Samford University

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

Samford University jest czołowym chrześcijańskim uniwersytetem o randze krajowej. Założona w 1841 roku Samford jest 87. najstarszą instytucją szkolnictwa wyższego w Stanach Zjednoczonych. Położony w Birmingham w Alabamie, na przedmieściach Homewood, kampus uniwersytetu zajmuje około 247 akrów i jest znany ze swojego piękna i architektury w stylu gruzińsko-kolonialnym. Obecnie uczelnia przyjmuje 5,692 studentów z 47 stanów i 28 krajów.

Samford to najwyżej oceniany uniwersytet w Alabamie w ogólnokrajowych rankingach publikowanych przez The Wall Street Journal. Ponadto The Wall Street Journal plasuje Samford na trzecim miejscu w kraju pod względem zaangażowania studentów. US News & World Report plasuje Samford na 40. miejscu w kraju pod względem najlepszego nauczania na poziomie licencjackim i setnym za najlepszą wartość. Kiplinger's Personal Finance plasuje Samford na 34. miejscu wśród prywatnych uniwersytetów w USA pod względem wartości i przystępności. Stosunek liczby studentów do liczby studentów wynosi 13: 1.

Samford oferuje programy licencjackie oparte na sztukach wyzwolonych i odrębną mieszankę szkół wyższych i zawodowych poprzez 10 szkół akademickich: sztuki, sztuki i nauki, biznes, boskość, edukację, zawody zdrowotne, prawo, pielęgniarstwo, farmację i zdrowie publiczne. Uniwersytet ma jedną z trzech akredytowanych szkół prawniczych i jedną z zaledwie dwóch akredytowanych szkół farmaceutycznych w Alabamie. Samford's Beeson Divinity School jest jedyną w pełni akredytowaną szkołą teologii z siedzibą w Alabamie. Uniwersytet jest klasyfikowany przez Carnegie Commission on Higher Education jako instytucja doktorancka / zawodowa.

Misja Samforda, polegająca na wspieraniu rozwoju uczniów pod względem intelektualnym, etycznym i duchowym, jest wspierana przez szereg możliwości, w tym 166 organizacji studenckich, globalne zaangażowanie w ponad 19 różnych krajach i ponad 180 kursów, które obejmują usługi społeczne. Ponadto studenci studiów licencjackich kończą podstawę programową Samford, zapewniając wszechstronną podstawę w zakresie sztuk wyzwolonych. Rezultatem jest wysoce dostosowane doświadczenie edukacyjne, które skutkuje 97% absolwentów studiów licencjackich zatrudnionych lub kontynuujących naukę w ciągu sześciu miesięcy od ukończenia studiów.

Plan strategiczny Samford wyraża cztery obszary zainteresowania: podkreślanie sukcesu uczniów, wzmacnianie naszej społeczności, poszerzanie naszego zasięgu i zapewnienie siły finansowej. Aby wesprzeć dalszy rozwój tego planu strategicznego, jesienią 2016 roku uniwersytet rozpoczął kampanię kapitałową pod tytułem Forever Samford. Sześcioletnia kampania o wartości 300 milionów dolarów ma na celu zapewnienie nowych środków finansowych na wsparcie stypendiów studenckich, programów akademickich i projektów kapitałowych. Samford utrzymuje silne fundusze z inwestycjami w wysokości 301 milionów dolarów (czerwiec 2019), które pomagają wspierać stypendia, możliwości studiowania za granicą, ogólne operacje i inne programy. Oprócz głównego kampusu w Homewood, uniwersytet posiada dom w Marion w stanie Alabama, w którym odbywają się badania i usługi kulturalne, oraz Daniel House, ośrodek badawczy położony w samym sercu Londynu, w Anglii, niedaleko Kensington Park.

Wśród 52.838 absolwentów Samforda było ponad 60 członków Kongresu USA, ośmiu gubernatorów stanów, dwóch sędziów Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych, jeden Sekretarz Stanu USA, czterech stypendystów Rhodesa, wielu artystów nagrodzonych nagrodami Emmy i Grammy, dwóch trenerów piłkarskich mistrzostw kraju oraz laureaci Pokojowych nagród Pulitzera i Nobla.

Uczelnia obejmuje 17 sportów międzyuczelnianych - osiem męskich i dziewięć kobiecych - które uczestniczą na poziomie I ligi NCAA. Buldogi Samforda wygrały 40 mistrzostw konferencji od czasu dołączenia do Konferencji Południowej w 2008 roku. Drużyny lekkoatletyczne Samforda w roku akademickim 2018-2019 cieszyły się 97% wskaźnikiem sukcesu ukończenia studiów (GSR), obliczonym i opublikowanym przez NCAA. W tym roku akademickim Samford zajął pierwsze miejsce w Alabamie i 18 miejsce w kraju pod względem GSR wśród wszystkich szkół wyższych i uniwersytetów na poziomie NCAA Division I.

Lokalizacje

Birmingham

Address
Lakeshore Parkway,800
35229 Birmingham, Alabama, Stany Zjednoczone

Stypendium Keystone

Dowiedz się, jakie możliwości daje Ci nasze stypendium