IUAD Accademia della Moda

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

O nas

IUAD Accademia della Moda narodziła się w latach sześćdziesiątych z pomysłu mistrza krawieckiego Domenico Lettieri, który założył pierwszy rdzeń Akademii i opatentował metodę wzornictwa przemysłowego z chęcią wprowadzenia nowego życia w tradycję Krawiectwo neapolitańskie. Ta nowa metoda miała na celu przybliżenie krawiectwa potrzebom szerszego wyboru ludzi i branży odzieżowej.

Nawet dzisiaj IUAD przygotowuje studentów do wejścia w świat pracy jako profesjonaliści, z tą samą inspiracją, dzięki zaawansowanym planom studiów, tworzonym we współpracy z firmami i wychodząc z potrzeb rynku. Od ponad pięćdziesięciu lat IUAD Accademia della Moda działa w dziedzinie edukacji, oferując szeroki zakres szkoleń z zakresu mody i projektowania.

IUAD Accademia della Moda jest uznawana przez Ministerstwo Edukacji, Uniwersytetów i Badań Naukowych wśród instytucji AFAM dla wszystkich studiów licencjackich, magisterskich i podyplomowych.

Neapol

Neapol jest miastem męskiej tradycji krawieckiej, szkołą, która zrewolucjonizowała klasyczne kanony i stworzyła swobodną i mniej sztywną elegancję.

W ciągu 50 lat tradycji IUAD Accademia della Moda śledził rozwój neapolitańskiej kreatywności, wprowadzając ją na swoje IUAD Accademia della Moda . Chodzi o to, aby kontynuować historię i tradycję, aktualizując ją o współczesne kanony: ręcznie robione wzornictwo.

Mediolan

Nowa siedziba Mediolanu, zainaugurowana w 2017 roku w zabytkowym budynku w pobliżu Dworca Centralnego, ucieleśnia połączenie tradycji z innowacyjnym designem.

Wyzwanie, które wynika z chęci przedstawienia wizji IUAD dotyczącej mody i designu, łączącej tradycję krawiecką i neapolitańską stylistykę z badaniami i dynamiką miasta mody par excellence.

Dodatkowe zajęcia

IUAD może liczyć na gęstą sieć instytucji europejskich w celu uruchomienia programu Erasmus +.

Liczne partnerstwa umożliwiają aktywny udział w ważnych wydarzeniach krajowych i międzynarodowych, takich jak Światowy Kongres Obuwniczy , Fashion Graduate Italy , Graduate Fashion Week w Londynie, Universiade , międzynarodowy festiwal kreatywnej komunikacji, IF! , a także targi Milano Unica , Micam i Lineapelle dla mody oraz Arkeda w Neapolu i Salone del Mobile w Mediolanie dla branży wnętrz.

Lokalizacje

Mediolan

Address
Via Copernico 3
20125 Mediolan, Lombardia, Włochy

Neapol

Address
Via G. Pica 62
80142 Neapol, Kampania, Włochy

Stypendium Keystone

Dowiedz się, jakie możliwości daje Ci nasze stypendium