Arizona State University - Thunderbird School of Management

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

Od ponad 70 lat Thunderbird rozwija liderów z globalnym nastawieniem, umiejętnościami biznesowymi i odpowiedzialnością społeczną niezbędną do tworzenia rzeczywistej, trwałej wartości dla swoich organizacji, społeczności i świata.

Dążąc do przygotowania studentów do bycia światowymi liderami i zaangażowanymi obywatelami świata, Thunderbird był pierwszą absolwentem szkoły biznesu, która przyjęła oficjalną przysięgę honorową. Thunderbird jest poszukiwany przez absolwentów, pracujących specjalistów i firmy na całym świecie, którzy chcą zdobyć umiejętności przywódcze, których potrzebują, aby odnieść sukces w dzisiejszej globalnej gospodarce.

Thunderbird oferuje szeroką gamę globalnych stopni zarządzania i programów certyfikacyjnych dla studentów studiów dziennych, specjalistów pracujących, osób uczących się na odległość i firm. Programy te obejmują opcje kształcenia w pełnym wymiarze godzin, online i edukacji dla kadry kierowniczej, które pomagają w realizacji specjalizacji w odrębnym obszarze globalnego biznesu, aby jeszcze bardziej udoskonalić swój stopień i zwiększyć atrakcyjność rynku.

Misja

Kształcimy globalnych liderów, którzy tworzą zrównoważony dobrobyt na całym świecie.

Wizja

Drastycznie zwiększymy nasz pozytywny wpływ na światową gospodarkę, pilnie potrzebując globalnego talentu przywódczego, który zapewniliśmy.114233_pexels-photo-1153213.jpegrawpixel.com / Pexels

Informacje ogólne

Społeczności internetowe zarządzane przez Thunderbird mają informować użytkowników o nowościach i wydarzeniach związanych z Thunderbirdem, a także wspierać dyskusję i poczucie wspólnoty wśród użytkowników.

Administratorzy tych społeczności zastrzegają sobie prawo do usunięcia wszelkich opublikowanych treści, które:

  • Zawiera wulgaryzmy.
  • Sprzedaje lub reklamuje produkt lub usługę.
  • Jest oszczerczy.
  • Jest uważany za niewłaściwy.
  • Potępia lub zachęca do nielegalnej działalności.
  • Narusza prawa do znaków towarowych lub praw autorskich
  • Może być uważany za spam lub nie ma znaczenia dla podstawowej zawartości strony.
  • Nie można przetłumaczyć na język angielski za pomocą bezpłatnego oprogramowania do tłumaczenia online.
  • Narusza oświadczenie praw i obowiązków Facebooka.

Naruszenie kodeksu postępowania ucznia występującego na portalach społecznościowych Thunderbird może spowodować skierowanie do Biura Praw i Obowiązków Ucznia. Dziękujemy za udział w fanpage Thunderbird i za bycie częścią naszej społeczności.

Historia Thunderbirda

Thunderbird jest jedną z czołowych międzynarodowych szkół zarządzania od dziesięcioleci. Dzięki ponad 70-letniemu doświadczeniu, Thunderbird kontynuuje produkcję liderów zdolnych sprostać największym wyzwaniom na świecie. W miarę, jak świat kontynuuje innowacje, a zmiany technologiczne czwartej rewolucji przemysłowej zmieniają sposób, w jaki żyjemy i pracujemy, Thunderbird rozwija zwinnych, etycznych, globalnych liderów, którzy są przygotowani do tworzenia zrównoważonych firm, gospodarek, kultur i środowisk na całym świecie dla 21. Wiek.

W dniu 8 kwietnia 1946 r. Thunderbird School of Global Management (pierwotnie znany jako Amerykański Instytut Handlu Zagranicznego [AIFT]) został wyczarterowany na lotnisku Glendale w Arizonie, II wojna światowa, Thunderbird Field, gdzie piloci z całego świata przyjechali na szkolenie w czasie wojny. Generał Barton Kyle Yount uzyskał lotnisko z wyraźnym celem rozwoju szkoły skoncentrowanej wyłącznie na handlu międzynarodowym i stosunkach globalnych. General Yount został mianowany pierwszym prezydentem Thunderbirda i ustanowił wizję szkoły, która pozostaje do dziś - zbudowana na frazie stworzonej przez oryginalnego członka wydziału dr Williama Lytle Schurza: „Granice uczęszczane przez handel rzadko potrzebują żołnierzy”. Mając to na uwadze, misja Thunderbirda „Wykształcić globalnych liderów, którzy tworzą zrównoważony dobrobyt na całym świecie”.

Jako AIFT, Thunderbird stał się pierwszą instytucją szkolnictwa wyższego, która skupiła się wyłącznie na zarządzaniu międzynarodowym, koncentrując program nauczania na komunikacji międzykulturowej, regionalnych badaniach biznesowych i praktycznych szkoleniach w zakresie niuansów globalnego biznesu. Thunderbird nadal zapewnia globalną edukację w zakresie zarządzania w ten sam sposób, ze światowej sławy wykładowcami, którzy mają bogate doświadczenie praktyczne i konsultanci we wszystkich aspektach międzynarodowego biznesu.

Dołączanie do najbardziej innowacyjnego uniwersytetu publicznego w kraju

W 2014 roku Thunderbird stał się niezależną jednostką Przedsiębiorstwa Wiedzy Arizona State University, łącząc wieloletnie dziedzictwo Thunderbirda z rozwojem światowych liderów biznesu z bogatymi zasobami ASU, aw 2018 roku przeniósł się do tętniącego życiem kampusu Downtown Phoenix w ASU. Ten ruch zaowocował na pierwszym miejscu w rankingu światowych mistrzów w dziedzinie zarządzania pod patronatem pierwszej w kraju szkoły zajmującej się innowacjami.

Transformacje stopniowe

W ramach fuzji z ASU, Thunderbird przekształcił swój program MBA w innowacyjnego Master of Global Management (MGM), który został sklasyfikowany na pierwszym miejscu przez Wall Street Journal / Times Higher Education na rok 2019. Studenci wybierają obecnie 15 możliwości koncentracji i korzyści z połączenia bogatej historii Thunderbirda w szkoleniu światowych liderów w zakresie umiejętności takich jak zarządzanie międzykulturowe, komunikacja międzyjęzykowa oraz negocjacje transgraniczne i bogata historia innowacji ASU w dyscyplinach od bioprojektu po dziennikarstwo, nauki kosmiczne i humanistyczne.

Nasze portfolio obejmuje również prestiżowy Executive Master of Global Leadership

Wiodąca droga w edukacji menedżerskiej

Thunderbird Executive Education zapewnia światowej klasy globalny rozwój przedsiębiorstw i przywództwo poprzez otwarte programy dla osób poszukujących możliwości rozwoju kariery i niestandardowych programów dla globalnych organizacji poszukujących zindywidualizowanych rozwiązań rozwojowych dla ich wyjątkowych wyzwań. Wśród najlepszych na świecie programów edukacyjnych dla kadry kierowniczej, oferta produktów Thunderbird rozszerzyła się na przestrzeni lat, obejmując szeroki wybór internetowych programów certyfikatów wykonawczych, międzynarodowych programów konsorcjów, coachingu kadry kierowniczej i innych. W ramach fuzji wszystkie programy edukacyjne dla kadry kierowniczej dostarczone w ramach przedsiębiorstwa ASU zostaną skonsolidowane w ramach Thunderbirda, poszerzając portfolio i zasięg globalny.

Rozszerzanie naszego globalnego śladu

Szkoła często nazywana jest „mini-Organizacją Narodów Zjednoczonych” ze względu na jej zróżnicowaną i globalną organizację studencką. Thunderbird jest również znany na całym świecie ze swojej rozległej i zaangażowanej sieci absolwentów ponad 43 000 osób w blisko 150 krajach na całym świecie. Thunderbird ma ponad 170 rozdziałów absolwentów, które spotykają się regularnie w 70 krajach.

Globalny zasięg Thunderbirda rozszerzył się również na przestrzeni lat, a obecnie działa w Genewie, Szwajcarii, Moskwie, Rosji, Dubaju, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Tokio, Japonii i Seulu w Korei. Szkoła planuje rozbudowę do 20 globalnych centrów do 2025 roku.

Lokalizacje

Feniks

Address
400 E. Van Buren Street, Suite 900
85004 Feniks, Arizona, Stany Zjednoczone

Akredytacje

AACSB Accredited