Accademia del Lusso

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

W obliczu obecnej sytuacji zagrożenia zdrowia Accademia del Lusso wykazała swoje niezachwiane zaangażowanie na rzecz studentów i przyszłych studentów, kontynuując prowadzenie kursów online za pośrednictwem transmisji na żywo. Nauczyciele szkoły, wszyscy specjaliści z sektora mody, projektowania i luksusu uczą na żywo online, stosując innowacyjne i skuteczne metody, które zapewniają uczniom ciągłość i utrzymują autentyczną interakcję między nauczycielami i uczniami, która charakteryzuje wszystkie kursy Accademia del Lusso .

Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź witrynę internetową pod adresem href = "accademiadellusso.com/en

---

Możliwość uzyskania stypendium

Accademia del Lusso Milan oferuje stypendia dla studentów z zagranicy i UE, którzy ubiegają się o kurs mody rozpoczynający się w październiku 2020 lub lutym 2021. Termin ubiegania się o stypendium upływa 10 sierpnia 2020. Aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się ze szkołą.

Accademia del Lusso

SZKOŁA MODY I PROJEKTOWANIA

Szkoła mody i projektowania Accademia del Lusso została otwarta w 2005 roku, a jej szczególnym celem jest zapewnienie wysokiej jakości edukacji młodym ludziom zainteresowanym rozpoczęciem kariery w branży mody i wzornictwa, a także profesjonalistom już pracującym w sektorze, którzy chcą poprawić lub zaktualizować ich umiejętności i wiedza.

Metoda edukacyjna School of Fashion & Design oparta jest na innowacyjnym podejściu, z dwoma ściśle powiązanymi ścieżkami uczenia się: kreatywną ścieżką techniczną ukierunkowaną na produkcję oraz ścieżką administracyjną poświęconą zarządzaniu.

Charakterystyczna metoda nauczania Accademia del Lusso jest również wynikiem wiedzy i doświadczenia kadry nauczycielskiej, z której wszyscy są uznanymi profesjonalistami w różnych dziedzinach mody i projektowania. Umożliwia to multidyscyplinarną edukację, która jest stale aktualizowana i silnie powiązana z rynkiem pracy.

Ponadto współpraca School of Fashion z ważnymi firmami w branży pozwala uczniom pracować nad bieżącymi projektami lub projektami, które już zostały wdrożone, i ukończyć edukację z bardzo pouczającym doświadczeniem, które można zagwarantować jedynie poprzez bezpośredni kontakt ze światem zawodowym .

Oferowane kursy

Kursy magisterskie: przeznaczone dla studentów z tytułem licencjata lub wyższym, którzy chcą zdobyć specjalistyczne przygotowanie, które umożliwi im zajmowanie stanowisk w zarządzaniu modą i luksusem w prestiżowych firmach na całym świecie.

Kursy 3-letnie: dla tych, którzy ukończyli studia w szkole średniej i którzy chcą podjąć kurs na poziomie uniwersyteckim, który zapewnia im solidne szkolenie teoretyczne i praktyczne potrzebne do pracy w branży mody i projektowania.

Intensywne kursy 1-letnie: dla tych, którzy ukończyli szkołę średnią lub studia uniwersyteckie i którzy chcą podjąć intensywny kurs w celu poprawy i uzupełnienia posiadanej wiedzy, aby stać się kompetentnym profesjonalistą i rozwijać karierę w branży mody i projektowania .

Kursy krótkoterminowe: idealny dla tych, którzy obecnie studiują lub pracują i nie mają czasu, aby poświęcić się długoterminowemu kursowi. Mogą być postrzegane jako wprowadzenie do mody i idealne dla wszystkich profili, gdy są oparte na ogólnych pojęciach lub jako kursy doskonalenia odpowiednie dla profesjonalistów, gdy koncentrują się na konkretnych obszarach w sektorze.

Kursy przygotowawcze: odbywają się przed rozpoczęciem każdego roku akademickiego i są dostępne dla osób, które już zapisały się na kurs Fashion lub Design w Accademia del Lusso . Kursy przygotowują uczniów do doskonalenia języka, dostarczają podstawowych pojęć związanych z modą i designem, a także pomagają uczniom w zintegrowaniu się z nowym otoczeniem w Mediolanie.


Najważniejsze powody, by studiować w Accademia del Lusso

  • 100% włoska szkoła mody i projektowania
  • Maksymalny rozmiar klasy 12 uczniów do aktywnej i dynamicznej interakcji z nauczycielami oraz do maksymalnego wykorzystania kursu
  • Kadra dydaktyczna składająca się wyłącznie z wykwalifikowanych specjalistów pracujących obecnie w branży mody i wzornictwa w celu stałego przekazywania studentom aktualnego doświadczenia zawodowego
  • Mieszana metoda nauczania łącząca lekcje teorii z praktycznymi doświadczeniami w terenie (warsztaty: wizyty wyjazdowe, seminaria prowadzone przez znanych specjalistów w dziedzinie mody i wzornictwa, udział w ekskluzywnych wydarzeniach, praca nad projektami w oparciu o zlecenia firm, doświadczenie w zakresie prognozowania tendencji w europejskich stolicach)
  • Kursy prowadzone bezpośrednio w języku angielskim przez nauczycieli, bez przeszkadzających wykładów
  • Doskonałe możliwości odbycia stażu dzięki solidnym powiązaniom z firmami z branży modowej i designerskiej w sektorze luksusowym zarządzanym przez Biuro Karier ADL
  • Luksusowa lokalizacja przy nr 5 przy Via Montenapoleone, jednej z najważniejszych ulic luksusowego świata
  • Biuro Wsparcia Studentów zapewnia pomoc w procedurach wizowych i imigracyjnych oraz w znalezieniu odpowiedniego zakwaterowania w Mediolanie, a także opiece nad zagranicznymi studentami we wszystkich aspektach ich życia w Mediolanie
  • Głównym celem kursów ADL jest przygotowanie i zakwalifikowanie uczniów do natychmiastowego i skutecznego wejścia na dzisiejszy konkurencyjny rynek pracy


Infrastruktura / wyposażenie dydaktyczne

Accademia del Lusso zapewnia studentom profesjonalne warsztaty i laboratoria komputerowe wyposażone w iMac oraz najnowszy sprzęt i oprogramowanie. Szkoła to również prawdziwy sklep z witrynami, pracowniami wzorniczymi i krawieckimi, a także duże przestrzenie do sesji zdjęciowych i stylizacji mody.


Wyróżniony Wydział

Nauczyciele Accademia del Lusso to wysoko wykwalifikowani specjaliści pracujący obecnie w branży modowej i projektowej, a większość z nich uczy wyłącznie dla studentów ADL. Zapewnia to stałe przekazywanie uczniom aktualnych doświadczeń w pracy, a także bezpośredni kontakt z firmami nauczycieli.


Miejsca docelowe

Biuro Karier Accademia del Lusso pracuje nad połączeniem studentów z firmami w celu stworzenia doskonałych możliwości stażu, który często staje się miejscem do umieszczenia. To efektywne biuro pomaga uczniom w tworzeniu CV i portfolio w celu kształcenia ich w zakresie tworzenia wymagań pracy i proponowania profilów w najlepszy możliwy sposób.


Najlepsze firmy rekrutacyjne

Valentino, Prada, Fendi, Ralph Lauren, Salvatore Ferragamo, Bottega Veneta, LVMH, Hugo Boss, Vivienne Westwood, Ermenegildo Zegna, John Richmond, Krizia, L'Espresso, L'Oreal, Luxottica, Marina Rinaldi, Stefanel, Baci & Abbracci, OVS, +39 Manifacture, UPIM, 1. piętro, AB & COM, Aeffe, Agent Lux Venture, Alviero Martini, Antonio Marras, Barbara Giannelli, Be-Ma, Betty Blue, Brooks Brothers, Cashmira, Celine, Class Publishing, Colangelo, Columbus, Conde Nast, Corps et Ame, Datura, PEM Publishing, Emilù, Eres, Fabrizio Melzi, Fashionistka, Franca Soncini, Francesco Scognamiglio, Fun and Fashion, Future Concept Lab, GF Service, Gianfranco Femzia, Gruppo Zannier, Guitar, Ileana Turrini, Info Draft , Ingenio, Insight Communication, JM Fashion & Advertising, Jonofui, Krizia, L'Autre Chose, Le Van Kim, Les Copains, Marly's Fashion, Martin Margiela, Matteo Sorbellini, Monica Leoni, Muse Magazine, Nardelli, Page Adv, Philippe Plein, Popai, Prime Donne, Ruffo, SP Management, Saatchi & Saatchi, Sabat ini, Salima Arfoudi, Schema, Scudrera, So jeans, Società Italia, Staff International, Studio Re, Studio Uno, Tosi Communication, Ulisse Barbi, Uragano studio, Urrà, Videolook, Vigevano 41, VW Consultin White Gallery, XT.

Lokalizacje

Mediolan

Address
Accademia del Lusso S.r.l.
Via Montenapoleone 5

20121 Mediolan, Lombardia, Włochy

Stypendium Keystone

Dowiedz się, jakie możliwości daje Ci nasze stypendium