Szent István University, Faculty of Food Science

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

Z ponad 1,7 mln mieszkańców, Budapeszt jest stolicą i największym miastem Węgier. Miasto jest położone wzdłuż dwóch brzegach Dunaju, po stronie Pesztu na lewej i prawej strony Buda można znaleźć.

W kampusach Uniwersytetu Corvinus w Budapeszcie znajduje się Budy i Pesztu też. W głównym budynku Uniwersytetu znajduje się na płaskiej stronie Pesztu geograficznie, natomiast budynki Wydziału Nauki o Żywności znajdują się po stronie Budy, w pięknym ogrodzie botanicznym na Górze Gellerta.

Budynki University można łatwo dojechać środkami transportu publicznego z każdej części Budapesztu. Tu, w Budapeszcie, w tym kolorowych metropolii można znaleźć wyjątkowe atrakcje, w tym Zamek Królewski w Budzie, w Izbie Parlamentu, Kościół Macieja i Plac Bohaterów. Powołując się niezrównaną panoramę miasta, UNESCO oświadczył Budapeszt, stolicy Węgier, "Perła Dunaju", Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Stosunki międzynarodowe

Wydział Nauk o Żywności ma umowy z ponad 20 europejskich uniwersytetów i szkół wyższych, instytucji, które oferują możliwość dla studentów licencjata, magistra i poziomów doktorantów na studia za granicą i dla wykładowców do udziału w wymianach mobilności. Wydział koordynuje sieci CEEPUS krajów z Europy Środkowej i uczestniczy w programie Socrates-Erasmus.

Jesteśmy również członkiem Programu ISEKI-Żywności organizowanej przez europejskich instytucji edukacyjnych nauki o żywności i technologii. Każdego roku 20-25 studentów zagranicznych wybrać do udziału w programach edukacyjnych i badawczych naszego wydziału na okres od jednego miesiąca do całego semestru. W ramach programu ERASMUS, Wydział zajmuje się również Europejski Curriculum Development Programs (CDA) i Projektów programy intensywne (IP) w zakresie bezpieczeństwa żywności, zarządzanie jakością żywności, żywienia i nauki konsumentów.

Lokalizacje

Budapeszt

Corvinus University of Budapest, Faculty of Food Science

Address
Villányi út 35-43
1118 Budapeszt, Węgry
Telefon
+361-482-6293

Stypendium Keystone

Dowiedz się, jakie możliwości daje Ci nasze stypendium