University of Pavia

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

University of Pavia . Rozwój wiedzy od 1361 r. University of Pavia jest jedną z najstarszych instytucji akademickich na świecie założoną w 1361 r. Od momentu powstania Pavia jest miastem-kampusem, a nawet dzisiaj oferuje 24 000 studentom wyjątkowe doświadczenie we Włoszech i rzadkie w Europie: studia w 20 kolegiów uniwersyteckich, które są w dużej mierze niezależne od struktury administracyjnej Uniwersytetu. University of Pavia obejmuje wszystkie obszary tematyczne i składa się z 18 departamentów oferujących programy studiów na wszystkich poziomach, od stopni licencjackich po studia doktoranckie. Pavia to małe miasto w północnych Włoszech z 70 000 mieszkańców i ponad 24 000 studentów. Położony zaledwie 30 km na południe od Mediolanu, pociągami regionalnymi i podmiejskimi, co 10 minut. Pavia jest także w pobliżu granicy szwajcarskiej, Como i jezior, a także Genui i wybrzeża Ligurii. Założona w czasach rzymskich, przez ponad dwa stulecia była stolicą Królestwa Longobardów, a ta fascynująca spuścizna wąskich uliczek, starożytnych kościołów, eleganckich budynków pozostaje nienaruszona i żywa dzień i noc, a uczniowie korzystają ze swoich ulubionych miejsc spotkań. Życie kulturalne w Pawii jest intensywne z 19 muzeami i kolekcjami (14 w obrębie Uniwersytetu), 2 ośrodkami kultury, 4 bibliotekami publicznymi i 18 bibliotekami uniwersyteckimi, 4 kinami i teatrami, 10 salami spotkań społeczno-kulturalnych, szkołą muzyczną i 2 szkołami obywatelskimi muzyka i sztuka. Życie w Pawii jest przyjemne i niedrogie, szczególnie w porównaniu z dużo wyższymi kosztami mieszkania i życia w Mediolanie i innych ośrodkach miejskich w Lombardii. Kampus w Pawii oferuje wyjątkowe doświadczenie uniwersyteckie studentom, którzy mogą cieszyć się niezliczonymi wydarzeniami, festiwalami, wystawami, koncertami i zajęciami sportowymi na wszystkich poziomach. System uczelni: wyjątkowy we Włoszech Pavia, podobnie jak Oxford i Cambridge w Wielkiej Brytanii, ma unikalny system College w Włochy , których początki sięgają XVI wieku. Każda z 20 uczelni w Pawii, które łącznie przyjmują około 2000 studentów, ma swoją własną historię i możliwości do zaoferowania, w tym dostęp do wielu programów studiów za granicą i zajęć sportowych. Instytut Studiów Zaawansowanych (IUSS) oferuje dodatkowe kursy dla najlepiej radzących sobie studentów z naszych uczelni. Te zaawansowane programy dla osób osiągających wysokie wyniki są zorganizowane według tematów w cztery różne obszary akademickie: nauki humanistyczne, nauki społeczne, nauka

 • Wioślarstwo na poziomie olimpijskim i mistrzostw świata
 • Wyścig wioślarski Pawia-Oksford-Cambridge-Piza
 • Mistrzostwa uniwersyteckie w głównym sporcie drużynowym
 • Turnieje międzyuczelniane
 • Programy sportowe zaprojektowane specjalnie dla studentów niepełnosprawnych
 • Obiekty zaprojektowane z myślą o dobrym samopoczuciu wszystkich uczniów, zintegrowane ze szkoleniem uniwersyteckim.

Pavia, miasto zdrowia, technologii i badań Uniwersytet oferuje 17 międzynarodowych programów doktoranckich zorganizowanych w 5 makro-obszarach: • Nauka i technika • Nauka inżynieria • Nauki przyrodnicze • Nauki humanistyczne • Nauki społeczne University of Pavia ma rzeczywiście tradycję najwyższego poziomu bada i liczy trzech laureatów Nagrody Nobla wśród swoich profesorów (Camillo Golgi, Giulio Natta i Carlo Rubbia). Nauczali tu także Alessandro Volta, Albert Einstein, Gerolamo Cardano i Ugo Foscolo. Uniwersytet jest aktywnym promotorem badań we współpracy z najbardziej prestiżowymi instytucjami akademickimi na świecie, dzięki czemu centrum technologiczne Pawia am odern prowadzi zaawansowane badania nad zmniejszeniem ryzyka sejsmicznego (EUCENTRE), leczenia raka (CNAO), energii jądrowej (LENA). Siedem ośrodków badawczych ma siedzibę w Pawii, a kolejne 21 znajduje się w różnych miejscach we współpracy z innymi instytucjami, oprócz 42 międzydepartamentalnych ośrodków badawczych, które prowadzą bieżące i interdyscyplinarne badania podstawowe i stosowane. Wspiera również start-upy i inicjatywy typu spin-off: 25 generowanych tylko w ubiegłym roku. Działania badawcze zaowocowały 7 międzynarodowymi patentami w 2013 r. Uniwersytet właśnie rozpoczął nowy proces wybierania flagowych projektów i niedawno uruchomił Universitiamo: pierwszą włoską platformę projektu crowdfunding uniwersyteckiego. University of Pavia łączy również badania i leczenie w trzech wiodących szpitalach uniwersyteckich, w których zatrudnionych jest około 12 000 specjalistów. W 1987 r. Uniwersytet utworzył Centrum Współpracy Międzynarodowej i Rozwoju (CICOPS ) . Oferując stypendia i wspierając wspólne badania i międzynarodowe projekty badawcze, CICOPS pracuje nad stworzeniem stale rosnącej sieci kontaktów międzynarodowych, obejmującej zagraniczne uniwersytety, rządy i międzynarodowe organizacje pozarządowe. Od 1998 r. Przyznano ponad 200 stypendiów naukowcom z 55 różnych krajów w celu przeprowadzenia badań w Pawii. Wymiar międzynarodowy University of Pavia poświęca się przygotowywaniu studentów do uczenia się przez całe życie i wyzwań, przed którymi stoją w coraz bardziej złożonym i zróżnicowanym świecie. Aby zaznajomić studentów i pracowników z globalnym wymiarem dzisiejszych stosunków międzynarodowych, dostępnych jest ponad 200 programów wymiany w lokalizacjach na całym świecie. Programy mobilności, takie jak Erasmus na studia i staże, Fundusz Współpracy i Wiedzy oraz wiele innych programów międzynarodowych UE i spoza UE oferują dotacje zarówno studentom wyjeżdżającym, jak i przyjazdowym, lokalnym i międzynarodowym. Każdego roku kilkaset uczestników korzysta z tych możliwości i ma szansę na dodanie wartościowego wymiaru międzynarodowego do swoich programów nauczania. Międzynarodowa strategia University of Pavia określa trzy jasne cele, aby utrzymać i umocnić swoją pozycję wśród wiodących na świecie uniwersytetów intensywnie korzystających z badań:

 • Osadzenie internacjonalizacji w naszych podstawowych działaniach dydaktycznych i badawczych
 • Tworzenie zrównoważonej rekrutacji wysokiej jakości studentów międzynarodowych
 • Opracowywanie i utrzymywanie wysokiej jakości partnerstw strategicznych, a także wspólnych programów z partnerami na całym świecie

Kursy University of Pavia powstał pierwotnie wokół szkół prawa i nauk humanistycznych, a wkrótce potem medycyny. W ciągu wieków oferta kursów obejmowała nauki przyrodnicze, nauki ścisłe, inżynierię, nauki polityczne i farmakologię, a ostatnio nauki psychologiczne, komunikacyjne i sportowe, potwierdzając w ten sposób powołanie Pawii jako multidyscyplinarnego uniwersytetu. University of Pavia oferuje 83 kursy ( licencjackie i magisterskie ) w:

 • Inżynieria i architektura
 • Matematyka, fizyka i nauki przyrodnicze
 • Ekonomia
 • Prawo
 • Lekarstwo
 • Literatura, języki i filozofia
 • Zawody w dziedzinie farmacji
 • Nauki polityczne
 • Psychologia
 • Badania komunikacyjne
 • Nauki o sporcie
 • Muzykologia
 • Turystyka

Dziesięć międzynarodowych kursów magisterskich w języku angielskim prowadzonych przez pracowników akademickich i profesorów wizytujących - internacjonalizuje uniwersytet od wewnątrz i oznacza znaczny wzrost liczby zagranicznych studentów. 1 Studia magisterskie jednolite (6 lat): Medycyna i chirurgia 9 Studia magisterskie:

University of Pavia wyróżnia się dużą liczbą kursów podyplomowych, od programów opartych na badaniach po kursy mające na celu wejście w określone zawody:

 • 29 kursów podyplomowych, od medycyny, zdrowia i farmacji po sektor nauki. Wspólną cechą wśród nich są przełomowe tematy badane w wysoce wyspecjalizowanych dziedzinach oraz przyjęte podejście interdyscyplinarne.
 • 17 międzynarodowych programów doktoranckich zorganizowanych w 5 makroregionów (nauka
 • 51 Specjalizacje medyczne
 • 1 Szkoła Specjalizacji dla Zawodów Prawnych

Kursy magisterskie, kursy doskonalenia zawodowego i programy doktoranckie są również oferowane przez Instytut Studiów Zaawansowanych w Pawii (IUSS).

Lokalizacje

Pawia

Università di Pavia Facoltà di Farmacia

Address
Corso Strada Nuova, 65
27100 Pawia, Lombardia, Włochy
Telefon
+39 0382 987370

Mediolan

Address
Mediolan, Lombardia, Włochy