Free University of Bozen-Bolzano

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

Zadaj nam pytanie na WhatsApp

Free University of Bozen-Bolzano został założony w 1997 roku. Nasza uczelnia ma silne perspektywy międzynarodowe, o czym świadczą wielojęzyczne kursy (niemiecki, włoski, angielski i ladin) oraz duża liczba studentów i nauczycieli z zagranicy.

Uniwersytet ma pięć wydziałów, a wysoki odsetek wykładowców (35%) i studentów (17%) pochodzi z zagranicy, a oni studiują, uczą i prowadzą badania w dziedzinie ekonomii, nauk przyrodniczych, inżynierii, nauk społecznych, edukacji i projektowania . Mamy 4100 studentów zarejestrowanych na ponad 30 kierunkach studiów licencjackich i podyplomowych .

W rankingach krajowych nasza uczelnia co roku osiąga najwyższe pozycje. W 2018 r., Czwarty rok z rzędu, włoski ośrodek badań społecznych Censis zaliczył nasz uniwersytet do pierwszej pozycji wśród mniejszych prywatnych uczelni (mniej niż 5000 studentów). Zajmujemy wysokie miejsca również w rankingach międzynarodowych, zwłaszcza w kategoriach „internacjonalizacja”, „zadowolenie studentów” i „zorientowane na praktykę”.

Oferowane moduły i nasze projekty badawcze są powiązane z sieciami międzynarodowymi i międzyregionalnymi. Na przykład w ramach projektu Euregio współpracujemy z uniwersytetami w Innsbrucku i Trydencie, a my dążymy do osiągnięcia najwyższych standardów jakości.

Zadaj nam pytanie na WhatsApp

Lokalizacje

Bolzano

Address
Free University of Bozen-Bolzano
Universitätsplatz 1 Piazza Università 1

39100 Bolzano, Trentino-Południowy Tyrol, Włochy