Ca' Foscari University of Venice

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

O Ca 'Foscari

Pierwotnie założona jako pierwsza szkoła biznesu we Włoszech w 1868 roku, Ca 'Foscari University of Venice jest obecnie multidyscyplinarną instytucją oferującą szeroki zakres programów studiów w zakresie ekonomii i zarządzania, języków obcych, humanistyki i nauk ścisłych, i stała się jedną z najwyżej notowane uniwersytety. Ca 'Foscari ma ciało studenckie 20 000 studentów i 4000 absolwentów, a co roku gości ponad 1000 zagranicznych studentów.

Dzięki swojemu położeniu w imponującym historycznym centrum Wenecji, uniwersytet oferuje wyjątkową i satysfakcjonującą możliwość studiowania i prowadzenia badań w jednym z najpiękniejszych miast na świecie, stanowiącym kontekst, w którym spotykają się tradycje kulturowe i intelektualna innowacja.

Posiadając reputację doskonałości w dziedzinie badań, zdobył w ostatnim czasie więcej pożądanych unijnych grantów Marie Curie niż jakakolwiek inna instytucja włoska, a w rankingu tematycznym QS w 2018 r. Ca 'Foscari należy do 150 najlepszych uniwersytetów na świecie w zakresie języków nowożytnych, w 200 najlepszych dla ekonomii

Uczelnia sprzyja także wszechstronnemu doświadczeniu edukacyjnemu, oferując szeroki wachlarz usług dla studentów oraz różnorodne zajęcia sportowe i stowarzyszenia studenckie.

Lokalizacja

Uniwersytet Ca 'Foscari znajduje się w słynnej na całym świecie Wenecji, wyjątkowym ośrodku miejskim położonym w lagunie na północno-wschodnim wybrzeżu Włoch, która jest bezpośrednio połączona z Morzem Adriatyckim.

Wenecja to miasto w północno-wschodnich Włoszech i stolica regionu Veneto. Jest zbudowany na archipelagu położonym w płytkiej lagunie, która obejmuje ponad 100 wysp połączonych kładkami. Ponieważ kanały zastępują drogi, ludzie poruszają się po mieście pieszo i statkiem. Wenecja to największe w Europie nowoczesne miejskie miasto bez samochodów.

Miasto charakteryzuje się bogactwem oszałamiającej historycznej architektury i sztuki, ponieważ historyczna Republika Wenecji była kwitnącym portem handlowym i dużą siłą morską w średniowieczu i renesansie, więc niektóre z miejsc miasta znajdują się na liście światowego dziedzictwa UNESCO .

Poza kolorową przeszłością, Wenecja ma jednak równie żywą teraźniejszość, ponieważ nadal jest centrum współczesnej sztuki i kultury.

Życie w historycznym centrum Wenecji oznacza życie w sposób przyjazny dla środowiska. Ze względu na konieczność poruszania się w większości miejsc, publiczne przestrzenie miasta stają się ośrodkami społecznościowymi. W rzeczywistości jednym z najbardziej wyczekiwanych momentów dnia weneckiego studenta jest tak zwane aperitivo w campo lub aperitif na świeżym powietrzu: od popołudnia do późnego wieczora takie miejsca jak Campo Santa Margherita i Erbarìa w Rialto zamieniają się w miejsca gdzie ludzie zbierają się, aby rozmawiać na czacie i słuchać muzyki, gdy piją spritz i jedzą cicchetti - tradycyjny lokalny aperitif i przekąski, z których słynie Wenecja.

Doświadczenie w nauce

Oferta studiów uniwersyteckich Ca 'Foscari w Wenecji podzielona jest na 8 departamentów odpowiedzialnych za badania i zajęcia dydaktyczne licencjackie i magisterskie, 3 szkoły i prestiżową Collegio Internazionale (International College). Oprócz tego istnieją trzy inne struktury:

· Graduate School Ca 'Foscari, która koordynuje doktoraty badawcze (doktoranci);

· Ca 'Foscari Challenge School, która organizuje profesjonalne studia magisterskie (poziom 1 i 2) oraz inne możliwości kształcenia dla kadry zarządzającej;

· Ca 'Foscari School for International Education, która promuje intensywne letnie i jesienne kursy, programy orientacyjne, programy roku fundacji i inne zajęcia pozalekcyjne dla studentów włoskich i międzynarodowych.

Dedykowany do zapewnienia uczniom stymulującej, konkurencyjnej i nowoczesnej edukacji, Ca 'Foscari stworzył rozległą sieć uczelni uniwersytetów partnerskich, która obejmuje cały świat, a co za tym idzie, oferuje szeroki zakres wspólnych i podwójnych tytułów licencjackich i magisterskich oraz ma ponad 700 aktywnych międzynarodowych umów wymiany. W związku z zaangażowaniem Uniwersytetu w pielęgnowanie międzynarodowej społeczności akademickiej, Ca 'Foscari oferuje również znaczną liczbę programów nauczania prowadzonych w języku angielskim.

Studia licencjackie w:

· Zarządzanie cyfrowe

· Filozofia, studia międzynarodowe i ekonomiczne

· Administracja biznesowa (program nauczania w zakresie administracji biznesowej i zarządzania)

· Ekonomia i biznes (ekonomia, rynki i curriculum finansów)

Studia magisterskie w:

· Globalny rozwój i przedsiębiorczość (program przedsiębiorczości i program rozwoju globalnego)

· Nauka o ochronie i technologia dla dziedzictwa kulturowego

· Porównawcze stosunki międzynarodowe (program studiów globalnych)

· Informatyka (program analizy danych i program bezpieczeństwa cybernetycznego)

· Ekonomia i finanse (ekonomia - program nauczania / program nauczania QEM)

· Nauki o środowisku (program globalnej zmiany środowiska)

· Europejski, amerykański i postkolonialny język i literatura (program nauczania amerykanistyki / curriculum anglojęzycznego)

· Zarządzanie (program innowacji i marketingu, międzynarodowy program zarządzania oraz program rachunkowości i finansów)

· Nauki językowe (program nauczania języka)

· Nauka i technologia bio i nanomateriałów;

Aby uzyskać ogólny przegląd wszystkich programów studiów (zarówno włoskich, jak i angielskich) odwiedź tę stronę

Udogodnienia i usługi dla studentów

Główny kampus Ca 'Foscari znajduje się w samym sercu zabytkowego centrum Wenecji, ale ma również dodatkowe kampusy na kontynencie. Oferuje studentom korzystanie z 6 bibliotek, Szkoły Edukacji Międzynarodowej, podyplomowej Szkoły Wyzwań oraz centrum nauki języków. Ma także przestrzenie wystawiennicze, teatr, centrum sportowe i stołówki.

Ca 'Foscari pomaga studentom podczas całej kariery uniwersyteckiej, oferując szereg pożyczek, grantów i stypendiów za pośrednictwem biura pomocy finansowej. Indywidualne wsparcie jest dostępne dla studentów z zagranicy, studentów niepełnosprawnych i niepełnosprawnych.

Międzynarodowa jednostka powitalna oferuje szeroki zakres usług dla międzynarodowych beneficjentów, takich jak wskazówki i pomoc w zakresie procedur rekrutacji, uznawania kwalifikacji akademickich, procesu ubiegania się o wizę, pozwolenia na pobyt, usług dla studentów, kwestii zdrowotnych i transportu.

Stypendia

Aby wzmocnić obecność międzynarodowych studentów i wzbogacić swoją globalną społeczność, Ca 'Foscari oferuje utalentowanym studentom zagranicznym wsparcie finansowe w dwóch formach:

• zwolnienie z czesnego - pełne zwolnienie z opłaty czesnego i opłat za studia

• jednorazowe stypendia w wysokości 5 000 EUR / każdą

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej

Nocleg:

Biuro Mieszkaniowe Ca 'Foscari jest usługą dla włoskich i międzynarodowych studentów, naukowców, profesorów i pracowników administracyjnych przyjeżdżających na studia lub do pracy w Ca' Foscari. Oferuje użyteczne informacje i kontakty, aby znaleźć odpowiednie i wygodne rozwiązania zakwaterowania w Wenecji i okolicy.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej .

Witaj w jednostce

Jednostka powitalna oferuje szeroki zakres usług skierowanych do studentów i wykładowców międzynarodowych, takich jak wskazówki / informacje i pomoc w uznawaniu kwalifikacji akademickich, proces składania wniosków wizowych i procedury rekrutacji. Dostarcza również ogólnych informacji dotyczących usług studentów uniwersytetu, pomocy finansowej, zakwaterowania, usług zdrowotnych i transportu.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej .

Centrum językowe

Centrum oferuje kursy języków obcych w języku angielskim, francuskim, rosyjskim, hiszpańskim i niemieckim na różnych poziomach.

Stołówki

Uczelnia posiada stołówki w wielu miejscach, zarówno w historycznym centrum Wenecji, jak i na kampusie kontynentalnym w Mestre, Marghera i Treviso.

Możliwości mobilności wyjazdowej

Dzięki ponad 650 umowom o współpracy między międzynarodowymi uniwersytetami i Ca 'Foscari, możesz spędzić trochę czasu na studiowaniu za granicą w ponad 70 krajach na całym świecie . Biuro Międzynarodowe promuje mobilność wyjazdową studentów Ca 'Foscari poprzez uczestnictwo w wiodących międzynarodowych programach mobilności, rozwijanie relacji z zagranicznymi uniwersytetami i firmami goszczącymi oraz zapewnianie zachęt dla wszystkich członków społeczności uniwersyteckiej.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej

Wsparcie kariery

Biuro Karier organizuje staże i praktyki zawodowe we Włoszech i za granicą, prowadzi także targi kariery, warsztaty rekrutacyjne i warsztaty, aby pomóc obecnym studentom i absolwentom zdobyć kwalifikacje zawodowe, których potrzebują, aby być konkurencyjnymi na rynku pracy.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej .

Dzień kariery

Dzień kariery to całodniowa impreza poświęcona rekrutacji, podczas której studenci i nowi absolwenci mogą spotkać się z menedżerami uczestniczących firm i poznać świat pracy. Studenci mogą odwiedzać stoiska firm, dystrybuować swoje CV, brać udział w rozmowach kwalifikacyjnych i zdobywać informacje o możliwościach zawodowych i dostępnych możliwościach kariery. Dzień kariery obejmuje także szereg warsztatów, seminariów i prezentacji firmowych.

Życie studenckie

Kilka innych uniwersytetów oferuje możliwość studiowania i prowadzenia badań w jednym z najpiękniejszych miast na świecie. W Ca 'Foscari tradycje kulturowe i innowacje intelektualne są w stanie się połączyć.

Nauka w Ca 'Foscari daje możliwość nauki i życia w wyjątkowym mieście, w którym można godzinami wędrować, a nawet cieszyć się zagubieniem, mieć Spritz w jednym z pięknych weneckich placów, odwiedzić światowej sławy muzea i wystawy, podróżować łodzią przez mniejsze wyspy laguny, rozkoszuj się plażami Lido i smakuj pyszne jedzenie.

Uniwersytet organizuje także wiele wydarzeń kulturalnych, aby zgromadzić studentów i pracowników w mieście, które jest jak żadne inne, miejscem, w którym przeszłość spotyka się z innowacją, a twoje pragnienie wiedzy jest stymulowane przez liczne inicjatywy. Życie w Wenecji to żyjąca sztuka, architektura, rozwój, badania, dbałość o środowisko i odkrywanie starożytnych tradycji i różnych kultur.

Co więcej, Ca 'Foscari zapewnia studentom wszechstronne doświadczenie w nauce dzięki szerokiej ofercie zajęć sportowych i stowarzyszeń studenckich:

· Erasmus Student Network (ESN) - z ponad 12.000 członkami z 36 krajów, Erasmus Student Network wspiera i promuje międzynarodowe sieci kontaktów, zapewniając uczniom możliwości zrozumienia i rozwoju kulturowego zgodnie z zasadą pomagania uczniom.

· Uniwersyteckie Centrum Sportowe (CUS) - CUS oferuje studentom możliwość uczestniczenia w szerokim spektrum sportów dzięki swoim udogodnieniom w historycznym centrum Wenecji.

· Radio Ca 'Foscari - stworzone przez studentów Ca' Foscari, internetowa stacja radiowa uniwersytetu jest niezmiernie popularnym środkiem komunikacji. Interesujący studenci mogą brać udział w jego działaniu na podstawie ich indywidualnych umiejętności i doświadczenia.

· Chór i orkiestra uniwersytecka - od ponad dwudziestu pięciu lat chór i orkiestra Ca 'Foscari oferują uczniom możliwość odkrywania i umacniania swojej miłości do muzyki. Repertuary grup zmieniają się z roku na rok i od średniowiecza do współczesności.

· Shylock University Theatre Center (CUT) - Shylock jest stowarzyszeniem kulturalnym, którego celem jest promowanie technicznych i artystycznych innowacji w dziedzinie przedstawień teatralnych. Organizuje szkolenia i warsztaty eksperymentalne, organizuje wizyty w produkcjach i pokazach oraz prowadzi projekty badawcze i produkcyjne.

Łączność

· Adres e-mail prospective.students@unive.it

· Facebook

· Twitter

· Instagram - @studentlifeinvenice

· Instagram - oficjalna strona Ca 'Foscari

· LinkedIn

· YouTube

Lokalizacje

Metropolitalna Wenecja

Address
Dorsoduro,3246
30123 Metropolitalna Wenecja, Veneto, Włochy