ESCP Business School London

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

ESCP Business School, założona w 1819 roku, wyprodukowała pokolenia liderów i przedsiębiorców. Dzięki sześciu miejskim kampusom w Berlinie, Londynie, Madrycie, Paryżu, Turynie i Warszawie, ESCP Business School ma europejską tożsamość, która pozwala mu oferować unikalny wielokulturowy styl edukacji w dziedzinie biznesu oraz globalny pogląd na kwestie zarządzania międzynarodowego.

Każdego roku ESCP przyjmuje ponad 6000 studentów i 5000 kadry kierowniczej z ponad 120 różnych krajów, zapewniając im kompleksową ofertę kursów z zakresu zarządzania i specjalistycznych programów (licencjat, magister, Executive MBA, doktorat i edukacja dla kadry kierowniczej).

ESCP to pierwsza i jedyna na świecie akredytowana szkoła biznesu z:

 • 3 międzynarodowe akredytacje: AACSB, EQUIS, EFMD Accredited Program (MBA / EMBA)
 • 5 akredytacji krajowych: ACQUIN (Niemcy), ANECA (Hiszpania), QAA
 • ESCP jest także pierwszą szkołą biznesu, która została pełnoprawnym członkiem European University Association (EUA).

- Śledź nas na Twitterze https://twitter.com/escp_bs

Pierwszy w przyszłość

Będąc pionierem ostatnich 200 lat, ESCP Business School może pochwalić się wieloma innowacjami, które z powodzeniem wprowadzono na całym świecie. Jest to jedyna szkoła ogólnoeuropejska z sześcioma kampusami w Berlinie, Londynie, Madrycie, Paryżu, Turynie i Warszawie oraz stowarzyszonym kampusem w Luksemburgu.

Będąc naszym dwustuleciem, 2019 jest idealnym czasem na świętowanie innowacyjnego ducha osadzonego w genach ESCP. Aby to zrobić, spoglądamy wstecz na powstanie Szkoły w 1819 r. - po czym stała się pierwszą szkołą biznesu na świecie - i odkrywamy przepis na tak długie życie!131185_ESCPlandingstrip.jpg

# 1 Podstawy szkoły pionierskiej (1819-1869)

W 1819 r. Powstaje prywatna firma specjalnego rodzaju: jedna z pierwszych szkół biznesu, a teraz powstała najstarsza szkoła biznesu na świecie.

W tym przełomowym okresie Szkoła opiera się na oryginalnych koncepcjach, które będą stanowić filary innowacyjnej strategii ESCP realizowanej od lat 70. XX wieku:

 • Odważna polityka otwartości międzynarodowej (ponad 20% studentów zagranicznych już w latach 1827–1828), z treściami edukacyjnymi, poruszającymi kwestie międzynarodowe (trzy języki obce nauczane od 1823 r .; wycieczki studyjne w Europie w latach 1826–1827;). To był prawdziwy wyczyn we Francji w kontekście społeczeństwa po wojnie napoleońskiej!
 • Oprócz nauk o zarządzaniu i technologii studenci studiują prawo i ekonomię polityczną lub nauki stosowane (chemię). Wielokulturowy i multidyscyplinarny model ESCP już się pojawia.
 • Lokalizacja w sercu stolicy ekonomicznej (Hôtel des Fermes, potem Hôtel de Sully, w Paryżu).

Ta wczesna faza jest kształtowana przez jej budowniczych: przedsiębiorców takich jak Germain Legret i Amédée Brodart oraz naukowców takich jak ekonomista Jean-Baptiste Say, teoretyk koncepcji przedsiębiorczości; kupiec Vital Roux, współtwórca koncepcji francuskiego kodeksu handlowego i promotor pedagogiki ukierunkowanej na praktyczne nauczanie; i ekonomista Adolphe Blanqui, właściciel i dyrektor szkoły przez 24 lata.

# 2 Konsolidacja i dojrzałość (1869-1969)

W latach 1869–1969, pod auspicjami Izby Przemysłowo-Handlowej, Szkoła jest wzmocniona i osiąga dojrzałość. Udowodniono zarówno jego odporność, jak i zdolność dostosowywania się: z jednej strony znaczny rozwój programów i zapisów (od kilkudziesięciu studentów w latach 1820 do 250 pod koniec XIX wieku i prawie tysiąc w latach 70.); z drugiej strony zwiększona selektywność i wyższe wymagania akademickie od lat 20. XX wieku, w tym:

 • Uznanie stanu edukacji w 1890 roku.
 • Utworzenie pierwszych sekcji specjalizacyjnych, spuścizny „Comptoirs” (punktów handlowych) wynalezionych w pierwszych latach szkoły: sekcja morska (1905), sekcja kolonialna (1913), sekcja hotelowa (1916), sekcja reprezentacji handlowej (1917) ) itp.
 • Obowiązkowy konkurencyjny egzamin wstępny w 1926 r.
 • Promocja do statusu szkoły wyższej w 1947 r., Niezbędny krok w kierunku stopniowej transformacji w Grande École de Commerce.
 • Utworzenie Stowarzyszenia Absolwentów i Związku Studentów w 1950 roku.
 • Integracja IT i laboratorium językowe w latach 60. XX wieku.

W burzliwym stuleciu, w którym miasto Paryż trzykrotnie zostało dotknięte konfliktami zbrojnymi, pomieszczenia szkolne zostały przekształcone, aby pomieścić rannych (w 1870, 1914–1918 i 1939–1945) - dwa razy w budynkach na Avenue de la République.

# 3 The Reinvented Business School (1969-2019)

Kiedy szkoła zyskuje autonomię w 1969 r., Porzucając sieć ESCAE, ESCP Business School stopniowo zmienia swój model biznesowy, oparty na wartościach i zasadach akademickich wprowadzonych od 1819 r.

Nowy zintegrowany europejski model kampusu wynika z ciągłego rozwoju 150-letniej instytucji, jako odpowiedzi na rozwijającą się globalizację gospodarczą.

Ta transformacja ma miejsce w kontekście intensyfikacji i rozszerzenia Unii Europejskiej.

Pięć kamieni milowych wyznacza postęp w odkrywaniu nowego modelu europejskiego: 1969, 1973, 1999 i 2009:

 • 1969: Stworzenie specjalnego stałego wydziału i Stowarzyszenia Studentów Tribunes ESCP.
 • 1973: 8 października 1973 r. Powstaje École des Affaires de Paris (nazwany l'École Européenne des Affaires od 1982 r.), W którym studenci realizują międzynarodowy program nauczania z naprzemiennymi semestrami w głównych stolicach europejskich (Londyn od 1974 r., Düsseldorf od 1975 r. ( kampus przeniesiony do Berlina w 1985 r.) 1973 to także rok, w którym Szkoła staje się dostępna dla kobiet (Joëlle Le Vourch jest pierwszą studentką w 1973 r.).
 • 1999: Połączenie ESCP i EAP.
 • 2009: Utworzenie ESCP po intensywnej rozbudowie sieci wraz z otwarciem kampusu w Turynie w 2004 r. I poprzedzającym kampus warszawski w 2015 r.
 • 2018: ESCP Business School uniezależnia się od paryskiej izby handlowo-przemysłowej. Rusza europejski tytuł licencjata, który utrwala szkołę w europejskim modelu LMD i powoduje silny wzrost. Populacja studentów podwaja się w ciągu 4 lat.

W ciągu dwóch stuleci świat się zmienił: zajęcia z ekonomii politycznej prowadzone obecnie na początku obok kursów z zakresu nauk humanistycznych oraz nauki stosowane w laboratorium ustąpiły miejsca kodowaniu i big data. Jednak nadal dominuje przedsiębiorcza wizja założycieli, świecąca w takich aspektach, jak europejski sukces Błękitnej Fabryki, inkubatora Szkoły obecnego na wszystkich kampusach ESCP Business School!

Nasza misja

„Misją ESCP jest inspirowanie i edukowanie przyszłych liderów biznesu”.

Jesteśmy przekonani, że jutrzejsi liderzy biznesu będą musieli być międzynarodowi, cyfrowi i skuteczni międzykulturowo. Nasze podejście do edukacji i struktury organizacyjnej odzwierciedla to, dzięki silnym programom międzynarodowym realizowanym przez zintegrowany (paneuropejski) wydział w kampusach na każdym z głównych rynków Europy.

Wspieramy tę misję dzięki naszemu wyjątkowemu podejściu do międzynarodowej edukacji i badań w zakresie zarządzania, która promuje ponadnarodowe doświadczenie, współpracę i uczenie się w ramach paneuropejskiej struktury.

W 2015 roku Szkoła sformalizowała unikalne podejście i perspektywę w ramach akronimu C4B: Cultures for (4) Business. To kontynuuje naszą pracę i jest teraz włączone do nowego planu strategicznego na lata 2018-2022.

C4B czyli jak dostarczamy w ESCP Business School

 1. Akademia ekspercka skupiająca się na badaniach międzynarodowych / porównawczych.
 2. Obowiązkowe programy rotacyjne zapewniające unikalne doświadczenia w wielu kampusach w całej Europie.
 3. Interdyscyplinarne nauczanie integrujące umiejętności zarządzania (kodowanie itp.) I bardziej miękkie (humanistyka itp.).
 4. Zróżnicowana, kreatywna i przedsiębiorcza społeczność.

Nasza wizja (co i gdzie chcemy być do 2022 r.)

„W 2022 r. ESCP Business School zostanie uznana na całym świecie jako wiodąca europejska szkoła biznesu w zakresie edukacji zarządzania zorientowanej na rozwój międzynarodowy”.

Nasza wizja, aby stać się prawdą, zakłada:

 • tworzenie i rozpowszechnianie światowej klasy badań w międzynarodowym / porównawczym zarządzaniu, które kształtują sposób myślenia i zachowania organizacji i liderów;
 • tworzenie inteligentnych absolwentów z kulturowo i cyfrowo wyposażonych w celu kształtowania i łączenia jutrzejszych światów biznesu;
 • znaczące zaangażowanie w biznes, absolwentów i rząd w celu wspierania postępów w międzynarodowej praktyce zarządzania i relacjach międzykulturowych;
 • wykorzystanie różnorodności we wszystkich jej formach jako źródła innowacji, siły i przywództwa.

Nasze wartości i zaangażowanie są europejskie

Kultywujemy wartości doskonałości akademickiej odziedziczone po europejskiej kulturze uniwersyteckiej.

Dzięki naszym badaniom opracowujemy wyjątkową koncepcję dla dyscyplin zarządzania opartych na wielokulturowym, interdyscyplinarnym i otwartym podejściu do głównych wyzwań świata jutra.

W naszej Szkole, założonej przez przedsiębiorców 200 lat temu, rozwijamy Kreatywność, kultywując ciekawość, śmiałość i zachęcanie wszystkich dyscyplin do dynamiki gospodarczej.

Nasza społeczność jest zaangażowana w promowanie pluralizmu poprzez szacunek dla kultur i wszelkich form różnorodności.

Lokalizacje

Londyn

Address
London Campus
ESCP Europe
527 Finchley Road
London NW3 7BG
United Kingdom

Londyn, Anglia, Wielka Brytania

Stypendium Keystone

Dowiedz się, jakie możliwości daje Ci nasze stypendium

Akredytacje

EFMD Equis Accredited
AACSB Accredited

Programy

Ta szkoła oferuje również: