Università degli Studi di Udine

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

Uniwersytet w Udine został założony w 1978 r. W ramach planu odbudowy Friuli po trzęsieniu ziemi w 1976 r. Jego celem było zapewnienie społeczności friulijskiej niezależnego centrum zaawansowanych szkoleń z zakresu badań kulturalnych i naukowych.

Uniwersytet ma obecnie następujące programy studiów z rolnictwa, ekonomii, inżynierii, prawa, nowoczesnych języków, komunikacji i szkoleń, nauk humanistycznych, medycyny i chirurgii i matematyki, informatyki i multimediów.

Uniwersytet jest aktywnie zaangażowany w projekty wymiany studentów i pracowników z uniwersytetami w UE i obecnie ściśle współpracuje z kilkoma uniwersytetami z Europy Wschodniej i innych krajów spoza UE. Ponadto uniwersytet uczestniczy w wielu projektach badawczych na poziomie krajowym i międzynarodowym. Obecna liczba studentów zapisanych na uniwersytet wynosi ok. 17000.

Udine i jego uniwersytet stanowią punkt odniesienia w regionie, który historycznie jest miejscem spotkań i skrzyżowań różnych światów i kultur. Usytuowany geograficznie w centrum Unii Europejskiej uniwersytet w Udine odgrywa aktywną rolę w ścisłej sieci relacji, zaangażowanych w dzielenie się wiedzą i pomysłami. Od momentu powstania Uniwersytet Udine realizuje politykę internacjonalizacji, mającą na celu przygotowanie studentów oraz nawiązanie relacji i partnerstw z uniwersytetami i instytucjami w Europie i reszcie świata.

Uniwersytet Udine współpracuje nie tylko w Europie, ale na całym świecie i ma wieloletnie powiązania z Afryką, Indiami i Chinami.

119239_pexels-photo-1438084.jpegBuro Millennial / Pexels

Dlaczego UNIUD

UNIUD jest młodym, dynamicznym uniwersytetem, którego misją od założenia w 1978 r. Było promowanie szkolnictwa wyższego poprzez przekazywanie wiedzy i generowanie nowych pomysłów w czołówce społeczeństwa.

Kluczem do naszego sukcesu zarówno na poziomie krajowym, jak i międzynarodowym jest jakość i entuzjazm wszystkich jego elementów.

Cenimy zasługę

Każdego roku najlepsi absolwenci uniwersytetu otrzymują stypendia, które obejmują obniżki czesnego na zapisy na studia magisterskie i ułatwienia w programach pośrednictwa pracy.

W pełni umysłu

UNIUD oferuje różne usługi w celu zapewnienia dobrobytu swoim studentom, aby pomóc tym, którzy mają problemy z przystosowaniem się do życia uniwersyteckiego lub tym, którzy napotykają trudności podczas studiów. Obejmują one bezpłatne laboratoria do zarządzania lękiem, metod nauki, skutecznych umiejętności komunikacyjnych, uważności i medytacji.

Uczenie się w sercu Europy

Uniwersytet Udine, położony w Udine, mieście w regionie Friuli-Wenecja Julijska, w północno-wschodnich Włoszech, znajduje się w samym sercu Europy. UNIUD i Udine mają swobodną atmosferę przyjazną dla studentów i znajdują się w pobliżu wielu interesujących miejsc we Włoszech, Europie i poza nią.

Pomieszczenia mieszkalne

W sercu doświadczenia uniwersyteckiego znajdziesz wspaniałe zakwaterowanie, udogodnienia, wsparcie dla studentów i życie towarzyskie. Wszystkie kampusy są przestronne, z dużą ilością ogrodów i terenów zielonych.

Biblioteki są dobrze wyposażone, więc możesz spokojnie siedzieć i uczyć się. Zakwaterowanie jest w akademikach lub jeśli wolisz, możesz wynająć mieszkanie w mieście. Możesz spotkać się z innymi studentami przy ekspresie do kawy lub w stołówce.

Laboratoria i nauczyciele

W UNIUD znajdziesz kadrę oddanych, doświadczonych i inspirujących nauczycieli, którzy rzucą Ci wyzwanie, aby osiągnąć jak najlepszy wynik. Będziesz współpracował z entuzjastycznymi badaczami i wykładowcami podczas wykładów, seminariów i ćwiczeń, a także znajdziesz czas na samodzielne studia.

Wszystkim uczniom przydzielono osobistego nauczyciela, który pomoże ci rozwiązać wszelkie napotkane problemy. Dostępnych jest wiele różnych laboratoriów: najnowocześniejsze laboratoria naukowe, laboratoria językowe i sale It.

Lokalizacje

Udine

Address
via Palladio 8
33100 Udine, Friuli-Wenecja Julijska, Włochy

Pordenon

Address
Via Prasecco 3/a
33170 Pordenon, Friuli-Wenecja Julijska, Włochy

Gorycja

Address
Via Diaz, 5
34170 Gorycja, Friuli-Wenecja Julijska, Włochy

Gemona del Friuli

Address
p.le D. Simonetti, 2
33013 Gemona del Friuli, Friuli-Wenecja Julijska, Włochy

Stypendium Keystone

Dowiedz się, jakie możliwości daje Ci nasze stypendium