University of Padova

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

Uniwersytet w Padwie jest jednym z najstarszych i najbardziej prestiżowych miejsc w Europie uczenia się; Uczelnia jest interdyscyplinarne, które ma na celu dostarczenie studentom zarówno kształcenia zawodowego i jednolitym tle kulturowym. Kwalifikacja z Uniwersytetu w Padwie jest symbolem po osiągnięciu ambitnego celu, która jest rozpoznawana i pożądane zarówno przez studentów, jak i pracodawców.

Kursy z Uniwersytetu w Padwie są na bieżąco aktualizowane, aby sprostać stale zmieniających się potrzeb rynku pracy. Jego stopni zdrowia, na przykład, obejmują szeroki zakres nowych kursów, takich jak Pediatric Nursing (Medical School) lub Neuroscience i rehabilitacji neuropsychologicznej (Psychologia). Programy inżynierskie I stopnia są dostępne w dziedzinach cywilnych, architektury, ochrony środowiska, Przemysłowej i Inżynierii Informatycznej.

Uniwersytet stopni Padwie odzwierciedlają również dzisiejsze potrzeby, aby chronić zarówno środowiska z kursów Ochrony Środowiska i Rolnictwa PAN (technologii), jak i konsumentów z bezpieczeństwa i higieny artykułów spożywczych (weterynarii). Badania leków jest również pokryta biotechnologii farmaceutycznego (farmacja), jak badania nad produktów hi-tech z kursu w Inżynierii Materiałowej (Sciences). Duży nacisk jest również umieszczony na humanistycznych, takich jak historia i Ochrony artystyczne i Dziedzictwa Kulturowego (Sztuki i Filozofii), a na szkolenia nauczycieli z kursu Podstawowej Edukacji (Education) tradycyjnych kursów .Powierzchnia Uczelni dla specjalistów w prawo, ekonomia, i Business Management prowadzone są obok kursów, które analizują złożone systemy społeczne, takie jak Socjologicznych PAN (Nauk Politycznych) i Statystyki, populacji i społeczeństwa (Nauk statystycznych).

Ponadto, bardzo zmotywowani studenci mogą ubiegać się o przyjęcie do Szkoły Galileusza Szkolnictwa Wyższego. Po wymagającego procesu selekcji, co roku 30 uczniów są wybierane do udziału w kursach na wysokim poziomie szkolnym w domu i korzystać z jego usług specjalnych.

historia

Uniwersytet w Padwie powstała w 1222 roku po tym, jak grupa uczniów i nauczycieli postanowił przyjść tutaj z Bolonii. Założyli bezpłatny ciało uczonych, którzy zgrupowane według ich miejsca pochodzenia do Nationes, w którym studenci zatwierdzonych statutów, wybrany rettore (rektora lub kanclerza) i wybrał ich nauczycieli, którzy płacone z pieniędzy studentów zebranych. W obronie wolności myśli w badania i nauczania stała się charakterystyczną cechą, która mieszka obecnie na Uniwersytecie w motto: UNIVERSA Universis Patavina Libertas.

Wprowadzenie metod empirycznych i eksperymentalnych wraz z nauczaniem teorii oznaczało nadejście złotego wieku. W 16 i 17 wieku, Padova stał warsztat pomysłów i domu z danymi, który zmienił kulturalnej i naukowej historii ludzkości. Obejmowały one Andrea Vesalio, który założył nowoczesną anatomii, a także astronoma Kopernika i Galileusza, który obserwował niebo tutaj.

Padova vaunts również pierwszy na świecie uniwersytecki ogród botaniczny i stałego anatomiczny teatr, który został zbudowany przez Girolamo Fabrici d'Acquapendente. William Harvey, który zasłynął opisując krążenie krwi, studiował w Padwie, a w 1678 roku Elena Lucrezia Cornaro Piscopia została pierwszą kobietą na świecie, które zostaną udzielone wykształcenie wyższe.

Upadek Republiki Serenissima w Wenecji w 1797 roku zapoczątkowało ciemnym wieku. Padova dostała się pod panowanie z pierwszych francuskich i Austriaków, przechodząc przez burzliwej Risorgimento Włoch, co również wpływa na Uniwersytet.

W okresie od końca 19 i początku 20 wieku, Uniwersytet poszerzony wydziały Inżynierii, Farmacji i Nauk Politycznych wraz z jego tradycyjnych wydziałów prawa, medycyny, sztuki i filozofii, i Nauk.

Pojawienie się faszyzmu ograniczone wartości wolnej myśli i niezależności kulturowej Uczelni. Jego profesorowie przysiągł wierność reżimowi, po czym zatwierdzenie ustaw rasowych we Włoszech i wydalenie profesorów żydowskich otworzył jeden z najmroczniejszych okresów w historii uczelni. Rektor Concetto Marchesi wstrząsnął University ze snu, a na wysokości okupacji niemieckiej dokonał odważnego apel do studentów, by walczyć o wolność Włoch. Dla swoich ofiar w imię wyzwolenia, Uniwersytet w Padwie otrzymał złoty medal z waleczności, jedyną uczelnią do otrzymania takiego zaszczytu.

W okresie powojennym, Uniwersytet otworzył wydziały edukacji, Nauk Rolniczych i Psychologii oraz, w latach 1990, wydziałów Medycyny Weterynaryjnej oraz Ekonomii i Administracji. W 20 wieku, Uniwersytet w Padwie produkowane wielkie postacie literackie, takie jak Diego Valeri i Concetto Marchesi; Inżynierowie z postury Giuseppe Colombo, "władcy mechaniki nieba"; matematyków, takich jak Tullio Levi Civita; prawnicy Alfredo Rocco i Livio Paladin; filozofowie Luigi Enrico Opocher Stefanini; a lekarze jak Vincenzo Gallucci, który przeprowadził pierwszą transplantację serca we Włoszech. Nowe tysiąclecie rozpoczęło się kilka ważnych nowych odkryć, szczególnie w medycynie, biomedycyny, inżynierii i technologii lotniczej.

Lokalizacje

Padwa

University of Padova

Address
Via 8 Febbraio, 2
35122 Padova

35122 Padwa, Veneto, Włochy
Telefon
+39 049 827 5111

Programy