Bologna Business School

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

BBS (zał. W 2000 roku) Jest szkoły biznesu na Uniwersytecie w Bolonii (zał. AD 1088). BBS plasuje się wśród najbardziej innowacyjnych szkół biznesu w Europie i jest jednym z najbardziej renomowanych instytucji we Włoszech. Interdyscyplinarne Outlook, integracja przemysłu i internacjonalizacja są głównymi filarami filozofii szkoły, której celem jest dostarczenie studentom odpowiednich umiejętności, aby sprostać ciągle zmieniającym się i złożony krajobraz gospodarczy z ufnością, wiedzy i motywacji do osiągnięcia sukcesu.

Centrala Bologna Business School znajduje się w Villa Guastavillani, renesansowym budynku z 16 wieku, położony na wzgórzach bolognese, mniej niż dziesięć minut od centrum miasta. Oto historia, technologia i tradycja żyć razem w pięknej i naturalnej struktury. Bolonia jest tętniącym życiem miastem położonym w samym sercu Włoch - 30 minut od Florencji, jedna godzina z Mediolanu, dwie godziny od Rzymu i Wenecji - Emilia-Romania, jednego z najbogatszych regionów w Europie.

BBS oferuje akademicką i "realu" doświadczenie edukacyjne, w tym 360 ° stopni mistrzowskich w pełnym wymiarze godzin (w języku angielskim i włoskim), a mistrzami w niepełnym wymiarze godzin i programów krótkoterminowych dla kadry kierowniczej i specjalistów. Szkoła współpracuje z firmami w branży, zapewniając im wybitnych menedżerów i wysokiej jakości i programów dostosowanych do potrzeb. Kwestie średnich przedsiębiorstw i "Made in Italy" branżach są przedmiotem szczególnej uwagi poprzez badania i koncentruje projektów.

Wspólnota BBS to rodzina ze studentów, absolwentów, wydziałów, kierowników i rozległej sieci biznesowej ponad 500 firm krajowych i międzynarodowych. Studentów, ponad 600 rocznie, pochodzą z całego świata, z różnych środowisk akademickich i zawodowych. BBS Wydział obejmuje ponad 300 krajowych i zagranicznych wykładowców, naukowców, a także menedżerów i konsultantów.

Lokalizacje

Bolonia

Bologna Business School BBS

Address
Villa Guastavillani - Via degli Scalini, 18
40136 Bolonia, Emilia-Romania, Włochy
Telefon
+39 051 209 0111