Sofia University

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

Historia Uniwersytetu w Sofii

Uniwersytet Sofia zbudowała się na fundamencie transformującej, transpersonalnej edukacji od 1975 roku. Sofia zmieniła się i hoduje w swoim czasie jako uniwersytecie i zachęca swoich uczniów, aby zrobić to samo. Zapraszamy do podjęcia głębsze spojrzenie na naszej dobrej przeszłości, aby dowiedzieć się więcej o naszych pierwszych śladów jak w szkole.

Przekształcające Transpersonalna Edukacja Od 1975 roku

Sofia University, dawniej Instytut psychologii transpersonalnej, została założona w 1975 roku przez Dr. Robert Frager w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na zmiany w pedagogice szkolnictwa wyższego. Jako absolwent Harvardu, Frager doświadczył pierwszej ręki konwencjonalne podejście do studiowania psychologii i okazało się, że brakuje i często fragmentaryczne.

W szczególności, Dr. Idealne edukacyjna Frager w słuchali z powrotem do dawnego systemu greckiego, który odbył się w przekonaniu, że edukacja powinna uwzględniać wszystkie aspekty ludzkiego doświadczenia. Z tego ideału na uwadze, że postanowił stworzyć szkołę psychologii, która pełni przygotować psychologów zrozumieć ludzką naturę z podejścia, które wykracza poza patologiczne i obejmuje całego człowieka w kontekście kultury, zdrowie fizyczne, zdrowie psychiczne i zdrowie duchowe. Dziś Uniwersytet Sofia nadal dodawać nowe programy poszerzyć swoją ostrość przez zastosowanie wartości transpersonalne do badań naukowych, edukacji, technologii i inżynierii.

Co to jest transpersonalnej?

Uniwersytet Sofia długo zbadać granice psychologii i duchowości dla dobra ludzkości i zrównoważonego rozwoju planety.

Psychologii transpersonalnej jest psychologia pełne spektrum że badania ciągłości ludzkiego doświadczenia i zachowania, począwszy od poważnych dysfunkcji, psychiczne i choroby emocjonalnego na jednym końcu, do tego, co jest powszechnie uważane za "normalne", zdrowe zachowanie na drugim końcu i różne stopnie normalne i niedopasowanie pomiędzy - i wtedy wychodzi poza nim, dodając poważne zainteresowanie badaczy w zbliżających i transcendentnych wymiarów ludzkiego doświadczenia: wyjątkowe funkcjonowania człowieka, doświadczenia, występy i osiągnięcia, prawdziwy geniusz, charakter i znaczenie głębokich przeżyć religijnych i mistycznych, nie zwykłe stany świadomości, oraz w jaki sposób możemy wspierać spełnienie naszych najwyższych potencjałów jako istoty ludzkie.

Transpersonalnych psychologowie pracują z wielu dyscyplin i czerpać z elementami nie tylko w różnych dziedzinach psychologii, ale także nauki o poznaniu, świadomości i zjawisk paranormalnych; filozofia; Teoria społecznego i kulturalnego; integralną teorie zdrowia i praktyki; poezja, literatura i sztuki; i mądrość tradycje duchowe i na świecie.

Transpersonalnych Pionierzy

Mary Calkins

Mary Calkins była pierwszą kobietą prezydentem Amerykańskiego Towarzystwa Psychologicznego i odmówiono jej doktorat na Uniwersytecie Harvarda powodu jej płci. Te dwa wydarzenia pomógł utorować drogę dla przyszłych kobiet psychologów i wstrząsnąć barier płci w psychologii.

Aldous Huxley

Aldous Huxley, jeden z wielkich współczesnych myślicieli, filozofów i komentatorów społecznych z 20 wieku, jest często mianem inspirującą postacią Ruchu Ludzkiego Potencjału i późniejszego rozwoju psychologii transpersonalnej.

Abraham Maslow

Abraham Maslow jest jednym z twórców psychologii humanistycznej i transpersonalnej psychologii. Wierzył, że dokładne i opłacalne teoria osobowości musi obejmować nie tylko głębokość, ale również na wyżyny, że każdy jest w stanie osiągnąć.

William James

William James, psychologia została ograniczona z jednej strony biologii i filozofii, z drugiej; jest skierowana do wszystkich obszarów ludzkiego doświadczenia. James pomógł wprowadzić psychologię w Stanach Zjednoczonych, ucząc pierwszy kurs i otworzenie pierwszego laboratorium.

Carl Jung

Carl Jung jest jednym z najważniejszych, najbardziej złożonych i najbardziej kontrowersyjnych teoretycy psychologii. Psychologii Junga koncentruje się na tworzeniu i wspieraniu relacji między procesami świadome i nieświadome.

Carl Rogers

Carl Rogers był twórca psychologii humanistycznej, której wkład w dalszym ciągu budzą się w całym zakresie. Jego teoria i praktyka przesunięty autorytarnego paradygmat prowadzone terapeuta psychoterapii ku praktyce skoncentrowanej na kliencie.

Lokalizacje

Palo Alto

Sofia University

Address
Sofia University
1069 East Meadow Circle,
Palo Alto

94303 Palo Alto, Kalifornia, Stany Zjednoczone
Telefon
+1 650-493-4430