Przeczytaj oficjalny opis

AACSB Accredited

Od ponad 70 lat Thunderbird rozwija liderów z globalnym nastawieniem, umiejętnościami biznesowymi i odpowiedzialnością społeczną niezbędną do tworzenia rzeczywistej, trwałej wartości dla swoich organizacji, społeczności i świata.

Dążąc do przygotowania studentów do bycia światowymi liderami i zaangażowanymi obywatelami świata, Thunderbird był pierwszą absolwentem szkoły biznesu, która przyjęła oficjalną przysięgę honorową. Thunderbird jest poszukiwany przez absolwentów, pracujących specjalistów i firmy na całym świecie, którzy chcą zdobyć umiejętności przywódcze, których potrzebują, aby odnieść sukces w dzisiejszej globalnej gospodarce.

Thunderbird oferuje szeroką gamę globalnych stopni zarządzania i programów certyfikacyjnych dla studentów studiów dziennych, specjalistów pracujących, osób uczących się na odległość i firm. Programy te obejmują opcje kształcenia w pełnym wymiarze godzin, online i edukacji dla kadry kierowniczej, które pomagają w realizacji specjalizacji w odrębnym obszarze globalnego biznesu, aby jeszcze bardziej udoskonalić swój stopień i zwiększyć atrakcyjność rynku.

Misja

Kształcimy globalnych liderów, którzy tworzą zrównoważony dobrobyt na całym świecie.

Wizja

Drastycznie zwiększymy nasz pozytywny wpływ na światową gospodarkę, pilnie potrzebując globalnego talentu przywódczego, który zapewniliśmy.114233_pexels-photo-1153213.jpegrawpixel.com / Pexels

Informacje ogólne

Społeczności internetowe zarządzane przez Thunderbird mają informować użytkowników o nowościach i wydarzeniach związanych z Thunderbirdem, a także wspierać dyskusję i poczucie wspólnoty wśród użytkowników.

Administratorzy tych społeczności zastrzegają sobie prawo do usunięcia wszelkich opublikowanych treści, które:

  • Zawiera wulgaryzmy.
  • Sprzedaje lub reklamuje produkt lub usługę.
  • Jest oszczerczy.
  • Jest uważany za niewłaściwy.
  • Potępia lub zachęca do nielegalnej działalności.
  • Narusza prawa do znaków towarowych lub praw autorskich
  • Może być uważany za spam lub nie ma znaczenia dla podstawowej zawartości strony.
  • Nie można przetłumaczyć na język angielski za pomocą bezpłatnego oprogramowania do tłumaczenia online.
  • Narusza oświadczenie praw i obowiązków Facebooka.

Naruszenie kodeksu postępowania ucznia występującego na portalach społecznościowych Thunderbird może spowodować skierowanie do Biura Praw i Obowiązków Ucznia. Dziękujemy za udział w fanpage Thunderbird i za bycie częścią naszej społeczności.

Historia Thunderbirda

Thunderbird jest jedną z czołowych międzynarodowych szkół zarządzania od dziesięcioleci. Dzięki ponad 70-letniemu doświadczeniu, Thunderbird kontynuuje produkcję liderów zdolnych sprostać największym wyzwaniom na świecie. W miarę, jak świat kontynuuje innowacje, a zmiany technologiczne czwartej rewolucji przemysłowej zmieniają sposób, w jaki żyjemy i pracujemy, Thunderbird rozwija zwinnych, etycznych, globalnych liderów, którzy są przygotowani do tworzenia zrównoważonych firm, gospodarek, kultur i środowisk na całym świecie dla 21. Wiek.

W dniu 8 kwietnia 1946 r. Thunderbird School of Global Management (pierwotnie znany jako Amerykański Instytut Handlu Zagranicznego [AIFT]) został wyczarterowany na lotnisku Glendale w Arizonie, II wojna światowa, Thunderbird Field, gdzie piloci z całego świata przyjechali na szkolenie w czasie wojny. Generał Barton Kyle Yount uzyskał lotnisko z wyraźnym celem rozwoju szkoły skoncentrowanej wyłącznie na handlu międzynarodowym i stosunkach globalnych. General Yount został mianowany pierwszym prezydentem Thunderbirda i ustanowił wizję szkoły, która pozostaje do dziś - zbudowana na frazie stworzonej przez oryginalnego członka wydziału dr Williama Lytle Schurza: „Granice uczęszczane przez handel rzadko potrzebują żołnierzy”. Mając to na uwadze, misja Thunderbirda „Wykształcić globalnych liderów, którzy tworzą zrównoważony dobrobyt na całym świecie”.

Jako AIFT, Thunderbird stał się pierwszą instytucją szkolnictwa wyższego, która skupiła się wyłącznie na zarządzaniu międzynarodowym, koncentrując program nauczania na komunikacji międzykulturowej, regionalnych badaniach biznesowych i praktycznych szkoleniach w zakresie niuansów globalnego biznesu. Thunderbird nadal zapewnia globalną edukację w zakresie zarządzania w ten sam sposób, ze światowej sławy wykładowcami, którzy mają bogate doświadczenie praktyczne i konsultanci we wszystkich aspektach międzynarodowego biznesu.

Dołączanie do najbardziej innowacyjnego uniwersytetu publicznego w kraju

W 2014 roku Thunderbird stał się niezależną jednostką Przedsiębiorstwa Wiedzy Arizona State University, łącząc wieloletnie dziedzictwo Thunderbirda z rozwojem światowych liderów biznesu z bogatymi zasobami ASU, aw 2018 roku przeniósł się do tętniącego życiem kampusu Downtown Phoenix w ASU. Ten ruch zaowocował na pierwszym miejscu w rankingu światowych mistrzów w dziedzinie zarządzania pod patronatem pierwszej w kraju szkoły zajmującej się innowacjami.

Transformacje stopniowe

W ramach fuzji z ASU, Thunderbird przekształcił swój program MBA w innowacyjnego Master of Global Management (MGM), który został sklasyfikowany na pierwszym miejscu przez Wall Street Journal / Times Higher Education na rok 2019. Studenci wybierają obecnie 15 możliwości koncentracji i korzyści z połączenia bogatej historii Thunderbirda w szkoleniu światowych liderów w zakresie umiejętności takich jak zarządzanie międzykulturowe, komunikacja międzyjęzykowa oraz negocjacje transgraniczne i bogata historia innowacji ASU w dyscyplinach od bioprojektu po dziennikarstwo, nauki kosmiczne i humanistyczne.

Nasze portfolio obejmuje również prestiżowy Executive Master of Global Leadership

Wiodąca droga w edukacji menedżerskiej

Thunderbird Executive Education zapewnia światowej klasy globalny rozwój przedsiębiorstw i przywództwo poprzez otwarte programy dla osób poszukujących możliwości rozwoju kariery i niestandardowych programów dla globalnych organizacji poszukujących zindywidualizowanych rozwiązań rozwojowych dla ich wyjątkowych wyzwań. Wśród najlepszych na świecie programów edukacyjnych dla kadry kierowniczej, oferta produktów Thunderbird rozszerzyła się na przestrzeni lat, obejmując szeroki wybór internetowych programów certyfikatów wykonawczych, międzynarodowych programów konsorcjów, coachingu kadry kierowniczej i innych. W ramach fuzji wszystkie programy edukacyjne dla kadry kierowniczej dostarczone w ramach przedsiębiorstwa ASU zostaną skonsolidowane w ramach Thunderbirda, poszerzając portfolio i zasięg globalny.

Rozszerzanie naszego globalnego śladu

Szkoła często nazywana jest „mini-Organizacją Narodów Zjednoczonych” ze względu na jej zróżnicowaną i globalną organizację studencką. Thunderbird jest również znany na całym świecie ze swojej rozległej i zaangażowanej sieci absolwentów ponad 43 000 osób w blisko 150 krajach na całym świecie. Thunderbird ma ponad 170 rozdziałów absolwentów, które spotykają się regularnie w 70 krajach.

Globalny zasięg Thunderbirda rozszerzył się również na przestrzeni lat, a obecnie działa w Genewie, Szwajcarii, Moskwie, Rosji, Dubaju, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Tokio, Japonii i Seulu w Korei. Szkoła planuje rozbudowę do 20 globalnych centrów do 2025 roku.

Programy prowadzone przez:
  • Język angielski

Ta szkoła oferuje również:

Studia menedżerskie

Arizona State University - Thunderbird School of Management

Sztuczna inteligencja, Internet rzeczy, cyberbezpieczeństwo, blockchain. Przyszłość pracy jest tutaj - i zmienia wszystko. Dzisiejsza kadra kierownicza musi być przygotow ... [+]

Strategiczne globalne przywództwo dla czwartej rewolucji przemysłowej

Sztuczna inteligencja, Internet rzeczy, cyberbezpieczeństwo, blockchain. Przyszłość pracy jest tutaj - i wszystko zmienia. Dzisiejsza kadra kierownicza musi być przygotowana na wyzwania i możliwości czwartej rewolucji przemysłowej. Od nich zależy sukces organizacyjny, środowiskowy i społeczny oraz stabilność. Świat potrzebuje wyrafinowanej i całościowej globalnej perspektywy, aby wykorzystać siłę transformacji technologicznej poprzez strategiczne, wpływowe przywództwo, które dostarcza zrównoważone rozwiązania w różnych branżach, kulturach i środowiskach na całym świecie.

Najnowsza treść. Innowacyjna dostawa... [-]
Stany Zjednoczone Feniks
Styczeń 2020
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
12 miesiące
Ośrodek kształcenia i studia online
Czytaj więcej po polsku
Arizona State University - Thunderbird School of Management

Świat się rozwija. Technologia zmienia sposób, w jaki żyjemy i pracujemy. Aby odnieść sukces w tym nowym paradygmacie, w którym uczenie maszynowe i sztuczna inteligencja ... [+]

Globalni kierownicy czwartej rewolucji przemysłowej

Świat się rozwija. Technologia zmienia sposób, w jaki żyjemy i pracujemy. Aby odnieść sukces w tym nowym paradygmacie, w którym uczenie maszynowe i sztuczna inteligencja prowadzą wszystkie praktyki branżowe do poziomu, jakiego nigdy wcześniej nie wyobrażano, niezbędna jest ożywiona marka przywództwa. W świecie transformacji technologicznej Thunderbird rozwija zwinnych, etycznych liderów, którzy są przygotowani do budowania zrównoważonych przedsiębiorstw, gospodarek, kultur i środowisk.

Global Management, Evolved

Executive Master of Global Management Thunderbirda zapewnia praktyczne szkolenie w zakresie międzynarodowych strategii zarządzania i niuansów kulturowych wpływających na regionalne środowiska biznesowe na całym świecie. Ponadto studia zapewniają kursy w tradycyjnych dyscyplinach biznesowych, takich jak księgowość, finanse i marketing, co zapewnia idealną równowagę umiejętności praktycznych i umiejętności ludzi, aby inspirować, wpływać i napędzać globalny sukces.... [-]

Stany Zjednoczone Feniks
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
17 miesiące
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Arizona State University - Thunderbird School of Management

Technologia zmienia sposób, w jaki żyjemy i pracujemy. Aby odnieść sukces w tym nowym paradygmacie, w którym uczenie maszynowe i sztuczna inteligencja prowadzą wszystkie ... [+]

Globalne przywództwo w czwartej rewolucji przemysłowej

Technologia zmienia sposób, w jaki żyjemy i pracujemy. Aby odnieść sukces w tym nowym paradygmacie, w którym uczenie maszynowe i sztuczna inteligencja prowadzą wszystkie praktyki branżowe do poziomu, jakiego nigdy wcześniej nie wyobrażano, niezbędna jest ożywiona marka przywództwa. W świecie transformacji technologicznej Thunderbird rozwija zwinnych, etycznych liderów, którzy tworzą zrównoważony dobrobyt na całym świecie.

Global Management, Evolved

Specjalista ds. Globalnego zarządzania Thunderbirdem jest awangardą czwartej rewolucji przemysłowej. W tym programie będziesz uczyć się praktycznych kursów podstawowych w zakresie globalnego zarządzania, międzynarodowej ekonomii politycznej i zaangażowania międzykulturowego. Następnie poszerzysz swój sposób myślenia i atrakcyjność rynkową, łącząc swoje treningi przywództwa w głębokim nurkowaniu z innowacyjnym obszarem koncentracji, językami obcymi i praktycznym doświadczeniem poprzez nasze Global Challenge Lab.... [-]

Stany Zjednoczone Feniks
Styczeń 2020
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
4 semestry
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku

Thunderbird Graduates talk about what lies ahead.