Haute Future Fashion Academy

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

AKADEMIA

Wyższa Akademia Mody i Wzornictwa (HFFA) - innowacyjna instytucja edukacyjna, która kształci specjalistów na najwyższym poziomie w dziedzinie mody Suite, haute couture i koncepcji projektu.

Akademia została założona w Mediolanie - uznanej światowej stolicy mody i designu. Celem Akademii - szkolenie nowego pokolenia dyrektorów kreatywnych (dyrektor artystyczny) oraz kadry kierowniczej w zakresie zarządzania strategicznego w Suite.

Metoda awangardy nauczania w Akademii zmian podejście do przyszłego rozwoju edukacji interdyscyplinarnej i ma na celu kontynuację tradycji najwyższej rzemiosła «Made in Italy".

METODA HFFA

Ze względu na stale zmieniających się wymagań procesu tworzenia mody, najwyższej kunsztu i artystycznego wyrazu znowu dzisiaj na wysokości. Metoda HFFA daje studentom odpowiednią bazę kulturowym i zrównoważonych umiejętności w zakresie projektowania procesu twórczego, który z pewnością wejść do systemu mody i osiągnąć sukces.

Zintegrowane innowacyjny program nauczania akademickiego, a ustalone relacje z wiodących organizacji i marek z branży mody pozwalają HFFA stać się centrum doskonałości dla studentów i punktem odniesienia dla firm, które chcą inwestować w modernizację tego sektora strategicznego.

CAMPUS

Campus HFFA znajduje się w zabytkowym centrum Mediolanu, zaledwie kilka kroków od katedry Duomo i Via Montenapoleone (słynny "Kwadratowe Fashion"), zajmuje strategiczną pozycję wśród biur domów mody i butików. Akademia mieści się w murach słynnego Instytutu SIAM (Society of Arts and Crafts) - jeden z najstarszych ośrodków edukacyjnych włoska, która została założona w 1838 roku, przed krajowym zjednoczenia Włoch. SIAM zawsze zachęcał nowych pomysłów i wynalazków, i uczynił ogromny wkład w rozwój zarówno w Mediolanie i całego kraju.

Oprócz murów rzymskich, powierzchnia zabudowy ponad 5000 m² są inne ważne wartości historyczne i kulturowe, w tym zadziwiającym Assembly Hall, w którym organizowane wykłady HFFA i słynnej biblioteki o nazwie Carlo Cattaneo, który ma ponad 6500 książek i rękopisów, od XVIII wieku. To prawdziwa oaza kultury w sercu miasta w dwa duże wygodne zielenią dziedziniec i taras z panoramicznym widokiem. Tu wszystko jest przemyślane dla maksymalnej wygody studentów.

Akademia jest otwarta od 08.00 do 22.00 i oferuje ogromne możliwości socjalizacji, nieograniczony dostęp do komputerów Mac klasie, z niezbędnym oprogramowaniem i szybki dostęp do Internetu Wi-Fi.

Sale lekcyjne i pracownie

W klasach, wyposażone w komputery Mac i Wi-Fi, dzięki udanej kombinacji konstrukcji i technologii, aby stworzyć przytulną atmosferę pracy.

Oprócz wykładów pokoje i zapewnia specjalistyczne zajęcia laboratoryjne - Atelier, Laboratorium Perfum i design studio dźwięku. Zajęcia praktyczne prowadzone przez wysoko wykwalifikowanych specjalistów w celu zapoznania się z technologii i sprzętu.

BIBLIOTEKA mody i designu

Oprócz starej biblioteki Instytutu Towarzystwa Sztuki i Rzemiosła (SIAM), Akademia posiada własną bogatą bibliotekę mody i designu. Ponad sześć milionów książek i publikacji z starożytnych manuskryptów do najnowszych publikacji są zawsze dostępne dla badań naukowych i nowych informacji do studentów i profesjonalistów.

MOBILE usługi dla studentów

HFFA jest pierwszym Akademia Szkolnictwa Wyższego, który posiada innowacyjny system zarządzania informacją mobilną. Rzeczywiście, poprzez wykorzystanie aplikacji dla smartfonów i tabletów, studenci zawsze mają pod ręką najświeższe informacje o kursach, zajęciach harmonogramu i sal lekcyjnych. W każdej chwili, nawet po ukończeniu studiów, można uzyskać zdalny dostęp do materiałów z naszej Wirtualnej Biblioteki: Książki, tekst, podręczników, czasopism i innych informacji ..

Lokalizacje

Mediolan

Address
Via Santa Marta, 18
20123 Mediolan, Lombardia, Włochy