Arizona State University Walter Cronkite School of Journalism and Mass Communication

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

Kursy dziennikarstwa są oferowane w stanie Arizona od 1931 roku, kiedy prezydent Ralph Swetman chciał zostać publicystą. Zatrudnił Williama D. Taylora na stanowisku public relations i jako pierwszy nauczyciel dziennikarstwa w historii tej instytucji.

W 1936 roku CE "Chuck" Southern z wydziału angielskiego rozpoczął prowadzenie pierwszych zajęć z dziennikarstwa. W 1946 roku George C. „Pappy” Yates dołączył do wydziału jako przewodniczący Wydziału Służb Specjalnych i prowadził kilka kursów dziennikarskich. Podstawową rolą zajęć dziennikarskich we wczesnych latach było zapewnienie talentu do tworzenia gazet studenckich i roczników.

Ernest J. Hopkins, który jest uznawany za twórcę programu dziennikarskiego, został zatrudniony jako profesor nadzwyczajny dziennikarstwa w 1949 roku i został pierwszym wykładowcą z dziennikarstwem na swoim tytule. Utworzono Wydział Dziennikarstwa, który oferuje 10 kursów. Pierwsze zajęcia z wiadomości radiowych odbyły się w 1951 r., A kierunek z telewizji radiowej pojawił się w 1954 r., Podobnie jak pierwsze zajęcia z fotografii prasowej.

Prasa Państwowa służyła jako laboratorium do raportowania i redagowania zajęć. Zdjęcie z ASU Sahuaro, 1956.

W 1957 roku dziennikarstwo opuściło Wydział Anglistyki, a kursy radiowo-telewizyjne zostały usunięte z programu nauczania audiowizualnego, tworząc Wydział Komunikacji Masowej. Nowy wydział miał wydział trzech i 31 kierunków; Marvin Alisky był głową. W 1958 r. Wydział został członkiem American Society of Journalism School Administrators.

Na początku kampusowa gazeta State Press służyła jako laboratorium do prowadzenia zajęć reporterskich i redakcyjnych. Doradca był członkiem wydziału, podobnie jak dyrektor generalny KAET-TV.

W latach 2005-2019 liczba studentów wzrosła o ponad 50 procent, a liczba wykładowców wzrosła o ponad 70 procent. Narodowe postacie dziennikarstwa, które dołączyły do wydziału, to Leonard Downie Jr., były redaktor naczelny The Washington Post; Sarah Cohen, była redaktorka danych w The New York Times; Walter V. Robinson, były redaktor słynnego zespołu Boston Globe „Spotlight”; oraz Pauline Arrillaga i Maud Beelman, byli redaktorzy, odpowiednio, ds. przedsiębiorstw i dochodzeń w The Associated Press. W tym samym czasie zróżnicowanie wśród studentów wzrosło do prawie 40 procent, a zróżnicowanie kadry do 30 procent.

Lokalizacje

Feniks

Address
North Central Avenue,555
85004 Feniks, Arizona, Stany Zjednoczone

Stypendium Keystone

Dowiedz się, jakie możliwości daje Ci nasze stypendium