Przeczytaj oficjalny opis

Uniwersytet Szeged (SZTE) z historią sięgającą 1581 roku znajduje się w najbardziej słonecznym mieście Węgier, przyciągającym tysiące młodych ludzi dzięki żywemu, miejskiemu stylowi życia i barwnym festiwalom.

Biorąc pod uwagę międzynarodowe rankingi, SZTE zazwyczaj pojawia się na całym 550. miejscu na świecie, aw 2017 roku został uznany za najlepszy węgierski uniwersytet (QS).

Wybitni profesorowie pracowali na uniwersytecie, w tym laureat Nagrody Nobla Albert Szent-Györgyi (1937) , który jako pierwszy wyizolował witaminę C, wydobywając ją z papryki Szeged.

Uniwersytet w Szeged jest jednym z największych uniwersytetów na Węgrzech, a wysiłki blisko 21 000 studentów i blisko 7 000 pracowników na 12 wydziałach uniwersyteckich sprawiają, że instytucja jest regionalnym centrum wiedzy na Węgrzech iw Europie Środkowej.

Liczba studentów zagranicznych stale rośnie i osiąga 14% liczby studentów. System mentorski pomaga im osiąść w Szegedzie i odnaleźć się na uniwersytecie.

Stosunek liczby studentów do wydziału 12: 1 jest kluczem do sukcesu w zdobywaniu cennej wiedzy i kwalifikacji akademickich, a bardzo ważnym zadaniem jest pomóc naszym uczniom wykorzystać wiedzę w najbardziej efektywny sposób.

Stopniowa rozbudowa, owocna krajowa i międzynarodowa współpraca Uniwersytetu z instytutami i firmami pokazuje, że nasi absolwenci, dzięki naszym programom stopni naukowych, w połączeniu z rozwojem umiejętności, a także bogatym doświadczeniem praktycznym, wchodzą na dobrze przygotowany rynek pracy. Ich kariery są dobrymi przykładami dla przyszłych pokoleń studentów w Szegedzie.

Studia dzienne dla studentów zagranicznych na studiach i studiach licencjackich w zakresie:

 • Rolnictwo
 • Ekonomia biznesu
 • Nauki humanistyczne
 • nauki o Zdrowiu
 • Prawo i nauki polityczne
 • Matematyka i informatyka
 • muzyka
 • nauki przyrodnicze
 • Nauki społeczne

Kursy przygotowawcze, takie jak

 • Rok założenia nauk o zdrowiu
 • Intensywny angielski program przygotowawczy
 • Intensywny węgierski program przygotowawczy i

Letnie programy uniwersyteckie, takie jak
Letni Kurs Węgierski
są również dostarczane.

Programy prowadzone przez:
 • Język angielski

Ta szkoła oferuje również:

MA

University of Szeged

Program magisterski w wykonaniu klasycznym (muzycznym) ma na celu zapewnienie studentom szerokiej wiedzy na temat gry na instrumentach muzycznych. Podstawowe przedmioty t ... [+]

O programie

Program magisterski w wykonaniu klasycznym (muzycznym) ma na celu zapewnienie studentom szerokiej wiedzy na temat gry na instrumentach muzycznych. Podstawowe przedmioty teoretyczne, takie jak literatura, prozodia, historia sztuki, stylistyka, historia muzyki, muzyka ludowa, teoria kompozycji, zwiedzanie koncertów, praktyka kompozycji i analiza są przedstawiane studentom. Stosowane przedmioty, takie jak muzyka kameralna i praktyki chóralne, są również oferowane w ramach programu, oprócz innych dziedzin, w zależności od specjalizacji. Rygorystyczne zajęcia rozwijają umiejętności występowania jako solista i orkiestra lub grupa kameralna. Absolwenci Wydziału kontynuują karierę w orkiestrach, w zespołach kameralnych lub jako artyści solowi.... [-]

Węgry Szeged
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
4 semestry
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
University of Szeged

Program magisterski w śpiewie klasycznym ma na celu dostarczenie studentom podstawowych przedmiotów teoretycznych, takich jak literatura, prozodia, historia sztuki, styli ... [+]

O programie

Program magisterski w śpiewie klasycznym ma na celu dostarczenie studentom podstawowych przedmiotów teoretycznych, takich jak literatura, prozodia, historia sztuki, stylistyka, historia muzyki, muzyka ludowa, teoria kompozycji, zwiedzanie koncertów, praktyka kompozycji i analiza. Zastosowane tematy, takie jak wykonanie piosenki, próba, śpiew kameralny i występy, są również zapewniane podczas programu, oprócz innych pól, w zależności od specjalizacji.

Rygorystyczne zajęcia w ramach programu rozwijają umiejętności śpiewu solowego, śpiewu kameralnego i wykonywania. Absolwenci Wydziału kontynuują karierę w operach lub teatrach.

Specjalizacje: śpiewanie operowe; Oratorium i wykonanie piosenkiPoziom programu: MasterCzas trwania programu: 4 semestryZarejestrowany w: UENapisy: 120Kto powinien się zgłosić?Wymagania dotyczące wniosku: w pełni wypełniony formularz wniosku, stopień licencjata w zakresie wydajności *, wykazana znajomość języka angielskiego (B2 / średniozaawansowany) oraz egzamin wstępny online.Początek programu: wrzesień każdego rokuCzesne: 2500 EUR za semestrOpłata za zgłoszenie: 35 EUROpłata za egzamin wstępny: 100 EUR... [-]
Węgry Szeged
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
4 semestry
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku

MSc

University of Szeged

Cel programu w gospodarce międzynarodowej ... [+]

O programie

Cel programu w gospodarce międzynarodowej

Poziom programu: mgrDługość programu: 4 semestryZarejestrowany przez: UENapisy: 120Kto powinien się zgłosić?

Program jest skierowany do studentów, którzy zamierzają realizować, w języku angielskim, tytuł magistra w dziedzinie międzynarodowej gospodarki i biznesu, którzy ukończyli co najmniej 60 punktów ECTS w trakcie studiów licencjackich w odpowiednich dziedzinach, takich jak metodologia, ekonomia, studia biznesowe. lub nauki społeczne.

Wymagania aplikacyjne: licencjat *, wykazana biegłość w języku angielskim (poziom B2 lub równoważny certyfikat IELT S 6.0, TOE FL 95) oraz indywidualny wywiad online.Opłata za naukę: 2500 EUR za semestrPoczątek programu: lutyInne opłaty: 200 EUR opłaty za egzamin wstępny... [-]
Węgry Szeged
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
4 semestry
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku

Welcome to the University of Szeged - First Impression

Address
13 Dugonics tér
6720 Szeged, Węgry
Witryna