Rome University of Fine Arts (RUFA)

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

RUFA, prawdziwe marzenia i konkretne projekty

RUFA, Uniwersytet Sztuk Pięknych w Rzymie, to multidyscyplinarne, międzynarodowe centrum edukacyjne - prawnie uznane przez Ministerstwo Edukacji, Uniwersytetów i Badań Naukowych (MIUR) - oferujące autorytatywne, innowacyjne kursy z zakresu sztuki, projektowania i komunikacji. RUFA współpracuje z renomowanymi profesjonalistami i prestiżowymi przedsiębiorstwami, gwarantując studentom przygotowanie teoretyczne par excellence, a także stale aktualizowane wytyczne metodologiczno-operacyjne, jednocześnie uważnie obserwując miejsce pracy i aktualne trendy rynkowe. Założony w 1998 r. W celu spełnienia aspiracji studentów jednej uczelni zagranicznej i włoskiej oraz założyciela Maestro Alfio Mongelliego w ramach jednej akademii, RUFA oferuje programy licencjackie i magisterskie, które w pełni odpowiadają współczesnym kontekstom artystycznym i kulturowym , zapewniając artystyczne szkolenie na najwyższym poziomie i silne, konkretne perspektywy przyszłego zatrudnienia.

Aktualne i stymulujące propozycje szkoleń

RUFA oferuje duży zestaw propozycji szkoleniowych, które obejmują jedne z najbardziej ekscytujących i najbardziej wymagających dziedzin nauki. Kierowani i obsługiwani przez szefów Departamentu Sztuk Wizualnych oraz Departamentu Projektowania i Sztuki Stosowanej / Nowych Technologii dla Sztuki, studenci RUFA mogą wybrać swoją przyszłą karierę zawodową spośród ośmiu różnych programów studiów Bachelor of Arts:

Malarstwo / rzeźba / scenografia / grafika / komiks i ilustracje / design / kino / fotografia.

Oraz z ośmiu programów studiów magisterskich:

Multimedia Arts and Design / Projekt wizualno-innowacyjny / Animacja komputerowa i efekty wizualne / Sztuki filmowe / Scenografia / Rzeźba / Malarstwo / Grafika.

Dla seniorów i wszystkich studentów wymagających dalszych specjalistycznych szkoleń, RUFA oferuje również kilka krótkich kursów, Masters i zaawansowane kursy szkoleniowe.

Od wielu lat RUFA intensywnie współpracuje z prestiżowym KDU University College w Malezji, wspólnie ustanawiając programy magisterskie z zakresu projektowania wizualnego i innowacji. Pomiędzy tymi dwoma uniwersytetami rozwinęła się bardzo dynamiczna, kulturalna wymiana oraz dzielenie się pomysłami i projektami, mającymi na celu wzbogacenie edukacji studentów zapisanych do obu instytucji. Wzajemne przenikanie się starożytnej i współczesnej tradycji jest tylko jednym z elementów kulturowych, które rzymski uniwersytet dzieli ze swoim malezyjskim odpowiednikiem. W ostatnich latach relacje między tymi dwoma instytutami były dalej rozwijane dzięki stypendiom. RUFA i KDU University College w pełni zgadzają się co do ogromnych możliwości rozwoju, jakie daje ta synergia, w rzeczy samej Hon Wei Min, wiceprezes malezyjskiego uniwersytetu, stwierdził: „Jesteśmy głęboko przekonani, że nasi studenci mogą uczyć się bardzo cennych rzeczy RUFA, które można następnie przenieść z powrotem do domu. Oba nasze kraje mają niezwykle starożytne dziedzictwo kulturowe w połączeniu z równie silnym duchem ekspresji artystycznej, a spotkanie i połączenie obu może dać początek wielu nowym, pozytywnym pomysłom. Wierzymy w ciebie, a ty w nas ”.

Podstawowym celem jest zawsze uczynienie siebie otwartymi na zanieczyszczenia między różnymi językami, transwersalność, badania i eksperymenty.

Metoda niestandardowa

Podejście szkoleniowe RUFA opiera się na wyodrębnionej i wyspecjalizowanej metodzie nauczania, której celem jest dołączenie do uniwersyteckiego programu nauczania i szkolenia zawodowego.

Podczas studiów RUFA uczniowie mogą uczestniczyć w laboratoriach, warsztatach, lekcjach empirycznych, wystawach, prezentacjach i debatach. Są to nowoczesne i skuteczne narzędzia, które przybliżają studentów do realiów profesjonalnej siły roboczej. Aby jak najlepiej wykorzystać swoje studia, RUFA zachęca uczniów do skorzystania z dostępnych możliwości, do zbudowania solidnych podstaw teoretycznych i praktycznych. Mogą następnie stworzyć inspirującą sztukę, która łączy interdyscyplinarne zanieczyszczenia, wzbogacanie poprzeczne i innowacyjne eksperymenty.

Ponieważ RUFA jest współczesna, ma na celu nauczanie i trenowanie z sercem osadzonym na tradycji i jego umyśle rzutowanym w przyszłość.

Studiowanie w Rzymie

Spoglądając w przeszłość, ku przyszłości

Studiowanie twórczości w atmosferze skażonej bodźcami i zachętami o najwyższym możliwym znaczeniu oferuje nieocenione korzyści. Rzym był kolebką renesansu, a do dzisiaj historyczne i artystyczne dziedzictwo miasta jest symbolem światowej sławy. Jednak Rzym to również ciągle zmieniające się miasto, w którym dynamiczne, ekscytujące nowe języki sprawiają, że jest to scena dla nowych, ekscytujących współczesnych trendów. Ogromna różnorodność oferty w muzeach i galeriach miasta jest najbardziej oczywistym świadectwem tego. Rzeczywiście, Rzym szczyci się nie tylko znakomitym klasycznym profferingiem, ale także stymulującym kalendarzem wydarzeń i inicjatyw pod sztandarem nowych trendów, od sztuki po muzykę, a nawet kreskówki.

Nie przegapcie okazji, by studiować w środku silnika turbiny artystycznych bodźców, jakim jest Rzym. Studiowanie tutaj oznacza wkraczanie w historię przyszłości!

Lokalizacje

Rzym

Address
Sede Centrale
Via Benaco, 2

Rzym, Lacjum, Włochy

Rzym

Address
Via Taro, 14
Rzym, Lacjum, Włochy

Rzym

Address
Via Degli Ausoni, 7
Rzym, Lacjum, Włochy

Rzym

Address
Via Benaco, 12
Rzym, Lacjum, Włochy

Rzym

Address
Via Benaco, 1b
Rzym, Lacjum, Włochy

Rzym

Address
Via Lariana, 14
Rzym, Lacjum, Włochy

Rzym

Address
Via Lariana, 8
Rzym, Lacjum, Włochy