Milano Fashion Institute

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

Milano Fashion Institute jest konsorcjum utworzonym w celu zapewnienia wyższego wykształcenia w branży mody przez trzy Milan uniwersytetów: Uniwersytetu Bocconi, Cattolica Uniwersytet i Politechnika w Mediolanie. Te trzy uczelnie reprezentują międzynarodowego centrum doskonałości, w oparciu o doświadczenie w skonsolidowanym działań badawczych i szkoleniowych dla przedsiębiorstw z sektora mody w dziedzinie zarządzania, komunikacji i projektowania. W ten sposób Milano Fashion Institute jest wyjątkową inicjatywą w Europie za interdyscyplinarne podejście stosowane do kompetencji wnoszonych przez partnerów akademickich. Program szkolenia obejmuje naukowców i badaczy w dziedzinie ekonomii i dyscyplin zarządzania z Uniwersytetu Bocconi, w dziedzinie nauk społecznych i komunikacji z Uniwersytetu Cattolica, aw Technologii i Projektowania z Politechniki w Mediolanie. Zazwyczaj programy w branży mody obejmować tylko jeden lub dwa z tych dyscyplin, a więc mają trudności zapoznanie studentów z szerokim wachlarzem zagadnień poruszonych przez kreatywnych, procesów produkcyjnych i komunikacyjnych związanych z firm odzieżowych.


Program Milano Fashion Institute, z drugiej strony, ma na celu dostarczenie studentom specjalistycznych i interdyscyplinarnych umiejętności, których potrzebują, aby efektywnie zarządzać całym procesem Desgin, produkcji i komunikacji produktów mody.

Uczestniczy mistrza MIF zapewnia wyjątkową kulturową, osobistego i zawodowego możliwość spędzenia jest bardzo intensywny okres w Mediolanie, jeden z największych światowych stolicach mody.

Silne więzi pomiędzy Mediolanem i mody, utworzone od drugiej połowy ubiegłego wieku, nie są reprezentowane wyłącznie przez butików i sklepów, które są typowe dla najbardziej kosmopolitycznych miast na całym świecie. W rzeczywistości, w Mediolanie znajduje się ponad 600 salonów mody i 3000 firm. Mediolan jest także domem dla niektórych z najbardziej aktywnych i ważnych public relations i agencji reklamowych na arenie międzynarodowej. A to jeszcze nie wszystko. W Mediolanie i okolicznych prowincji są wszystkie firmy, które tworzą rurociągu mody: studio fotografów, agencje harcerstwo, firm produkcyjnych, system wydawniczy, a niektóre z najbardziej znanych i najbardziej zaawansowanych i innowacyjnych form dystrybucji w skali globalnej. Mediolan jest miastem, w którym najważniejsze stowarzyszenia branżowe zostały utworzone, takie jak dla włoskiej Krajowej Izby Mody (CNMI) i Systemu Mody Włoskiej (SMI).

Więcej niż system produkcji i profesjonalnym, Milan jest światowym etap mody: czołowe systemu mody w wydarzenia, w tym Milano Collezioni, Mipel (Towary Międzynarodowy Skóra Rynku), MIDO (Międzynarodowe Targi okulary), Micam ShoeEvent (Międzynarodowe Targi obuwie) oraz Milano Unica (włoski Tekstylia Fair), działać jak katalizator, rysunek podmiotów sektora mody z całego świata przez cały rok.

Kulturowo-mówienie, Mediolan to miasto, w którym historia włoski jest obecna, a ponadto, w którym sztuka jest silnie powiązana z zjawisk kulturowych, które charakteryzują współczesności, takich jak mody i projektowania themselves.The teatru La Scala, katedry, Pałac Królewski, Zamek Sforzesco, Teatru Arcimboldi, Design Museum Triennale, Brera Pinakoteka, Muzeum Poldi Pezzoli, XX Muzeum wieku oraz Muzeum Moda Morando Pałacu to główne symbole rozbudowany system kulturalnych tego hosta imprezy i wystawy przez cały rok.

Na poziomie osobistym, Milan oferuje wiele różnych możliwości spędzania wolnego czasu TOO: restauracje i miejsca w Brera i wzdłuż kanałów Navigli butików w modzie 'Golden czworokąta "(dzielnica luksusowych detaliczna w centrum Mediolanu) i mega-sklepów w Corso Vittorio Emanuele, salonach najlepszych współczesnych marek projektowych, liczne wydarzenia, takie jak Międzynarodowe Targi Meblowe (Salone del Mobile) i Fuorisalone wydarzeń, wraz z aa powszechnego sieci małego butiku, które animują życie wielu dzielnicach poza dobrze znanym Centrum miasta. Milan ma także tradycje sportowe zakorzenione w odległej przeszłości, z zespołów, które zdobyły najwięcej tytułów na szczeblu europejskim i światowym, zarówno w większych i mniejszych sportu. Wreszcie, jak również jest położony w centrum Europy, Milan jest najważniejszym węzłem kolejowym Północnej Włoch, z ponad 80 km sieci metropolitalnych (i dwa więcej linii w budowie) i 280 km linii tramwajowych.

Lokalizacje

Mediolan

Address
Milano Fashion Institute
Registered Office
Via Sarfatti 25,

20136 Mediolan, Lombardia, Włochy

Stypendium Keystone

Dowiedz się, jakie możliwości daje Ci nasze stypendium