University of Edinburgh - School of Philosophy, Psychology & Language Sciences

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

Szkoła obejmuje filozofię, psychologię i nauki o języku (językoznawstwo i język angielski). Szkoła dąży do utrzymania renomy badawczej o międzynarodowej renomie i wykorzystania tego jako solidnej podstawy nauczania.

Wszystkie przedmioty Szkoły są na top 5 w Wielkiej Brytanii i 30 najlepszych na świecie (The World University Rankings 2018 według wyników z przedmiotów).

We wszystkich dziedzinach przedmiotowych Szkoła jest uznawana za czołową światową, o czym świadczy wysoka pozycja w rankingach we wszystkich obszarach rankingu THE według tematu najnowszego programu Research Excellence Framework (REF 2014).

  • Badania lingwistyczne w Edynburgu zajmują 1 miejsce w Szkocji i 2 w Wielkiej Brytanii
  • Badania filozoficzne w Edynburgu zajmują 2 miejsce w Szkocji i 7 w Wielkiej Brytanii
  • Badania psychologiczne w Edynburgu zajmują 1. miejsce w Szkocji i 11 miejsce w Wielkiej Brytanii w ramach wspólnego składania wniosków z zakresu psychologii, psychiatrii i neuronauki

Nasze środowisko badawcze oceniane jest jako 100% sprzyjające tworzeniu światowych lub doskonałych na skalę międzynarodową badań (REF 2014). W roku 2015/16 szkoła wniosła około 8 milionów funtów na finansowanie badań.

W Szkole pracuje ponad 100 nauczycieli akademickich, a zakres wiedzy specjalistycznej obejmuje zakres od filozofii analitycznej i nauki języka angielskiego, poprzez teoretyczne i stosowane lingwistyki i psychologii eksperymentalnej, po neuronauki kognitywne i genetyczne wpływy na ludzkie zachowanie.

Szkoła jest wyjątkowa, oferując wyjątkowe możliwości interdyscyplinarnego nauczania i pionierskie nowe formy badań, które wykraczają poza tradycyjne granice.

Każdego roku Szkoła przyjmuje zróżnicowaną mieszankę ponad 1400 studentów studiów licencjackich i podyplomowych z całego świata. Szkoła ma ugruntowane powiązania z innymi obszarami Uniwersytetu, takimi jak neurologia kliniczna, medycyna, informatyka i Edinburgh College of Art.

Wszystkie obszary tematyczne mają aktywne powiązania z organizacjami badawczymi poza Uniwersytetem i szeroką sieć współpracy z wieloma uczelniami na całym świecie. Szkoła oferuje szerokie wsparcie dla pracowników akademickich, w tym dedykowane biura dydaktyczne dla studentów studiów licencjackich i podyplomowych, zespół wsparcia badań i wymiany wiedzy oraz zespół zasobów IT.

Wyposażenie szkoły obejmuje szereg specjalistycznych laboratoriów oraz dobrze zaopatrzoną bibliotekę szkolną, która jest wsparta przez pełnoetatowego bibliotekarza. Jest to dodatek do pobliskiej biblioteki centralnej Uniwersytetu. Szkoła znajduje się w dwóch budynkach położonych w samym sercu kampusu Uniwersytetu George Square.

Szkoła jest częścią College of Arts, Humanistyka i Nauk Społecznych.

Lokalizacje

Edynburg

University of Edinburgh - School of Philosophy, Psychology & Language Sciences

Telefon
+44 (0)131 651 3083

Stypendium Keystone

Dowiedz się, jakie możliwości daje Ci nasze stypendium