Przeczytaj oficjalny opis

Università Bocconi, założona w 1902 roku, była pierwszą włoską uczelnią, która ukończyła ekonomię.

Od stu lat Bocconi odgrywa wiodącą rolę we włoskiej modernizacji społecznej i gospodarczej. Pozostaje wierny swoim podstawowym wartościom, będąc głównym uniwersytetem badawczym, posiadającym wartości demokratyczne i otwartym na świat, a także niezależnym finansowo i politycznie.

Università Bocconi uważa, że ​​doskonałość może opierać się wyłącznie na profilu akademickim danej osoby, a także na jej wartościach oraz pochodzeniu kulturowym i etycznym. Dlatego Uniwersytet oferuje liczne zajęcia, specjalne okazje dla ludzi do wzbogacenia swojej wiedzy.

Od pokoleń przedsiębiorczy studenci przyjeżdżają do Bocconi, by stać się kimś większym. Oferujemy studia licencjackie, magisterskie, doktoranckie i programy wykonawcze dla przyszłych liderów i przedsiębiorców, którzy chcą mocnych fundamentów i sieci transformacyjnej.

Dlaczego Bocconi

Bocconi to nie tylko edukacja. To trampolina dla twoich ambicji.

Od pokoleń ukształtowaliśmy wiedzę i wartości innowatorów i przyszłych liderów. Rozumiemy, że jutrzejsi wielcy zdobywcy potrzebują czegoś więcej niż kwalifikacji. Potrzebują zaufania, wizji i silnego zestawu wartości.

Zostaliśmy założeni w 1902 roku, aby pomóc w postępie społecznym i gospodarczym w Europie i poza nią. Jest to misja wspólnoty naszej ponad 100 000 absolwentów w branżach na całym świecie.

Wiele szkół będzie próbowało ukształtować cię tak, by pasował do świata. Bocconi przygotuje cię do zmiany.

Nasze programy ekonomiczne, zarządcze i finansowe należą do najlepszych na świecie. Ranking QS World University Rankings wymienił nas wśród dziesięciu najlepszych instytucji w Europie w tych dziedzinach, podczas gdy Financial Times plasuje nasze tytuły magisterskie z zakresu finansów i zarządzania w pierwszej dziesiątce na świecie.

Rankingi jakości edukacji na świecie

W ramach międzynarodowego szkolnictwa wyższego publikowane są liczne rankingi o zróżnicowanych poziomach jakości, dyscyplinie metodologicznej i autorytecie. Uniwersytet Bocconi regularnie pojawia się w najbardziej znaczących rankingach, które obejmują jego obszary wiedzy w dziedzinie ekonomii i zarządzania, a ogólniej w naukach społecznych.
Ze względu na charakter wyspecjalizowanej instytucji, Bocconi nie pojawia się w rankingach zakwalifikowanych jako "ogólna" - tj. Rankingach QS, THE i Shanghai - które obejmują uniwersytety obejmujące szeroki zakres przedmiotów i dziedzin.

Tutaj pokazujemy zaktualizowane wyniki niektórych z najważniejszych i najbardziej znanych z nich. Więcej informacji na temat naszej pozycji w innych rankingach branżowych lub branżowych zostanie opublikowanych w sekcjach dotyczących poszczególnych programów.

1. QS (Quacquarelli Symonds)

W rankingu QS World University, opublikowanym przez londyńskiego QS, światowe wyniki Bocconiego w segmencie nauk społecznych w ciągu ostatnich trzech lat przedstawiały się następująco:

  • 2018, Nauki społeczne
  • 2017, Nauki społeczne
  • 2016, Nauki społeczne

QS same wspominają Bocconiego na stronach prezentacji rankingu, wyjaśniając, dlaczego Bocconi nie jest wymieniony w rankingu ogólnym, ale tylko w bardziej szczegółowej podgrupie "Nauki społeczne". Zobacz artykuł Getting Specific.

Bocconi znajduje się również w rankingach tematycznych publikowanych osobno przez QS:

Uwaga: "Reputacja pracodawcy" jest jednym ze wskaźników rankingu i ocenia opinie firm na temat absolwentów z poszczególnych uczelni. Najwyższy ma standardowy wynik 100.

2. Financial Times

Bocconi jest również obecny w wielu rankingach Financial Times. Dokładniej, SDA Bocconi School of Management (Bocconi's Business School), jest w następujących rankingach: MBA, Executive MBA (EMBA), programy niestandardowe Edukacja Executive, Executive Education Open Programs i European Business Schools. Kursy magisterskie oferowane przez Bocconi's Graduate School są wymienione w rankingu Master in Management and Finance. Oto zaktualizowane pozycje na poziomie europejskim i światowym.

3. U-Multirank

Rozpoczęty niedawno projekt U-Multirank, podobnie jak inne rankingi, ma na celu pomóc wybrać uniwersytet, ale z zupełnie innym podejściem niż inne. Po ustawieniu pożądanych kryteriów użytkownik uzyskuje listę uniwersytetów ze wskazaniem, dla każdego wybranego parametru, wydajności każdego uniwersytetu w porównaniu ze średnią grupy. W ten sposób U-Multirank przenosi główny punkt z prostej pozycji w rankingu na kombinację cech charakterystycznych danej uczelni.

4. Ranking w Szanghaju

Globalny ranking przedmiotów akademickich opublikowany przez ShanghaiRanking Consultancy zawiera listę najlepszych uniwersytetów na świecie w poszczególnych obszarach badawczych. Tematy akademickie są podzielone na pięć makroregionów (nauki przyrodnicze, inżynieria, nauki przyrodnicze, nauki medyczne i nauki społeczne). W obszarze nauk społecznych Bocconi jest obecny w pięciu przedmiotach akademickich:Programy prowadzone przez:
  • Język angielski
  • Włoski

Ta szkoła oferuje również:

MSc

University Bocconi

Ten Master of Science ma na celu dostarczenie studentom kompetencji analitycznych i umiejętności rozwiązywania problemów, aby zrozumieć mechanizmy i opanować procesy, dzi ... [+]

Ten Master of Science ma na celu dostarczenie studentom kompetencji analitycznych i umiejętności rozwiązywania problemów, aby zrozumieć mechanizmy i opanować procesy, dzięki którym innowacyjne pomysły są opracowywane i zamieniane w aplikacje rynkowe.

Studenci uczestniczą w ambitnym interdyscyplinarnym programie, który łączy podejście strategiczne, menedżerskie, organizacyjne i ekonomiczne w celu analizowania innowacji i technologii, zarówno na poziomie firmowym, jak i rynkowym (w tym ocena skutków prawnych).

Naszym celem jest rozwijanie umiejętności analitycznych wymaganych do zrozumienia dynamiki technologii wewnątrz i pomiędzy organizacjami; zdolności podejmowania decyzji, aby przekształcić możliwości technologiczne w nowe pomysły; i podejście do rozwiązywania problemów, aby udane innowacje wychodziły z nowych pomysłów.... [-]

Włochy Milan Stany Zjednoczone Los Angeles
Październik 2019
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
University Bocconi

Rząd na każdym poziomie, od lokalnego do globalnego, jest niezbędny dla rozwoju społeczeństwa. Jest to jeden z najbardziej złożonych obecnych warunków zawodowych, ze wzgl ... [+]

Rząd na każdym poziomie, od lokalnego do globalnego, jest niezbędny dla rozwoju społeczeństwa. Jest to jeden z najbardziej złożonych obecnych warunków zawodowych, ze względu na różnorodność działań i sektorów, ich współzależności, a także wzajemnej zależności między polityką, polityką i zarządzaniem.

Ten MSc zapewnia kandydatom twarde i miękkie umiejętności, których potrzebują, aby skutecznie prowadzić i pracować w tym środowisku.

Program składa się z dwóch głównych bloków edukacyjnych:

Po pierwsze, studenci są przygotowani do przeprowadzania analizy i oceny polityki poprzez zaawansowane techniki analityczne, do projektowania strategii i zarządzania projektamiPo drugie, są wspierane w rozwijaniu ich unikalnego profilu zawodowego poprzez staranny dobór obieralnych i szeroki wachlarz międzynarodowych możliwości. Wybór głównych produktów został opracowany w celu zaspokojenia konkretnych zainteresowań studentów i potrzeb wyrażanych przez rynek pracy.... [-]
Włochy Milan Stany Zjednoczone Los Angeles
Październik 2019
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
University Bocconi

Absolwenci będą mogli zintegrować wykorzystanie technik i narzędzi ekonomicznych oraz zarządzania, uwzględniając specyfikę dynamiki i złożoności branż kreatywnych. ... [+]

Program opiera się na trzech głównych zasobach:

Międzynarodowa reputacja Bocconiego w zakresie badań i nauczania w dziedzinie ekonomii, zarządzania i prawaMediolan, z ekonomiczną witalnością i żywą kreatywnościąWłochy, z jego tradycją artystyczną i kulturową.

Te elementy stanowią idealne miejsce do przygotowania studentów do międzynarodowej kariery jako menedżerów lub przedsiębiorców i profesjonalistów w dziedzinach powszechnie zwanych przemysłem kreatywnym, w tym sztukach wizualnych, sztukach scenicznych, kinach, mediach, wydawnictwach, rozrywce, turystyce, modzie. , projekt i luksus.

W ostatnich dziesięcioleciach sektory te odgrywały i nadal odgrywają kluczową rolę w rozwoju gospodarczym wielu krajów: rola ta jest związana z ich zdolnością do tworzenia wartości ekonomicznej i zwiększania ich atrakcyjności, co przyczynia się do dobrobytu społecznego i jakości życia społecznego. życie.... [-]

Włochy Milan Stany Zjednoczone Los Angeles
Październik 2019
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
University Bocconi

Jest to bardzo kompletny program oferujący ambitne kursy we wszystkich obszarach finansów, bankowości inwestycyjnej, finansów korporacyjnych i doradztwa, finansowania ilo ... [+]

Jest to bardzo kompletny program oferujący ambitne kursy we wszystkich obszarach finansów, bankowości inwestycyjnej, finansów korporacyjnych i doradztwa, finansowania ilościowego, zarządzania ryzykiem, instrumentów pochodnych i wyceny aktywów.

Nauczanie opiera się na szeregu alternatywnych strategii i metodologii, które łączą:

Case studies stosowane do praktycznych problemów z wyceną firm i projektów inwestycyjnychPrzydziały grupowe, oprócz indywidualnych studiów i zadań z zakresu rachunkowości, wyceny i teorii finansówPraktyczne ćwiczenia laboratoryjne oparte na nowoczesnym oprogramowaniu do rozwijania umiejętności w zakresie zarządzania danymi i zilustrowania typowych wyników z zastosowania metod statystycznych w sekwencji ekonometriiSymulowane sesje handlowe w sekwencji pochodnejSpotkania i sesje gościnne z operatorami z najlepszych instytucji finansowych. Te chwile świadectwa z pierwszej ręki, zintegrowane z wieloma przedmiotami, są doskonałą okazją dla naszych uczniów. Ułatwia im to fakt, że Bocconi jest sercem centrum finansowego, takiego jak Mediolan, będącego naturalnym międzynarodowym skrzyżowaniem dróg wymiany i relacji.... [-]
Włochy Milan Stany Zjednoczone Los Angeles
Październik 2019
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
University Bocconi

Program ten zapewnia solidne podstawy w metodach ilościowych i teorii ekonomicznej: absolwenci rozwiną umiejętność interpretacji procesów ekonomicznych i społecznych typo ... [+]

Program ten zapewnia solidne podstawy w metodach ilościowych i teorii ekonomicznej: absolwenci rozwiną umiejętność interpretacji procesów ekonomicznych i społecznych typowych na wszystkich etapach rozwoju.

Jego główną siłą jest szeroko zakrojona interdyscyplinarność, osiągnięta zarówno dzięki elastyczności w doborze obieralni, jak i organizacji wydarzeń ad-hoc. Studenci będą mogli w znacznym stopniu dostosować swoją ścieżkę kształcenia, w zależności od ich zainteresowań i obszarów badań naukowych.

Studenci będą również korzystać z bliskiej współpracy z wydziałów i ośrodków badawczych w Bocconi, z możliwością zaangażowania w projekty badawcze w dziedzinie ekonomii lub innych nauk społecznych. Mają także możliwość wyboru kilku kursów Bocconi na poziomie doktoranckim jako przedmiotów do wyboru.... [-]

Włochy Milan Stany Zjednoczone Los Angeles
Październik 2019
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
University Bocconi

Ten MSc jest przeznaczony dla studentów, którzy mają silną skłonność do obliczeniowych, statystycznych i matematycznych i prawdziwego zainteresowania pracą z danymi. Stud ... [+]

Ten MSc jest przeznaczony dla studentów, którzy mają silną skłonność do obliczeniowych, statystycznych i matematycznych i prawdziwego zainteresowania pracą z danymi. Studenci będą uczyć się najnowocześniejszych technik wydobywania ważnych informacji z dużych zbiorów danych i skutecznego komunikowania ich w celu wpływania na strategiczne decyzje organizacji, w których będą pracować.

Program składa się z dwóch ścieżek współdzielących nowoczesny, ilościowy rdzeń: analizy danych i analizy biznesowe . W szczególności realizują one w różnym stopniu następujące cele kwalifikacyjne:

Zapewnienie solidnych podstaw w teoretycznych i stosowanych statystykach oraz w uczeniu maszynowym, które są niezbędne do identyfikacji skutecznych modeli i metod analizy danych i prognozowaniaRozwijaj zaawansowane umiejętności w zakresie informatyki, które są kluczowe dla budowania algorytmów i narzędzi programistycznych odpowiednich do rzeczywistego wdrażania metod statystycznychOpracuj profil łączący solidne umiejętności ilościowe z dogłębną znajomością dynamiki firmy, aby wspierać zarządzanie w podejmowaniu strategicznych decyzji opartych na analizie danychRozwijanie kompetencji poprzez działania edukacyjne w klasie i poza nią, które promują umiejętność pracy zespołowej, umiejętność skutecznego prezentowania i omawiania wyników swojej pracy oraz promowania zrozumienia ograniczeń etycznych i prawnych związanych z korzystaniem z dużych baz danych... [-]
Włochy Milan Stany Zjednoczone Los Angeles
Październik 2019
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
University Bocconi

Ten mgr ma na celu zapewnienie zaawansowanego kształcenia w politologii i tematy analizy polityki publicznej. Studenci zrozumieją złożoną dynamikę polityczną, gospodarczą ... [+]

Ten mgr ma na celu zapewnienie zaawansowanego kształcenia w politologii i tematy analizy polityki publicznej. Studenci zrozumieją złożoną dynamikę polityczną, gospodarczą i społeczną współczesnego świata, jak radzą sobie z nimi instytucje krajowe i międzynarodowe oraz jak działać w takich kontekstach. Będą zdobywać zaawansowane szkolenia w zakresie metod analizy i badania zarówno polityk publicznych, jak i instytucji kierujących procesem decyzyjnym.

W szczególności program:

Daje studentom kompletne przygotowanie w dwóch głównych obszarach nauk politycznych (polityka porównawcza i stosunki międzynarodowe), zintegrowane ze znajomością roli prawa i ewolucji dynamiki populacji w kontekstach politycznychDaje kompletne przygotowanie z zaawansowanymi umiejętnościami ilościowymi zarówno w zakresie metod teoretycznych, jak i empirycznych, które będą stosowane do oceny polityk publicznych, sektora publicznego, procesu podejmowania decyzji politycznych i dynamiki politycznejRozwija kompetencje promujące umiejętności miękkie, takie jak praca zespołowa, umiejętność skutecznego prezentowania i omawiania, zdolność krytycznego myślenia i rozumienia głównych problemów politycznych i politycznychRozwija umiejętności poprzez interdyscyplinarne zajęcia dydaktyczne organizowane w ramach warsztatów, które sprzyjają zrozumieniu problemów politycznych i społecznych z różnych perspektyw. Metody nauczania wspierają interakcje między wykładowcami i studentami oraz między uczniami.... [-]
Włochy Milan Stany Zjednoczone Los Angeles
Październik 2019
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
University Bocconi

Program zapewnia studentom wszystkie kompetencje i umiejętności związane z zawodem dyrektora finansowego (CFO), przygotowując ich do analizy problemów i podejmowania decy ... [+]

Program zapewnia studentom wszystkie kompetencje i umiejętności związane z zawodem dyrektora finansowego (CFO) , przygotowując ich do analizy problemów i podejmowania decyzji zarządczych z wielu perspektyw. Ten sam zestaw wiedzy i kompetencji oraz umiejętności można z powodzeniem zastosować do działania w firmach audytorskich, firmach konsultingowych i instytucjach finansowych.

Dyrektor finansowy odgrywa zróżnicowany zestaw kluczowych i trudnych ról we wszystkich firmach:

zapewnienie zgodności z przepisami finansowymi, sporządzanie sprawozdań finansowych oraz przekazywanie informacji o wartości i ryzyku inwestorom i zarządomzapewnianie przywództwa finansowego i dostosowywanie strategii biznesowej i finansowej w celu rozszerzenia działalności i dokonywania inwestycji, a także nadzorowania struktury kapitałowej firmyopracowywanie i wdrażanie systemów kontroli wewnętrznej i zarządzania mających na celu ochronę aktywów firmy i raportowanie wyników biznesowych.... [-]
Włochy Milan Stany Zjednoczone Los Angeles
Październik 2019
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
University Bocconi

Master of Science in Cyber ​​Risk Strategy and Governance zapewnia studentom narzędzia niezbędne do zrozumienia, oceny i zarządzania szansami i zagrożeniami istniejących ... [+]

Bocconi University i Politecnico di Milano zgromadziły dynamiczną i multidyscyplinarną społeczność naukowców, ekspertów i profesorów, którzy badają, analizują i stosują strategie, narzędzia zarządzania i oceny cyber ryzyka. Wymagający program studiów, który opracowali, dotyczy każdego dnia kluczowych kwestii cybernetycznych, z którymi mierzą się wszystkie typy organizacji.

Master of Science in Cyber ​​Risk Strategy and Governance zapewnia studentom narzędzia niezbędne do zrozumienia, oceny i zarządzania szansami i zagrożeniami istniejących i powstających technologii wykorzystywanych w naszym społeczeństwie. Wraz z przyjęciem innowacyjnych technologii powstają nowe problemy, dzięki czemu uczniowie uczą się patrzeć w przyszłość, oceniać i komunikować zagrożenia, zanim się rozwiną. Ci potencjalni specjaliści będą zatem w stanie w znacznym stopniu przyczynić się do przechwytywania zagrożeń cybernetycznych i zapobiegania negatywnemu wpływowi na wydajność organizacji, zarówno prywatnych, jak i publicznych.... [-]

Włochy Milan Stany Zjednoczone Los Angeles
Październik 2019
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
University Bocconi

Mgr ma na celu pomóc uczniom rozwijać umiejętności rozwiązywania problemów, nabywając kompetencje, umiejętności i zdolności potrzebne do pracy jako menedżerowie w firmach ... [+]

Mgr ma na celu pomóc uczniom rozwijać umiejętności rozwiązywania problemów, nabywając kompetencje, umiejętności i zdolności potrzebne do pracy jako menedżerowie w firmach i firmach konsultingowych lub jako przedsiębiorcy.

Oferuje ścieżkę edukacyjną, gdzie dogłębne badanie kluczowych funkcji i procesów korporacyjnych przygotowuje absolwentów do pełnienia ról menedżerskich.

Proces uczenia się uzupełnia regularna obecność wybitnych gości, wizyty w firmach, dyskusje na temat przypadków biznesowych ad hoc, spotkania z firmami na temat konkretnych zagadnień oraz wykłady prowadzone przez praktyków i instruktorów ze specjalistycznym doświadczeniem zawodowym.... [-]

Włochy Milan Stany Zjednoczone Los Angeles
Październik 2019
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
University Bocconi

Marketing stał się głównym motorem zarówno wydajności w organizacjach, jak i decyzji organizacyjnych. Program umożliwia studentom rozwój szerokiego profesjonalnego know-h ... [+]

Marketing stał się głównym motorem zarówno wydajności w organizacjach, jak i decyzji organizacyjnych. Program umożliwia studentom rozwój szerokiego profesjonalnego know-how w zakresie zarządzania marketingowego, dzięki unikalnej kombinacji treści kursu.

Integruje zaawansowane przygotowanie w podstawowych narzędziach marketingowych i dziedzinach, takich jak metody ilościowe, kwestie prawne i strategie marketingu cyfrowego z wysoce innowacyjnymi podejściami i kompetencjami z różnych dziedzin akademickich, takich jak neuronauka lub badania antropologiczne i ich wpływ na dziedziny związane z marketingiem, takie jak zachowania konsumenckie.

Absolwenci są gotowi odnieść sukces w szybko zmieniającym się zglobalizowanym świecie biznesu, posiadając niezbędną wiedzę i umiejętności, które umożliwiają im nie tylko reagowanie, ale proaktywne kształtowanie marketingu przyszłości.... [-]

Włochy Milan Stany Zjednoczone Los Angeles
Październik 2019
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
University Bocconi

Ten ambitny program studiów zapewnia studentom narzędzia niezbędne do zrozumienia globalnego świata, w którym żyjemy, szkolenia przyszłych menedżerów i przedsiębiorców, a ... [+]

Ten ambitny program studiów zapewnia studentom narzędzia niezbędne do zrozumienia globalnego świata, w którym żyjemy, szkolenia przyszłych menedżerów i przedsiębiorców, aby wnieść znaczący wkład w działalność organizacji wszystkich typów na całym świecie, przy jednoczesnym zastosowaniu idei odpowiedzialnej i zrównoważonej przyszłości do operacje biznesowe w praktyce.

Studenci zdobędą następujące umiejętności:

Wiedza, umiejętności

Krytyczna świadomość koncepcji i podejść opartych na dyscyplinach w celu zrozumienia złożoności zarządzania organizacją na globalnej arenie biznesowejZrozumienie, w jaki sposób nabyta wiedza teoretyczna może być stosowana w praktycznych międzynarodowych sytuacjach biznesowych... [-]
Włochy Milan Stany Zjednoczone Los Angeles
Październik 2019
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Location address
Via Roberto Sarfatti,25
Milan, Lombardy, 20100 IT
Social Media
Location address
Los Angeles, California, US