University of Dundee - School of Social Sciences

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

O Dundee

Fantastyczna kultura, piękne krajobrazy i sławni ludzie ... Szkocja ma w sercu pasję i innowację, a to tylko niektóre z powodów, dla których jest to wspaniałe miejsce do życia i nauki.

Dundee znajduje się nad brzegiem rzeki Tay na wschodnim wybrzeżu Szkocji. Regularnie pojawia się w czołówce ankiet dotyczących jakości życia w Wielkiej Brytanii - oferuje wszystko, co jest świetne w życiu miasta, ale jest przyjazne, kompaktowe i łatwe w nawigacji.

The Wall Street Journal o nazwie Dundee jako jeden z dziesięciu gorących miejsc na 2018.

Populacja Dundee wynosi około 150 000 osób. W przypadku studentów stanowiących 1 na 5 populacji nasze miasto nastawione jest na życie studenckie.

Nasz kampus znajduje się w samym sercu tętniącej życiem i zabawnej dzielnicy West End w Dundee, w pobliżu sklepów, kawiarni i restauracji.

"Szkoci ludzie są mili i przyjaźni. Pamiętam pierwszy dzień, w którym przybyłem, ten facet, który miał mnie spotkać, jeszcze tam nie było. Kierowca taksówki mnie wysadził, zapukałem do drzwi i go tam nie było, więc czekałem na zewnątrz. Ktoś przyszedł i spytał, czy jestem w porządku i zaprosił mnie, kiedy czekałem. Przywitał mnie i dał mi jedzenie i napoje, więc od pierwszego dnia, kiedy tu przybyłem, zacząłem uwielbiać ludzi z Dundee i Szkocji. " Willy William Mrema pochodzi z Tanzanii i studiuje mgr inżynierii geotechnicznej.

Rankingi: href = "https://www.dundee.ac.uk/about/our-rankings/

Nauki społeczne

Nauki społeczne zawierają wiele akademickich obszarów, które kształtują społeczeństwo. Należą do nich sposób, w jaki jesteśmy rządzeni (prawo), gdzie mieszkamy (architektura, planowanie i geografia), jak funkcjonują gospodarki i firmy (studia nad biznesem i zarządzaniem), wybory, które podejmujemy (psychologia) oraz nasza polityka i stosunki międzynarodowe. Zasadniczo wszystko, co wpływa na to, jak ludzie myślą i zachowują się.

Co możesz nauczyć się

  • Architektura
  • Biznes
  • Geografia
  • Prawo energetyczne
  • Nauka o środowisku
  • Prawo
  • Psychologia
  • Polityka

Instytut Nauk Społecznych

Angażujemy się w zrozumienie najbardziej złożonych i wymagających wyzwań na świecie. Obejmują one zdrowie, pracę i dobre samopoczucie, a także zmianę klimatu i odporność społeczności oraz bezpieczeństwo i sprawiedliwość społeczną, a także doświadczenia dzieci, rodzin i związków.

Nasi naukowcy współpracują ze społecznościami zajmującymi się polityką i praktyką w Szkocji, Wielkiej Brytanii i na całym świecie, aby zapewnić, że ich badania wywierają wpływ poza akademię.

Prowadzimy badania na całym świecie, które opierają się na unikalnych połączonych dyscyplinach: prawo, biznes, prawo energetyczne i polityka, geografia, nauka o środowisku, polityka i stosunki międzynarodowe, psychologia, architektura i urbanistyka.

Nasze przełomowe badania są znane z wiedzy specjalistycznej, doskonałości i wpływu i starają się zrozumieć najbardziej złożone i wymagające zagadnienia na świecie. Jesteśmy dumni z dostarczania badań mających znaczący wpływ na globalną innowacyjność i politykę międzynarodową.

Lokalizacje