University of Pavia

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

University of Pavia . Postęp wiedzy od 1361 r

University of Pavia jest jedną z najstarszych instytucji akademickich na świecie założoną w 1361 r. Pawia od początku była kampusem miejskim i do dziś oferuje swoim 24 000 studentom wyjątkowe doświadczenie we Włoszech i rzadkie w Europie: studia na 20 uniwersytetach są w dużej mierze niezależne od struktury administracyjnej uniwersytetu. University of Pavia obejmuje wszystkie dziedziny i składa się z 18 wydziałów oferujących programy studiów na wszystkich poziomach, od studiów licencjackich po programy doktoranckie. Pavia to małe miasto w północnych Włoszech z 70 000 mieszkańców i ponad 24 000 studentów. Położony zaledwie 30 km na południe od Mediolanu, pociągami regionalnymi i podmiejskimi, co 10 minut. Pawia znajduje się również w niewielkiej odległości od granicy szwajcarskiej, Como i jezior, a także Genui i wybrzeża Ligurii. Założona w czasach rzymskich, przez ponad dwa wieki była stolicą Królestwa Lombardów, a ta fascynująca spuścizna wąskich uliczek, starożytnych kościołów, eleganckich budynków pozostaje nietknięta i żyje dzień i noc, a studenci cieszą się ulubionymi miejscami spotkań. Życie kulturalne w Pawii jest intensywne z 19 muzeami i zbiorami (14 na uniwersytecie), 2 ośrodkami kultury, 4 bibliotekami publicznymi i 18 bibliotekami uniwersyteckimi, 4 kinami i teatrami, 10 salami społeczno-kulturalnymi, szkołą muzyczną i 2 szkołami obywatelskimi muzyka i sztuka. Życie w Pawii jest przyjemne i niedrogie, szczególnie w porównaniu ze znacznie wyższymi kosztami mieszkania i życia w Mediolanie i innych ośrodkach miejskich w Lombardii. Kampus w Pawii oferuje studentom, którzy mogą cieszyć się niezliczonymi wydarzeniami, festiwalami, wystawami, koncertami i zajęciami sportowymi na wszystkich poziomach, wyjątkowe doświadczenie uniwersyteckie

System uczelni: unikalny we Włoszech

Pavia, podobnie jak Oxford i Cambridge w Wielkiej Brytanii, ma unikalny system College we Włoszech , którego początki sięgają XVI wieku. Każda z 20 szkół w Pawii, które łącznie przyjmują około 2.000 studentów, ma swoją szczególną historię i możliwości do zaoferowania, w tym dostęp do wielu programów studiów za granicą i zajęć sportowych.

Institute for Advanced Study (IUSS) oferuje dodatkowe kursy dla najlepszych uczniów z naszych uczelni. Te programy na poziomie zaawansowanym dla osób osiągających najlepsze wyniki są zorganizowane tematycznie w cztery różne dziedziny akademickie: nauki humanistyczne, nauki społeczne, nauka

Pawia, miasto sportu

Dla Pavii tytuł „Europejskie Miasto Sportu 2014” służy zasłużonemu międzynarodowemu uznaniu za naszą niezmienną doskonałość w sporcie . University Sports Center (CUS) promuje sport wśród studentów zapisanych na uniwersytet, oferując szeroki zakres kursów oraz organizując mistrzostwa i turnieje. Wraz ze swoimi zespołami CUS Pavia bierze udział w krajowych i międzynarodowych konkursach, takich jak World University Games. W szczególności sport w Pawii oznacza:

 • Wioślarstwo na poziomie olimpijskim i mistrzostw świata
 • Wyścig wioślarski Pawia-Oksford-Cambridge-Piza
 • Mistrzostwa uniwersyteckie w głównym sporcie drużynowym
 • Turnieje międzyuczelniane
 • Programy sportowe zaprojektowane specjalnie dla studentów niepełnosprawnych
 • Obiekty zaprojektowane z myślą o dobrym samopoczuciu wszystkich uczniów, zintegrowane ze szkoleniem uniwersyteckim.

Pawia, miasto zdrowia, technologii i badań

Uniwersytet oferuje 17 międzynarodowych programów doktoranckich zorganizowanych w 5 makroobszarach: • Nauka i technologia • Inżynieria naukowa • Nauki przyrodnicze • Nauki humanistyczne • Nauki społeczne University of Pavia ma rzeczywiście tradycję badań na najwyższym poziomie i do grona trzech laureatów Nagrody Nobla należą profesorowie zwyczajni (Camillo Golgi, Giulio Natta i Carlo Rubbia). Nauczali tu także Alessandro Volta, Albert Einstein, Gerolamo Cardano i Ugo Foscolo. Uniwersytet jest aktywnym promotorem badań we współpracy z najbardziej prestiżowymi instytucjami akademickimi na świecie, dzięki czemu Pavia jest nowoczesnym centrum technologicznym dla zaawansowanych badań nad redukcją ryzyka sejsmicznego (EUCENTRE), leczenia raka (CNAO), energii jądrowej (LENA). Siedem centrów badawczych ma siedzibę w Pawii, a kolejne 21 znajduje się w różnych lokalizacjach we współpracy z innymi instytucjami, oprócz 42 międzywydziałowych centrów badawczych, które prowadzą bieżące i interdyscyplinarne badania podstawowe i stosowane. Obsługuje również inicjatywy typu start-up i spin-off: 25 powstało tylko w ubiegłym roku. Działania badawcze zaowocowały 7 międzynarodowymi patentami w 2013 r. Uniwersytet właśnie rozpoczął nowy proces wyboru projektów flagowych, a ostatnio uruchomił Universitiamo: pierwszą włoską platformę projektów uniwersyteckich crowdfundingowych.

University of Pavia łączy także badania i leczenie w trzech wiodących szpitalach uniwersyteckich, w których zatrudnionych jest około 12.000 specjalistów. W 1987 r. Uniwersytet utworzył Centrum Współpracy Międzynarodowej i Rozwoju (CICOPS ) . Oferując stypendia i wspierając wspólne badania i międzynarodowe projekty badawcze, CICOPS pracuje nad stworzeniem stale rosnącej sieci kontaktów międzynarodowych, która obejmuje zagraniczne uniwersytety, rządy i międzynarodowe organizacje pozarządowe. Od 1998 r. Ponad 200 stypendiów zostało przyznanych naukowcom z 55 różnych krajów na prowadzenie badań w Pawii.

Wymiar międzynarodowy

University of Pavia poświęca się przygotowaniu studentów do uczenia się przez całe życie i wyzwaniom, przed którymi stają w coraz bardziej złożonym i różnorodnym świecie. Aby zapoznać studentów i pracowników z globalnym wymiarem dzisiejszych stosunków międzynarodowych, ponad 200 programów wymiany jest dostępnych w różnych miejscach na całym świecie. Programy mobilności, takie jak Erasmus na studia i staże, Fundusz Współpracy i Wiedzy oraz wiele innych programów międzynarodowych z UE i spoza UE, oferują stypendia zarówno studentom wyjeżdżającym, jak i przyjeżdżającym, studentom lokalnym i międzynarodowym. Każdego roku kilkaset uczestników korzysta z tych możliwości i ma szansę nadać swoim programom wartościowy wymiar międzynarodowy. Międzynarodowa strategia University of Pavia określa trzy jasne cele w celu utrzymania i umocnienia swojej pozycji wśród wiodących uniwersytetów intensywnie prowadzących badania:

 • Osadzenie internacjonalizacji w naszych podstawowych działaniach dydaktycznych i badawczych
 • Tworzenie zrównoważonej rekrutacji wysokiej jakości studentów międzynarodowych
 • Opracowywanie i utrzymywanie wysokiej jakości partnerstw strategicznych, a także wspólnych programów z partnerami na całym świecie

Kursy

University of Pavia został pierwotnie utworzony wokół szkół prawniczych i humanistycznych, a wkrótce potem medycyny. Przez stulecia oferta kursów poszerzyła się o nauki przyrodnicze, nauki ścisłe, inżynierię, nauki polityczne i farmakologię, a ostatnio także o psychologię, komunikację i nauki sportowe, potwierdzając tym samym powołanie Pawi jako multidyscyplinarnego uniwersytetu. University of Pavia oferuje 83 kursy (zarówno licencjackie, jak i magisterskie ) z:

 • Inżynieria i architektura
 • Matematyka, fizyka i nauki przyrodnicze
 • Ekonomia
 • Prawo
 • Lekarstwo
 • Literatura, języki i filozofia
 • Zawody w dziedzinie farmacji
 • Nauki polityczne
 • Psychologia
 • Badania komunikacyjne
 • Nauki o sporcie
 • Muzykologia
 • Turystyka

Jedenaście międzynarodowych programów magisterskich prowadzonych w języku angielskim przez kadrę akademicką i profesorów wizytujących - umiędzynarodawia uniwersytet od wewnątrz i oznacza znaczny wzrost liczby studentów zagranicznych:

1 jednolite magisterskie (6 lat): medycyna i chirurgia

10 dwuletnich studiów magisterskich z języka angielskiego:

University of Pavia oferuje również Rok Fundacyjny , kurs przygotowawczy przeznaczony dla potencjalnych studentów, którzy chcą uzyskać dostęp do stopni licencjackich na University of Pavia , specjalnie zaprojektowany dla studentów, którzy nie ukończyli minimum 12 lat nauki.

University of Pavia wyróżnia się dużą liczbą kursów podyplomowych, od programów opartych na badaniach po kursy mające na celu wejście w określone zawody:

 • 29 kursów podyplomowych, od medycyny, zdrowia i farmacji po sektor nauki. Wspólną cechą wśród nich są przełomowe tematy badane w wysoce wyspecjalizowanych dziedzinach oraz przyjęte podejście interdyscyplinarne.
 • 17 międzynarodowych programów doktoranckich zorganizowanych w 5 makroregionów (nauka
 • 51 Specjalizacje medyczne
 • 1 Szkoła Specjalizacji dla Zawodów Prawnych

Kursy magisterskie, kursy doskonalenia zawodowego i programy doktoranckie są również oferowane przez Instytut Studiów Zaawansowanych w Pawii (IUSS).

Lokalizacje

Pawia

Università di Pavia Facoltà di Farmacia

Address
Corso Strada Nuova, 65
27100 Pawia, Lombardia, Włochy
Telefon
+39 0382 987370

Mediolan

Address
Mediolan, Lombardia, Włochy