Worcester Polytechnic Institute

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

O WPI

Worcester Polytechnic Institute powstał w 1865 roku, aby tworzyć i przekazywać najnowszą wiedzę naukową i inżynieryjną w sposób najbardziej korzystny dla społeczeństwa.

Dzisiaj, WPI trzyma się mocno swojej misji założycielskiej, aby zapewnić wykształcenie, które równoważy teorię z praktyką, filozofię symbolizowaną przez wieże naszych dwóch oryginalnych budynków, przedstawionych powyżej.

14 akademickich wydziałów WPI oferuje ponad 50 programów studiów licencjackich i magisterskich z dziedziny nauk ścisłych, inżynierii, technologii, biznesu, nauk społecznych oraz humanistyki i sztuki, co prowadzi do uzyskania tytułów licencjackich, magisterskich i doktoranckich.

Program nauczania uniwersytetu obejmuje elastyczny, rygorystyczny program oparty na projektach i zaangażowany globalnie, mający na celu zapewnienie wysokiej jakości doświadczeń i pozytywny wpływ na społeczności, z którymi współpracuje. Wykładowcy WPI - ostatnio najlepsi w kraju pod względem jakości i dostępności, jak podaje Wall Street Journal - pracują ze studentami nad interdyscyplinarnymi badaniami poszukującymi rozwiązań ważnych i istotnych społecznie problemów, zarówno na terenie kampusu, jak iw ponad 40 centrach projektowych w obu Amerykach, Afryce, Azji i Pacyfiku oraz Europie.

Programy studiów podyplomowych obejmują robotykę, materiałoznawstwo, cyberbezpieczeństwo oraz nauki i technologię uczenia się. WPI inwestuje w badania w krytycznych obszarach, poszukując rozwiązań ważnych i społecznie istotnych problemów w tak różnorodnych dziedzinach, jak inżynieria przeciwpożarowa, nauki przyrodnicze i bioinżynieria, energia i informatyka.

 • 4 337 STUDIÓW PODWÓJNYCH
 • 2 091 STUDENTÓW ABSOLWENTÓW
 • 50 PROGRAMÓW STOPIEŃ
 • 45 GLOBALNYCH CENTRÓW PROJEKTOWYCH NA SZEŚCIICH KONTYNENTACH

Historia

Założyciele WPI chcieli stworzyć nowy rodzaj uniwersytetu, aby pomóc w przygotowaniu nowej klasy zawodowej inżynierów, naukowców i przedsiębiorców do napędzania tej nowej ery. Mieli różne pomysły, jak najlepiej kształcić techników, a łącząc ich wizje, pojawił się nowy, wpływowy model szkolnictwa wyższego.

Pionier w edukacji opartej na projektach

WPI było jednym z pierwszych uniwersytetów w Stanach Zjednoczonych, aby włączyć uczenie się oparte na projektach do programu studiów licencjackich, wymagając od studentów zastosowania nabytych umiejętności, wiedzy i umiejętności w celu opracowania rozwiązań problemów w świecie rzeczywistym. Teraz WPI pomaga innym szkołom i uniwersytetom wdrażać uczenie się przez doświadczenie w swoich własnych programach nauczania.

Nasz kampus

Aby dowiedzieć się, czym jest WPI, musisz doświadczyć tego na własnej skórze. Uroczy kampus WPI, położony na zacisznym wzgórzu, nie wygląda ani nie przypomina miejskiego uniwersytetu. Jednak tuż przy "Wzgórzu" czeka tętniące życiem miasto uniwersyteckie, z udogodnieniami, możliwościami i żywą sceną kulturalną, jakiej można oczekiwać od drugiego co do wielkości miasta Nowej Anglii.

Roczny

Od Homecoming do QuadFest po TouchTomorrow, uniwersytet organizuje wiele corocznych wydarzeń, ceremonii, zawodów sportowych i programów edukacyjnych, które celebrują osiągnięcia, tradycje honorowe i wywołują poczucie dumy, ducha szkolnego i społeczności w WPI.

# 8

 • 25 KOLEJNYCH GŁÓW, KTÓRE Mają najwyższy potencjał zarobkowy
 • CNBC (2018)

# 1

 • WYNIKI NAJLEPSZEJ WSPÓŁCZESNEJ BADANIA I NAUCZANIA
 • CZAS WALL STREET JOURNAL / TIMES HIGHER EDUCATION (2016)

TOP 25

 • KOLEKCJE STEM
 • FORBES (2018)

# 5

 • NAJLEPSZE KOLEGIE
 • PRZEGLĄD PRINCETON (2019)

Lokalizacje

Worcester

Address
Institute Road,100
01609 Worcester, Massachusetts, Stany Zjednoczone