Przeczytaj oficjalny opis

O nas

Wright State University to ogólnokrajowa uczelnia publiczna w Dayton w stanie Ohio z ponad 15 000 studentów, w tym prawie 1000 studentów z ponad 60 krajów. Uniwersytet oferuje 295 programów studiów, składa się z ośmiu szkół wyższych, trzech szkół i kampusu filii w Celina, Ohio. Nazwany na cześć braci Wright, Wright State University oferuje wyjątkową, niedrogą edukację w amerykańskim sercu.

Kim jesteśmy

Misja

Zmieniamy życie naszych uczniów i społeczności, którym służymy.

Będziemy:

 • zbudować solidne podstawy sukcesu uczniów na wszystkich poziomach dzięki wysokiej jakości innowacyjnym programom;
 • prowadzić badania naukowe i twórcze wysiłki, które wpływają na jakość życia;
 • angażować się w znaczącą pracę społeczną;
 • napędzać rewitalizację gospodarczą naszego regionu i naszego stanu oraz upoważniać wszystkich naszych studentów, wykładowców, pracowników i absolwentów do rozwoju zawodowego, intelektualnego i osobistego.

Wizja

Wright State University , zainspirowany twórczym duchem braci Wright, będzie najbardziej zorientowanym na naukę i innowacyjnym uniwersytetem w Ohio, znanym i podziwianym za naszą inkluzywną kulturę, która szanuje wyjątkową wartość każdego z naszych studentów, wykładowców, pracowników i absolwentów i za pozytywny wpływ transformacyjny na życie naszych uczniów i społeczności, którym służymy.

Wartości

Wartości Wright State University

 • Ludzie: Sukces, różnorodność
 • Nauka: odkrywanie, innowacje, stypendia
 • Partnerstwa: regionalne, przedsiębiorcze, globalne
 • Relacje: kolegialne, profesjonalne, etyczne
 • Zrównoważony rozwój: sprawiedliwość społeczna, możliwości ekonomiczne, ochrona środowiska
 • Zarządzanie: Fiskalne, intelektualne

O naszym regionie

Region Dayton jest znany jako skrzyżowanie innowacji, ale to znacznie więcej.

Znajduje się w regionie Miami Valley w południowo-zachodnim Ohio, Dayton to średniej wielkości miasto otoczone zróżnicowaną metropolią prawie milion mieszkańców. Dayton zajął 2. miejsce na liście najlepszych miejsc do zamieszkania w Livability. „Prawdziwą okazją, która pochodzi z życia w Dayton, jest wysoka jakość życia mieszkańców,” twierdzi Livability.com. „Dayton oferuje bogaty wybór atrakcji, od rekreacji na świeżym powietrzu, która obejmuje spływy kajakowe i łyżwiarstwo, po obiekty kulturalne, takie jak Dayton Philharmonic Orchestra i Benjamin and Marian Schuster Performing Arts Center”.

Jeden z najlepszych

 • „Najlepsze miejsca do życia” - US News and World Report
 • „Najbardziej przystępne miasta w Ameryce” - Forbes
 • „10 najlepszych miast dla możliwości kariery” - SmartAsset
 • „Top 10 najbardziej artystycznych miast średniej wielkości” - Gogobot
 • „25 najlepszych miast 2017” - na zewnątrz
 • „Te amerykańskie miasta mają najbardziej zielone przestrzenie” - National Geographic

Historia

Miami Valley ma długą historię innowacji. Na początku XX wieku Dayton stał się stolicą wynalazków Stanów Zjednoczonych, z największą liczbą patentów na mieszkańca. Jako miejsce narodzin lotnictwa, Dayton jest siedzibą Narodowego Muzeum Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych - najstarszego i największego muzeum lotnictwa wojskowego na świecie oraz atrakcji turystycznej nr 1 w Ohio - i jednego z najlepszych pokazów lotniczych w kraju. Innymi ważnymi wynalazkami miasta są: kasa fiskalna, samoczynny zapłon samochodów, puszka na napoje, elektryczny wózek inwalidzki, drabinka i parkometr. Odwiedzający mogą poznać tę bogatą historię i zobaczyć oryginalny Wright Flyer III z 1905 r., Dużą kolekcję kas fiskalnych i inne klejnoty lokalnej historii w Carillon Historical Park.

Fine and Performing Arts

Scena artystyczna regionu jest bardziej żywa niż wielu większych miast. Benjamin

The Great Outdoors

Miami Valley to doskonałe miejsce dla poszukiwaczy przygód na świeżym powietrzu. Obszar ma siedem MetroParks, a także ponad 35 000 akrów parków, rezerwatów przyrody i popularny korytarz rzeczny wzdłuż rzeki Great Miami. Rowerzyści mogą odkrywać ponad 330 mil szlaków, a więcej przechodzą przez inicjatywy „szyn-szlaki”. Rural Greene County oferuje wędrówki po rezerwacie przyrody Clifton Gorge State, rezerwacie przyrody Glen Helen, kempingach i wędrówkach w parku stanowym John Bryan oraz spływach kajakowych wzdłuż Little Miami River, pierwszego strumienia Ohio o nazwie National Scenic River.

Sport

Miłośnicy sportu chętnie dzwonią do domu Raider Country. Z programem sportowym Wright State NCAA DI i profesjonalnymi zespołami w Columbus i Cincinnati, region ten oferuje wiele możliwości dla fanów sportu. NCAA zawiera Dayton na liście dziewięciu wielkich miast koszykarskich. Każdego roku rozpoczyna się turniej NCAA w Dayton, miejscu pierwszych czterech gier, które przycinają pole do 64-osobowej grupy. Drużyna baseballowa Dayton Dragons została uznana za jedną z „Top Ten Hottest Tickets in Sports” przez magazyn Sports Illustrated.

Zakupy i wyżywienie

Największe centrum handlowe w okolicy, Mall w Fairfield Commons, znajduje się w pobliżu kampusu stanu Wright. Greene - centrum miasta o powierzchni 72 akrów, w którym ulice są przyjazne dla pieszych, sklepy i restauracje - znajduje się zaledwie 15 minut od hotelu. Unikalne restauracje i sklepy są częścią zabytkowej dzielnicy Oregon District w Dayton. Region „przeskakuje” z kilkunastoma mikrobrowarami, a New York Times nazwał The Pine Club steakhouse jedną z „dziesięciu największych na świecie tradycyjnych instytucji gastronomicznych”.

Wycieczki weekendowe

Doskonała lokalizacja Miami Valley w pobliżu skrzyżowania Interstate 70 i Interstate 75 ułatwia zwiedzanie dużych miast, takich jak Cincinnati, Columbus i Indianapolis. Największa rozrywka i park wodny na środkowym zachodzie, Kings Island, znajduje się zaledwie 35 mil na południe od Dayton. Światowej klasy muzea, kryte i odkryte sale koncertowe, rejsy po rzece, nagradzane ogrody zoologiczne i profesjonalne zespoły sportowe znajdują się w odległości godziny jazdy samochodem.

Kraj najeźdźcy

Raider Country to przyległy 16-okręgowy region w zachodnim Ohio, zakotwiczony przez dwa kampusy Wright State University . Region, w którym mieści się baza sił powietrznych Wright-Patterson, znany jest z zalet technologii informatycznych, badań i rozwoju w dziedzinie lotnictwa, zaawansowanej inżynierii materiałowej oraz usług zdrowotnych i ludzkich. Raider Country oferuje znakomite restauracje, eklektyczne sklepy, tereny zielone i doskonałe szkoły.

Programy prowadzone przez:
 • Język angielski

Ta szkoła oferuje również:

MSc

Wright State University

Czynniki ludzkie (HF) i psychologia przemysłowa / organizacyjna (IO) to dziedziny, w których bada się podstawowe teorie wydajności człowieka i grupy oraz praktyczne impli ... [+]

opis programu

Czynniki ludzkie (HF) i psychologia przemysłowa / organizacyjna (IO) to dziedziny, w których bada się podstawowe teorie wydajności człowieka i grupy oraz praktyczne implikacje dla poprawy jakości systemów społeczno-technicznych. Program HF kładzie szczególny nacisk na percepcję i poznanie człowieka. Program IO kładzie nacisk na zachowania indywidualne, grupowe i organizacyjne w ustawieniach pracy. Razem programy te stanowią mocną podstawę do stosowania teorii psychologicznych do projektowania bardziej efektywnych technologii i organizacji pracy. Nasz program oferuje wyjątkowe możliwości współpracy z lokalnym przemysłem i laboratoriami rządowymi, takimi jak Human Effectiveness Directorate w Air Force Research Laboratory w Wright-Patterson AFB. Zapewnia również studentom możliwość uczestniczenia w interdyscyplinarnej współpracy w projektach badawczych skoncentrowanych na problemach związanych z projektowaniem interfejsu, szkoleniem, wyborem, podejmowaniem decyzji i koordynacją zespołu. Problemy te można zbadać w wielu dziedzinach zastosowań, w tym w przemyśle lotniczym, ochronie zdrowia, przedsiębiorstwach sektora publicznego i prywatnego, operacjach wojskowych i operacjach awaryjnych.... [-]

Stany Zjednoczone Dayton
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Wright State University

Wydział Inżynierii Mechanicznej i Materiałowej oferuje program studiów podyplomowych prowadzący do uzyskania tytułu magistra inżyniera (MSE) ze specjalizacją w zakresie o ... [+]

opis programu

Wydział Inżynierii Mechanicznej i Materiałowej oferuje program studiów podyplomowych prowadzący do uzyskania tytułu magistra inżyniera (MSE) ze specjalizacją w zakresie odnawialnych źródeł energii i czystej energii. Program Renewable and Clean Energy obejmuje kursy na temat wielu rodzajów alternatywnych systemów energetycznych, a także kursy dotyczące podstawowych pojęć związanych z energią. Program obejmuje kursy na temat ogniw paliwowych, energii słonecznej, energii wiatru, paliwa wodorowego, konwersji energii, materiałów energetycznych, efektywności energetycznej, termodynamiki itp. Celem tego programu jest przeszkolenie następnej generacji inżynierów energii odnawialnej i czystej oraz rozwijać badania w dziedzinie odnawialnych i czystych energii.... [-]

Stany Zjednoczone Dayton
Wrzesień 2020
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Wright State University

Program Master of Science in Aerospace Systems Engineering (MSASE) ma na celu zapewnienie możliwości studiów magisterskich skoncentrowanych na studiach teoretycznych i pr ... [+]

opis programu

Program Master of Science in Aerospace Systems Engineering (MSASE) ma na celu zapewnienie możliwości studiów magisterskich skoncentrowanych na studiach teoretycznych i praktycznym doświadczeniu w inżynierii systemów lotniczych, które skutecznie przygotują ich na rynki pracy lub dalsze studia doktoranckie. Program MSASE różni się od tradycyjnych programów inżynierii kosmicznej tym, że wymaga rozległości poprzez wymóg badania interdyscyplinarnego wzorowanego na naszym wysoko ocenianym Ph.D. program, a tym samym zarówno silnie potrzebne zrozumienie systemów wymagane w nowoczesnych programach lotniczych, jak i naturalny krok w kierunku doktoratu program.

Dlaczego warto wybrać inżynierię systemów kosmicznych?... [-]
Stany Zjednoczone Dayton
Otwarta rekrutacja
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Wright State University

Do mocnych stron programu należy unikalna mieszanka wiedzy specjalistycznej, dobrze wyposażone zaplecze informatyczne i laboratoryjne oraz równowaga między teorią, prakty ... [+]

opis programu

Do mocnych stron programu należy unikalna mieszanka wiedzy specjalistycznej, dobrze wyposażone zaplecze informatyczne i laboratoryjne oraz równowaga między teorią, praktyką, sprzętem i oprogramowaniem. Stopień magistra bezpieczeństwa cybernetycznego jest przeznaczony dla osób, które chcą rozwijać umiejętności rozpoznawania i rozwiązywania zagrożeń cyberbezpieczeństwa. Stopień koncentruje się na rozwijaniu wiedzy i umiejętności mających zastosowanie do ochrony systemów komputerowych i sieci komputerowych. Studenci z wykształceniem informatycznym, inżynierii komputerowej, systemów informacyjnych lub inżynierii elektrycznej mogą ubiegać się o udział w programie. Profesjonalistów pracujących w branży, którzy mają silne zaplecze techniczne i doświadczenie zawodowe są również zachęcani do stosowania.... [-]

Stany Zjednoczone Dayton
Otwarta rekrutacja
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Online
Czytaj więcej po polsku
Wright State University

Master of Science in Logistics and Supply Chain Management jest przeznaczony dla pracujących specjalistów, którzy nie zawsze mogą poświęcić trochę czasu na pracę, aby pop ... [+]

opis programu

Master of Science in Logistics and Supply Chain Management jest przeznaczony dla pracujących specjalistów, którzy nie zawsze mogą poświęcić trochę czasu na pracę, aby poprawić swoją edukację. Oferujemy wysokiej jakości program roczny z wygodnym podejściem do edukacji mieszanej. Studenci spędzają cztery rezydencje przez cały rok na terenie kampusu. Pozostałe prace w ramach kursu są zakończone przy użyciu naszych własnych modułów e-learningowych przygotowanych przez ekspertów w swoich dziedzinach.

Teraz, bardziej niż kiedykolwiek, sukces w większości firm zależy od skutecznego zarządzania operacjami łańcucha dostaw. Zastanów się, co się stanie, gdy łańcuchy dostaw nie uda się dostarczyć, a wyprzedaże wystąpią w sklepach detalicznych. Badania pokazują, że detaliści mogą stracić prawie połowę planowanych zakupów, gdy klienci napotykają na akcje.... [-]

Stany Zjednoczone Dayton
Wrzesień 2020
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku

WSU Overview

WSU Graduation

Address
Colonel Glenn Highway,3640
45435 Dayton, Ohio, Stany Zjednoczone