IED – Istituto Europeo di Design Florence

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

Florencja może poszczycić się jednym z najważniejszych światowych dziedzictwa artystycznego i kulturowego, ale jest także miastem o długiej historii we włoskim designie.

Znajduje się w sercu regionu, w którym znajduje się główna doskonałość produkcyjna, która zapewniła Florencji godną pozazdroszczenia międzynarodową reputację w dziedzinach od mody i kunsztu artystycznego po design i innowacje technologiczne.

W takim nieporównywalnym miejscu dla tych, którzy chcą kontynuować sztukę współczesną i innowacje, IED skupia się na metodach zwiększania korzyści płynących z przeplatania lokalnej wiedzy specjalistycznej ze wszystkimi napotkanymi kulturami.

Cnotliwy związek między wysokiej jakości rzemiosłem artystycznym a przemysłem jest tradycyjną cechą jakości produkcji we Florencji i jej okolicach.

IED Florence reprezentuje ten szczególny związek, który w zastosowaniu do szkolenia przekłada się na połączenie wszystkich tych umiejętności - zarówno starych, jak i współczesnych - które stanowią podstawę nowych zawodów.

Lokalizacje

Florencja

Istituto Europeo di Design

Address
Via M. Bufalini 6/r

50122 Florencja, Toskania, Włochy
Telefon
+39 055 29821