Przeczytaj oficjalny opis

Test Uniwersytet w Parmie jest State University. Jako taka, jest samorządną i ma administracyjną, organizacyjną i rachunkowości autonomię, świadcząc usługi dla ogółu społeczeństwa. 13 marca 962 roku cesarz Ottonian I przyznać UBERTO, biskupa Parmy wszczęciu Uniwersytecie w "Dyplom" - dokumentu, który udzielił biskupowi uprawnienia do zarządzania i wybierania przywódców prawnych ("eligere i ordinare notarios") , Dokument ten był podstawą tworzenia instytucji edukacyjnej, która przetrwa wieki później, i nadal jest w archiwach w Parmie Biskupa dzisiaj.

Test Uniwersytet posiada 18 wydziałów, 35 kierunków studiów, pierwsze jednego cyklu 6 kierunków studiów, kierunków studiów 38 sekund, Jak również wielu Podyplomowe Podyplomowe Nauczycieli szkół, szkolenia, Stopni kilku Mistrzów i Badań doktoratów (doktora).

Studenci mogą wybierać pomiędzy kursów: Nauki humanistyczne, ekonomii, inżynierii i architektury, żywność i rolnictwo, prawo i Spraw Socjalnych, fizyczne i matematyczne nauk przyrodniczych, medycyny i chirurgii, farmacja, weterynaria.

Idealny rozmiar Uniwersytetu (30000 studentów, z ponad 5000 absolwentów rocznie, a około 2000 studentów i kadry naukowej członków) oraz warunków życia w Parmie przyciągnąć dużą liczbę studentów z całych Włoch. Ponad dwie trzecie naszych zarejestrowanych studentów pochodzi z zewnątrz, Parmy i prowincji Parma, co plasuje Uniwersytet w najwyższej rangi dla najbardziej przyciąga studentów nierezydentów w kraju.

Różne lokalizacje Uniwersytecie studenci mogli uczyć się w komfortowych i efektywnych struktur w pobliżu terenów zielonych, takich jak Kampus: Obszar 77 ha na południe od miasta nastawienie deparments naukowych, nasz Kampus składa się z działów, nowoczesnych i dobrze wyposażonych salach wykładowych, wygodne obszarów badań, zaawansowanych technologicznie laboratoriach oraz centrum CNR - jak również obiektów kilka sportowych, centrum konferencyjne i stołówka. Ten znaczący Połączenie struktur i ludzi jest absolutnie wyjątkowa na włoskiej scenie uniwersyteckiej.

Drugi Uniwersytet Osada znajduje się w sercu miasta z centralnego budynku Uniwersytetu, w którym mieści rektorat, urzędach i na Wydziale Prawa. W samym sercu miasta znajduje się też w szkole medycznej, w obszarze szpitalu, Wydział Ekonomii, sztuki, listów, Historia i Wydział Nauk Społecznych i starożytnej kultury, filozofia, wykształcenie i Nowoczesne Języki Departament. Wreszcie Departament Weterynaria znajduje się w bezpośrednim północno-zachodnich obrzeżach miasta.

W samym sercu miasta, centralny budynek Uczelni mieści się rektorat, biura administracyjne i prawo. Szkoła Medyczna jest również w mieście, znajduje się w szpitalu, a ekonomia i nauki polityczne są obok Parco Ducale. Sztuki i Filozofia i psychologia mają swoje kampusy w centrum starego miasta, a Weterynaria znajduje się w bezpośrednim północno-zachodnich obrzeżach miasta.

Działania i udogodnienia Uniwersytetu w Parmie przyciągnąć udziału coraz większej studentów. Są to usługi informacyjne i doradztwo zawodowe, które pomogą uczniom w ich wybory dotyczące uniwersyteckich, dobrych relacji z zagranicznymi uczelniami i ożywionej wymiany studentów w zakresie programów społecznych, w tym wielu dostępnych stypendiów. Biblioteki, laboratoria komputerowe i punkty dostępu do Internetu, akademiki i stołówki, praca w niepełnym wymiarze godzin, zajęcia kulturalne, bezpłatny numer, a po ukończeniu studiów Kariera doradztwa są dostępne dla studentów - wraz z wywiadów i krótkich kursów, które pomogą naszym absolwentom na znalezienie pracy.

Wiele obiektów są dostępne dla studentów, aby poprawić jakość studiów i życia uniwersyteckiego. Niektóre z nich są darmowe e-mail i usługi ad hoc dla studentów niepełnosprawnych, kursy językowe w Foreign Language Centre. Studenci mogą także zapisać się na egzaminy za pośrednictwem Internetu, pobrać formularze administracyjne lub dostępu prywatnego e-mail dostarczane do każdego studenta przez Uniwersytet, tworząc w ten sposób szybki i dokładny kanał komunikacji.

Uniwersytet w Parmie strona oferuje studentom regularnie aktualizowane informacje i idealny interfejs do komunikacji z Uniwersytetu.

Studenci mają i wiele możliwości w sporcie są prowadzone na Uniwersytecie w Parmie CUS z kursów we wszystkich dziedzinach w zakresie konstrukcji - Nasz basen, tor lekkoatletyczny, korty tenisowe, boiska do piłki nożnej, golfa, korty stoczni koszykówki, boiska do rugby, itp

Muzea, takie CSAC w Abbazia z Paradigna (www.csacparma.en) Z imponującą kolekcją włoskich dzieł sztuki (od projektowania, architektury, ilustracja, reklama, fotografia), ogrody botaniczne, muzea nauki przyrodnicze i inne zbiory naukowe, a następnie chór uniwersytecki: są to zajęcia kulturalne, a także zbadanie możliwości ,

Studenci zagraniczni będą mile widziane w programie Erasmus i międzynarodowe przy kościele San Francesco, w samym sercu miasta, a oni skorzystać z kursów językowych, zwłaszcza włoskich nauczanych pomóc studiów akademickich.

Dwa z tych kierunków studiów Poziom II są całkowicie w języku angielskim, podczas gdy rośnie oferta kursów języka angielskiego prowadzonych Architektury Master of Science Course, w kursach inżynierii oraz w kursach humanistyczne też.

Programy prowadzone przez:
Język angielski
Włoski

Ta szkoła oferuje również:

MA

University of Parma

Kurs „Inżynieria komputerowa, elektroniczna i telekomunikacyjna” został opracowany zgodnie z najnowszymi reformami legislacyjnymi kursów uniwersyteckich i stanowi najnows ... [+]

Oficjalny opis programu

Inżynieria komputerowa, elektroniczna i telekomunikacyjna

Kurs „Inżynieria komputerowa, elektroniczna i telekomunikacyjna” został opracowany zgodnie z najnowszymi reformami legislacyjnymi kursów uniwersyteckich i stanowi najnowszy rozwój o ugruntowanej tradycji. W ciągu ostatnich dwudziestu lat University of Parma oferował kursy na różnych poziomach inżynierii komputerowej, inżynierii elektronicznej i inżynierii telekomunikacyjnej, z niezwykle pozytywnymi możliwościami zatrudnienia i kariery. Długoterminowe monitorowanie kariery absolwentów i danych z Consorzio Alma Laurea świadczą o ich sukcesie w miejscu pracy. Kurs stopniowy składa się z trzech modułów:... [-]

Włochy Parma
Październik 2019
W pełnym wymiarze godzin
2 lat
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
University of Parma

Rok Fundacji to pełny program przygotowujący do zanurzenia dla studentów z zagranicy, którzy chcą zapisać się na University of Parma lub dowolny Uniwersytet Włoski lub Ko ... [+]

Oficjalny opis programu

Rok założenia

Rok Fundacji to pełny program przygotowujący do zanurzenia dla studentów z zagranicy, którzy chcą zapisać się na University of Parma lub dowolny Uniwersytet Włoski lub Konserwatorium Muzyczne. Jest organizowany we współpracy z A. Boito Music Conservatory w Parmie.

Adresowany jest do potencjalnych studentów posiadających dyplom ukończenia szkoły średniej, ale którzy mają luki językowe lub kulturowe i / lub mniej niż 12 lat nauki w szkole, zgodnie z wymogami prawa, aby uzyskać dostęp do uniwersytetu we Włoszech.

Dzięki temu programowi zagraniczni studenci będą mieli możliwość:... [-]

Włochy Parma
Październik 2019
W pełnym wymiarze godzin
2 lat
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku

MSc

University of Parma

jest magistrem w dziedzinie bezpieczeństwa żywności i zarządzania ryzykiem żywnościowym. Jest drugim kursem magisterskim, w całości nauczanym w języku angielskim, oferowa ... [+]

Oficjalny opis programu

Drugi cykl studiów magisterskich w zakresie bezpieczeństwa żywności i zarządzania ryzykiem żywności

Studia magisterskie w zakresie bezpieczeństwa żywności i zarządzania ryzykiem żywności to kurs drugiego stopnia (magisterium), w całości prowadzony w języku angielskim, wspólnie oferowany przez University of Parma we współpracy z Uniwersytetem Bolońskim, Katolickim Uniwersytetem Piacenza, Uniwersytetem w Modenie i Reggio Emilia, Uniwersytet w Ferrarze.

Kurs jest oferowany w obszarze Nauk o Żywności i Technologii i ma na celu przygotowanie eksperta ds. Bezpieczeństwa żywności, konkretnej liczby poświęconej ocenie ryzyka i zarządzaniu ryzykiem żywności, w nowoczesnej perspektywie, która obejmuje wszystkie niedawne przejęcia wszystkich powiązanych nauk do tego zalicza się nie tylko chemię, technologię i mikrobiologię żywności, ale także odżywianie, toksykologię, prawo, ekonomię, logistykę, matematykę.... [-]

Włochy Parma
Wrzesień 2019
W pełnym wymiarze godzin
2 lat
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
University of Parma

Kurs w dziedzinie ekonomii i zarządzania ma na celu dostarczenie swoim studentom wiedzy i umiejętności przydatnych w zrozumieniu zarządzania przedsiębiorstwem, podążając ... [+]

Oficjalny opis programu

Kurs w dziedzinie ekonomii i zarządzania ma na celu dostarczenie swoim studentom wiedzy i umiejętności przydatnych w zrozumieniu zarządzania przedsiębiorstwem, podążając za kilkoma profilami i spadkobiercami aplikacji. Kurs ten jest reorganizacją poprzednich, tj. Business Management, Economics and Finance, Economics and Management and Economics and Management. Taka reorganizacja została przeprowadzona w pełnej zgodności z nowymi obowiązkami dekretu ministrów włoskich (DM) 270/04. W związku z tym kurs magisterski z ekonomii i zarządzania jest przede wszystkim pełnym spadkobiercą wyżej wymienionych kursów. Szczególne możliwości dalszego kształcenia w niektórych dziedzinach ekonomii inne oferowane kursy są odnawiane poprzez aktywację określonych programów nauczania. Uczniowie muszą wybrać program nauczania, w którym chcą uczestniczyć po rejestracji w drugim roku, w następujący sposób: - Program nauczania ekonomii biznesu (CLEA, z włoskiego akronimu) ma na celu edukowanie i szkolenie swoich studentów i absolwentów, aby byli specjalistami posiadającymi szczególne umiejętności w zakresie zarządzania przedsiębiorstwem, zwłaszcza w zakresie zarządzania i systemów ICT;... [-]

Włochy Parma
Październik 2019
W pełnym wymiarze godzin
2 lat
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
University of Parma

Magister zarządzania systemami jakości żywności i gastronomii (jakość żywności) jest częścią procesu doskonalenia włoskiego przemysłu rolno-spożywczego, który uznaje Parm ... [+]

Oficjalny opis programu

Magister Zarządzania Systemami Żywnościowymi Jakości i Gastronomii (Jakość Żywności)

Magister zarządzania systemami jakości żywności i gastronomii (jakość żywności) jest częścią procesu doskonalenia włoskiego przemysłu rolno-spożywczego, który uznaje Parmę za jeden z najważniejszych klastrów przemysłowych we Włoszech, znany jako „włoska dolina żywności” ” To w Dolinie Żywności powstała unikalna wiedza na krajowej scenie rolno-spożywczej połączona z odpowiednią uwagą studentów, którzy postrzegają tę przemysłową rzeczywistość jako konkretny profesjonalny punkt sprzedaży.... [-]

Włochy Parma
Październik 2019
W pełnym wymiarze godzin
2 lat
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
University of Parma

International Business and Development (IBD) to kurs pierwszego stopnia, który ma być nauczany i badany wyłącznie w języku angielskim na University of Parma we Włoszech. ... [+]

Oficjalny opis programu

Studia drugiego stopnia w zakresie międzynarodowego biznesu i rozwoju (IBD)

International Business and Development (IBD) to drugi stopień w dziedzinie ekonomii i biznesu (LM77-Ekonomia i nauki biznesowe), nauczany i badany w całości w języku angielskim, oferowany przez Wydział Ekonomii Uniwersytetu w Parmie.

Jest to kurs dwuletni, a po pomyślnym ukończeniu absolwenci otrzymują certyfikat „laurea magistrale” lub drugiego stopnia.

IBD jest przeznaczony dla kandydatów z różnych środowisk akademickich i ma na celu zapewnienie gruntownego oparcia w międzynarodowej ekonomii i globalnym rozwoju.... [-]

Włochy Parma
Październik 2019
W pełnym wymiarze godzin
2 lat
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
University of Parma

Studia drugiego stopnia w zakresie finansów i zarządzania ryzykiem (FRIM) mają na celu wytwarzanie ekspertów w zarządzaniu produktami i portfelami finansowymi, w analizie ... [+]

Oficjalny opis programu

Finanse i zarządzanie ryzykiem (FRIM)

Program studiów magisterskich w zakresie finansów i zarządzania ryzykiem (FRIM) oferuje wymagające kursy w zakresie zarządzania produktami i portfelami finansowymi, analizy i zarządzania ryzykiem bankowym i finansowym oraz, bardziej ogólnie, ryzyka ekonomicznego firmy, zarządzania finansami instytucje, analiza i zarządzanie ryzykiem ubezpieczeniowym, finansowanie ilościowe i obrót akcjami i instrumentami pochodnymi, globalne finanse i geopolityka.

Dyplom magistra oferuje również wiele możliwości rozwoju zawodowego jako firmy zarządzające aktywami; nadzorcy systemów finansowych i firmy ratingowe; biura techniczne i biura programistyczne organizacji i firm w systemie finansowym; doradztwo w obszarze finansowym i ubezpieczeniowym; zarządzanie ryzykiem biznesowym i procesami ubezpieczeniowymi; zarządzanie portfelem; Usługi analizy finansowej; zarządzanie finansowe przedsiębiorstw przemysłowych i handlowych; konsultant biznesowy; pośrednik i agent ubezpieczeniowy; operator bankowy; prywatny bankier; operator giełdy.... [-]

Włochy Parma
Październik 2019
W pełnym wymiarze godzin
2 lat
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku

Magisterskie

University of Parma

Master's Degree in Architecture łączy teoretyczną dogłębną analizę niektórych przedmiotów przygotowawczych dla działalności zawodowej z silnym cięciem aplikacji techniczn ... [+]

Typ: Kurs magisterskiCzas trwania: 2 lataKredyty: 120Klasa kursu: LM-4Dostęp: bezpłatny

Master's Degree in Architecture łączy teoretyczną dogłębną analizę niektórych przedmiotów przygotowawczych dla działalności zawodowej z silnym cięciem aplikacji technicznych. Nauki różnych dyscyplin projektowania (kompozycja architektoniczna, renowacja, urbanistyka i technologia architektoniczna i budowlana) są zorganizowane w laboratoriach, w których uczący się, wspierany przez część nauczania teoretycznego, wykonuje w harmonogramie lekcji aktywność aplikacji, tak aby student nabył bardziej specjalistyczną wiedzę, ale także umiejętności, aby zaprojektować złożone i eksperymentalne rozwiązania.... [-]

Włochy Parma
Wrzesień 2019
W pełnym wymiarze godzin
2 lat
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
University of Parma

Chemia to centralna nauka na drodze do zrównoważonego rozwoju. Kurs magisterski z chemii na Uniwersytecie w Parmie oferuje kompletne i dogłębne szkolenie na temat najnowo ... [+]

Typ: Kurs magisterski LM 54 - Klasa magistra nauk chemicznychCzas trwania: 2 lataKredyty: 120Dostęp: bezpłatny

Chemia to centralna nauka na drodze do zrównoważonego rozwoju. Kurs magisterski z chemii na Uniwersytecie w Parmie oferuje kompletne i dogłębne szkolenie na temat najnowocześniejszych aspektów chemii: syntezy, katalizy, jakości środowiska, teoretycznego zrozumienia procesów chemicznych i ich modelowania obliczeniowego , badania procesów biologicznych na poziomie molekularnym, rozwój zaawansowanych materiałów i nanonauk.

Kurs jest rozwijany w dwóch kierunkach: chemia biomolekularna i chemia materiałów. Kurs obejmuje 12 kursów z treściami teoretycznymi i eksperymentalnymi. Nauka jest weryfikowana poprzez 11 egzaminów. Szkolenie kończy się kursami wolnego wyboru i kończy się eksperymentalną tezą, która trwa sześć miesięcy.... [-]

Włochy Parma
Październik 2019
W pełnym wymiarze godzin
2 lat
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
University of Parma

Program studiów magisterskich z chemii przemysłowej na Uniwersytecie w Parmie proponuje szkolenia ukierunkowane na najbardziej aktualne aspekty przemysłu chemicznego, tak ... [+]

Zadaniem chemii przemysłowej jest wykorzystanie wiedzy chemicznej do badań i rozwoju procesów mających na celu uzyskanie produktów i materiałów o znaczeniu przemysłowym.

Program studiów magisterskich z chemii przemysłowej na Uniwersytecie w Parmie proponuje szkolenia ukierunkowane na najbardziej aktualne aspekty przemysłu chemicznego, takie jak badanie energooszczędnych procesów syntezy o wysokiej selektywności w celu zmniejszenia wpływu na środowisko , mające na celu uzyskanie wysokiej konsumpcji i wysokiej jakości produktów dla różnych sektorów zastosowań.

Kurs obejmuje 11 kursów z treściami teoretycznymi i eksperymentalnymi, z tak wieloma egzaminami do oceny. Szkolenie kończy się kursami wolnego wyboru, z ważnością dwunastego egzaminu, a kończy pracą eksperymentalną trwającą 6 miesięcy. Magister przygotowuje zawód chemika przemysłowego z możliwościami zatrudnienia w laboratoriach badawczych, rozwojowych i kontroli procesu w różnych sektorach przemysłowych, w których wymagana jest wiedza chemiczna, zarówno w produkcji, jak i kontroli jakości oraz bezpieczeństwo i ochrona środowiska.... [-]

Włochy Parma
Październik 2019
W pełnym wymiarze godzin
2 lat
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
University of Parma

Celem studiów magisterskich w dziedzinie inżynierii elektronicznej jest szkolenie wysoko wyspecjalizowanych absolwentów w różnych sektorach elektroniki, z solidnymi podst ... [+]

Typ: Kurs magisterskiCzas trwania: 2 lataĆwiczenia: LM-29 - Ćwiczenia drugiego stopnia z elektronikiKredyty: 120Dostęp: bezpłatny

Celem studiów magisterskich w dziedzinie inżynierii elektronicznej jest szkolenie wysoko wyspecjalizowanych absolwentów w różnych sektorach elektroniki, z solidnymi podstawami metodologicznymi w szerszym obszarze inżynierii informacji. Przygotowanie stopnia magisterskiego pozwala mu pracować w wielu sektorach zastosowań, które wykorzystują jego umiejętności, do włączania, zarządzania i promowania innowacji technologicznych, dostosowując się do szybkich zmian typowych dla sektorów zaawansowanych technologii. Program studiów magisterskich zapewnia w szczególności podstawy kulturowe i umiejętności techniczne niezbędne do projektowania bardzo złożonych systemów elektronicznych, obwodów i komponentów.... [-]

Włochy Parma
Wrzesień 2019
W pełnym wymiarze godzin
2 lat
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
University of Parma

Magister inżynier inżynierii roślin i maszyn przemysłu spożywczego ma służyć jako cele szczegółowe: ... [+]

Typ: Kurs magisterski Czas trwania: 2 lata Ćwiczenia: LM-33 - Ćwiczenia II stopnia z inżynierii mechanicznej Kredyty: 120 Dostęp: bezpłatny

Magister inżynier inżynierii roślin i maszyn przemysłu spożywczego ma służyć jako cele szczegółowe:

stworzenie postaci z solidnym przygotowaniem w sektorach charakteryzujących projektowanie maszyn dla przemysłu spożywczego, projektowanie i zarządzanie zakładami dla przemysłu spożywczego oraz zarządzanie procesami produkcji żywności;komplementarny nacisk położony na pogłębienie opakowania i jego trwałość, modele symulacyjne wspierające projektowanie i zarządzanie zakładami przemysłu spożywczego i związanymi z nimi działaniami związanymi z sektorem spożywczym.... [-]
Włochy Parma
Wrzesień 2019
W pełnym wymiarze godzin
2 lat
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
University of Parma

Kulturowym i zawodowym celem studiów w zakresie inżynierii zarządzania jest stworzenie profesjonalistów, którzy są w stanie wypełnić role organizacyjne i kierownicze, dla ... [+]

Typ: kurs stopniowyCzas trwania: 3 lataKlasa: L-9 - Klasa stopni w inżynierii przemysłowejKredyty: 180Dostęp: bezpłatny (Wymagany jest nieselektywny test orientacji)

Kulturowym i zawodowym celem studiów w zakresie inżynierii zarządzania jest stworzenie profesjonalistów, którzy są w stanie wypełnić role organizacyjne i kierownicze, dla których wymagane są podstawowe umiejętności technologiczne.

Profil kulturowy charakteryzuje się interdyscyplinarną, elastyczną i systemową mentalnością: funkcje, które inżynier zarządzania ma wykonywać, dotyczą monitorowania procesów innowacji i zmian, które w coraz większym stopniu charakteryzują systemy biznesowe w ich elementach fizycznych , organizacyjne i informacyjne.... [-]

Włochy Parma Altavilla Vicentina
Wrzesień 2019
W pełnym wymiarze godzin
3 lat
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
University of Parma

Kurs Stopnia Nauki o Żywności i Technologii ma na celu stworzenie absolwentów posiadających dobrą podstawową i praktyczną wiedzę w głównych sektorach nauki o żywności i t ... [+]

Typ: kurs pierwszego stopniaKlasa ukończenia: L-26Czas trwania: 3 lataKredyty: 180Dostęp: Ograniczony: z zapisaniem zgodnie z ostatecznym porządkiem chronologicznym

Kurs Stopnia Nauki o Żywności i Technologii ma na celu stworzenie absolwentów posiadających dobrą podstawową i praktyczną wiedzę w głównych sektorach nauki o żywności i technologii. Absolwenci zdobędą kompetencje operacyjne w zakresie technicznych i kierowniczych ról zawodowych oraz działań wspierających w zakresie kontroli przetwarzania żywności i produkcji w przemyśle, laboratoriach i usługach w sektorze produkcji żywności.

Pod koniec kursu absolwenci nauki o żywności i technologii zdobędą:... [-]

Włochy Parma Altavilla Vicentina
Wrzesień 2019
W pełnym wymiarze godzin
3 lat
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Address
Parma, Emilia-Romagna, Włochy