Pacific Lutheran University

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

PLU stara się kształcić studentów do życia pełnego przemyślanych poszukiwań, służby, przywództwa i opieki - dla innych ludzi, dla ich społeczności i dla Ziemi.

Pacific Lutheran University celowo integruje sztuki wyzwolone, studia zawodowe i zaangażowanie obywatelskie w pięknym regionie Pacific Northwest. Dzięki charakterystycznym programom międzynarodowym i bliskim możliwościom badawczym dla studentów, PLU pomaga swoim 3100 studentom ze wszystkich wyznań i środowisk rozeznać ich życiowe powołanie poprzez zajęcia, opiekę mentorską i staże w światowej klasy firmach i instytucjach Puget Sound.

Założona w 1890 roku przez norweskich imigrantów, PLU kontynuuje charakterystyczną tradycję luterańskiego szkolnictwa wyższego poprzez swoje zaangażowanie w rozwój wiedzy, przemyślane badania i kwestionowanie, przygotowanie obywateli do służby dla świata i trwające reformy. Położone w dzielnicy Parkland w Tacoma w stanie Waszyngton, PLU jest położone w regionie, który oferuje również szerokie możliwości rekreacji na świeżym powietrzu, kultury i sportu.

ZAANGAŻOWANE W ŚWIECIE, CELOWE ŚRODOWISKO UCZENIA SIĘ

Aby wesprzeć studentów i wykładowców w badaniu ważnych życiowych pytań i zaangażowaniu się w satysfakcjonującą i znaczącą pracę, uniwersytet utworzył Wild Hope Centre for Vocation. Wyraźnie pełna nadziei eksploracja, poszukiwanie powołania, które wspólnie podejmują wykładowcy i studenci, trwa nawet w obliczu nieokiełznanej i nieprzewidywalnej natury świata, w którym żyjemy.

Jako pierwszy amerykański uniwersytet, który prowadzi zajęcia Study Away na wszystkich siedmiu kontynentach jednocześnie, PLU jest również pierwszą prywatną uczelnią na Zachodnim Wybrzeżu, która otrzymała prestiżową nagrodę im. Senatora Paula Simona za internacjonalizację kampusu. PLU jest gospodarzem MediaLab nagrodzonego Emmy w programie MediaLab za zasługi dla społeczności szkolnictwa wyższego Prezydenta Obamy. nagrodzony nagrodą MacArthur oddział Army ROTC; i ponad 100 klubów i zajęć, w tym 19 uniwerek sportowych w Konferencji Północno-Zachodniej NCAA Division III.

Uniwersytet konsekwentnie plasuje się wśród 20 najlepszych uniwersytetów na Zachodzie w rankingu US News & World Report, a ostatnio został uznany za czwarty na Zachodzie w kategorii Best Colleges for Veterans. Zajmuje również miejsce w czołówce 4 procent uniwersytetów magisterskich w całym kraju według Washington Monthly College Guide. Uczelnia wyprodukowała 100 stypendystów Fulbrighta od 1975 roku.

PLU jest znana ze swojego zaangażowania w różnorodność, sprawiedliwość i zrównoważony rozwój. Za osiągnięcia w dziedzinie zrównoważonego rozwoju uniwersytet otrzymał złotą nagrodę od Stowarzyszenia na rzecz Postępu Zrównoważonego Rozwoju w Szkolnictwie Wyższym (AASHE). PLU poszukuje uczniów z wszystkich możliwych środowisk - wszystkich religii, wszystkich ras, wszystkich grup społeczno-ekonomicznych, wszystkich orientacji seksualnych - z całego świata. W roku akademickim 2018-19 41% przyjeżdżających studentów pierwszego roku to pierwsze pokolenie w rodzinie, które uczęszcza do college'u; 45 procent samo określa się jako uczniowie kolorów; a 34 procent kwalifikuje się do dotacji Pell.

Od ponad 40 lat PLU jest znane na całym świecie ze swojego programu studiów nad Holokaustem i ludobójstwem, który obejmuje obecnie Kurt Mayer Endowed Chair in Holocaust Studies oraz coroczną konferencję Powell-Heller Conference for Holocaust Education. Jesienią 2014 r. PLU stała się jednym z nielicznych uniwersytetów w całym kraju, które oferowały nieletnim naukę o Holokauście i Ludobójstwie.

Inną cechą charakterystyczną PLU jest uznana w całym kraju Szkoła Sztuki i Komunikacji. Niedawni absolwenci występują i tworzą na Broadwayu, w telewizji i filmie, a także na scenach i salach koncertowych na całym świecie, a także w mediach i mediach w całym kraju. Niedawno wyremontowane 20-milionowe Karen Hille Phillips Centre for the Performing Arts jest najważniejszym centrum sztuki widowiskowej w regionie South Puget Sound.

Uczelnia oferuje 44 kierunki i 54 nieletnich, a także programy magisterskie i zawodowe z zakresu zarządzania biznesem, kreatywnego pisania, edukacji, finansów, analityki marketingowej, terapii małżeńskiej i rodzinnej oraz pielęgniarstwa.

Lokalizacje

Tacoma

Address
Park Avenue South,12180
98447 Tacoma, Waszyngton, Stany Zjednoczone

Stypendium Keystone

Dowiedz się, jakie możliwości daje Ci nasze stypendium