Maryvale Institute

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

O Maryvale.

Maryvale leży w centrum starożytnej osady Oscott, około pięciu mil od centrum Birmingham. Dzięki swoim uroczym budynkom, w których wartości chrześcijańskie i modlitwa są prawie namacalne, długiej i ciekawej historii i spokojnym terenie, Maryvale jest duchowym „domem” dla wielu.

Celem Maryvale Institute od samego początku było zapewnienie świeckim, duchownym i zakonnikom możliwości głębszego zrozumienia wiary i wyraźniejszego docenienia jej radosnego przesłania dla życia jednostek i społeczności. Maryvale wpisuje się w katolicką tradycję teologiczną, której bogactwo ma na celu zbadać i czerpie z tej tradycji naleganie, nie tylko na fundamentalne znaczenie wiary dla rozumowania teologicznego, ale także na miejsce rozumu w odpowiedzi wiary. W związku z tym Instytut zapewnia możliwości formacji katolickiej i edukacji poprzez kursy obejmujące szeroki zakres przedmiotów i poziomów.

Maryvale posiada dobrze wyposażoną bibliotekę, w której dostęp do Internetu i komputery są dostępne dla studentów, a także zasoby multimedialne i audiowizualne. Dom może pomieścić do 150 osób na co dzień w swoich salach wykładowych, konferencyjnych i seminaryjnych oraz posiada sypialnie do nauki dla 40 studentów. Siostry Bridgettine witają gości i prowadzą regularny cykl modlitwy w kaplicy. Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa jest popularnym miejscem pielgrzymek. Tereny obejmują spacer różańcowy ze Stacjami Drogi Krzyżowej, duży parking i łatwy dostęp do licznych zabytków, Oscott College, Birmingham Oratory i Birmingham City Centre.113447_pexels-photo-1451361.jpeg

Historyczne środowisko duchowe dla pracy naukowej

Maryvale zajmuje wyjątkowe miejsce w historii Kościoła katolickiego w Anglii. Kult katolicki jest stale obchodzony na miejscu od ponad 1000 lat. Najstarsza część obecnego budynku, pierwotnie zwana Oscott House, była domem rodziny Bromwich i bazą dla lokalnej misji katolickiej w XVII i XVIII wieku. Andrew Bromwich był jednym z ostatnich kapłanów, którzy zostali uwięzieni pod koniec okresu karnego, a kiedy odziedziczył dom rodzinny, oddał go na użytek Kościoła, gdy misja angielska wyłoniła się z cienia ze stopniowym rozluźnieniem prawa antykatolickie.

Od 1794 do 1838 roku stało się pierwszym seminarium założonym w Anglii i pod patronatem Naszej Błogosławionej Pani stało się znane jako St Mary's College w Oscott. Kiedy seminarium zostało przeniesione do nowego i większego budynku w 1838 r. (W rejonie Birmingham, który nadal nazywa się Nowy Oscott), było ono używane jako szkoła, aż w 1846 r. Stało się domem błogosławionego Johna Henry'ego Newmana i jego wspólnoty konwertytów . Po święceniach w Rzymie założył tam pierwsze angielskie oratorium i przemianował go na dom Maryvale.

Po przeniesieniu Oratorium do centrum Birmingham, Maryvale na krótko stał się nowicjatem dla Oblatów Maryi Niepokalanej i odwiedził ich założyciel, św. Eugeniusz de Mazenod. Następnie przez prawie 130 lat mieścił się w nim sierociniec prowadzony przez Siostry Miłosierdzia, aż do wyjazdu w 1980 r., Kiedy przyjął swoją obecną rolę jako instytutu formowania wiary dorosłych.

Maryvale zawiera również pierwszą publiczną świątynię Wielkiej Brytanii poświęconą Najświętszemu Sercu Jezusa, założoną przez biskupa Milnera w 1814 r., Który zbudował małą kaplicę, w której mieści się obraz Najświętszego Serca w szkle, opisany przez św. Gertrude. Comiesięczne nabożeństwa w pierwszy piątek odbywają się w kaplicy Instytutu i odbywa się coroczna nowenna prowadząca do uroczystości Najświętszego Serca i zakończona mszą pielgrzymkową w następną niedzielę.

Kaplica Maryvale pozostała jako kościół parafialny i centrum lokalnej wspólnoty katolickiej, dopóki nowy kościół Matki Bożej Wniebowzięcia nie został otwarty w latach 50. XX wieku, aby zaspokoić potrzeby rozwijającej się parafii Maryvale.

Maryvale jest nie tylko specjalistycznym centrum edukacyjnym, ale także miejscem kultu, miejscem pielgrzymek i duchową wspólnotą modlitwy i misji. W 1999 r. Siostry Zakonu Najświętszego Zbawiciela św. Brygidy - Brygidki - zamieszkały w Maryvale w nowym klasztorze finansowanym przez św. Jana Pawła II. Oprócz głębokiego nabożeństwa do cierpień naszego Pana i do Najświętszego Sakramentu, który jest regularnie wystawiany na adorację w kaplicy, specjalne charyzmaty sióstr są kontemplacją, gościnnością i modlitwą, aby wspierać jedność wśród chrześcijan.

Integracja nauki i modlitwy jest cechą wszystkich kursów Maryvale, a studenci uczestniczący w tym dniu lub krótkie programy w Instytucie korzystają z możliwości nauczania i uczenia się połączonych z cyklem modlitwy i uwielbienia, w tym Mszy i Boskiego Oficjum.113445_pexels-photo-1326947.jpeg

Miejsce nauki

Unikalne środowisko akademickie

Maryvale przestrzega najwyższych standardów akademickich i zawodowych i jest uznawana na całym świecie za te standardy i wyjątkowe możliwości kształcenia na odległość w oparciu o katolicką filozofię uczenia się przez całe życie.

Niezależnie od tego, czy przygotowujesz się do specjalnej służby w Kościele, szukasz rozwoju zawodowego, czy szukasz osobistego rozwoju, Maryvale oferuje kursy dla wszystkich. Może pomóc w stawianiu czoła wyzwaniu, jakim jest pomoc w parafii, instruowanie parafialnej grupy potwierdzającej, lub jeśli masz nadzieję na poszerzenie swoich zdolności akademickich na poziomie magisterskim lub doktoranckim.

Wszystkie kursy Maryvale mogą być kontrolowane

Jeśli chcesz śledzić jeden z kursów Maryvale bez przedstawiania pracy lub ubiegania się o kwalifikacje, możesz to zrobić. Wszystkie kursy można śledzić po prostu dla własnych zainteresowań i rozwoju. Studenci biorący udział w kursie otrzymują moduły i podążają za kursem, nie kwalifikując się do kwalifikacji.

Indywidualne potrzeby

Wiele kursów Dalszej Edukacji pozwala na studiowanie poszczególnych modułów dla tych, którzy chcą studiować konkretny obszar; przeczytaj poszczególne strony kursu, aby uzyskać więcej informacji.

Specjalne stawki i ustalenia są dostępne dla tych, którzy chcą skorzystać z Certyfikatu w Studiach Katechizmu w Programach Formacji dla Religijnych i Pre-Seminaryjnych (dawniej Kurs dla Religijnych).113446_pexels-photo-279222.jpeg

Wizja i misja Maryvale Institute

Wizja

Wizja Maryvale Institute , zgodnie z Umową Powierniczą, ma być diecezjalnym, krajowym i międzynarodowym kolegium, które:

  • Żyje i przedstawia wiarę katolicką, moralność i jej wkład we współczesne kwestie religijne, moralne i etyczne;
  • Zapewnia szereg kursów formacyjnych oferowanych przede wszystkim, ale nie wyłącznie, świeckim i konsekrowanym zakonnym członkom Kościoła, zwłaszcza tym zaangażowanym w katechezę lub inne świeckie apostolaty;
  • Przyjmuje postawę samokrytyczną jako społeczność akademicka w monitorowaniu i ocenie własnych kursów i metod w świetle dowodów zebranych wewnętrznie i dostarczonych przez agencje zewnętrzne w celu zapewnienia najwyższych możliwych standardów i znaczenia działalności akademickiej;
  • Opracowuje kursy i inne działania zgodnie z ustaleniami procedur oceny bieżącej oraz w odpowiedzi na zmieniające się potrzeby szerszej społeczności, zgodnie z zaleceniami Rady Powierniczej;
  • Rozwija współpracę partnerską z innymi ośrodkami katolickiej edukacji teologicznej w Wielkiej Brytanii i innych krajach oraz innymi brytyjskimi instytucjami szkolnictwa wyższego;

Misja

  • Misją Maryvale Institute jest być liderem w uczeniu się przez całe życie dla wszystkich oraz możliwościami badawczymi w katolickiej ewangelizacji, katechezie, teologii, filozofii i wychowaniu religijnym, aby służyć mandatowi Chrystusa i misji ewangelizacyjnej Kościoła we współczesnym społeczeństwie . Przepis ten jest charakterystycznym połączeniem metodologii nauczania na odległość i krytycznego zaangażowania w Słowo Boże w Piśmie Świętym i Tradycji, prowadzonej przez Magisterium Kościoła. Ta praca jest prowadzona w środowisku wiary chrześcijańskiej, jakości akademickiej i administracyjnej, otwartego dialogu i wzajemnej wartości pracy, darów oraz osobistego i zawodowego rozwoju każdego członka Instytutu.113448_adult-beautiful-beauty-953430.jpg

Lokalizacje

Birmingham

Address
Maryvale Institute,
Maryvale House,
Old Oscott Hill

B44 9AG Birmingham, Anglia, Wielka Brytania