Georgia State University - J. Mack Robinson College of Business

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

Rozwiązywanie problemów, które mają znaczenie

Robinson College of Business to społeczność studentów, nauczycieli i specjalistów, którzy specjalizują się w odkrywaniu spostrzeżeń, które kierują mądrzejszymi decyzjami biznesowymi.

Z bogatą historią w mieście, Robinson College znajduje się w centrum Atlanty, jest liderem z lokalnymi i globalnymi partnerami biznesowymi i obsługuje sieć absolwentów liczącą ponad 60 000 osób, która dociera do wielu krajów - od małych firm po globalne firm. Mamy silne powiązania na całym świecie - i upewniamy się, że nasi uczniowie też to robią.

Nasze programy zostały stworzone, aby popchnąć uczniów poza klasę i oferować doświadczenia, które wypełniają lukę między edukacją biznesową a światem biznesu. Nasi uznani na arenie międzynarodowej wykładowcy to nie tylko eksperci w swoich dziedzinach, ale także płodni autorzy, wybitni naukowcy i wielokrotnie nagradzani liderzy.

Wyróżniają się Robinson Students

Znajdziesz naszych studentów, którzy służą jako konsultanci dla lokalnych firm i dostarczają biznesplany, badania rynku i oceny produktów. Współpracują ramię w ramię z partnerami biznesowymi, aby rozwiązywać rzeczywiste problemy związane z dużymi zbiorami danych i oferować rozsądne rozwiązania. Nasi studenci podróżują po świecie, ucząc się o firmach, które działają globalnie. W przypadku konkursów, hackathonów i wyzwań związanych z przedsiębiorczością rywalizują o najwyższe miejsca w rankingach. Nasi absolwenci zajmują najwyższe pozycje, zarabiają podwyżki i zyskują sławę dla siebie i Robinson College.

Bliżej biznesu

 • Sympozja dotyczące przywództwa finansowego.
  Półroczne Sympozjum Przywództwa Finansowego składa się z paneli kadry kierowniczej, przedsiębiorców i specjalistów ds. Finansów, którzy przedstawiają studentom najlepsze praktyki biznesowe, pojawiające się trendy i przyszłość biznesu . Moderowane przez naszego Executive in Residence, dyrektora zarządzającego w dwóch firmach z listy Fortune 500 oraz w ramach zmiany rynku private equity, poprzednie tematy Sympozjów obejmują fuzje i przejęcia, przyszłość bankowości, private equity, FinTech, zarządzanie aktywami / majątkiem oraz różnorodność w finanse. Po dyskusji panelowej uczniowie wchodzą w interakcję z naszymi gośćmi na przyjęciu networkingowym.
 • Program mentorski.
  Studenci mogą otrzymać mentora wykonawczego, który zapewni porady zawodowe i kontakty biznesowe. Mentorzy obejmują kierownictwo C-suite w firmach takich jak Georgia Pacific , Turner Broadcasting , BlueLynx , Ch church Chicken , Printpack i Oglethorpe Power .
 • Sieć przywództwa finansowego.
  Financial Leadership Network (FLN), stowarzyszona z Departamentem Finansów, zapewnia studentom dostęp do wiodących firm w Atlancie, takich jak Equifax, Mohawk Industries , Intercontinental Hotel Group , Georgia Pacific , Westrock , Mueller Water Products , PrimeRevenue oraz Alvarez & Marsal . FLN jest kanałem komunikacji ze społecznością finansową i źródłem mentorów, kontaktów i możliwości zawodowych.
 • Nagrody Lidera Finansowego Roku (FLY).
  Departament Finansów sponsoruje FLY Awards , coroczne wydarzenie, które wyróżnia wybitnych liderów w społeczności finansowej i pomaga studentom łączyć się z „przełożonymi” w finansach Atlanty.
 • Kurs przywództwa finansowego.
  Prowadzony przez naszego Executive in Residence kurs przywództwa finansowego koncentruje się na rozwoju kariery i kapitału ludzkiego poprzez mentoring, testy oceny kariery i interakcję z mówcami wykonawczymi.

Postępująca wizja 2020

Advancing Vision 2020 to pięcioletni plan strategiczny Robinsona, który wymaga inwestycji w wydziałowe kadry, zwiększając liczbę wciągających i eksperymentalnych możliwości uczenia się dla studentów, budując głębszą współpracę między uczelnią a partnerami korporacyjnymi, zmodernizowane obiekty i technologie, z funduszy pochodzących z istniejące zasoby i nowe przychody. Plan został zatwierdzony na spotkaniu Robinson Fall Faculty w 2015 r. 18 listopada 2015 r.

Wizja

Nikt nie zbliża się do biznesu niż Robinson.

W samym sercu Atlanty, w otoczeniu firm z listy Fortune 500 i firmowych start-upów, Robinson College of Business sprzyja głębokim i trwałym relacjom biznesowym, które przecinają nasze misje badawcze, dydaktyczne i usługowe, aby ułatwić rozwój następnej generacji liderów . Rozwijamy przyszłe talenty poprzez programy studiów, jednocześnie łącząc studentów z biznesem i społeczeństwem, a także wspieramy obecnych liderów poprzez edukację kadry kierowniczej, a także współpracę i sponsorowane badania. To pozwala nam być bliżej biznesu, lepiej rozumieć wyzwania rynkowe i efektywniej współtworzyć i wdrażać rozwiązania z biznesem.

Trzy cele są niezbędne do osiągnięcia tej wizji do 2020 r .:

 1. Umożliwienie uczniom wykorzystywania szans rewolucji technologicznej
 2. Wspieranie środowiska badawczego niezbędnego do stworzenia wnikliwych liderów biznesowych
 3. Poprowadź celową społeczność

Misja

Upewnij się, że powstaje różnorodny organ studencki przygotowany do dostarczania wartości w biznesie, administracji i organizacjach non-profit.

Osiągamy to, angażując naukowców i praktyków, którzy pogłębiają naszą wiedzę na temat tego, jak osoby, organizacje i rynki najskuteczniej poprawiają dobrobyt społeczny. Dzielimy się tą wiedzą z naszymi rówieśnikami oraz obecnymi i przyszłymi liderami biznesowymi, aby zmaksymalizować jej potencjał wpływania na jednostki, rodziny, społeczności i globalne społeczeństwo.

Podstawowe wartości

Cztery wartości definiują nas i kierują naszymi wynikami.

115806_Openness.jpg

115807_Rigor.jpg

115808_Collaboration.jpg

115809_PowerofMarkets.jpg

Otwartość

Rygor i znaczenie.

Współpraca.

Siła rynków.

Jesteśmy otwarci na poszukiwanie kreatywnych pomysłów i sposobów osiągnięcia tego, co inni twierdzą, że może nie być możliwe. Wspieramy obecnych i przyszłych liderów ze wszystkich środowisk.

Prowadzimy rygorystyczne i istotne badania, które stymulują świat akademicki i pozwalają nam dostarczać doświadczeń edukacyjnych, które inspirują obecnych i przyszłych liderów biznesu do rozwoju, innowacji i transformacji praktyk biznesowych.

Tworzymy i cenimy relacje współpracy, które pozwalają nam przekładać wiedzę akademicką, techniki i metody na lepsze praktyki biznesowe. Problemy biznesowe, które nie mają sprawdzonego podejścia, tworzą wyprowadzony popyt na nowe badania akademickie i możliwości kooperacji wartości. Kultywowanie relacji opartych na współpracy jest kluczem do stworzenia tego cnotliwego koła.

Uważamy, że system zorientowany na rynek najlepiej promuje i wspiera wzrost indywidualnej godności, wolności i osobistej odpowiedzialności oraz jest najskuteczniejszym sposobem wzbogacenia życia ludzi. Cenimy zapewnienie, że obecni i przyszli liderzy organizacyjni angażują się, w sposób etyczny i odpowiedzialny, zarówno na rynku, jak iw kontekście społecznym, w którym działają, aby stworzyć długoterminową wartość.

Lokalizacje

Atlanta

Address
33 Gilmer Street SE
30303 Atlanta, Gruzja, Stany Zjednoczone

Stypendium Keystone

Dowiedz się, jakie możliwości daje Ci nasze stypendium