Przeczytaj oficjalny opis

RUFA, prawdziwe marzenia i konkretne projekty.

RUFA, Rzymski Uniwersytet Sztuk Pięknych, jest multidyscyplinarnym, międzynarodowym centrum edukacyjnym - prawnie uznanym przez Ministerstwo Edukacji, Uniwersytetu i Badań (MIUR) - oferującym autorytatywne, innowacyjne kursy z dziedziny sztuki, projektowania i komunikacji. RUFA działa we współpracy z renomowanymi profesjonalistami i prestiżowymi przedsiębiorstwami, gwarantując teoretyczne przygotowanie studentów oraz stale aktualizowane wytyczne metodologiczno-operacyjne, jednocześnie dbając o miejsce pracy i aktualne trendy rynkowe. Założona w 1998 roku w celu spełnienia, w ramach jednej Akademii, aspiracji studentów włoskich i zamorskich oraz jej założyciela, Maestro Alfio Mongelli, RUFA oferuje studia licencjackie i magisterskie, które w pełni odpowiadają współczesnym kontekstom artystycznym i kulturalnym , zapewniając wykształcenie artystyczne o najwyższym kalibrze i silne, konkretne przyszłe perspektywy zatrudnienia.

Aktualne i stymulujące propozycje szkoleń.

RUFA oferuje duży zestaw propozycji szkoleniowych, które obejmują jedne z najbardziej ekscytujących i najbardziej wymagających dziedzin nauki. Kierowani i obsługiwani przez szefów Departamentu Sztuk Wizualnych oraz Departamentu Projektowania i Sztuki Stosowanej / Nowych Technologii dla Sztuki, studenci RUFA mogą wybrać swoją przyszłą karierę zawodową spośród ośmiu różnych programów studiów Bachelor of Arts:

Malarstwo / rzeźba / scenografia / grafika / komiks i ilustracje / design / kino / fotografia.

Oraz z ośmiu programów studiów magisterskich:

Multimedia Arts and Design / Projekt wizualno-innowacyjny / Animacja komputerowa i efekty wizualne / Sztuki filmowe / Scenografia / Rzeźba / Malarstwo / Grafika.

Dla seniorów i wszystkich studentów wymagających dalszych specjalistycznych szkoleń, RUFA oferuje również kilka krótkich kursów, Masters i zaawansowane kursy szkoleniowe.

Od wielu lat RUFA intensywnie współpracuje z prestiżową uczelnią KDU University w Malezji, wspólnie przygotowując program Master in Visual and Innovation Design. Pomiędzy dwoma uniwersytetami rozwinęła się bardzo dynamiczna wymiana kulturowa i wymiana pomysłów i projektów, której celem było wzbogacenie edukacji studentów obu instytucji. Współzależność między tradycją starożytną i współczesną to tylko jeden kulturowy kostium, który uniwersytet rzymski dzieli ze swoim malezyjskim odpowiednikiem. W ostatnich latach relacje między dwoma instytutami zostały dodatkowo wzmocnione dzięki przyznawanym stypendiom. RUFA i KDU University College są w pełni zgodni co do ogromnych możliwości rozwoju, jakie zapewnia ta synergia, a właściwie Hon Wei Min, wiceprezes malezyjskiego uniwersytetu, stwierdził: "Jesteśmy przekonani, że nasi uczniowie mogą nauczyć się dużo RUFA, które można następnie przenieść z powrotem do domu. Oba nasze kraje mają niezwykle pradawne dziedzictwo kulturowe, połączone z równie silnym duchem artystycznej ekspresji, a spotkanie i fuzja tych dwóch mogą dać początek wielu nowym, pozytywnym pomysłom. Wierzymy w Ciebie i Ty w nas wierzysz ".

Podstawowym celem jest zawsze uczynienie siebie otwartymi na zanieczyszczenia między różnymi językami, transwersalność, badania i eksperymenty.

Metoda niestandardowa

Podejście szkoleniowe RUFA opiera się na wyodrębnionej i wyspecjalizowanej metodzie nauczania, której celem jest dołączenie do uniwersyteckiego programu nauczania i szkolenia zawodowego.

Podczas studiów RUFA uczniowie mogą uczestniczyć w laboratoriach, warsztatach, lekcjach empirycznych, wystawach, prezentacjach i debatach. Są to nowoczesne i skuteczne narzędzia, które przybliżają studentów do realiów profesjonalnej siły roboczej. Aby jak najlepiej wykorzystać swoje studia, RUFA zachęca uczniów do skorzystania z dostępnych możliwości, do zbudowania solidnych podstaw teoretycznych i praktycznych. Mogą następnie stworzyć inspirującą sztukę, która łączy interdyscyplinarne zanieczyszczenia, wzbogacanie poprzeczne i innowacyjne eksperymenty.

Ponieważ RUFA jest współczesna, ma na celu nauczanie i trenowanie z sercem osadzonym na tradycji i jego umyśle rzutowanym w przyszłość.

Studiowanie w Rzymie

Spoglądając w przeszłość, ku przyszłości

Studiowanie twórczości w atmosferze skażonej bodźcami i zachętami o najwyższym możliwym znaczeniu oferuje nieocenione korzyści. Rzym był kolebką renesansu, a do dzisiaj historyczne i artystyczne dziedzictwo miasta jest symbolem światowej sławy. Jednak Rzym to również ciągle zmieniające się miasto, w którym dynamiczne, ekscytujące nowe języki sprawiają, że jest to scena dla nowych, ekscytujących współczesnych trendów. Ogromna różnorodność oferty w muzeach i galeriach miasta jest najbardziej oczywistym świadectwem tego. Rzeczywiście, Rzym szczyci się nie tylko znakomitym klasycznym profferingiem, ale także stymulującym kalendarzem wydarzeń i inicjatyw pod sztandarem nowych trendów, od sztuki po muzykę, a nawet kreskówki.

Nie przegapcie okazji, by studiować w środku silnika turbiny artystycznych bodźców, jakim jest Rzym. Studiowanie tutaj oznacza wkraczanie w historię przyszłości!

Programy prowadzone przez:
  • Język angielski
  • Włoski

Ta szkoła oferuje również:

MA

Rome University of Fine Arts (RUFA)

Nauczysz się opanować materię i ruch, budując własną ścieżkę do ekspresji artystycznej, tworząc unikalny język komunikacji, który zapewni ci pełny dostęp do współczesnej ... [+]

O

Nauczysz się opanować materię i ruch, budując własną ścieżkę do ekspresji artystycznej, tworząc unikalny język komunikacji, który zapewni ci pełny dostęp do współczesnej sceny artystycznej.

Rzeźba: materiał, ruch i przestrzeń do wyrażania sztuki.

RUFA ma ugruntowaną pozycję na arenie międzynarodowej jako eksperci w nauczaniu rzeźby, dzięki swojemu prezydentowi, Alfio Mongelli, światowej sławy rzeźbiarzowi, który słynie z estetyki liniowej, eleganckiej i mocnej.

Poprzez rzeźbę nauczaną w programie MA Degree w RUFA uczniowie uczą się dominować nad materią i ruchem oraz odnajdują umiejętność artystycznego wyrażania siebie, tworzenia osobistego języka i wpisywania się na scenie sztuki współczesnej.... [-]

Włochy Rzym
Październik 2020
Język angielski
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Rome University of Fine Arts (RUFA)

Będziesz mógł stworzyć siebie jako animację komputerową i projektanta efektów wizualnych w świecie filmu, telewizji, efektów dźwiękowych i produkcji internetowych, szkole ... [+]

O

Będziesz mógł stworzyć siebie jako animację komputerową i projektanta efektów wizualnych w świecie filmu, telewizji, efektów dźwiękowych i produkcji internetowych, szkolenia w kierunku zdobywania mistrzowskich umiejętności w technikach cyfrowych i optymalizacji umiejętności manualnych, świadomości kulturowej i kreatywnych umiejętności.

Kreatywność i technologia do tworzenia animacji komputerowych i efektów wizualnych.

Program MA Degree w zakresie animacji komputerowej i efektów wizualnych w RUFA to kurs specjalizujący się w projektowaniu artystycznym, mający na celu przeszkolenie projektantów w zakresie cyfrowej animacji i efektów wizualnych dla filmu, telewizji, produkcji audiowizualnych i Internetu w celu połączenia technologii cyfrowej, reprodukcji ręcznej, wiedzy o kulturze, i zdolności twórcze.... [-]

Włochy Rzym
Październik 2020
Język angielski,Włoski
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Rome University of Fine Arts (RUFA)

Będziesz kontynuował swoje teoretyczne i praktyczne szkolenie dzięki studiom nad konkretnymi tematami, takimi jak kino, scenografia, fotografia, montaż, inżynieria dźwięk ... [+]

O

Będziesz dalej kształcił się teoretycznie i praktycznie, badając konkretne obszary tematyczne, takie jak kino, scenografia, fotografia, montaż, inżynieria dźwięku, produkty multimedialne, animacja komputerowa, 3D, fenomenologia obrazów i socjologia sztuki współczesnej.

Film wykonany z treści i eksperymentów.

Film jest światem złożonym z wielu różnych języków, z których każdy powstaje z konieczności przekazania wizji. Korzystając z eksperymentów i badań, można ożywić nowe historie i aby je przekazać, RUFA stworzyła dwuletni program magisterski z dziedziny sztuk filmowych, który powstał, by połączyć w jednym programie talent i zdolność opowiadania, pisanie oraz wizję studentów, którzy ukończyli studia w zakresie sztuki lub wzornictwa.... [-]

Włochy Rzym
Październik 2020
Język angielski
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Rome University of Fine Arts (RUFA)

Rozpoczniesz innowacyjną, mieszaną medialną, nowatorską Pathway edukacyjną, która ukształtuje Cię jako pełnego artystę zdolnego do wyrażania własnego twórczego języka w k ... [+]

O

Rozpoczniesz innowacyjną, mieszaną medialną, nowatorską Pathway edukacyjną, która ukształtuje Cię jako pełnego artystę zdolnego do wyrażania własnego twórczego języka w każdej dziedzinie artystycznej.

Malarze, artyści kompletni i multidyscyplinarni.

Malarstwo jest dyscypliną artystyczną, która pozwala na połączenie pasji i zawodu w unikalny wybór kariery i życia. Studiując Malarstwo na RUFA, student otrzymuje wysokiej jakości multidyscyplinarne szkolenie akademickie oraz pełne zrozumienie technik i cech związanych ze światem sztuk pięknych.

Malowanie jako część sieci wiedzy.

Dwuletni program studiów magisterskich na kierunku malarstwa w RUFA to solidna podstawa teoretyczna i praktyczna, mająca na celu umieszczenie uczniów w centrum znacznej sieci wiedzy i doświadczeń multimedialnych, które stworzą pełnego artystę, potrafić zastosować kreatywną ekspresję w każdej z dziedzin artystycznych.... [-]

Włochy Rzym
Październik 2020
Język angielski
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Rome University of Fine Arts (RUFA)

Master of Arts w Multimedia Arts and Design - pierwszy program tego rodzaju, który niedawno powstał w środkowych i południowych Włoszech - udaje się w pełni objąć tę złoż ... [+]

Przestrzenie i instalacje stworzone wokół idei multimedialnej.

Master of Arts w Multimedia Arts and Design - pierwszy program tego rodzaju, który niedawno powstał w środkowych i południowych Włoszech - udaje się w pełni objąć tę złożoną dziedzinę studiów, odnosząc się do coraz ważniejszej roli technologii i technik cyfrowych w projektowaniu przestrzenie multimedialne i dzieła. Reprezentuje szeroki zakres dziedzin, od projektowania instalacji i wyposażenia wydarzeń kulturalnych po realizację przestrzeni publicznych i prywatnych, a nawet wirtualnego scenografii i map wideo na fasadach budynków publicznych i pomników. Kurs oferuje odpowiedź doskonałości edukacyjnej na bardzo wysokie zapotrzebowanie na projektantów i artystów wyszkolonych do pracy w tych sektorach, zdolnych połączyć kreatywną kulturę projektanta ze specjalistycznymi umiejętnościami w zakresie nowych technologii.... [-]

Włochy Rzym
Październik 2020
Język angielski
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Rome University of Fine Arts (RUFA)

Będziesz doskonalił swoją bazę wiedzy, pozycjonując się w samym sercu projektowania komunikacji, ucząc się opanowywać tematyczne obszary projektowania wizualnego, od rekl ... [+]

O

Będziesz doskonalił swoją bazę wiedzy, pozycjonując się w samym sercu projektowania komunikacji, ucząc się opanowywać tematyczne obszary projektowania wizualnego, od reklamy i wysoce zorganizowanego świata komunikacji multimedialnej, łącząc w tych obszarach techniki projektowania i innowacje cyfrowe.

Visual Design, nowa granica w projektowaniu i koordynacji.

Master of Arts Degree Program w Visual and Innovation Design to dwuletnia specjalizacja artystyczna zaprojektowana do uruchamiania projektantów wykraczających poza tradycyjne ograniczenia graficzne.

Kurs zapewnia przygotowanie i przygotowanie studentów do umiejętnego tworzenia komunikacji wizualnej, z wykorzystaniem połączenia projektowania multimedialnego, projektowania wizualnego i umiejętności reklamowych.... [-]

Włochy Rzym
Październik 2020
Język angielski,Włoski
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Rome University of Fine Arts (RUFA)

Będziesz dodatkowo udoskonalać swój trening do wysokiego stopnia specjalizacji technicznej i projektowej. Przez cały okres studiów będziesz wspierany przez dobrze zorgani ... [+]

O

Będziesz dodatkowo udoskonalać swój trening do wysokiego stopnia specjalizacji technicznej i projektowej. Przez cały okres studiów będziesz wspierany przez dobrze zorganizowany, stale aktualizowany cykl wspólnych wysiłków, staży i praktyk zawodowych z wiodącymi rzecznikami w świecie włoskiego scenografii.

Kurs zarządzania przestrzenią, głębokością i ruchem.

Program studiów magisterskich w scenografii to okazja dla studentów z osobowością artystyczną i twórczą, w poszukiwaniu profesjonalnego środowiska, do wyrażania swojej wizji i talentu projektowego oraz do uzyskania wysoce wyspecjalizowanych szkoleń.

Umiejętność wyobrażenia przestrzeni używanej do narracji jako trójwymiarowej przestrzeni oznacza posiadanie umysłu, który jest elastyczny i praktyczny, zdolny do komponowania i odtwarzania głębi i piękna.... [-]

Włochy Rzym
Październik 2020
Język angielski
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Rome University of Fine Arts (RUFA)

Nauczysz się reagować na wszelkie prośby w kontekście sztuki i grafiki, polegając na swojej zdolności rozumienia i rozpoznawania piękna, a następnie odtwarzać je za pomoc ... [+]

O

Nauczysz się reagować na wszelkie prośby w kontekście sztuki i grafiki, polegając na swojej zdolności rozumienia i rozpoznawania piękna, a następnie odtwarzać je za pomocą serii konkretnych technik i technologii.

Świat możliwości wyrażania sztuki i kreatywności.

W ramach struktury naukowej RUFA, dwuletni stopień grafiki jest częścią Wydziału Sztuk Wizualnych, gałęzi studiów akademickich w RUFA, w której mieści się interakcja między dyscyplinami Sztuk Pięknych, tworząc nowe synergie między nimi.

W RUFA rodzi się nowy współczesny artysta, zdolny do wyrażania siebie poprzez liczne wyrażenia plastyczne, czy są graficzne, malarskie, transformacyjne czy technologiczne.... [-]

Włochy Rzym
Październik 2020
Język angielski
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku

RUFA Open Time

Rome University of Fine Arts (RUFA)

Address
Sede Centrale Via Benaco, 2
Rzym, Lacjum, Włochy
Address
Via Taro, 14
Rzym, Lacjum, Włochy
Address
Via Degli Ausoni, 7
Rzym, Lacjum, Włochy
Address
Via Benaco, 12
Rzym, Lacjum, Włochy
Address
Via Benaco, 1b
Rzym, Lacjum, Włochy
Address
Via Lariana, 14
Rzym, Lacjum, Włochy
Address
Via Lariana, 8
Rzym, Lacjum, Włochy