Accademia Costume & Moda

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

Założona w 1964 r. W Rzymie, kostium Accademia

Oferuje kursy licencjackie i magisterskie legalnie uznane przez włoskie Ministerstwo Edukacji, Uniwersytetów i Badań Naukowych pod organem rządzącym Artystycznym Szkolnictwem Wyższym.

Kultura, wzornictwo i rzemiosło połączone z podejściem laboratoryjnym to kluczowe punkty misji edukacyjnej szkoły. Celem jest pomoc uczniom w rozpoczęciu kariery, wspieranie ich w kształtowaniu i utrwalaniu ich twórczej tożsamości.

Kultura i eksperymenty połączone z Designem i Craftmanship są naszym dążeniem do zaoferowania Systemowi Mody i Przemysłowi Rozrywki, młodym projektantom, którzy są w stanie odpowiedzieć na ich potrzeby.

Absolwenci to dziś dyrektor kreatywny Gucciego, Alessandro Michele, jego poprzedniczka Frida Giannini, Albino D'Amato, Maurizio Galante, Marco Mastroianni, Responsable Création Matières Chez Louis Vuitton, Fendi - Dior, Aldo Maria Camillo i wielu spośród najważniejszych specjalistów światowy przemysł mody. Accademia ma wskaźnik zatrudnienia na poziomie znacznie powyżej 85% całkowitej populacji w najbardziej prestiżowych międzynarodowych domach mody i produkcjach rozrywkowych

Accademia to tylko początkowa siatka.

116872_BOF2019.jpg

Lokalizacje

Rzym

Accademia di Costume e di Moda

Address
Via della Rondinella, 2
00186 Rzym, Lacjum, Włochy
Telefon
+39 06 686 8169

Stypendium Keystone

Dowiedz się, jakie możliwości daje Ci nasze stypendium