Esami Business School

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

Sesja informacyjna

href = "https://bit.ly/3gJXGd5

O nas

Wschodni i południowoafrykański Instytut Zarządzania (ESAMI) to międzyrządowe regionalne centrum rozwoju zarządzania. Siedziba główna ESAMI znajduje się w Arusha w Tanzanii.

Utworzono instytut, którego głównym celem jest zapewnienie regionom wyszkolonego personelu w wielu kluczowych obszarach, takich jak zarządzanie polityką, zarządzanie transportem, zarządzanie finansami, zarządzanie technologiami informatycznymi, zarządzanie zdrowiem, zarządzanie zasobami ludzkimi, zarządzanie projektami, zarządzanie energią i środowiskiem oraz zarządzanie równością płci między innymi.

Głównym celem było wyszkolenie kierowników średniego i wyższego szczebla z regionu w celu poprawy ich wyników w zarządzaniu, biorąc pod uwagę kwestie globalne, ale z naciskiem na region związany z afrykańskim środowiskiem.

Mandat, misja, wizja i filozofia ESAMI

Wschodni i południowoafrykański Instytut Zarządzania (ESAMI) jest Panafarskim Regionalnym Centrum Rozwoju Zarządzania, należącym do dziesięciu rządów członkowskich z regionu Afryki Wschodniej i Południowej. Są to Kenia, Malawi, Mozambik, Namibia, Seszele, Suazi, Tanzania, Uganda, Zambia i Zimbabwe. Jest to instytucja ukierunkowana na usługi i rynek, oferująca wysoko wyspecjalizowane specjalistyczne szkolenia z zakresu zarządzania, konsultacje, programy edukacyjne i usługi badawcze w zakresie zarządzania ukierunkowanego na działania. Inne kraje, które regularnie uczestniczą w programach rozwoju zarządzania ESAMI to Lesotho, Botswana, RPA, Angola, Rwanda, Sierra Leone, Nigeria, Erytrea, Wybrzeże Kości Słoniowej, Liberia, Ghana, Gambia, Sudan, Etiopia i Burkina Faso.

W maju 1997 r. Komisja Gospodarcza ONZ ds. Afryki oficjalnie uznała ESAMI za Afrykańskie Centrum Doskonałości w Rozwoju Zarządzania. Uznanie to zmusiło ESAMI do rozszerzenia usług na wszystkie kraje w Afryce. Aby sprostać wyzwaniom zarządzania w Afryce w nowym tysiącleciu, ESAMI nadal zapewnia wysokiej jakości, skoncentrowane na kliencie interwencje w zakresie zarządzania w całej Afryce.

Mandat

Zadaniem ESAMI jest poprawa wydajności i efektywności zarządzania w publicznych, prywatnych i międzynarodowych organizacjach w Afryce. Zostanie to zrobione poprzez:

 • Szkolenie w zakresie zarządzania i edukacja;
 • Doradztwo w zakresie zarządzania i usługi doradcze w zakresie zarządzania;
 • Badania w zakresie zarządzania, generowanie wiedzy i publikacje;
 • Promocja najlepszych praktyk w zarządzaniu.

Wizja

Do roku 2020 ESAMI jest uznawanym na całym świecie centrum przywództwa i transformacji biznesowej

Misja

Naszą misją jest przekształcanie instytucji poprzez rozwój przywództwa, innowacyjną edukację, szkolenia w zakresie zarządzania, generowanie nowej wiedzy i usługi doradcze.

Nasz wszechświat klientów będzie indywidualnymi, publicznymi, prywatnymi i międzynarodowymi organizacjami.

ESAMI: przeszłość i teraźniejszość

Od momentu powstania w 1980 r. ESAMI wniósł istotny wkład w rozwój zasobów ludzkich i zarządzania w regionie. Jego rola jako wiodącego Regionalnego Instytutu Rozwoju Zarządzania znacznie się rozszerzyła w wyniku wzrostu popytu wśród klientów z krajów regionu i nie tylko. Do tej pory ponad 75 000 pracowników średniego i najwyższego szczebla w rządzie, publicznych, prywatnych i obywatelskich uczestniczyło w programach rozwoju otwartego zarządzania oferowanych przez Instytut.

Strategiczny ciąg ESAMI

Programy ESAMI oparte są na pojawiających się potrzebach klienta na całym kontynencie. Instytut nadal upewniał się, że programy korzystają z badań przeprowadzanych w formie oceny potrzeb i opinii uczestników. Ocena programu, badania nad znacznikami i ocena skutków będą stanowić ważną część procesu szkoleniowego i budowania potencjału ESAMI. Programy szkoleniowe przedstawione w niniejszym prospekcie będą silnie powiązane z zarządzaniem i poprawą wydajności na poziomie indywidualnym i organizacyjnym.

Indywidualne programy zostaną podjęte w celu rozwiązania konkretnych problemów i problemów klientów. Zazwyczaj są one przeprowadzane na żądanie, w miejscach i terminach dogodnych dla klienta.

ESAMI uruchomił program Executive MBA, który okazał się dość udany. Do chwili obecnej zapisy do Szkoły Biznesu obejmują 3600 studentów rozmieszczonych w dziesięciu kampusach w Afryce.

ESAMI wprowadziło również programy licencjackie, dyplomowe i licencjackie w zakresie zarządzania przedsiębiorstwem.

Zdolność ESAMI i przewagi komparatywne

Jako centrum rozwoju zarządzania, ESAMI stanowi centrum konwergencji, w którym ludzie z różnych krajów spotykają się, by dzielić się doświadczeniami i dzielić się doświadczeniami w ramach regionalnych. Instytut dąży do wzmocnienia tej interakcji w celu ułatwienia poprawy wydajności zarządzania i skuteczności organizacji klientów. Jako jedna z największych instytucji regionalnych w Afryce i premier w zakresie rozwoju zarządzania, potencjał ESAMI jest w dużej mierze zakorzeniony w następujących cechach:

 • Jego rdzeń składa się z różnych rdzennych, wyszkolonych i doświadczonych specjalistów, którzy rozumieją kraje, w których pracują
 • Udana instytucja, zarządzana przez afrykańskich profesjonalistów, którzy znają środowisko afrykańskie i są oddani jego usługom.
 • Szeroki i elastyczny mandat ESAMI oparty na dynamicznym Zarządzie Gubernatorów
 • Stopień finansowej samowystarczalności ESAMI wynikającej z przychodów ze szkoleń i doradztwa, który nie zależy od dotacji na przetrwanie
 • Personel z gotowością i zaangażowaniem w skuteczny rozwój i innowacje.
 • Zdolność ESAMI do szybkiego rozmieszczenia profesjonalnego personelu, który jest uzupełniony siecią biur terenowych w pobliżu swoich klientów
 • Bogate doświadczenie zdobyte przez lata w interakcjach z klientami o różnym pochodzeniu i krajach
 • Sieć kontaktów instytucjonalnych i indywidualnych
 • Elastyczność i gotowość do dostosowania zgodnie ze zmieniającym się otoczeniem i oczekiwaniami
 • Regionalny charakter i charakter dopasowany do działań Instytutu i szybko reagujący na konkretne wymagania, obawy i priorytety.

Lokalizacje

Arusha

Esami Business School

Address
Headquarters
P. O. BOX 3030, Arusha, Tanzânia

Arusha, Region Arusha, Tanzania
Telefon
+255 27 297 0070/1/2/3

Nairobi

ESAMI KENYA

Address
ESAMI KENYA
4th Floor International House
P. O. Box 566628 – 00200

Nairobi, Hrabstwo Nairobi, Kenia
Telefon
+254 20 222 8233

Dar es Salaam

ESAMI DAR ES SALAAM

Address
ESAMI DAR ES SALAAM
3rd Floor, NIC Investment House
P.O. Box 22290

Dar es Salaam, Dar es Salaam, Tanzania
Telefon
+255 22 211 2670/ 213 5046

Lusaka

ESAMI - ZAMBIA

Address
ESAMI - ZAMBIA
2ND Floor, Superannuation House
Ben Bella Road
P.O. Box 32132

Lusaka, Prowincja Lusaka, Zambia
Telefon
+260 211 222937

Kampala

ESAMI – UGANDA

Address
ESAMI – UGANDA
ESAMI Centre, Plot 52 Bombo Road
P.O. Box 824

Kampala, Region centralny, Uganda
Telefon
+256 41 4 254 222 / 343 397

Windhoek

ESAMI – NAMIBIA

Address
ESAMI – NAMIBIA
Cnr Nelson Mandela/Sam Nujoma
HIDAS Centre
P.O. Box 1836,

9000 Windhoek, Region Khomas, Namibia
Telefon
+264 61 236 965/6

Mbabane

ESAMI – eSWATINI

Address
ESAMI – eSWATINI
3RD Floor, Lilunga House
Somhlolo Rd
P.O. Box 4234

Mbabane, Region Hhohho, Esvatini
Telefon
+268 240 48494

Harare

ESAMI – ZIMBABWE

Address
ESAMI – ZIMBABWE
6 Bantry Road, Alexandra Park
P.O. Box 2627

Harare, Prowincja Harare, Zimbabwe
Telefon
+263 242 744364/ 744935

Maputo

ESAMI MOZAMBIQUE

Address
ESAMI MOZAMBIQUE
No. 657 Floor No. 1 Avenida Julius Nyerere
P.O. Box 2077

Maputo, Maputo, Mozambik
Telefon
+ 258 21 487375

Lilongwe

ESAMI MALAWI

Address
ESAMI MALAWI
1st Floor, Development House, City Centre
P.O. Box 31127
Lilongwe 3

Lilongwe, Region centralny, Malawi
Telefon
+265 1 774423/770253

Stypendium Keystone

Dowiedz się, jakie możliwości daje Ci nasze stypendium