University of Strathclyde: Faculty of Science

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

Z jednym z wiodących brytyjskich wydziałów nauki, University of Strathclyde zapewnia żywe, dynamiczne, wspomagające i przyjazne miejsce do studiowania.

Wydział Nauk bada wyzwania i możliwości świata naturalnego i technologicznego, z nowych leków i ochrony zdrowia publicznego w zakresie ochrony środowiska, walki z cyberprzestępczością i zrozumienie przestrzeni. Dostarczone przez światowej klasy naukowców, stopnie naszego pana zapewnić możliwość zdobycia kwalifikacji podyplomowych bezcenną, że zwiększy swoje perspektywy zawodowe. Studentom oferuje wysokiej jakości nauczania, poinformował o innowacyjnych badań i silne powiązania z przemysłem, NHS i partnerami międzynarodowymi. W 2014 r Badań Excellence Framework, Wydziału Fizyki został oceniony 1 miejsce w Wielkiej Brytanii dla jakości badań.

Na mocy badawczego, Apteka & Biomedical Sciences było 4 miejsce w Wielkiej Brytanii i 1 w Szkocji, i Chemii było 4 miejsce w Wielkiej Brytanii. Wybierając się do studiowania nauk ścisłych w Strathclyde staniesz się częścią międzynarodowej społeczności pracowników i studentów z ponad 40 krajów. Ponad jedna czwarta studentów studiów podyplomowych na Wydziale są z Wielkiej Brytanii i poza nią personel jest populacja podobnie kosmopolityczne. Obiekty są doskonałe, z dobrze wyposażone, nowoczesne laboratoria i sale dydaktyczne, plus 24-godzinny dostęp do zaawansowanej sieci teleinformatycznej i wyrafinowanym wirtualnym środowisku e-learningowym.

Wydział jest zorganizowana w następujących działach:

Chemii Czystej i Stosowanej (łącznie z Centrum Nauk Sądowych)

Wydział Chemii Czystej i Stosowanej ma krajowych i międzynarodowych powiązań przemysłu we wszystkich dziedzinach chemii, w tym programu nagradzanego Strathclyde / GlaxoSmithKline MPhil i doktoranckich. Zakład współpracuje z różnej wielkości firm z wielonarodowym dla MŚP. Współpraca obejmować umowy z USA i przedsiębiorstw koreańskich Drug Discovery, badania diagnostyczne z Renishaw Diagnostics Ltd oraz badania chemiczne nano z brytyjskiego Biocell International. Prowadzone przez studentów service "Chemia Clinic 'zapewnia dostęp do urządzeń chemicznych i usług doradczych, dla dużych i małych projektów, przez dużych i małych firm.

Informatyka Stopień

Wydział Informatyka Stopień ma duże doświadczenie zaangażowania przemysłowego i zawodowego, w tym wyjątkowym i wiodących krajowych badań i nauczania współpracy z Glasgow Life, jeden z największych koncernów w Europie i kulturalnych Glasgow Biblioteki obejmujących, co pozwala nam na zapewnienie uczniom praktyk zawodowych z nadzorowanych do zdobycia praktycznego doświadczenia bibliotekoznawstwo. Profesjonalne zaangażowanie pozwala nam osadzić praktyczne projekty w naszych zajęciach, i zapewnia, że ​​mamy regularne zaproszonych gości z branży do nauczanych przedmiotów ilustrujących nasze w praktyce.

Matematyka i statystyka

Wydział Matematyki i Statystyki ma silną międzynarodową reputację w zakresie korzystania z matematyki stosowanej, analizy i statystyki matematycznej do rozwiązywania problemów w różnych branżach. Współpracujemy z naukowcami z innych uczelni i przemysłu w całej Wielkiej Brytanii, Europie i USA oraz współpracy linki zostały opracowane z naukowców w wielu instytucjach na całym świecie. Należą do nich: joint venture z Uniwersytetu w Glasgow, aby stworzyć centrum, które wygląda na modelowaniu matematycznym stosowany do wszystkich aspektów medycyny i biologii; Marine Sojusz dla Nauki i Technologii (maszty) Szkocji rozwijać rozwój morskiej działalności naukowo-dydaktycznej środowiska przewidywał w dziedzinie akwakultury, rybołówstwa i środowiska.

Fizyka (w tym Instytucie Fotoniki)

Wiodących brytyjskich dział jakości badania ma krajowych i międzynarodowych powiązań z przemysłem, współpracę z MŚP, takich jak TMD, a tym wiele firm typu spin-out, takich jak M2 i Cascade, aż do międzynarodowych firm, takich jak spójna i E2V. Nasze związki z branży pokryć rozwój nowych źródeł promieniowania poprzez nowe do rozwoju kompletnych systemów pomiarowych z takimi firmami jak Horiba. Zakład był pierwszym, który tworzą partnerstwo UK z Fraunhofer Institute.

Strathclyde Instytut Farmacji i Nauk Biomedycznych

Strathclyde Instytut Farmacji i Nauk Biomedycznych w głównym centrum badawczym w centrum Glasgow, który ma w Polsce i ceniony badań i przemysłu linki. Dział mieści się Centrum EPSRC Innowacyjnej Manufacturing w ciągłym wytwarzaniem i krystalizacji, Formułowanie Cancer Research UK Jednostka, szkocki Finansowanie Rada / Scottish Enterprise finansowane Biotechnologia przemysłowa i Centrum Innowacji Centrum Biophotonics. Instytut ma długą historię udanej współpracy z przemysłem i zapewnia możliwość współpracy i doradztwa dla małych i dużych firm.

Lokalizacje

Glasgow

University of Strathclyde

Address
16 Richmond Street,
G1 1 XQ Glasgow, Szkocja, Wielka Brytania
Telefon
+44 141 552 4400