Przeczytaj oficjalny opis

Historia Uniwersytetu w Sofii

Uniwersytet Sofia zbudowała się na fundamencie transformującej, transpersonalnej edukacji od 1975 roku. Sofia zmieniła się i hoduje w swoim czasie jako uniwersytecie i zachęca swoich uczniów, aby zrobić to samo. Zapraszamy do podjęcia głębsze spojrzenie na naszej dobrej przeszłości, aby dowiedzieć się więcej o naszych pierwszych śladów jak w szkole.

Przekształcające Transpersonalna Edukacja Od 1975 roku

Sofia University, dawniej Instytut psychologii transpersonalnej, została założona w 1975 roku przez Dr. Robert Frager w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na zmiany w pedagogice szkolnictwa wyższego. Jako absolwent Harvardu, Frager doświadczył pierwszej ręki konwencjonalne podejście do studiowania psychologii i okazało się, że brakuje i często fragmentaryczne.

W szczególności, Dr. Idealne edukacyjna Frager w słuchali z powrotem do dawnego systemu greckiego, który odbył się w przekonaniu, że edukacja powinna uwzględniać wszystkie aspekty ludzkiego doświadczenia. Z tego ideału na uwadze, że postanowił stworzyć szkołę psychologii, która pełni przygotować psychologów zrozumieć ludzką naturę z podejścia, które wykracza poza patologiczne i obejmuje całego człowieka w kontekście kultury, zdrowie fizyczne, zdrowie psychiczne i zdrowie duchowe. Dziś Uniwersytet Sofia nadal dodawać nowe programy poszerzyć swoją ostrość przez zastosowanie wartości transpersonalne do badań naukowych, edukacji, technologii i inżynierii.

Co to jest transpersonalnej?

Uniwersytet Sofia długo zbadać granice psychologii i duchowości dla dobra ludzkości i zrównoważonego rozwoju planety.

Psychologii transpersonalnej jest psychologia pełne spektrum że badania ciągłości ludzkiego doświadczenia i zachowania, począwszy od poważnych dysfunkcji, psychiczne i choroby emocjonalnego na jednym końcu, do tego, co jest powszechnie uważane za "normalne", zdrowe zachowanie na drugim końcu i różne stopnie normalne i niedopasowanie pomiędzy - i wtedy wychodzi poza nim, dodając poważne zainteresowanie badaczy w zbliżających i transcendentnych wymiarów ludzkiego doświadczenia: wyjątkowe funkcjonowania człowieka, doświadczenia, występy i osiągnięcia, prawdziwy geniusz, charakter i znaczenie głębokich przeżyć religijnych i mistycznych, nie zwykłe stany świadomości, oraz w jaki sposób możemy wspierać spełnienie naszych najwyższych potencjałów jako istoty ludzkie.

Transpersonalnych psychologowie pracują z wielu dyscyplin i czerpać z elementami nie tylko w różnych dziedzinach psychologii, ale także nauki o poznaniu, świadomości i zjawisk paranormalnych; filozofia; Teoria społecznego i kulturalnego; integralną teorie zdrowia i praktyki; poezja, literatura i sztuki; i mądrość tradycje duchowe i na świecie.

Transpersonalnych Pionierzy

Mary Calkins

Mary Calkins była pierwszą kobietą prezydentem Amerykańskiego Towarzystwa Psychologicznego i odmówiono jej doktorat na Uniwersytecie Harvarda powodu jej płci. Te dwa wydarzenia pomógł utorować drogę dla przyszłych kobiet psychologów i wstrząsnąć barier płci w psychologii.

Aldous Huxley

Aldous Huxley, jeden z wielkich współczesnych myślicieli, filozofów i komentatorów społecznych z 20 wieku, jest często mianem inspirującą postacią Ruchu Ludzkiego Potencjału i późniejszego rozwoju psychologii transpersonalnej.

Abraham Maslow

Abraham Maslow jest jednym z twórców psychologii humanistycznej i transpersonalnej psychologii. Wierzył, że dokładne i opłacalne teoria osobowości musi obejmować nie tylko głębokość, ale również na wyżyny, że każdy jest w stanie osiągnąć.

William James

William James, psychologia została ograniczona z jednej strony biologii i filozofii, z drugiej; jest skierowana do wszystkich obszarów ludzkiego doświadczenia. James pomógł wprowadzić psychologię w Stanach Zjednoczonych, ucząc pierwszy kurs i otworzenie pierwszego laboratorium.

Carl Jung

Carl Jung jest jednym z najważniejszych, najbardziej złożonych i najbardziej kontrowersyjnych teoretycy psychologii. Psychologii Junga koncentruje się na tworzeniu i wspieraniu relacji między procesami świadome i nieświadome.

Carl Rogers

Carl Rogers był twórca psychologii humanistycznej, której wkład w dalszym ciągu budzą się w całym zakresie. Jego teoria i praktyka przesunięty autorytarnego paradygmat prowadzone terapeuta psychoterapii ku praktyce skoncentrowanej na kliencie.

Programy prowadzone przez:
  • Język angielski

Ta szkoła oferuje również:

MA

Sofia University

Masters Sofii w programie Doradztwo Psychologii spełnia edukacyjne i pre-stopniowe klinicznych wymogi szkoleniowe zarówno dla licencjonowanych małżeństwa i rodziny terape ... [+]

Z w doradztwie Psychologii magistra z Uniwersytetu w Sofii, będziesz miał edukację i szkolenie wstępne stopni wykonywania licensure jako lekarza-specjalisty w całej osoby podejścia do zdrowia i uzdrawiania. Ponadto nauczysz się dbać o swój rozwój i dobrobyt w pomocnym, współpracy atmosferze.

Najważniejsze cechy programu

Ponadto, aby zapewnić wykształcenie i stopień pre-klinicznych wymogi szkoleniowe zarówno dla licencjonowanych małżeństwa i rodziny terapeutów (LMFT) i licencjonowanych doradców zawodowych Klinicznych (LPCC), Program MACP Sofia University oferuje:

Niskiego miejsca zamieszkania (online) formaty zarówno na terenie kampusu i. Edukacja ukształtowane przez doświadczenia współpracy kohorty. Urzędy empiryczne transpersonalnej umiejętności budowlanych. Opcjonalnie specjalizacja w twórczej ekspresji. Cztery czwarte doświadczenia klinicznego przed ukończeniem studiów. Skupić się na indywidualnych, dziecko, para i terapii rodzinnej. Profesjonalne przygotowanie zarówno praktyki publicznych i prywatnych. ... [-]
Stany Zjednoczone Palo Alto
Wrzesień 2020
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
Zaoczne
2 - 4 lat(a)
Ośrodek kształcenia i studia online
Czytaj więcej po polsku
Sofia University

Master of Arts w psychologii transpersonalnej (MATP) stopnia Sofia University jest dwuletni program na terenie kampusu stworzony, aby umożliwić Ci do zaangażowania się w ... [+]

Na terenie kampusu Program

Master of Arts w psychologii transpersonalnej (MATP) stopnia Sofia University jest dwuletni program na terenie kampusu stworzony, aby umożliwić Ci do zaangażowania się w swoim rozwoju osobistym podczas przygotowań do studiów doktoranckich poziomu i profesjonalnych zastosowań transpersonalnych praktyk i zasad. Jeśli jesteś zmotywowany uczeń, który zmaga się z wyzwaniami naszych czasów i stara się dokonać pozytywnych zmian w świecie, ten program jest dla Ciebie. Przekształcające uczenia się jest podstawą programu, a nasi absolwenci służyć jako agentów zmiany, uzdrowicieli i transpersonalnych uczonych. Ten program przekształcenia życia jest prowadzone przez wiodących wykładowców w psychologii transpersonalnej, którzy służą jako mentorów i przewodników, zarówno w klasie i placówkami badawczymi. Nasz wydział publikuje w różnych dziedzinach badań, w tym wyjątkowych doświadczeń człowieka, badań nad świadomością, kreatywność, religii porównawczych oraz interfejsu kulturoznawstwa i psychologii transpersonalnej. Wyróżniającą nasz bilans badań naukowych, empirycznej nauki i rozwoju zawodowego służy do wsparcia w znalezieniu drogi do podjęcia koncepcji i praktyk transformacyjnych na świat, aby promować zmiany społeczne i uzdrowienie w różnych ustawieniach.... [-]

Stany Zjednoczone Palo Alto
Wrzesień 2020
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku

MSc

Sofia University

Master of Science w dziedzinie informatyki na Uniwersytecie w Sofii zapewnia studentom z szerokim tle w rozwoju oprogramowania i innych kluczowych dziedzin informatyki. T ... [+]

Mistrz Informatyki

Master of Science w dziedzinie informatyki na Uniwersytecie w Sofii zapewnia studentom z szerokim tle w rozwoju oprogramowania i innych kluczowych dziedzin informatyki. To również daje studentom możliwość dalszego ich wiedzy i stosowanych w fundamentalnych tematów. Znajduje się w Palo Alto, w samym sercu Doliny Krzemowej zaledwie kilka minut od najlepszych firm takich jak Google, Apple, HP i Facebook zapewnia studentom środowisku bogatym w możliwości.

Nasi wykładowcy pracowali w Fortune 500 firm i przedsiębiorstw rozpoczynających działalność i otrzymał swoje doktoraty ze szkół, takich jak MIT, Stanford, Carnegie Mellon University, UC Berkeley, Oxford, University of Southern California oraz University of Sydney... [-]

Stany Zjednoczone Palo Alto
Wrzesień 2020
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
Ośrodek kształcenia i studia online
Czytaj więcej po polsku

Sofia 40 Years History

The Transpersonal Worldview - Sofia University USA