę wielu przedmiotów w trakcie studiów. To wszystko pomaga wyjaśnić, dlaczego otrzymaliśmy status TEF Gold w 2017 r. I dlaczego zostaliśmy koronowani na Uniwersytet Roku w Wielkiej Brytanii za jakość nauczania w The Times i Sunday Times University Guide 2017.

Miasto

St Andrews witał pielgrzymów od wieków, w wyniku czego gościnność miejscowej ludności jest instynktowna i zakorzeniona. Wiele gwiazd filmowych, znanych osobistości i polityków, którzy odwiedzają, mówi, że jedną z atrakcji St Andrews jest to, że każdy odwiedzający ma zapewnione równe powitanie.

Wielu przyciąga St Andrews jako „Dom golfa”. Gra w golfa w St Andrews to ostateczna ambicja wielu golfistów. Jest to marzenie, które każdego roku spełnia się dla wielu studentów, ponieważ golf w St Andrews pozostaje wierny swoim szkockim korzeniom jako gra dla wszystkich.

Jednak „Auld Gray Toun” to nie tylko golf. St Andrews otrzymał nagrodę Creative Place Award 2012 - najwyższe wyróżnienie sztuki w Szkocji - w uznaniu niezwykłego szeregu festiwali, wydarzeń kulturalnych i udziału społeczności. Miasto szczyci się także trzema plażami, największą katedrą w Szkocji i eklektyczną mieszanką niezależnych sklepów, restauracji i galerii.

Miasto jest zazwyczaj uważane za miejsce zamieszkania dla około 16 000 osób, które tworzą społeczność lokalna, studenci i pracownicy uniwersyteccy oraz goście. Daje to miastu intymną atmosferę, uzupełnioną bliskością wszystkich obiektów uniwersyteckich, budynków i sal rezydencji.

Wydarzenia

Inną wyjątkową zaletą St Andrews jest bogactwo wydarzeń, które mają miejsce w każdym semestrze. Od rozmów akademickich i konferencji po wydarzenia uniwersyteckie, takie jak wybory rektora uniwersytetu lub coroczne usługi kolędnicze, zawsze coś się dzieje.

Wydarzenia studenckie są również bardzo popularne. Wydarzenia muzyczne sięgają od studenckiego festiwalu muzycznego Starfields po szereg koncertów acapella, orkiestr i chórów. Fani teatru i sztuki będą cieszyć się On The Rocks, największym studenckim festiwalem sztuki w Szkocji, który odbywa się każdej wiosny, a także bliskością dwóch teatrów Uniwersytetu.

Wsparcie dla studentów

Od pierwszego dnia w St Andrews otrzymasz wsparcie od profesjonalnego personelu w szkołach akademickich, w akademikach i za pośrednictwem zespołu ds. Usług dla studentów Uniwersytetu.

Ponieważ wszyscy studenci pierwszego roku studiów mieli zagwarantowane miejsce w sali uniwersyteckiej w pierwszym roku, nie jest zaskakujące, że nasi studenci często przypisują swoje sale jako miejsce, w którym znajdują swoją grupę przyjaźni do końca swojego stopnia. Każda z naszych sal jest również domem dla wardennial systemu pracowników i studentów studiów podyplomowych, którzy są dostępni w godzinach wieczornych i weekendowych dla studentów, którzy potrzebują porady, wsparcia lub po prostu kogoś, z kim usiąść na kolacji. Studenci, którzy potrzebują dodatkowej pomocy, są kierowani do zespołu ds. Usług dla studentów Uniwersytetu.

Zespół ds. Usług studenckich, który obejmuje przeszkolonych doradców, może udzielać porad i wsparcia w wielu kwestiach, w tym w zakresie niepełnosprawności, zdrowia psychicznego, spraw akademickich, finansów lub dobrego samopoczucia. Kapelan uniwersytetu jest również łatwo dostępny, aby wspierać studentów w wielu sprawach.

Możesz skorzystać z osobistej i profesjonalnej usługi rozwoju Uniwersytetu, CAPOD, która może pomóc w nauce i pomocy naukowej w trakcie studiów. Studenci zagraniczni mają również możliwość współpracy z naszym zespołem nauczania języka angielskiego, który może zapewnić wsparcie dla osób nie będących rodzimymi użytkownikami języka angielskiego, zarówno przed rozpoczęciem studiów, jak i tutaj.

112462_SRB_3260a.jpg

Lokalizacje

Saint Andrews

Address
St Katharine's West
The Scores

KY16 9AJ Saint Andrews, Szkocja, Wielka Brytania

Programy

MSc