MIP Politecnico di Milano School of Management

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

MIP Politecnico di Milano Graduate School of Business

Założona w 1979 r. Jako konsorcjum pomiędzy Politecnico di Milano a wieloma włoskimi instytucjami oraz kilkoma wiodącymi publicznymi i prywatnymi grupami przemysłowymi, dziś MIP jest niedochodową spółką konsorcjum . MIP i Wydział Zarządzania, Ekonomii i Inżynierii Przemysłowej tworzą Szkołę Zarządzania Politechniki Mediolańskiej , która zajmuje się wieloma aspektami związanymi z badaniami i edukacją w zakresie zarządzania, ekonomii i inżynierii przemysłowej.

W 2007 roku Szkoła Zarządzania została akredytowana przez EQUIS . Od pierwszego dołączenia do rankingu najlepszych europejskich szkół biznesu w Financial Times w 2009 roku, Szkoła Zarządzania otrzymała dzisiaj na liście:

  • Executive MBA
  • Full-time MBA
  • Master of Science in Management Engineering
  • Indywidualne programy wykonawcze dla biznesu
  • Otwórz programy Executive dla menedżerów i profesjonalistów

Od 2009 roku Szkoła jest zaliczana do rankingów Executive Education wśród najlepszych na świecie programów "dostosowanych", które są dostosowane do potrzeb klientów korporacyjnych i zaprojektowane dla ich menedżerów i potencjalnych pracowników.

W 2013 roku programy MBA i Executive MBA otrzymały prestiżową międzynarodową akredytację AMBA ( Association of MBAs ).

Szkoła jest członkiem PRME (Zasady odpowiedzialnej edukacji menedżerskiej), Cladea (Latynoamerykańska Rada Szkół Zarządzania) i QTEM (Techniki Ilościowe dla Ekonomii i Sieci Mistrzów Zarządzania).

Od 2015 roku Szkoła jest członkiem AACSB International - Stowarzyszenia Advance Collegiate Schools of Business . AACSB International to stowarzyszenie członkowskie instytucji edukacyjnych, biznesowych, non-profit oraz organizacji rządowych zajmujących się rozwojem szkolnictwa wyższego w biznesie. Członkostwo nie oznacza akredytacji.

Szkoła Zarządzania jest również uwzględniona w rankingach Światowego Uniwersytetu QS z globalnymi programami MBA. Co więcej, w 2018 roku po raz pierwszy Szkoła znalazła się na liście także w International Master in Business Analytics i Big Data, Master in Financial Risk Management i Master in Management. Flex EMBA znalazł się również w rankingu najlepszych programów nauczania na odległość na całym świecie w rankingu MBA QS Distance Online 2018.

Lokalizacje

Mediolan

Address
Politecnico di Milano School of Management
Via Lambruschini 4C - Building 26A

20156 Mediolan, Lombardia, Włochy

Online Włochy

Address
20156 Mediolan, Lombardia, Włochy

Stypendium Keystone

Dowiedz się, jakie możliwości daje Ci nasze stypendium

Akredytacje