ISAD - Istituto Superiore di Architettura e Design

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

SZKOŁA

ISAD ma na celu zaoferowanie wysokiej jakości kształcenia zawodowego w dziedzinie architektury i designu. Po ponad 30 latach doświadczenia instytut uczestniczy w ciągłej ewolucji i zmieniającym się procesie, który pozwala na uaktualnienie, czy adres dydaktyki lub nauczycieli, którzy są obecnie młodymi profesjonalistami aktywnie angażują się w zawód wolnych zawodów lub na Pole krytyczne lub redakcyjne. Zmiana, która w każdym przypadku nie zaszkodziła pierwotnemu duchowi Instytutu, który opiera się na grupach roboczych, na obecności nauczycieli, na temat życia społecznego uczniów, na wymianach doświadczeń i nauczycieli także. Duch wspólnoty, gdzie dobra konkurencja nie wyklucza współpracy i wzajemnej wymiany.

Mediolan Galleria

historia

Założona w 1980 Przez grupę architektów ISAD jest 100-procentową szkołą włoską, której filozofia ma na celu wymianę pomysłów i praktyk architektonicznych oraz tworzenie profesjonalnych projektantów. ISAD został niedawno potwierdzony jako "Milanese School of Interior Design".

1982 Pierwszy kurs Garden Design, a następnie pierwszy kurs mistrzowski w projektowaniu krajobrazu. Kurs, który ukształtował prawie wszystkich projektantów ogrodów w regionie mediolańskim i północnych Włoszech.

1983 Pierwszy dwuletni cykl "architektury morskiej" przeznaczony do projektowania jachtów żaglowych i silnikowych, dziś oferowany jako warsztat "jachtu wnętrznego jachtu".

1984 Warsztaty i krótkoterminowe seminarium dotyczące projektowania biżuterii z Ivo Misani, "Projekt Cellini". Pierwszy kurs "fotografii wnętrz" z Lucianą Mulas. ISAD jest wybiegiem renomowanych wykładowców współczesnego designu.

1992 Pierwszy kurs "estetyki antyków" prowadzony przez międzynarodowych wykładowców w dziedzinie starożytności.

1993 Najważniejszym wydarzeniem jest "opowieść" o doświadczeniach Achille Castiglioni, która zaprojektowała ekskluzywną wystawę ISAD na scenie teatru mediolańskiego we współpracy z najbardziej znanymi projektantami, które wyprodukowały swoje dzieła. Catiglioni bawił się publicznością z występami na żywo i opowieściami, wyjaśniając tworzenie każdego z jego produktów, które były głównymi elementami scenografii scenograficznej.

1995 Początek współpracy ISAD z Chinami. "Uniwersytet Tong Ji" Szanghaju zaprasza ISAD do zorganizowania konferencji na temat włoskiego projektu i edukacji ISAD. ISAD jest zaproszony do udziału w konkursie na restyling w Szanghaju "World Plaza" wnętrzach wieży. Jako zwycięzca konkursu ISAD reprezentuje architekt Marinella Jacini, dziś Dyrektor Instytutu, projektuje i realizuje wszystkie wspólne i publiczne pomieszczenia wieży. Prace w Chinach prowadzone są z udziałem w projektach konkursowych, a następnie projektowaniu i realizacji "Budowy Mansion Mansion World Financial Centre" w Pekinie oraz "Międzynarodowego Budownictwa Kolejowego" w Szanghaju.

architektura

1998 Wspólnie z firmą Atelier Mendini ISAD promuje wydarzenia w tygodniu Designu Mediolanu w biurach Atelier Mendini oraz w przestrzeni przemysłowej obecnej siedziby firmy Prada za pośrednictwem firmy Orobia i Jacopo Foggini.

1999 W celu otwarcia nowego kampusu przez Orobię w Mediolanie, ISAD organizuje wspólnie z Atelier Mendini trzy wieczory wydarzeń o tematyce kolorowej: "Kolor to muzyka".

2000 Z okazji trzeciego tysiąclecia odbywają się serie seminariów i wykładów: Enrico Baleri, Marco Ferreri, Franco Raggi, Aldo Cibic, Fabio Novembre (student ISAD w latach 80.), Federico Bucci, Alessandro Vicari, Matteo Vercelloni, Luca Scacchetti . Tydzień warsztatu projektowego z John Brookes, wysoko postawionym brytyjskim projektantem ogrodów.

2001 ISAD jest przyznawany przez Provincia di Milano najlepszy projekt dla kursu "Beyond Barriers, design for disabled" we współpracy z HB Group.

2003 Konkurs wewnętrzny "Projekt z miedzią" uruchomiony przez Włoski Instytut Miedzi. Konkurencja wewnętrzna "Plasticreativity" uruchomiona przez firmę Makroform. Prototypy zwycięskich projektów prezentowane są na wystawie ISAD podczas Tygodnia Projektowania Mediolanu.

2004 Początek partnerstwa z Rotational Design Association: konkurencja rozpoczęła się pomiędzy studentami szkół projektowych w Mediolanie w zakresie projektowania produktów realizowanych za pomocą technologii rotacyjnej.

2005 Seminarium sponsorowane przez Comune di Romano Banco na propozycje urbanistyczne dla terenów i terenów gminy.

2005 ISAD 25-lecie! Przez cały rok organizowane są ważne wydarzenia:

  • "25. ISAD Stories" wystawa prac projektowych dla studentów;
  • "3 nominacje na ISAD 25 rocznicę" wykłady na temat projektu:
  • Architekci projektują z Piero Lissoni i Fabio Novembre, moderator Enrico Morteo
  • Fotografia w architekturze i projektowaniu we Włoszech od lat 80. do dziś z Gabriele Basilico i Maurizio Galimberti, moderator Alberto Moioli
  • Wnętrza we Włoszech - projekt wystroju wnętrz we Włoszech od lat 80. do dziś, wraz z Jacopo Gardellą, Piero De Martini i Matteo Vercelloni, moderator Giampiero Bosoni;
  • "1980/2005 Design, Firms, Products" wystawa i konfrontacja produktów projektowych lat 80. i 2000 z udziałem Abet Laminati, Alessi, Cassina, Cappellini, Fontana Arte, Luceplan, Luxottica, Rossi di Albizzate, Spazio 900, Wenecji. Projekt Exhibit Design firmy Way SpA.
Kolor projektu

2008 Firma "Caffè Parigi Ltd" z Dublina przyznaje firmie ISAD organizację warsztatowego projektowania wnętrz na podstawie konkursu dla studentów studiów magisterskich na projekt koncepcji "Retail Concept Bar" w dokach miasta Dublin.

Projektanci zwycięskiego projektu zostali zaproszeni do Dublina na realizację projektu pod nadzorem lokalnego biura architektonicznego.

2009 Słynna firma Colombo Design przydziela ISAD warsztaty projektowe dotyczące nowych produktów uchwytów i akcesoriów do łazienek. Uczestnicy, wybrani przez regulamin, realizują projekty wykonawcze nowych produktów. Ceremonia wręczenia nagród odbywa się w Triennale di Milano, a wygrane projekty otrzymały prototypy związane z produkcją przedmiotów.

2010 Pierwsze wydanie magistra "Materiały projektowe - projektowanie tekstyliów" koordynowane przez Giorgio Correggiari. Master, sponsorowany przez gminę Mediolan, dział "Ricerca, Innovazione e Capitale Umano" z udziałem działów "Turismo, Marketing Territoriale, Identità", "Cultura", "Attività produttive e Politiche del Lavoro" Projektu MIND (Milan Network for Design), w którym uczestniczą Milanese Design School of Excellence. Kurs mistrzowski ma na celu pogłębianie wiedzy o materiałach konstrukcyjnych we wszystkich możliwych zastosowaniach w modzie i wzornictwie w ogóle. Mistrz obejmuje również udział ważnych firm mody i designu, znanych projektantów, stylistów, dziennikarzy, krytyków i socjologów.

W miesiącu kwietniu i tygodniu Mediolanu projekt ISAD jest zaproszony do udziału w Salone Satellite w Salone Internazionale del Mobile, gdzie wystawa prezentuje prototypy najnowszych prac projektowych dla studentów.

2011 ISAD uczestniczy w projekcie Milano Summer School sponsorowanym przez Comune di Milano z krótkimi kursami projektowania sklepu, projektowania wnętrz, projektowania wystaw, fotografii i architektury, projektowania telewizyjnego, projektu jachtu wewnętrznego, z dodatkiem dwóch nowych kursów, które były interesujące : Projektowanie dla dzieci i zwierząt domowych Projekt Fantasy.

Rozpoczyna się Master in Yacht Design and Engineering Process, koordynowany przez architekta Marco Amadio. Organizacja imprezy "ISAD_Lab 14_7" i wystawy na cześć Giorgio Correggiari.

2012 "Materiały konstrukcyjne - projektowanie doświadczeń z dziedziny tekstyliów" Master staje się "New Tech-Style Design", I stopnia akredytowanym Master we współpracy z POLI.Design.

Mistrz projektowania wnętrz Master i Garden Design Master stają się Mistrzami pierwszego stopnia, akredytowanymi przez EABHES (Europejską Akademię Akredytacji Szkół Wyższych)

2013 Kurs podstawowy Interior Design staje się 3-letnim kursem i zostaje ukończony przez EABHES (European Accreditation Board of Higher Education Schools) jako dyplom licencjata. ISAD poszerza ofertę edukacyjną o dwa ważne warsztaty o zrównoważonej architekturze:

  • "Budynek z drewnem"
  • "Budynek Ziemi Ziemi"
Logo projektowe

Lokalizacje

Mediolan

Address
ISAD Design School Via Balduccio da Pisa 16 - Milano - Italia
Mediolan, Lombardia, Włochy