Royal College of Art

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

Royal College of Art

Najlepsza uczelnia sztuki i wzornictwa na świecie przez pięć kolejnych lat (2015-2019) *

112481_1080x1080_CAP_RCA_QS_5th_Year_Running_Still_20Percent_GIF1.gif

Royal College of Art to najbardziej wpływowy, całkowicie podyplomowy uniwersytet sztuki i wzornictwa na świecie. RCA została uznana za najlepszą uczelnię sztuki i wzornictwa na świecie w 2015, 2016, 2017, a ostatnio w 2018 roku w rankingach uniwersyteckich QS Top.

RCA odgrywa wyraźną rolę w przygotowywaniu podyplomowych studentów do kariery w dziedzinie sztuki, projektowania i kreatywności - w rzeczywistości Kolegium jest powszechnie postrzegane jako tygiel przemysłów kreatywnych. Kursy prowadzone są przez uznanych na całym świecie artystów, praktyków i teoretyków, a studenci mają niepowtarzalną okazję studiować sztukę w środowisku projektowania i projektowania w środowisku artystycznym. Skoncentrowane, dostosowane do indywidualnych potrzeb formy nauczania i uczenia się - oraz dedykowane zaplecze techniczne i ośrodki badawcze - przyczyniają się do wyjątkowo kreatywnego i intelektualnego środowiska.

Oprócz przyjęcia studentów z całego świata, globalny wymiar Kolegium jest wzmocniony dzięki partnerstwom z wiodącymi artystami i projektantami, instytucjami kulturalnymi i edukacyjnymi oraz poprzez szerokie kontakty z biznesem, zarówno w kraju, jak i za granicą.

Królewska Karta Kolegium, przyznana w 1967 r., Określa, że ​​celem instytucji jest "rozwój nauki, wiedzy i kompetencji zawodowych, szczególnie w dziedzinie sztuk pięknych ... poprzez nauczanie, badania i współpracę z przemysłem i handlem".

Zgodnie z najnowszymi danymi, 93% absolwentów Kolegium zdobyło zatrudnienie na odpowiednim poziomie zawodowym w wybranej dziedzinie specjalistycznej, w krótkim czasie od opuszczenia kolegium. Te liczby docelowe są znaczącym wskaźnikiem sukcesu RCA .

Uznany za wyjątkową jakość swoich absolwentów, College ma tak godnych uwagi absolwentów, jak Sir James Dyson, Thomas Heatherwick, David Hockney, Tracey Emin, Christopher Bailey, Len Deighton, Julien McDonald, Orla Kiely, Alison Jackson, Idris Khan, David Adjaye, AOC, Suzie Templeton, Sir Ridley Scott - lista jest długa. ”

Lokalizacje

Londyn

Address
Royal College of Art Kensington Gore London
SW7 2EU Londyn, Anglia, Wielka Brytania

Programy