Przeczytaj oficjalny opis

Filozofia

London Film School - miejsce do eksperymentowania, znajdowania głosu i nawiązywania kontaktów z branżą.

Przez ponad 60 lat Londyńska Szkoła Filmowa ( LFS ) była miejscem, w którym rozwijający się talent twórczy doskonalił swoje rzemiosło, znajdował swój głos i bezpośrednio angażował się w tętniące życiem brytyjskie branże ekranowe. Z uczniami z każdego zakątka globu LFS zawsze było ośrodkiem kultury, w którym świeże głosy, doświadczenia i perspektywy ocierają się o tradycję i historię.

Historia filmu rozgrywała się tutaj na Shelton Street - przyciąganie celuloidu, wraz z pchaniem nowego i pojawieniem się cyfrowego świata. Tutaj poważnie traktujemy tradycję innowacji.

LFS jest dedykowany filmowi, zapewniając środowisko cieplarniane do intensywnej pracy twórczej. Nasze programy magisterskie w zakresie kręcenia filmów i pisania scenariuszy są uznawane przez Screenskills za standard branżowy i na poziomie profesjonalizmu, który dostarczył nam status Akademii Filmowej. Przemysł filmowy niemal każdego kraju na świecie jest obficie obsypany absolwentami Szkoły. Niewielki wybór wielu wybitnych absolwentów obejmuje: Mike Leigh OBE, Michael Mann, Ann Hui, Duncan Jones, Tak Fujimoto, Danny Huston. Dłuższą listę można przeczytać tutaj: https: // LFS .org.uk / film-twórcy / współpracownicy-londyńsko-film-szkoła-alfs Z naszym MA Filmem nie ma specjalizacji wstępnej, a raczej wierzymy, że aby znaleźć swoje głos filmowy, musisz zrozumieć film jako całość. Oznacza to, że doświadczysz i otrzymasz pełną edukację we wszystkich dziedzinach rzemiosła. Doświadczenie, które oferujemy tutaj, opiera się na założeniu, że filmowanie jest procesem współpracy, a nie produktem jednej osoby. Nasi uczniowie angażują się we wszystkie dyscypliny, wraz z kolegami i pracownikami.

Nasze scenariusz MA zapewnia wyjątkową możliwość opracowania pełnometrażowego scenariusza filmu fabularnego, z indywidualnym mentoringiem i wskazówkami ze strony mentorów branżowych. Ponadto nasi studenci scenariuszy mają możliwość współpracy z naszymi studentami zajmującymi się produkcją filmową w celu zrealizowania kilku filmów krótkometrażowych w ciągu roku.

W szybko zmieniającym się krajobrazie medialnym potrzeba zrozumienia strategii cyfrowych i nowych modeli finansowania jest poruszana w naszym MA International Film Business , kursie prowadzonym we współpracy z University of Exeter. Dzięki modułom z zakresu finansów międzynarodowych, kina światowego i wycieczki na festiwal filmowy w Berlinie, kurs przygotowuje studentów do kariery w programowaniu, wystawie i dystrybucji.

W LFS pielęgnujemy i szanujemy wyobraźnię naszych uczniów. Uważamy, że ważne jest eksperymentowanie, rzucanie wyzwania konwencjom i odkrywanie nowych sposobów opowiadania historii oraz znajdowanie nowych sposobów łączenia się z odbiorcami. Dzięki temu jesteśmy w stanie nawiązać dynamiczny dialog z przemysłem ekranowym oraz kształtować i wpływać na przyszłość.

Nasi pracownicy i wykładowcy odwiedzający są związani z przemysłem brytyjskim i globalnym, wnosząc swoje doświadczenia do codziennej praktyki nauczania tutaj w LFS . Równoważymy opanowanie umiejętności technicznych z kreatywnym rozwojem pomysłów. Poza tym, będziesz również zaangażowany w nowe wyzwania, przed którymi stają gawędziarze ekranowi w ciągle zmieniającym się krajobrazie. Stosujemy tę samą wyobraźnię i eksperymenty do myślenia o nowych modelach biznesowych i rozwijania kariery jako niezależny filmowiec.

Patrzymy także w przyszłość. Nasi absolwenci wnieśli znaczący wkład w światowe kino i globalne opowiadanie historii. Idąc naprzód oczekujemy nie mniej, ale teraz pole gry jest większe. Poza kinem widzimy naszych gawędziarzy i naszych filmowców pracujących w telewizji i na nowych platformach. W miarę zbliżania się filmu i telewizji, wraz z pojawieniem się nowych platform, nasi absolwenci z pewnością będą badać, jak dostosować swoje umiejętności i wiedzę w zakresie kręcenia filmów do opowiadania fascynujących historii w dowolnym medium, na dowolnej platformie, w dowolnym miejscu.

Krótka historia najstarszej szkoły filmowej w Wielkiej Brytanii

London Film School to najstarsza szkoła filmowa w Wielkiej Brytanii, która w październiku 2016 r. Skończyła 60 lat. Szkoła znacząco przyczyniła się do rozwoju edukacji filmowej w Wielkiej Brytanii i na całym świecie.

Zamiast próbować tworzyć kino narodowe, tak jak wiele szkół finansowanych przez rząd, LFS od samego początku wspierało szeroką kulturę doskonałości opartą na rzemiośle ze studentami z ponad 80 krajów. Obecnie ponad 60% uczniów szkoły pochodzi spoza Wielkiej Brytanii.

W październiku 1956 r. Dyrektor szkoły sztuk pięknych Heatherley, Gilmore Roberts, założył krótki kurs kręcenia filmów, ale zanim skarżący mogli się zapisać, odkrył, że jego szkoła została sprzedana spod niego. Zdecydował się kontynuować kurs samodzielnie, ale nie mógł sobie wyobrazić, że ponad sześćdziesiąt lat później kwitnąca międzynarodowa szkoła, wywodząca się z tej embrionalnej idei, będzie pracować w przekształconym magazynie w Covent Garden w Londynie.

Pierwszy kurs filmowy LFS odbył się w maju 1957 roku.

Po niepewnych wczesnych dniach Szkoła osiadła w Brixton jako „Londyńska Szkoła Techniki Filmowej”. Powstała wokół przekonania, że przyszłe zdrowie produkcji filmowej w Wielkiej Brytanii może być promowane przez odpowiednio zaprojektowane formalne szkolenie dla osób wchodzących do branży, a następnie prowadzone na tradycyjnej podstawie praktyk. Ponieważ nie było żadnych oznak oficjalnych działań mających na celu realizację tych planów, grupa entuzjastów postanowiła przyjąć klasyczny brytyjski sposób i stworzyć taką szkołę.

Podejście do starej szkoły, przez chudy korytarz i kręte ceglane schody do kilku pokoi nad sklepami w Electric Avenue, Brixton, zostało porównane przez nieustraszonego gościa do zestawu z „Gabinetu doktora Caligari”.

Na początku lat sześćdziesiątych szkoła przeniosła się do lokalu przy Charlotte Street w West End i zmieniła nazwę na The London Film School . XVIII-wieczny magazyn w Covent Garden, w którym znajduje się szkoła od połowy lat 60. XX wieku, zachowuje podobnie dramatyczny i indywidualny charakter.

W 1974 roku szkoła została przemianowana na LIFS, London International Film School., Ale powróciła do London Film School w 2001 roku.

Pierwotna konstytucja, która pozostaje w mocy, jest bardzo nietypowa. Szkoła jest zarejestrowaną organizacją charytatywną, spółką non-profit, ograniczoną gwarancją. Wszyscy uczniowie stają się członkami Stowarzyszenia i wspólnie z innymi członkami wybierają zarząd gubernatorów, na którym mają reprezentację. Zarząd gubernatorów ponosi ogólną odpowiedzialność za zarządzanie szkołą. Obecnym przewodniczącym jest Greg Dyke, a naszym dyrektorem jest Gisli Snaer. Szkoła zawsze była całkowicie niezależna i pozostaje taka po zatwierdzeniu jej kursów przez University of Warwick i University of Exeter.

Londyńska Szkoła Filmowa pozostaje jedną z niewielu pozostałych niezależnych kreatywnych instytucji specjalistycznych na świecie. Nadal ciężko pracujemy, aby pozostać wiodącym centrum edukacji filmowej.

To ekscytujące czasy dla LFS i przemysłu. Zapraszamy do przyłączenia się do nas, gdy wkroczymy w kolejny rozdział naszej podróży.Katie Garner / LFS

Programy prowadzone przez:
  • Język angielski

Ta szkoła oferuje również:

MA

The London Film School

Trenuj we wszystkich dziedzinach, w pracującym studio, ze studentami z ponad 30 krajów. Wejście w styczniu, maju i wrześniu. ... [+]

Intensywny dwuletni kurs w samym sercu Londynu , MA Filmowanie w pociągach LFS na profesjonalnym poziomie w pełnym zakresie umiejętności filmowych. Studenci wyjeżdżają z portfolio reżyserskim, kinematograficznym, montażowym, produkcyjnym, scenograficznym i dźwiękowym na co najmniej 10 filmów, zwykle o wiele więcej. Każdego roku filmy LFS wyświetlane na ponad 250 festiwalach filmowych, zdobywając wiele nagród, w tym Złotą Palmę w Cannes dla najlepszego filmu krótkometrażowego, najbardziej prestiżowe wyróżnienie festiwalu.

Kurs jest w pełni praktyczny. Każde ćwiczenie filmowe staje się bardziej zaawansowane technicznie, bardziej przemyślane i bardziej złożone w swoich ambicjach. Studenci podejmują wszelkie decyzje estetyczne podczas rozwiązywania problemów podobnych do tych, przed którymi stoją jednostki zawodowe, na stromym wzroście trudności.... [-]

Wielka Brytania Londyn
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
The London Film School

Intensywny program roczny z naciskiem na rozwój oryginalnego głosu pisarza. ... [+]

Ten roczny kurs ma na celu rozwijanie umiejętności pisania scenariuszy w kontekście społeczności filmowej, w której pisanie jest codzienną praktyką i procesem współpracy z udziałem aktorów, reżyserów, muzyków, redaktorów i producentów.

W LFS badamy granice między pisaniem a reżyserią i stymulujemy debatę poprzez zajęcia z historii filmu, międzykulturowe podejścia do dramaturgii i czytania scenariuszy z profesjonalnymi aktorami. Regularne pokazy filmów klasycznych i współczesnych w naszym własnym teatrze filmowym oraz wizyty współczesnych filmowców uzupełniają podstawowe praktyczne prace nad scenariuszem fabularnym.

Program pisania scenariuszy MA to rok krytycznego i twórczego rozwoju, sieci przyszłych kontaktów i przestrzeni, w której pisarz może określić swoje zainteresowania i szczególny talent. Kurs koncentruje się na pisaniu krótkich, fabularnych i seriali.... [-]

Wielka Brytania Londyn
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
1 rok
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku

https://www.youtube.com/watch?v=383AsgbJ97g

https://www.youtube.com/watch?v=8hEthmUvp6Y

https://www.youtube.com/watch?v=HUKCWCyA0FU

Location address
The London Film School
24 Shelton Street

London, Anglia, WC2H 9UB GB
Social Media