Przeczytaj oficjalny opis

Eötvös Loránd University (ELTE) - pod względem liczby studentów i pracowników, jakości edukacji i badań oraz stosunków międzynarodowych - jest prestiżową instytucją publicznego szkolnictwa wyższego na Węgrzech, działającą nieprzerwanie od jej powstania w 1635 r. Jako najwyższy rangą uniwersytet badawczy na Węgrzech, jest najpopularniejszą instytucją szkolnictwa wyższego wśród kandydatów, a także absolwentką pięciu laureatów Nagrody Nobla i czołowych osobistości w dziedzinie technologii, polityki publicznej i kultury na Węgrzech. ELTE ma szerokie stosunki międzynarodowe. Zawiera bilateralne umowy o współpracy i wymianie z około 600 partnerami instytucji szkolnictwa wyższego. Jest aktywnym członkiem prestiżowych międzynarodowych sieci uniwersyteckich i zajmuje się wspólnymi programami studiów. Obecnie 29 000 studentów studiuje na ośmiu wydziałach w ELTE z około 3000 zagranicznych studentów z ponad 100 krajów. ELTE oferuje 45 programów studiów licencjackich, 101 programów magisterskich, 295 niepodzielnych kursów doskonalących nauczycieli oraz ponad 60 programów studiów oferowanych w językach obcych (głównie angielskim) dla studentów zagranicznych. ELTE to największy zakład naukowy na Węgrzech z 16 doktoranckimi szkołami i 126 programami doktoranckimi.

Annie Spratt / Unsplash

Fakty o ELTE

 • Najlepsza uczelnia na Węgrzech w oparciu o wykształcenie i doskonałość studentów
 • Jest na szczycie węgierskich rankingów uniwersyteckich tworzonych przez 15-25-latków
 • Badania rynku pokazują, że jest to jedna z najpopularniejszych węgierskich marek
 • Najwyższy ranking węgierskiego uniwersytetu w globalnych rankingach uniwersyteckich ARWU
 • Jedyny węgierski establishment wśród 200 najlepszych uniwersytetów europejskich w rankingu opracowanym przez University of Leiden
 • ELTE oferuje najszerszy zakres szkolnictwa wyższego na Węgrzech
  • 8 wydziałów
  • 38 programów studiów licencjackich
  • 96 programów studiów magisterskich
  • 80 połączonych programów studiów licencjackich dla absolwentów
  • 8 szkół kształcenia nauczycieli i przedszkoli, 3 uznane w całym kraju szkoły kształcące nauczycieli
  • 13 162 kursów
  • 64 języki na Wydziale Humanistycznym
  • Ponad 50 programów obcojęzycznych
 • Największy ośrodek naukowy na Węgrzech
 • 73 wykładowców akademickich (20% wszystkich węgierskich naukowców)
 • 16 doktorantów szkoły, 118 doktoratów programy
 • 5 szkół wyższych
 • Najpopularniejszy uniwersytet na Węgrzech
 • 28 400 studentów
 • 20% wszystkich absolwentów ubiegało się o przyjęcie do ELTE w 2015 roku
 • Według 86% naszych studentów, ELTE zapewnia najlepsze kursy w swoich dziedzinach w kraju

Stosunki międzynarodowe

Studenci ELTE pochodzą z ponad 70 różnych krajów.

Jako zaufany partner 450 instytucji szkolnictwa wyższego i aktywny członek dziewięciu prestiżowych międzynarodowych organizacji uniwersyteckich, mamy silne powiązania na całym świecie.

Ruchliwość

Dzięki naszym znakomitym programom, takim jak Erasmus, CEEPUS, fundusze EOG i norweskie, Campus Hungary i dwustronna współpraca, ponad 1000 naszych studentów wyjeżdża każdego roku za granicę lub przyjeżdża z zagranicy.

Ucz się od najlepszych

ELTE regularnie gości wiele międzynarodowych konferencji i kładzie szczególny nacisk na zaproszenie czołowych naukowców z różnych dziedzin do intensywnych warsztatów i serii wykładów.

Wspólne programy

Program studiów magisterskich EIT ICT Labs oraz program studiów magisterskich w historii na Wydziale Humanistycznym Wydziału Humanistycznego (pierwszy program Erasmus Mundus koordynowany przez węgierski uniwersytet) to dwa znakomite przykłady naszych programów oferujących certyfikaty we współpracy z najlepszymi europejskimi uniwersytetami.

Międzyinstytucjonalne centrum francuskich studiów

W oparciu o francusko-węgierskie porozumienie dwustronne, głównym celem Centrum Interuniversitaire d'Études Francaise (CIEF) jest wspieranie edukacji języka francuskiego, a także literatury i kultury francuskiej. Jego biblioteka materiałów metodycznych pedagogicznych jest unikalna na Węgrzech.

EIT ICT Labs

Ten tytuł magistra i doktorat Program w zakresie technologii informacyjnych i komunikacyjnych opiera się na współpracy między europejskimi uniwersytetami i przedsiębiorstwami, a Budapeszt jest jedyną jego bazą w regionach Europy Środkowej i Wschodniej. ELTE jest liderem Budapest Associate Partner Group.

Letnie uniwersytety

Węgierski letni uniwersytet ELTE Węgierskiej Szkoły Podstawowej ELTE oferuje młodzieży z węgierskich mniejszości w sąsiednich krajach możliwość poszerzenia swojej wiedzy naukowej w konkretnym obszarze ich dziedzin: popularny program ma ponad 150 uczestników każdego roku. ELTE oferuje wiele innych kursów, takich jak Letni Uniwersytet Węgierski Języka i Kultury ELTE, Ocena Technologii Medycznych, Uniwersytet w Heidelbergu - Program ELTE Joint Summer University.

Programy prowadzone przez:
Język angielski

Ta szkoła oferuje również:

MA

Eötvös Loránd University

Ogólnym celem programu jest przekazanie studentom wiedzy na temat powszechnych ludzkich cech i wartości w ich różnorodnych i złożonych przejawach z perspektywy antropolog ... [+]

Ogólnym celem programu jest przekazanie studentom wiedzy na temat powszechnych ludzkich cech i wartości w ich różnorodnych i złożonych przejawach z perspektywy antropologii kulturowej.

Antropologia kultury oparta jest na myśleniu krytycznym i interpretacyjnym oraz wykorzystuje podejścia i metodologię nauk społecznych. Antropologia kulturowa ma zastosowaną perspektywę; metodologie obejmują interpretację i badania w terenie.

Antropolodzy mają na celu zrozumienie społeczeństw i kultur w ich codziennym życiu, mikro i osobistych poziomach interakcji społecznych i komunikacji kulturowej. Poza tym antropologowie interpretują swoje badania skupiające się na mikro-ogniskach w sposób holistyczny, wraz z kompleksową analizą historycznych i socjologicznych kontekstów ich pola.... [-]

Węgry District V.
September 2019
W pełnym wymiarze godzin
2 lat
Stacjonarne
Czytaj więcej po polsku
Eötvös Loránd University

Celem programu jest wyszkolenie ekspertów, którzy dysponując ich ludzkim, ekonomicznym i rozwiniętym podejściem interdyscyplinarnym, są w stanie dokonać szczegółowych ana ... [+]

Celem programu jest wyszkolenie ekspertów, którzy dysponując ich ludzkim, ekonomicznym i rozwiniętym podejściem interdyscyplinarnym, są w stanie dokonać szczegółowych analiz, znaleźć globalne i specjalne korelacje oraz przeprowadzić doradztwo i ocenę działań w świecie organizacji. , praca, zatrudnienie i edukacja. Wykorzystują swoje umiejętności zawodowe, wspierają procesy zarządzania zasobami ludzkimi i edukacji na poziomie makro zgodnie z różnymi wymaganiami zawodowymi danego miejsca pracy. Potrafi zidentyfikować specjalne problemy zawodowe i zdefiniować dla nich praktyczne rozwiązania. Zapewniają one osobom fizycznym możliwość podejmowania decyzji dotyczących planowania kariery. Ich działalność doradcza zależy od ich znajomości rynku HR i procesów organizacyjnych. Są przygotowani do kontynuowania studiów w ramach Ph.D. program.... [-]

Węgry District V.
September 2019
W pełnym wymiarze godzin
2 lat
Stacjonarne
Czytaj więcej po polsku
Eötvös Loránd University

Celem tego programu jest wyszkolenie doskonałych specjalistów w teoretycznych podstawach i podstawowych metodach nauk pedagogicznych. Studenci uzyskają zintegrowaną wiedz ... [+]

Celem tego programu jest wyszkolenie doskonałych specjalistów w teoretycznych podstawach i podstawowych metodach nauk pedagogicznych.

Studenci uzyskają zintegrowaną wiedzę z zakresu nauk pedagogicznych i praktyki pedagogicznej oraz sąsiednich dyscyplin (filozofia, psychologia, socjologia, ekonomia i prawo).

Program oferuje studentom dogłębną wiedzę na temat pracy w organach rządowych i firmach, instytucjach badawczych, a także prywatnych firmach, administracji publicznej, organizacjach międzynarodowych i organizacjach pozarządowych (NGO).

Specjalizacje:

Badania nad dziećmiBadania naukoweTechnologia edukacyjnaZarządzanie edukacjąSiła programu

Instytut Edukacji Wydziału Edukacji i Psychologii Eötvös Loránd University jest jedną z głównych instytucji węgierskich badań edukacyjnych. Główną siłą Instytucji jest integracja nauk pedagogicznych i praktyki pedagogicznej. Mamy dobre, profesjonalne kontakty z różnymi instytucjami i szkołami, które oferują naszym studentom możliwość odbycia stażu. W tych szkołach nasi uczniowie zdobywają doświadczenie i pomysły dotyczące nauczania, uczenia się i systemów edukacyjnych.... [-]

Węgry District V.
September 2019
W pełnym wymiarze godzin
2 lat
Stacjonarne
Czytaj więcej po polsku
Eötvös Loránd University

Program magisterski łączący wiedzę teoretyczną i praktyczną umożliwia studentom pogłębienie ich podstawowej wiedzy zdobytej w trakcie studiów licencjackich w zakresie his ... [+]

Program magisterski łączący wiedzę teoretyczną i praktyczną umożliwia studentom pogłębienie ich podstawowej wiedzy zdobytej w trakcie studiów licencjackich w zakresie historii filmu, analizy filmu, teorii filmu lub umiejętności praktycznych.

Program obejmuje dwie specjalizacje: Specjalizację Filmową i Specjalizację Filmową.

Specjalizacja Theory The Film oferuje ogólny przegląd historii i teorii filmu, a także krytyczne zrozumienie mechanizmów i gatunków popularnej kultury filmowej, z naciskiem na pisanie akademickie i krytyczne. Studenci zapoznają się z różnymi okresami węgierskiej i światowej historii filmu, różnymi teoretycznymi podejściami do studiów filmowych i gatunków filmowych oraz rozwijają umiejętności czytania tekstów teoretycznych i interpretowania filmów. Podczas konsultacji wydział pomaga im rozwijać zainteresowania badawcze i stać się zaangażowanymi specjalistami, którzy będą zdolni do kariery naukowej.... [-]

Węgry District V.
September 2019
W pełnym wymiarze godzin
2 lat
Stacjonarne
Czytaj więcej po polsku
Eötvös Loránd University

Program koncentruje się na logice i jej zastosowaniach w filozofii nauki, w szczególności w podstawach matematyki, fizyki, lingwistyki i nauk społecznych. Poza kilkoma po ... [+]

Program koncentruje się na logice i jej zastosowaniach w filozofii nauki, w szczególności w podstawach matematyki, fizyki, lingwistyki i nauk społecznych. Poza kilkoma podstawowymi kursami i cztero-semestralnym semestrem seminaryjnym zapewniającym wspólne tło dla wszystkich studentów, oferujemy następujące cztery grupy tematyczne: logika i filozofia matematyki, podstawy fizyki, logika w językoznawstwie i modele w Nauki społeczne - student musi wybrać 7 z nich.

Ogólnie rzecz biorąc, program jest zorientowany na badania, mający na celu przygotowanie studentów do doktoratu. program. Celem programu jest rozwój umiejętności badawczych studentów. Jego centralną częścią jest Logika i Seminarium Zastosowań w Departamencie Logiki, gdzie studenci i pracownicy wspólnie omawiają swoje prace w toku. Najczęściej poruszanymi tematami seminarium są: teoria zbiorów i teoria modeli w ich filozoficznych związkach, filozofia matematyki w ogóle, formalizacja teorii fizycznych, takich jak szczególna i ogólna teoria względności w różnych ramach logicznych. Studenci zapoznają się z pracami badawczymi personelu departamentu i jego partnera oraz dołączają do programu badawczego w celu napisania własnej pracy magisterskiej. Wymagane są dwie prezentacje swojej pracy w ciągu dwóch lat.... [-]

Węgry District V.
September 2019
W pełnym wymiarze godzin
2 lat
Stacjonarne
Czytaj więcej po polsku
Eötvös Loránd University

Celem programu jest szkolenie specjalistów psychologów, którzy opanowują teorie i metody nauki o psychologii na poziomie zaawansowanym, którzy są biegli w różnych dziedzi ... [+]

Celem programu jest szkolenie specjalistów psychologów, którzy opanowują teorie i metody nauki o psychologii na poziomie zaawansowanym, którzy są biegli w różnych dziedzinach psychologii, którzy posiadają umiejętności i techniki zawodu psychologa i są w stanie zastosuj je, aby pomóc osobom, grupom lub organizacjom rozwijać się i ulepszać.

Dalszym celem jest przedstawienie aktualnych materiałów teoretycznych i praktycznych, w celu ustalenia umiejętności zawodowych i zaangażowania w zawodzie w dziedzinie psychologii na poziomie, który daje solidne podstawy wiedzy, która umożliwia uczniowi praktykowanie psychologii jako zawodu niezależnie na poziomie mistrzowskim , do udziału w studiach podyplomowych i do dalszego kształcenia w szkołach doktoranckich.... [-]

Węgry District V.
September 2019
W pełnym wymiarze godzin
2 lat
Stacjonarne
Czytaj więcej po polsku
Eötvös Loránd University

Ten pełny program studiów magisterskich ma na celu dostarczenie uczestnikom wiedzy, umiejętności i doświadczenia, które pozwolą im stać się pełnoprawnymi specjalistami w ... [+]

Ten pełny program studiów magisterskich ma na celu dostarczenie uczestnikom wiedzy, umiejętności i doświadczenia, które pozwolą im stać się pełnoprawnymi specjalistami w dziedzinie nauczania języka angielskiego jako języka obcego. Zawiera trzy główne elementy:

Seria nauczanych modułów (seminaria i wykłady na kampusie) obejmujące odpowiednie obszary tematyczne w obu semestrach;Okres nadzorowanej praktyki praktycznej (50 godzin w drugim semestrze), podczas której uczestnicy pracują z prawdziwymi uczniami języka angielskiego jako obcego;Rozprawa doktorska lub inna praca oparta na projektach, która zostanie złożona w dowolnym czasie w ciągu dwóch lat od momentu uzyskania przez uczestnika wszystkich punktów na nauczanych kursach.... [-]
Węgry District V.
September 2019
W pełnym wymiarze godzin
1 rok
Stacjonarne
Czytaj więcej po polsku
Eötvös Loránd University

Celem tego programu jest dostarczenie studentom wiedzy na temat wieloaspektowego charakteru problemów międzykulturowych, multi / międzykulturowości i integracji społeczne ... [+]

Celem tego programu jest dostarczenie studentom wiedzy na temat wieloaspektowego charakteru problemów międzykulturowych, multi / międzykulturowości i integracji społecznej za pomocą multidyscyplinarnego podejścia, które obejmuje psychologię, edukację, socjologię i antropologię. Program jest zarówno oparty na teorii, jak i na praktyce. Kursy są oparte na najnowszych badaniach z odpowiednich dziedzin, a uczniowie mają możliwość przetestowania i zastosowania swojej wiedzy teoretycznej w praktycznych sytuacjach. Około połowa programu składa się ze szkoleń, seminariów i pracy w terenie.

Ten program jest polecany osobom, które są zainteresowane kulturowymi, międzykulturowymi i społecznymi aspektami psychologii i edukacji. Szukamy kandydatów, którzy widzą wielkie wyzwanie w organizacji współpracy osób o różnym społeczno-kulturowym pochodzeniu, w inicjowaniu i utrzymywaniu dialogu międzykulturowego, w skutecznym rozwiązywaniu pojawiających się konfliktów oraz w korzystaniu z atutów różnorodności jako a także w promowaniu wspólnego życia i udanej współpracy różnych mniejszości i grup większościowych.... [-]

Węgry District V.
September 2019
W pełnym wymiarze godzin
2 lat
Stacjonarne
Czytaj więcej po polsku
Eötvös Loránd University

Semiotyka to starożytna dyscyplina o długiej historii, która zyskała solidne fundamenty teoretyczne w XIX wieku i coraz większe znaczenie w ciągu ostatnich 50 lat. Ta dys ... [+]

Semiotyka to starożytna dyscyplina o długiej historii, która zyskała solidne fundamenty teoretyczne w XIX wieku i coraz większe znaczenie w ciągu ostatnich 50 lat. Ta dyscyplina jest teraz w okresie bardzo intensywnych, skoncentrowanych badań i samoidentyfikacji na mapie współczesnej nauki.

Interdyscyplinarny program MA w ELTE kształci studentów, aby stali się dobrze wyszkolonymi specjalistami w zakresie semiotyki kultury z globalnym przeglądem różnych dziedzin humanistycznych: literaturoznawstwa, językoznawstwa, filozofii, sztuk wizualnych i ogólnych studiów artystycznych - w tym podejść do sztuk pięknych, filmy, teatr i muzyka - a także najbardziej współczesne metody badań syntetyzowane z semiotycznego punktu widzenia metodologicznego. Jednocześnie, wybierając konkretne pole do pracy dyplomowej, studenci mogą zdobyć specjalistyczną wiedzę w jednym z poddziedzin semiotyki humanistyki (np. Literaturoznawczej, wizualnej, muzycznej, teoretycznej semiotyki i etnosemiotyki). Program ma być elastyczny, aby zmotywować studentów do znalezienia najlepszych węgierskich specjalistów w danej dziedzinie i pomóc im zaangażować się w międzynarodowe badania i dialogi z zagranicznymi uczonymi i wykładowcami. Program składa się z kursów z historii i teorii semiotyki; język, komunikacja, teksty i tłumaczenie; teoria znaczenia, logika, argumentacja; badania terenowe kulturowych, krajowych i specjalnych systemów semiotycznych; różne formy semiotyki stosowanej i pragmatyki semiotycznej w ogóle. Program kładzie również nacisk na przygotowanie studentów do Ph.D. studia, aby zaplanować swoją karierę naukową.... [-]

Węgry District V.
September 2019
W pełnym wymiarze godzin
2 lat
Stacjonarne
Czytaj więcej po polsku

MSc

Eötvös Loránd University

Celem tego programu jest zapewnienie zaawansowanego poziomu PD. wiedza z głównych dziedzin chemii analitycznej, nieorganicznej, organicznej i fizycznej. Program obejmuje ... [+]

Celem tego programu jest zapewnienie zaawansowanego poziomu PD. wiedza z głównych dziedzin chemii analitycznej, nieorganicznej, organicznej i fizycznej. Program obejmuje obligatoryjne wykłady i praktyki laboratoryjne we wszystkich czterech dziedzinach. (Semi) przedmioty do wyboru oferują możliwość obrócenia treści programu zgodnie z zainteresowaniem.

Ten program jest polecany aplikantom, którzy są gotowi zorganizować własny harmonogram kursów. Dobra znajomość chemii na poziomie BSc pozwala od samego początku skupić się na swoim temacie. Ci, którzy mają mniejszą wiedzę w zakresie podstawowej chemii, muszą ukończyć kursy wznowienia.

W ramach programu doświadczenie badawcze można uzyskać w co najmniej jednej głównej dziedzinie chemii. Umiejętność można zdobyć w opracowywaniu i wdrażaniu pomysłów w ramach projektu badawczego.... [-]

Węgry District V.
September 2019
W pełnym wymiarze godzin
2 lat
Stacjonarne
Czytaj więcej po polsku
Eötvös Loránd University

Celem tego programu jest kształcenie zawodowych fizyków, którzy mają szeroki przegląd współczesnej fizyki i są w stanie dołączyć do badań w ich wyspecjalizowanych dziedzi ... [+]

Celem tego programu jest kształcenie zawodowych fizyków, którzy mają szeroki przegląd współczesnej fizyki i są w stanie dołączyć do badań w ich wyspecjalizowanych dziedzinach.

Ten program jest zalecany dla osób, które posiadają już licencjat z fizyki i chcą badać fizyków poprzez pogłębianie wiedzy.

Program ten umożliwia studentom szerokie wykształcenie w głównych dziedzinach fizyki (fizyka atomowa i molekularna, fizyka materii skondensowanej, fizyka jądrowa, fizyka cząstek elementarnych, fizyka statystyczna) oraz specjalizacja w wybranych dziedzinach (astrofizyka, fizyka atomowa i molekularna, energia jądrowa i jądrowa). fizyka ciężkich jonów, biofizyka, fizyka materii skondensowanej, fizyka obliczeniowa, fizyka środowiska, fizyka cząstek elementarnych, fizyka statystyczna i złożony system).... [-]

Węgry District V.
September 2019
W pełnym wymiarze godzin
2 lat
Stacjonarne
Czytaj więcej po polsku
Eötvös Loránd University

Program zapewnia zaawansowane szkolenia z zakresu geologii, mające zastosowanie w rozwiązywaniu problemów geologicznych. Nasi absolwenci posiadają solidne podstawy wiedzy ... [+]

Program zapewnia zaawansowane szkolenia z zakresu geologii, mające zastosowanie w rozwiązywaniu problemów geologicznych. Nasi absolwenci posiadają solidne podstawy wiedzy z różnych podstawowych dziedzin nauk geologicznych (mineralogia, petrologia, geochemia i paleontologia), uzupełnione zaawansowanymi umiejętnościami poprzez specjalistyczne studia w wybranych obszarach. Komponent terenowy obejmuje trzytygodniową szkołę polową mapowania geologicznego.

Program kładzie również nacisk na praktyczne kursy związane z poszukiwaniem złóż, geologią naftową, hydrogeologią i geologią środowiskową. Specjalizacja w dziedzinie geologii naftowej i / lub hydrogeologii zapewnia dogłębne szkolenia dla przyszłych specjalistów w tych dziedzinach. Program studiów przygotowuje zarówno do kontynuowania studiów po przyjęciu do programu doktoranckiego, jak i pracy geologa głównie w przemyśle naftowym, w hydrogeologii lub w powiązanych zawodach w sektorze publicznym.... [-]

Węgry District V.
September 2019
W pełnym wymiarze godzin
2 lat
Stacjonarne
Czytaj więcej po polsku
Eötvös Loránd University

Celem tego programu jest szkolenie informatyków z profesjonalną wiedzą opartą na solidnej wiedzy teoretycznej. Mają umiejętności uczestniczenia w opracowywaniu programów, ... [+]

Celem tego programu jest szkolenie informatyków z profesjonalną wiedzą opartą na solidnej wiedzy teoretycznej. Mają umiejętności uczestniczenia w opracowywaniu programów, opracowywaniu systemów informatycznych i zarządzaniu systemem w różnych obszarach. Computer Scientist często działa jako pośrednik między klientami systemów informatycznych a producentami. W ten sposób zadanie Computer Scientist syntetyzuje konstruktywną aktywność inżynierów z ogólną postawą rozwiązywania problemów matematyków, uczestnicząc w zespołach dużych projektów.

Nasze programy zapewniają studentom szeroką edukację w zakresie informatyki w połączeniu ze specjalistyczną pracą w językach programowania, cyberbezpieczeństwem, nauką danych, inżynierią internetową, systemami autonomicznymi, projektowaniem multimedialnym itp.... [-]

Węgry District V.
September 2019
W pełnym wymiarze godzin
2 lat
Stacjonarne
Czytaj więcej po polsku
Eötvös Loránd University

Celem tego programu jest szkolenie informatyków z profesjonalną wiedzą opartą na solidnej wiedzy teoretycznej. Mają umiejętności uczestniczenia w opracowywaniu programów, ... [+]

Celem tego programu jest szkolenie informatyków z profesjonalną wiedzą opartą na solidnej wiedzy teoretycznej. Mają umiejętności uczestniczenia w opracowywaniu programów, opracowywaniu systemów informatycznych i zarządzaniu systemem w różnych obszarach. Computer Scientist często działa jako pośrednik między klientami systemów informatycznych a producentami. W ten sposób zadanie Computer Scientist syntetyzuje konstruktywną aktywność inżynierów z ogólną postawą rozwiązywania problemów matematyków, uczestnicząc w zespołach dużych projektów.

Nasze programy zapewniają studentom szeroką edukację w zakresie informatyki w połączeniu ze specjalistyczną pracą w językach programowania, cyberbezpieczeństwem, nauką danych, inżynierią internetową, systemami autonomicznymi, projektowaniem multimedialnym itp.... [-]

Węgry District V.
September 2019
W pełnym wymiarze godzin
2 lat
Stacjonarne
Czytaj więcej po polsku
Eötvös Loránd University

Celem tego programu jest szkolenie informatyków z profesjonalną wiedzą opartą na solidnej wiedzy teoretycznej. Mają umiejętności uczestniczenia w opracowywaniu programów, ... [+]

Celem tego programu jest szkolenie informatyków z profesjonalną wiedzą opartą na solidnej wiedzy teoretycznej. Mają umiejętności uczestniczenia w opracowywaniu programów, opracowywaniu systemów informatycznych i zarządzaniu systemem w różnych obszarach. Computer Scientist często działa jako pośrednik między klientami systemów informatycznych a producentami. W ten sposób zadanie Computer Scientist syntetyzuje konstruktywną aktywność inżynierów z ogólną postawą rozwiązywania problemów matematyków, uczestnicząc w zespołach dużych projektów.

Nasze programy zapewniają studentom szeroką edukację w zakresie informatyki w połączeniu ze specjalistyczną pracą w językach programowania, cyberbezpieczeństwem, nauką danych, inżynierią internetową, systemami autonomicznymi, projektowaniem multimedialnym itp.... [-]

Węgry District V.
September 2019
W pełnym wymiarze godzin
2 lat
Stacjonarne
Czytaj więcej po polsku
Eötvös Loránd University

Celem tego programu jest szkolenie informatyków z profesjonalną wiedzą opartą na solidnej wiedzy teoretycznej. Computer Scientist często działa jako pośrednik między klie ... [+]

Celem tego programu jest szkolenie informatyków z profesjonalną wiedzą opartą na solidnej wiedzy teoretycznej. Computer Scientist często działa jako pośrednik między klientami systemów informatycznych a producentami. W ten sposób zadanie Computer Scientist syntetyzuje konstruktywną aktywność inżynierów z ogólną postawą rozwiązywania problemów matematyków, uczestnicząc w zespołach dużych projektów.

Nasze programy zapewniają studentom szeroką edukację w zakresie informatyki w połączeniu ze specjalistyczną pracą w zakresie sztucznej inteligencji, języków programowania, bezpieczeństwa cybernetycznego, inżynierii danych, inżynierii sieciowej, systemów autonomicznych, projektowania multimediów itp.... [-]

Węgry District V.
September 2019
W pełnym wymiarze godzin
2 lat
Stacjonarne
Czytaj więcej po polsku
Eötvös Loránd University

Celem tego programu jest przygotowanie studentów do projektowania i tworzenia oprogramowania dla inteligentnych systemów, w tym np. Autonomicznych samochodów. Studenci bę ... [+]

Celem tego programu jest przygotowanie studentów do projektowania i tworzenia oprogramowania dla inteligentnych systemów, w tym np. Autonomicznych samochodów. Studenci będą mieli aktualną wiedzę w jednym z najszybciej rozwijających się i dominujących trendów technologicznych w przyszłości. Szkolenie oferuje studentom możliwość zdobycia cennej wiedzy i kompetencji w zakresie technologii oprogramowania, systemów czasu rzeczywistego, sztucznej inteligencji, robotyki i głębokiego uczenia się, eksploracji danych, przetwarzania obrazów i sygnałów komputerowych, sterowania procesem, grafiki komputerowej i wizji. Electives obejmują systemy GIS, autonomiczne systemy bezpieczeństwa i matematyki przemysłowej. Studenci będą zaangażowani w prace laboratoriów badawczych i będą mogli pracować nad prawdziwymi badaniami przemysłowymi wspólnie z profesjonalistami wiodących firm zainteresowanych autonomicznymi systemami i autonomiczną jazdą.... [-]

Węgry District V.
September 2019
W pełnym wymiarze godzin
2 lat
Stacjonarne
Czytaj więcej po polsku
Eötvös Loránd University

Program nauki o materiałach jest interdyscyplinarnym programem MS, którego celem jest zapewnienie rygorystycznej edukacji w zakresie materiałoznawstwa oraz podstawowej fi ... [+]

Program nauki o materiałach jest interdyscyplinarnym programem MS, którego celem jest zapewnienie rygorystycznej edukacji w zakresie materiałoznawstwa oraz podstawowej fizyki i chemii, które leżą u podstaw tej dyscypliny. Cele edukacyjne są osiągane poprzez zajęcia i szkolenia w interdyscyplinarnych badaniach nadzorowanych przez jednego pracownika naukowego. Kursy oferują przegląd rodzajów materiałów; ich struktury chemiczne i fizyczne; i właściwości.

Wybrany kandydat musi mieć licencjat. dyplom z chemii, inżynierii procesowej w dziedzinie chemikaliów i środowiska, fizyki, inżynierii materiałowej lub w podobnym stopniu, w tym uzasadniona ilość nauk przyrodniczych (co najmniej 40 ECTS) w programie nauczania.... [-]

Węgry District V.
September 2019
W pełnym wymiarze godzin
2 lat
Stacjonarne
Czytaj więcej po polsku
Eötvös Loránd University

Celem tego programu jest szkolenie kartografów z profesjonalnym podejściem kartograficznym opartym na wiedzy teoretycznej i praktycznej na wysokim poziomie. ... [+]

Celem tego programu jest szkolenie kartografów z profesjonalnym podejściem kartograficznym opartym na wiedzy teoretycznej i praktycznej na wysokim poziomie.

Program ten jest polecany aplikantom, którzy chcą zarządzać i koordynować projekty badawcze kartograficzne i geoinformatyczne, a także posiadać wiedzę i umiejętności rozwiązywania tradycyjnych problemów kartograficznych lub informatycznych.

Program ten zapewnia studentom szeroką wiedzę w zakresie kartografii i geoinformatyki w połączeniu z geografią, innymi naukami o Ziemi, technologiami informatycznymi, zarządzaniem bazami danych, sieciowymi usługami mapowania itp. Studenci nabywają teorię oraz metodologie rozwoju i wdrożenie najnowszych technologii wizualizacji.... [-]

Węgry District V.
September 2019
W pełnym wymiarze godzin
2 lat
Stacjonarne
Czytaj więcej po polsku
Eötvös Loránd University

Program daje wszechstronną wiedzę z kilku dziedzin matematyki i wprowadza studentów do prowadzenia badań z matematyki teoretycznej i / lub stosowanej. Oprócz kursów czyst ... [+]

Program daje wszechstronną wiedzę z kilku dziedzin matematyki i wprowadza studentów do prowadzenia badań z matematyki teoretycznej i / lub stosowanej. Oprócz kursów czysto teoretycznych wiele kursów jest zorientowanych na zastosowania. Kursy są oferowane w algebrze, teorii liczb, analizie rzeczywistej i złożonej, topologii, geometrii, teorii prawdopodobieństwa i statystyki, dyskretnej matematyce i badaniach operacyjnych, ale także w takich interdyscyplinarnych przedmiotach, jak bioinformatyka i teoretyczna informatyka. Studenci mogą również wybierać spośród wysokopoziomowych kursów zorientowanych na aplikacje, które przedstawiają aktualne zagadnienia z danego obszaru, takie jak złożone systemy, matematyka finansowa itp. Program jest skierowany do studentów, którzy posiadają co najmniej tytuł licencjata z matematyki lub powiązana dziedzina (fizyka, informatyka, inżynieria itp.) W tym ostatnim przypadku wymagana jest pewna liczba (65) punktów matematycznych z wcześniejszych badań.... [-]

Węgry District V.
September 2019
W pełnym wymiarze godzin
2 lat
Stacjonarne
Czytaj więcej po polsku
Eötvös Loránd University

Program daje kompleksową wiedzę z kilku dziedzin matematyki stosowanej. Zaawansowane kursy prezentują najnowocześniejsze zagadnienia z danego obszaru, np. W metodach stat ... [+]

Program daje kompleksową wiedzę z kilku dziedzin matematyki stosowanej. Zaawansowane kursy prezentują najnowocześniejsze zagadnienia z danego obszaru, np. W metodach statystycznych, matematyce finansowej, teorii kodów, metodach numerycznych itp.

Celem tego programu jest rozwijanie umiejętności matematycznych ucznia w celu rozwiązywania innowacyjnych problemów przemysłowych i innych w prawdziwym życiu oraz zadań rozwojowych.

Ten program umożliwia studentom zdobycie podstawowych umiejętności, takich jak:

umiejętności modelowania i analityczne,znajomość metod numerycznych,umiejętności programowania i symulacji,doświadczenie z realnymi modelami matematycznymi, takimi jak w przemyśle lub gospodarce,umiejętność obsługi ogromnych ilości danych poprzez integrację metod matematycznych, numerycznych i statystycznych.Siła programu... [-]
Węgry District V.
September 2019
W pełnym wymiarze godzin
2 lat
Stacjonarne
Czytaj więcej po polsku
Eötvös Loránd University

Celem tego programu jest poszerzenie wiedzy studentów na poziomie BSc oraz poznanie różnych zjawisk meteorologicznych, ich sił napędowych oraz zdobycie wiedzy na temat na ... [+]

Celem tego programu jest poszerzenie wiedzy studentów na poziomie BSc oraz poznanie różnych zjawisk meteorologicznych, ich sił napędowych oraz zdobycie wiedzy na temat najnowocześniejszej metodologii stosowanej w praktyce, a także na temat zmiany klimatyczne i ich konsekwencje środowiskowe . Studenci muszą poznać multidyscyplinarny charakter meteorologii i możliwe powiązania z różnymi innymi dziedzinami i sektorami naukowymi.

Ten program jest zalecany dla kandydatów, którzy mają silne doświadczenie w dziedzinie fizyki, matematyki i meteorologii lub nauk o środowisku. Wnioskodawcy powinni mieć głęboką motywację i umiejętność poznania teorii prognoz pogody i modelowania klimatu, a także powinni umieć zastosować swoją wiedzę w praktyce. Wnioskodawcy powinni być w stanie zrozumieć różne skale przestrzenne, które są związane z różnorodnością zjawisk meteorologicznych.... [-]

Węgry District V.
September 2019
W pełnym wymiarze godzin
2 lat
Stacjonarne
Czytaj więcej po polsku
Eötvös Loránd University

Program Mgr Nauk o Środowisku to złożony, interdyscyplinarny moduł badawczy o świadomości ekologicznej. Nasze kursy mają na celu poprawę zrozumienia środowiska i procesów ... [+]

Program Mgr Nauk o Środowisku to złożony, interdyscyplinarny moduł badawczy o świadomości ekologicznej.

Nasze kursy mają na celu poprawę zrozumienia środowiska i procesów wspierających życie na Ziemi. Jesteśmy szczególnie zainteresowani wpływem działalności człowieka na otaczający nas świat oraz opracowywaniem gotowych do użycia metod osiągnięcia równowagi ekologicznej.

Ten program jest polecany aplikantom, którzy chcą stosować podejście "zielonej chemii" i uczyć się technologii środowiskowych. Głównym celem naukowców zajmujących się środowiskiem jest identyfikacja i ocena oddziaływania na środowisko i certyfikacja środowiskowa.

Siła programu... [-]
Węgry District V.
September 2019
W pełnym wymiarze godzin
2 lat
Stacjonarne
Czytaj więcej po polsku
Eötvös Loránd University

Studenci uczestniczą w intensywnych kursach zaawansowanych i na wysokim poziomie w różnych dziedzinach biologii, które są najbardziej istotne dla ich specjalizacji, aby i ... [+]

Studenci uczestniczą w intensywnych kursach zaawansowanych i na wysokim poziomie w różnych dziedzinach biologii, które są najbardziej istotne dla ich specjalizacji, aby informować ich o najnowszych wydarzeniach i problemach z frontem. Około 60% czasu to godziny praktyczne (spędzone na ćwiczeniach laboratoryjnych / terenowych i badaniach) zapewniające znajomość najnowszych metod. Program składa się z intensywnych kursów na poziomie zaawansowanym dotyczących teoretycznych aspektów wybranych dyscyplin i specjalnych serii seminariów dotyczących problemów w węższej dziedzinie nauki. Program obejmuje również kursy praktyczne i nadzorowaną działalność badawczą, która jest potrzebna do przygotowania "Mgr inż. Praca dyplomowa". W pierwszych dwóch semestrach nacisk kładzie się na teorię i podstawową praktykę laboratoryjną lub terenową. Trzeci i czwarty semestr poświęcony jest badaniom i przygotowaniu pracy magisterskiej. Środkiem treningowym jest język angielski, dzięki czemu uczniowie mogą lepiej opanować akademicki język angielski w różnych dziedzinach biologii.... [-]

Węgry District V.
September 2019
W pełnym wymiarze godzin
2 lat
Stacjonarne
Czytaj więcej po polsku

Magisterskie

Eötvös Loránd University

TEMA Europejskie Terytoria: Dziedzictwo i Rozwój to dwuletni (120 ECTS), dwujęzyczny (angielski i francuski) program wspólnych studiów magisterskich Erasmus Mundus (EMJMD ... [+]

TEMA Europejskie Terytoria: Dziedzictwo i Rozwój to dwuletni (120 ECTS), dwujęzyczny (angielski i francuski) program wspólnych studiów magisterskich Erasmus Mundus (EMJMD), obejmujący pięć uniwersytetów z UE i Kanady. Konsorcjum TEMA jest koordynowane przez ELTE i utworzone przez École des Hautes en Sciences Sociales w Paryżu (EHESS), Uniwersytet Katania (UNICT), Uniwersytet Karola w Pradze (CUNI) i Uniwersytet Laval z Kanady (UL) w współpraca z European Heritage Label (EHL) i różnymi urzędami UNESCO.

Celem tego programu jest zapewnienie lepszego zrozumienia rosnącej obecności i znaczenia dziedzictwa kulturowego w kontekście europejskim poprzez zastosowanie podejścia wielonarodowego, interdyscyplinarnego. W ciągu ostatniej dekady naukowcy zaczęli dostrzegać znaczenie i wpływ europejskiego dziedzictwa kulturowego na tożsamość i współczesną kulturę. Z tego powodu konsorcjum postanowiło powszechnie wykorzystać swoją wiedzę fachową do opracowania nowego interdyscyplinarnego programu i programu nauczania oraz do stworzenia pierwszego wspólnego europejskiego programu studiów nad dziedzictwem europejskim, który łączy akademickie dziedziny nauk społecznych i humanistycznych.... [-]

Węgry District V.
September 2019
W pełnym wymiarze godzin
2 lat
Stacjonarne
Czytaj więcej po polsku

Meet ELTE - English version