University of Bologna

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

Alma Mater Studiorum - Università di Bologna

Alma Mater Studiorum - Università di Bologna, najstarszy uniwersytet w świecie zachodnim, toruje drogę innowacjom poprzez coraz bogatszy katalog programów, najnowocześniejsze badania, stałą i coraz szerszą perspektywę międzynarodową oraz silną trzecią misję.

Od momentu założenia w 1088 r. Alma Mater Studiorum koncentruje się na uczniach, przyjmując wybitne postacie ze środowisk naukowych i artystycznych. Z pięcioma kampusami (Bolonia, Cesena, Forlì, Rawenna, Rimini) i oddziałem w Buenos Aires, oferuje zróżnicowany katalog kursów, który jest dostosowany do potrzeb współczesnego społeczeństwa: ponad 200 programów studiów wśród 32 wydziałów i 5 szkół są oferowane ponad 82 000 studentów. 3600 absolwentów jest zapisywanych na studia doktoranckie i inne programy trzeciego stopnia.

Alma Mater, znajdująca się w pierwszej 200 w dwóch najbardziej prestiżowych międzynarodowych rankingach uniwersytetów, uznawana za wiodący uniwersytet w Europie w zakresie mobilności studentów (Erasmus +), inwestuje w zrównoważony rozwój i przyczynia się do osiągnięcia 17 celów zrównoważonego rozwoju zaproponowanych w ramach Agenda 2030 przyjęta przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych. Jako wszechstronny uniwersytet badawczy, inwestuje w multidyscyplinarne, międzykulturowe podejście oraz w nierozerwalny związek między badaniami a nauczaniem. University of Bologna jeden z najbardziej aktywnych pod względem przywództwa i udziału w europejskich projektach badawczych i współpracy akademickiej, zawarł sojusze z przemysłem i organizacjami publicznymi / prywatnymi. Jest także centrum międzynarodowych sieci: poza bliskimi europejskimi łączami cieszy się wieloma połączeniami z Ameryką, Afryką, Azją i Australią.

Dowiedz się, jakie środki opracował University of Bologna aby rozpocząć następny rok akademicki w najlepszy możliwy sposób.

Lokalizacje

Bolonia

Address
Via Zamboni, 33
40126 Bolonia, Emilia-Romania, Włochy

Cesena

Address
Piazza Aldo Moro, 90
Cesena, Emilia-Romania, Włochy

Forli

Address
Piazzale Sante Solieri,1
47121 Forli, Emilia-Romania, Włochy

Rawenna

Address
Rawenna, Emilia-Romania, Włochy

Rimini

Address
Rimini, Emilia-Romania, Włochy

Buenos Aires

Address
Buenos Aires, Buenos Aires, Argentyna

Stypendium Keystone

Dowiedz się, jakie możliwości daje Ci nasze stypendium

Programy

MSc
Magisterskie