RM Milan - International Fashion and Design School

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

Szkoła, której nie było.

Ten, którego rynek domagał się przez tak długi czas. Ten, który przełamuje ściany między modą i designem, między nauczycielem a uczniem, między przeszłością a przyszłością. Ten, który myśli i mówi w języku 14 krajów, w których działa. Ta w celu wychowania najlepszych uczniów wybrała najlepszych maestrów.

Szkoła, która jest teraz tutaj.

Ten, w którym uczą cię stawienia czoła wyzwaniom, o których nikt jeszcze nie myślał. Ten, w którym sprawdzasz swoje granice i uczysz się grać po swojej stronie ... z poczuciem granic. Ten, w którym mówią w twoim języku ... i jeszcze 13! Ten, którego nigdy nie opuścisz.

RM Istituto Moda e Design Milano

Nowa szkoła mody i wzornictwa w Mediolanie? Tak, a jej nazwa to RM Istituto Moda e Design Milano . Szkoła o niekonwencjonalnym duchu i metodzie. Szkoła zaprojektowana dla studentów, którzy chcą spojrzeć w przyszłość prosto w oczy. A przede wszystkim szkoła, która zgromadziła niesamowity zespół wykładowców, w wielu przypadkach wiodących nazwisk na międzynarodowej scenie stylistycznej i wzorniczej.

Na początkowych blokach znajdują się nasze trzyletnie kursy w zakresie projektowania produktu, projektowania wizualnego i projektowania mody, w języku włoskim i angielskim oraz seria Mistrzów, których uczą się od liderów.

Siła sieci bez granic

RM Milano ma wzmocnić istniejącą międzynarodową sieć grupy Raffles, założoną ponad 25 lat temu w Singapurze, a teraz rozwijającą się dynamicznie, z 26 kolegiami w 14 krajach.

Decyzja o umieszczeniu nazwy "Milano" w nazwie odzwierciedla nasze dążenie do doskonałości i nasze głębokie podobieństwo do miasta, które od dawna jest uznawane za światową stolicę kultury projektowania.

Szkoła, która daje o wiele więcej

Metoda edukacji stosowana przez Raffles Milano czerpie inspirację z praktyki renesansowych warsztatów i ma na celu wykonywanie prawdziwej pracy nad prawdziwymi projektami dla prawdziwych klientów.

Od pierwszego dnia wykładowcy i studenci angażują się w relacje bez murów oddzielających.

Dialog z wykładowcami i studentami, ciągłe poszukiwanie nowych ścieżek i bezpieczne fundamenty procesu indywidualnego i zespołowego, który przygotowuje uczniów do jutra, przygotowując ich do doświadczania tego jako naturalnej ewolucji. Studenci uczą się mierzyć do marzeń i aspiracji przyszłości.

Szkoła, która jest już pracą

RM Milano to szkoła, której nie było, ale firmy tak długo pracowały, tak samo silne w dziedzinie praktyki, jak w dziedzinie teorii.

Wszystkie nasze projekty mają cel, kontekst, zasoby zasobów, tło poprzednich doświadczeń, szereg powodów, dla których tak się dzieje i, oczywiście, szereg murów, które trzeba przełamać. To właśnie nasi uczniowie oddychają każdym krokiem, jaki podejmują.

Kamieniem węgielnym naszych ścieżek dydaktycznych jest świat pracy. W naszych trzyletnich kursach uczniowie uczą się przez działanie, osiągając najbliższą więź między teorią a praktyką, między pomysłem a wykonaniem. Na naszych kursach magisterskich uczniowie spotykają się bezpośrednio z wiodącymi nazwiskami na rynku w sali wykładowej i mają szansę pracować z nimi obok siebie.

Lokalizacje

Mediolan

Address
Via Felice Casati, 16
20124 Mediolan, Lombardia, Włochy