Durham University

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

Durham University jest charakterystyczny - University Kolegiata starożytnych tradycji i współczesnych wartości. Staramy się osiągnąć najwyższe wyróżnienie w dziedzinie badań i nauki, które sprawiają prawdziwą różnicę dla społeczeństw na całym świecie. Jesteśmy jednakowo dąży do doskonałości we wszystkich aspektach nauki, edukacji i przekazywania wiedzy.

Ale Durham University jest o wiele więcej niż to. Światowego dziedzictwa UNESCO w sercu miasta Durham jest wiodącym ośrodkiem stypendium od ponad 1000 lat.

Po ciemnych wieków w Europie, 7. wieku zobaczył rozkwit myśli i kultury w północno-wschodniej Anglii. Beda - poeta, naukowiec, historyk i największy europejski badacz 7. wieku - został pochowany w Durham, jak St Cuthbert, który założył "angielskim" chrześcijaństwa od jego korzeni celtyckich i rzymskich. W Ewangeliarz z Lindisfarne, "jednym z największych zabytków ludzkich osiągnięć kultury", zostały wyprodukowane w pobliżu i przebywał w Durham z ciałem św Cuthbert aż do 16 wieku, kiedy zostały one usunięte w Londynie - naszego "Ewangelii książce" wraca do Durham w 2013. Do "Cuthbert Wspólnota" stał się jednym z najbogatszych w Europie, z ziem rozciągających się od Tyne Tees i poza nią. To naukowe, Wspólnota monastyczna była prekursorem nowoczesnej tradycji University, który rozprzestrzenił się w całej Europie i na całym świecie. Durham 11th century Katedra Norman został wybudowany w latach 1096 i 1130 i jest jednym z największych na świecie prawdziwie wielkich budynków. Durham Castle, obecnie część Uniwersytetu, pochodzi z 1072 i był siedzibą wszechmocny Prince-biskupów, którzy dzierżyli świecką i religijną władzę nad większą część północnej Anglii, z ich własnych armii, systemu podatkowego i monet - do koniec Prince-biskupstwa w 1832 Durham skutecznie było państwo w państwie.

Durham stał się jednym z wiodących ośrodków w Anglii średniowiecznej stypendium, wraz z Oxford i Cambridge. Rzeczywiście, trzy kolegia - teraz częścią Oxford University - powstały z Durham (University College i Balliol College, aw 1286 Durham College został uruchomiony z Durham trenować uczonych przez 300 lat, aż został włączony do Uniwersytetu Oksfordzkiego jako Trinity College) , Henryk VIII i próby Olivera Cromwella formalnie ustanawiają University for the North w Durham zostały podciągnięte przez politykę i rywalizacji północ-południe, a dopiero w 1832 roku, jako książę-Biskupstwo spadł i stracił swoje moce, był Durham wreszcie obdarzony Zamek i ziemie i udzielone uprawnienia nadawania stopni naukowych przez króla jako trzeci University w Anglii. Durham University jest spadkobiercą linii ciągłego uczenia się i stypendium datowany Bedy i Cuthbert do dnia dzisiejszego.

Durham zawsze było nowoczesne, przyszłościowe University. Ze średniowiecznego Światowego Dziedzictwa UNESCO w naszym sercu, nasze nowe budynki kontynuować tradycję ważnej i nowatorskiej architekturze. Durham był jednym z pierwszych uniwersytetów przyznają kobiety na równi z mężczyznami (1890), w celu ustalenia szkolenie medyczne (1834) oraz pierwszą nagrodę Inżynierii Lądowej i górnicze stopni do potrzeb regionalnych i krajowych w czasie rewolucji przemysłowej (1838) , Durham doprowadziły w rozwoju nauki i założył jedną z najstarszych obserwatoriów w Anglii. Durham University oparta była w dwóch miastach na ponad 100 lat, jego Medical School w King College i innych uczelni w Newcastle staje się nową i niezależną University of Newcastle w 1963 roku. Durham był również pierwszy uniwersytet w celu ustalenia kampusach Overseas wieku przed koncepcja została na nowo: na Barbadosie w 1875 roku i Sierra Leone w 1876 roku.

Lokalizacje

Stypendium Keystone

Dowiedz się, jakie możliwości daje Ci nasze stypendium