Yale University School of Medicine

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

Jako wybitne akademickie centrum medyczne, które wspiera najwyższej jakości edukację, badania i opiekę nad pacjentem, Yale School of Medicine:

  • Kształcić i inspirować naukowców i przyszłych liderów, którzy będą rozwijać praktykę medycyny i nauk biomedycznych,
  • Poszerzanie wiedzy medycznej w celu utrzymania i poprawy zdrowia oraz złagodzenia cierpienia spowodowanego chorobami i chorobami oraz
  • Zapewnij pacjentom wyjątkową opiekę i obsługę w pełen współczucia i szacunku sposób.

Szkoła została założona w 1810 roku jako Medical Institution of Yale College. Obecna nazwa, Yale School of Medicine, została przyjęta w 1918 roku.

Milton C.Winternitz, który był dziekanem od 1920 do 1935 roku, był architektem unikalnej filozofii edukacyjnej szkoły, systemu edukacji medycznej Yale, który kładzie nacisk na krytyczne myślenie w nieklasyfikowanym, niekonkurencyjnym środowisku i wymaga od uczniów napisania pracy magisterskiej na podstawie orginalne badania.

Harvey Cushing, powszechnie uważany za ojca amerykańskiej neurochirurgii i wybitną postać w medycynie amerykańskiej, dołączył do wydziału pod koniec swojej kariery i podarował Yale swoją bogatą kolekcję książek. Biblioteka szkoły medycznej, która nosi jego imię, jest uważana za jedną z największych medycznych bibliotek historycznych na świecie.

Historyczny wkład YSM w medycynę obejmuje pierwsze prześwietlenie rentgenowskie wykonane w Stanach Zjednoczonych, pierwsze udane zastosowanie penicyliny w Ameryce, pierwsze zastosowanie chemioterapii przeciwnowotworowej oraz wprowadzenie monitorowania serca płodu, naturalnego porodu i pokoju noworodków. Lekarze z Yale zaprojektowali pierwszą pompę do sztucznego serca i pierwszą pompę infuzyjną insulinową dla cukrzycy i to właśnie tutaj ustanowiono sposób przenoszenia wirusa polio, torując drogę dla szczepionki Salka. Borelioza została zidentyfikowana przez dwóch lekarzy z Yale w 1975 roku.

Nowsze kamienie milowe obejmują pierwszą mysz transgeniczną, odkrycie mechanizmu fałdowania białek, który jest kluczem do zrozumienia chorób neurodegeneracyjnych, oraz odkrycie mechanizmu odporności wrodzonej, która ma poważne konsekwencje dla chorób zakaźnych i raka. Dodatkowe informacje obejmują pierwszą niezawodną metodę wczesnego wykrywania autyzmu i identyfikację genów związanych między innymi z nadciśnieniem, zwyrodnieniem plamki żółtej, dysleksją i zespołem Tourette'a.

Lokalizacje

Nowe niebo

Address
Cedar Street,333
06510 Nowe niebo, Connecticut, Stany Zjednoczone

Stypendium Keystone

Dowiedz się, jakie możliwości daje Ci nasze stypendium

Programy

Ta szkoła oferuje również: