Przeczytaj oficjalny opis

Założona w 1606 roku, w Uniwersytet w Cagliari Jest to uczelnia publiczna poświęcona oferując kompleksowe i unikalne edukacji publicznej, nowatorskich badań i programów edukacyjnych wieloboju dla społeczności studenckiej.

Te trzy podstawowe i splecione elementy są u podstaw naszej misji, które zapewniają naszym studentom żywotności intelektualnej, która zapowiada się największym atutem naszego uniwersytetu.

W ten sposób Uniwersytet Cagliari jest zobowiązana do prowadzenia i służąc swoją społeczność studencką o wspieraniu i promowaniu ich wiedzy, podczas gdy w tym samym czasie w oparciu i uczenia się z doświadczeń z przeszłości.

Wysoka jakość nauczania jest podstawowym znaczeniu dla naszej uczelni. Dzięki 6 wydziałów, 39, 40 absolwentów studiów licencjackich i 35 studiów podyplomowych, Uniwersytet w Cagliari główną misją jest zapewnienie swoim studentom wysokiej jakości system edukacji, który będzie lepiej przygotować ich do coraz bardziej globalnej społeczności.

Z około 400 umów międzynarodowych, w naszej uczelni, wraz z jego studentów i absolwentów, aktywnie uczestniczy w procesie edukacji, która łączy nasze lokalnej kultury z Europy i reszty świata.

Programy badawcze i stypendia są ważne w Uniwersytecie systemu edukacji w Cagliari i do ekspansji lub naszego rozumienia świata. Nasza uczelnia aktywnie z zadowoleniem przyjmuje i wspiera pogłębienie myśli intelektualnej i wspiera naszych wydziałów i studentów w promowaniu wiedzy i realizacji nowych pomysłów.

Uniwersytet w Cagliari jest zobowiązana do udostępniania wyników swoich badań i rozwoju w wiedzy i poprawy życia społecznego, gospodarczego, kulturalnego i intelektualnego Cagliari i regionu Sardynii.

Dzięki wyjątkowej studentów, wydziałów, pracowników i administratorów, nasza uczelnia jest w stanie skutecznie wykonywać swoją misję akademicką. Jest on otwarty dla utalentowanych ludzi ze wszystkich środowisk i wartości i ustawia się być instittution na podstawie zasług, które obsługuje otwarte pytanie, jak wel jak uczciwość, dbałość i doskonałości we wszystkich przedsięwzięciach.

Uniwersytet w Cagliari i jego obecna struktura

Obecnie Uniwersytet w Cagliari ma następujące wydziały:

Wydział Biologii i Farmacji Wydział Budownictwa i Architektury Wydział Medycyny i Chirurgii Wydział Nauk Wydział Nauk Ekonomicznych, Prawa i Nauk Politycznych Wydział Humanistyczny

Uniwersytet Caglari jest stanem publicznego University i ma około 31102 uczestniczących studentów, ponad 1000 nauczycieli i ponad 1000 specjalistów, w tym techniczno-administracyjnych pracowników.

Poza tym, co roku odwiedza około 200 profesorów dojść do Uniwersytetu w Cagliari.

W tej chwili Uniwersytet w Cagliari jest jednym z największych przedsiębiorstw w regionie Sardynia, dzięki swojej polityce międzynarodowej, badań i licznych umów z prestiżowych uniwersytetów w Europie i na całym świecie. Zalety studiowania na Uniwersytecie w Cagliari są jego doskonałości akademickiej, jej innowacyjnych programów wymiany, jego możliwości, jego wyposażenie (w tym wszystkich poziomów i typów obiektów sportowych), jego położenie na wybrzeża Sardynii i niskie koszty utrzymania.

Programy prowadzone przez:
  • Włoski

Ta szkoła oferuje również:

MSc

University of Cagliari

Wydział Inżynierii Elektrycznej i Elektronicznej (DIEE) prowadzi światowej klasy badania w dziedzinie Inżynierii Elektrycznej, Elektronicznej i Komputerowej. Laboratorium ... [+]

Wydział Inżynierii Elektrycznej i Elektronicznej (DIEE) prowadzi światowej klasy badania w dziedzinie Inżynierii Elektrycznej, Elektronicznej i Komputerowej. Laboratorium PRA w ramach DIEE jest znane na całym świecie ze swoich wiodących badań w zakresie cyberbezpieczeństwa i sztucznej inteligencji.

Wysoka jakość w stosunku do ceny. Otrzymasz unikalny stopień magistra zgodny z procesem bolońskim za niską cenę za naukę.

Takie same możliwości zatrudnienia i płac jak najlepsi absolwenci w Europie, ale przy znacznie niższym stosunku długu do dochodu.

OrganizacjaW pełni zgodny z procesem bolońskim2 lata / 4 semestry / 120 ECTS1. i 3. semestr od października do lutego(Wykłady od października do grudnia oraz egzaminy w styczniu i lutym)2 i 4 semestr od marca do lipca(Wykłady od marca do maja, a egzaminy w czerwcu i lipcu)Dodatkowa sesja egzaminacyjna we wrześniu dla wszystkich przedmiotówMożliwości odbycia stażu na Sardynii, we Włoszech i EuropieWyjątkowa okazja dla projektów przedsiębiorczości oferowanych przez Centrum Innowacji i Przedsiębiorczości University of Cagliari (CREA UniCa)Tematy... [-]
Włochy Cagliari
Październik 2020
Język angielski,Włoski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku

Studia menedżerskie

University of Cagliari

Studia magisterskie z ekonomii finansów i polityk publicznych (LM 56 - Ekonomia) tworzą ekonomistów, którzy mogą przyczynić się do odgrywania ról wysokiego szczebla w pry ... [+]

Studia magisterskie z ekonomii finansów i polityk publicznych (LM 56 - Ekonomia) tworzą ekonomistów, którzy mogą przyczynić się do odgrywania ról wysokiego szczebla w prywatnych organach i administracji publicznej, zarówno krajowych, jak i międzynarodowych. Oferuje dwuletni kurs podzielony na dwa kierunki: ekonomię i rynki finansowe oraz ekonomię i politykę publiczną. Pierwszą formą są profesjonaliści zajmujący się pośrednictwem finansowym w obszarze finansów przedsiębiorstw, w analizie rynków finansowych. Drugi stanowi profesjonalną postać ekonomisty stosującego się w stanie odpowiedzieć instytucjom, które chcą zaprojektować i ocenić swoją politykę interwencyjną w dziedzinie gospodarczej.... [-]

Włochy Cagliari
Październik 2020
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
University of Cagliari

Program studiów magisterskich na kierunku Ekonomia menedżerska ma na celu zapewnienie uczniom zaawansowanego poziomu przygotowania w odniesieniu do głównych obszarów zarz ... [+]

Program studiów magisterskich na kierunku Ekonomia menedżerska ma na celu zapewnienie uczniom zaawansowanego poziomu przygotowania w odniesieniu do głównych obszarów zarządzania i zarządzania w firmie oraz umiejętności operacyjnych wymaganych zazwyczaj do stworzenia nowej firmy; rozwijanie określonych umiejętności w zakresie rachunkowości i budżetu, finansów przedsiębiorstw oraz planowania i kontroli zarządzania; umożliwienie rozwoju umiejętności związanych z problemami zarządzania strategicznego i operacyjnego firm działających na poziomie globalnym, z uwzględnieniem specyfiki sytuacji międzynarodowej i wielokulturowej; w celu zapewnienia umiejętności i narzędzi operacyjnych zwykle wymaganych do wykonywania wolnych zawodów i do wykonywania doradztwa biznesowego.... [-]

Włochy Cagliari
Październik 2020
Włoski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
University of Cagliari

Studia magisterskie w dziedzinie fizyki oparte są na dwóch latach obecności, w tym na czasie niezbędnym do przygotowania egzaminu końcowego. Aby uzyskać ten tytuł magistr ... [+]

Studia magisterskie w dziedzinie fizyki oparte są na dwóch latach obecności, w tym na czasie niezbędnym do przygotowania egzaminu końcowego. Aby uzyskać ten tytuł magistra, konieczne jest uzyskanie 120 punktów (kredytów uniwersyteckich) z zaliczeniem 10 egzaminów na przedmioty szczegółowe i podobne, które charakteryzują program studiów. Kwalifikacje umożliwiają dostęp do studiów doktoranckich z fizyki lub innych dziedzin naukowo-technicznych lub mistrzów drugiego stopnia.

W trakcie studiów zostaje również wzmocnione i udoskonalone podstawowe przygotowanie fizyki, osiągnięte w trzyletnim stopniu, również zapewniając elementy fizyki granicznej. Program studiów odzwierciedla również działalność badawczą prowadzoną na Wydziale Fizyki zarówno przez profesorów uniwersyteckich, jak i badaczy z sekcji jednostek badawczych o znaczeniu krajowym, obecnych lokalnie (INFN, INAF, CNR).... [-]

Włochy Cagliari
Październik 2020
Włoski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
University of Cagliari

Program studiów magisterskich w dziedzinie nauk geologicznych i technologii trwa dwuletni okres i przyznaje kwalifikacje akademickie z tytułem magistra. Aby uzyskać tytuł ... [+]

Program studiów magisterskich w dziedzinie nauk geologicznych i technologii trwa dwuletni okres i przyznaje kwalifikacje akademickie z tytułem magistra. Aby uzyskać tytuł, student musi zdobyć 120 punktów.

Zwykły okres zajęć dydaktycznych ustalany jest dla każdego AA od 1 października do 30 czerwca. Działalność dydaktyczna każdego roku podzielona jest na dwa semestry: zazwyczaj pierwszy rozpoczyna się w pierwszym tygodniu października, drugi w pierwszym tygodniu marca.

Uczestnictwo w zajęciach jest wymagane dla każdej indywidualnej nauki co najmniej 60% godzin zajęć dydaktycznych i 80% godzin przewidzianych na zajęcia laboratoryjne i / lub terenowe. W przypadku studentów pracujących w niepełnym wymiarze godzin wymagana jest obecność przynajmniej w zajęciach praktyczno-aplikacyjnych. Podpis częstotliwości jest sprawdzany przez pojedynczego nauczyciela.... [-]

Włochy Cagliari
Październik 2020
Włoski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
University of Cagliari

Laurea Magistrale (CdLM) w dziedzinie nauki o żywności i żywieniu (SAN) oferuje dwuletni program szkoleniowy, którego celem jest fizjologiczne, patologiczne i higieniczno ... [+]

Laurea Magistrale (CdLM) w dziedzinie nauki o żywności i żywieniu (SAN) oferuje dwuletni program szkoleniowy, którego celem jest fizjologiczne, patologiczne i higieniczno-sanitarne badanie związku między dietą a zdrowiem, które zwiększa i pogłębia wiedzę i umiejętności związane z żywnością lub żywieniem.

Celem kursu jest wyszkolenie specjalistów zdolnych do łączenia wiedzy na temat produkcji i przetwarzania żywności z wartościami odżywczymi i funkcjonalnymi, w celu:

zarządzać złożonymi związkami między dietą a stanem zdrowia;analizować i oceniać cechy chemiczno-fizyczne i mikrobiologiczne produktu spożywczego, stosując konwencjonalne i zaawansowane techniki analizy i przetwarzania danych w celu poprawy jakości żywienia i bezpieczeństwa żywności;zarządzać firmami i firmami konsultingowymi w sektorze żywnościowym dla ludzi;uczestniczyć w działaniach szkoleniowych, informacyjnych i edukacyjnych skierowanych do podmiotów instytucjonalnych i ogółu ludności na temat jakości i bezpieczeństwa żywności.... [-]
Włochy Cagliari
Październik 2020
Włoski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
University of Cagliari

Dla absolwentów stosunków międzynarodowych przewidują następujące możliwości zatrudnienia na poziomie regionalnym, włoskim i międzynarodowym: organizacje międzynarodowe. ... [+]

Zgodnie z ogólnymi celami szkolenia Master's Degree w LM / 52 w stosunkach międzynarodowych (Governance and Global System), ten projekt szkoleniowy ma na celu zapewnienie solidnego przygotowania w obszarach przestrzennych i koncepcyjnych, jak również w historycznych, politycznych, społecznych, gospodarczych i systemy prawne systemu globalnego (tj. zespół instytucji oraz struktur społecznych, politycznych, gospodarczych i kulturowych, które charakteryzują życie międzynarodowe w dobie globalizacji i którym aparat narodowy musi stawić czoła). Kurs został zbudowany w taki sposób, aby zaproponować ścieżkę, która jest w stanie odpowiedzieć na potrzeby nowego zestawu stosunków międzynarodowych i stworzyć eksperta w sprawach międzynarodowych oraz uczynić go idealnym kandydatem do kariery w instytucjach międzynarodowych, dyplomacji, wiele różnych organów rządowych lub pozarządowych, które wchodzą w interakcje ze zjawiskiem internacjonalizacji.... [-]

Włochy Cagliari
Październik 2020
Język angielski,Włoski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
University of Cagliari

Witamy w Zarządzaniu i Monitorowaniu Zrównoważonego Turystyki Nowych Studiów Magisterskich (STMM). ... [+]

Witamy w Zarządzaniu i Monitorowaniu Zrównoważonego Turystyki Nowych Studiów Magisterskich (STMM) .

Informacje STMM w języku angielskim są w toku; prosimy o kontakt z koordynatorką Profesor Patrizia Modica pod adresem e-mail modica@unica.it lub na Twitterze, Instagramie lub Messengerze w celu uzyskania informacji, które mogą być potrzebne.

Opłaty rejestracyjne na University of Cagliari

Opłaty za zapisy na University of Cagliari zależą od dochodu rodziny studenckiej, wahającego się od 0 do 2950 € z bardzo dużą grupą zwolnień.

W celu ustalenia należnej opłaty zagraniczni studenci muszą przedstawić dokumenty wydane przez właściwy organ w ich kraju, dotyczące dochodów rodziny i majątku, przetłumaczone na język włoski i zalegalizowane.... [-]

Włochy Cagliari
Październik 2020
Język angielski,Włoski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
University of Cagliari

Program studiów magisterskich w dziedzinie nauk chemicznych jest ustanowiony na Wydziale Nauk Chemicznych i Geologicznych i należy do klasy II stopnia w chemii "(LM-54). ... [+]

Program studiów magisterskich w dziedzinie nauk chemicznych jest ustanowiony na Wydziale Nauk Chemicznych i Geologicznych i należy do klasy II stopnia w chemii "(LM-54). Zamówienie dydaktyczne programu studiów magisterskich, oparte na rozporządzeniach dotyczących reorganizacji DM 270 w celu optymalizacji oferty edukacyjnej, zostało ustalone z uwzględnieniem liczby studentów (między 16 a 28 rokiem nauki), dostępności nauczanie, które prowadzi działalność badawczą, możliwości kariery i dostęp do programów studiów doktoranckich w zakresie nauk chemicznych oraz niezbędnych usług i struktur dostępnych dla sprawnego działania.

Aby uzyskać dostęp do programu studiów magisterskich w zakresie nauk chemicznych, konieczne jest posiadanie trzyletniego dyplomu, tj. Kwalifikacji uzyskanych za granicą, uznanych za odpowiednie, a także wymagań programowych i odpowiedniego przygotowania osobistego zgodnie z przepisami rozporządzenia. oraz w regulaminie nauczania kursu. Wymagania programowe do zapisów to posiadanie co najmniej 80 CFU podzielonych pomiędzy dyscypliny naukowe matematyki i fizyki (20 CFU) i chemii (60 CFU), które student musi uzyskać przed rejestracją. Weryfikacja adekwatności przygotowania osobistego odbywa się za pomocą testu wstępnego.... [-]

Włochy Cagliari
Październik 2020
Włoski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
University of Cagliari

Kurs magisterski z filozofii i literatury klasycznej i nowożytnej ma na celu uczynienie klasycznego antyku i współczesnego świata nabyciem interdyscyplinarnego podejścia ... [+]

Kurs magisterski z filozofii i literatury klasycznej i nowożytnej ma na celu uczynienie klasycznego antyku i współczesnego świata nabyciem interdyscyplinarnego podejścia obejmującego zarówno metodę analizy, jak i krytyczną lekturę tekstów i tekstów. języki starożytnego, średniowiecza i współczesności, jako autonomiczne zdolności do badań, studiowania i upowszechniania wiedzy w ramach dyscyplin filologiczno-literackich, ze szczególnym uwzględnieniem powiązanych problemów językowych. Celem szkolenia jest zapewnienie - również poprzez bezpośrednie podejście do tekstów, w języku oryginalnym - posiadanie solidnej bazy wiedzy historyczno-literackiej i krytyczno-teoretycznej procesów i mechanizmów produkcji, transmisji i odbioru tekstu. zjawiska literackie, a także związane z nimi zjawiska językowe, w perspektywie synchronicznej i diachronicznej, aż do najnowszej rzeczywistości.... [-]

Włochy Cagliari
Październik 2020
Włoski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
University of Cagliari

Program studiów magisterskich w dziedzinie elektroniki zostaje przedłużony. Począwszy od roku akademickiego 2018-2019 mamy zupełnie nową ścieżkę edukacyjną. ... [+]

Program studiów magisterskich w dziedzinie elektroniki zostaje przedłużony. Począwszy od roku akademickiego 2018-2019 mamy zupełnie nową ścieżkę edukacyjną.

Kursy w opcji

Ta strona zawiera dodatkowe informacje na temat dostępnych kursów, aby ułatwić budowę spersonalizowanej ścieżki nauki. Dla każdego kursu w opcji slajdy wykorzystane do prezentacji kursu są dostępne na spotkaniu, które odbywa się na początku każdego roku akademickiego.

Zaawansowane technologie i urządzenia elektroniczneProjektowanie systemów bezprzewodowychBezpieczeństwo komputerananoelektronikiKontrola systemów sieciowychJak się zarejestrować

Proces rejestracji składa się z dwóch kroków:... [-]

Włochy Cagliari
Październik 2020
Język angielski,Włoski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
University of Cagliari

Tytuł magistra inżyniera technologii dla Internetu zrodził się jako naturalna ewolucja poprzedniego stopnia magistra Inżynierii Telekomunikacji aktywowanego w roku akadem ... [+]

Tytuł magistra inżyniera technologii dla Internetu zrodził się jako naturalna ewolucja poprzedniego stopnia magistra Inżynierii Telekomunikacji aktywowanego w roku akademickim. 2008-2009. W ciągu 10 lat scenariusz technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT) zmienił się głęboko wraz z nadejściem sieci społecznościowych, ewolucja systemów multimedialnych w kierunku rzeczywistości wirtualnej i rozszerzonej oraz potencjały wprowadzone przez technologię i sieci Fiber To The Home i systemy komórkowe ostatniej generacji. W rezultacie w 2020 roku do Internetu będzie podłączonych ponad 50 miliardów urządzeń! A te urządzenia będą integralną częścią naszych codziennych czynności w domu, w pracy iw czasie wolnym.... [-]

Włochy Cagliari
Październik 2020
Język angielski,Włoski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
University of Cagliari

Master's Degree in Engineering for the Environment and the Territory pozwala na zdobycie zaawansowanego wykształcenia naukowego i zawodowego z konkretnymi umiejętnościami ... [+]

Master's Degree in Engineering for the Environment and the Territory pozwala na zdobycie zaawansowanego wykształcenia naukowego i zawodowego z konkretnymi umiejętnościami inżynierskimi we własnych interdyscyplinarnych dziedzinach, poprzez szeroką wspólną ścieżkę, w której wiedza uważana za najważniejszą dla profesjonalna postać, którą chcesz trenować. W szczególności po pogłębieniu aspektów modelowania matematycznego planowane działania szkoleniowe mają na celu pogłębienie wiedzy na temat metod badania gleby i monitorowania środowisk zagrożonych zanieczyszczeniem lub zanieczyszczonych, technologii interwencyjnych mających na celu rekultywację skażonych terenów. , a także aspekty modelowania związane z procesami i zjawiskami środowiskowymi, w szczególności w odniesieniu do wód powierzchniowych i podziemnych. Oferuje również przygotowanie w zakresie technologii systemów informacji geograficznej, instrumentu, który jest obecnie niezbędny dla inżyniera dbającego o środowisko i terytorium. Student będzie wówczas mógł pogłębić określone obszary tematyczne, wybierając jeden z trzech przewidzianych programów: Techniki i technologie w zakresie ochrony środowiska, Geoinżynieria i ochrona gleby, Planowanie terytorialne i środowiskowe.... [-]

Włochy Cagliari
Październik 2020
Język angielski,Włoski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
University of Cagliari

Absolwenci studiów magisterskich w zakresie archeologii lub historii sztuki zdobywają wiedzę specjalistyczną, która mieści się w obszarach wspólnych lub w określonych dwó ... [+]

Absolwenci studiów magisterskich w zakresie archeologii lub historii sztuki zdobywają wiedzę specjalistyczną, która mieści się w obszarach wspólnych lub w określonych dwóch stopniach magisterskich. W szczególności nabywają umiejętności przywracania dziedzictwa kulturowego i doskonalenia zdobytej wcześniej wiedzy z zakresu archeologii i historii sztuki greckiej i rzymskiej oraz archeologii chrześcijańskiej i średniowiecznej. W porównaniu ze specyfiką dwóch kursów, absolwent Archeologii doskonali również wiedzę zdobytą wcześniej w dziedzinie paleontologii, archeologii prehistorycznej i protohistorycznej, archeologii fenicko-punkowej, języka, literatury greckiej i filologii, epigrafii łacińskiej i historii rzymskiej i nabywa umiejętności w starożytnej literaturze chrześcijańskiej.... [-]

Włochy Cagliari
Październik 2020
Włoski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
University of Cagliari

Program Master's Degree (CLM) w Marine Bio-Ecology ma na celu uzupełnienie podstawowej wiedzy zdobytej przez licencjat z biologii. CLM w biologii morskiej Marine, zgodnie ... [+]

Program Master's Degree (CLM) w Marine Bio-Ecology ma na celu uzupełnienie podstawowej wiedzy zdobytej przez licencjat z biologii. CLM w biologii morskiej Marine, zgodnie z zasadami europejskiej harmonizacji, jest zgodny z krajową inicjatywą tuningową na kierunkach biologicznych należących do College of Biologists of Italian Universities (CBUI). W szczególności CLM ma na celu szkolenie absolwentów, którzy są w stanie wykonywać swoją działalność zawodową w środowisku w jej złożoności, ze szczególnym uwzględnieniem środowiska morskiego, wybrzeży i lagun, ze świadomością roli i umiejętności interpretowania i promowania rozwoju społecznego, naukowego i technologicznego w tym sektorze. Absolwenci ekologii morskiej mogą zarejestrować, po zdaniu egzaminu państwowego, w National Biologists 'Register, sekcja A.... [-]

Włochy Cagliari
Październik 2020
Włoski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
University of Cagliari

Główne możliwości zatrudnienia przewidziane w ramach studiów magisterskich to: innowacja i rozwój produkcji, zaawansowane projektowanie, planowanie i programowanie, zarzą ... [+]

kariera

Główne możliwości zatrudnienia przewidziane w ramach studiów magisterskich to: innowacja i rozwój produkcji, zaawansowane projektowanie, planowanie i programowanie, zarządzanie złożonymi systemami, zarówno w wolnym zawodzie, jak iw firmach produkcyjnych lub usługowych, a także w administracje publiczne.

Absolwenci mogą zatem znaleźć zatrudnienie w:

przemysł przetwórczy, w szczególności przemysł chemiczny, biotechnologiczny, spożywczy i farmaceutyczny;firmy produkujące, przetwarzające, transportujące i magazynujące substancje i materiały;laboratoria badawcze;struktury techniczne administracji publicznej, odpowiedzialne za zarządzanie w zakresie środowiska i bezpieczeństwa.staż... [-]
Włochy Cagliari
Październik 2020
Język angielski,Włoski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
University of Cagliari

Program studiów magisterskich w biologii komórkowej i molekularnej ma na celu uzupełnienie podstawowej wiedzy zdobytej przez licencjat z biologii. CLM w biologii komórkow ... [+]

Program studiów magisterskich w biologii komórkowej i molekularnej ma na celu uzupełnienie podstawowej wiedzy zdobytej przez licencjat z biologii. CLM w biologii komórkowej i molekularnej, zgodnie z zasadami europejskiej harmonizacji, jest zgodny z inicjatywą tuningu nacjonalizacyjnego kursów studiów w dziedzinie biologii należących do College of Biologists of Italian Universities (CBUI). W szczególności CLM w Biologii komórkowej i molekularnej ma na celu wyszkolenie absolwentów, którzy są w stanie prowadzić działalność zawodową w dziedzinie podstawowych badań naukowych i stosować się do zjawisk biologicznych na poziomie komórkowym, subkomórkowym i molekularnym, z świadomość roli i umiejętności interpretowania i promowania rozwoju naukowego i technologicznego w tym sektorze. Absolwenci mogą zarejestrować się, po zdaniu egzaminu państwowego, w Krajowym Rejestrze Biologów, sekcja A.... [-]

Włochy Cagliari
Październik 2020
Włoski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
University of Cagliari
Address
Via Università, 40,
09124 Cagliari, Sardynia, Włochy
Witryna
Telefon
+39 070 6751