National Taiwan University International College Provisional Office

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

Instytucjonalnym poprzednikiem NTU był Taihoku Imperial University, założony w 1928 roku przez japońską administrację kolonialną. Pierwszym prezydentem był Shidehara Tan Tairaka Hiroshi. W 1945 roku Republika Chińska wygrała wojnę oporu przeciwko Japonii, a Tajwan został przekazany nacjonalistycznemu rządowi Chin. 15 listopada tego roku Imperial University Taihoku został formalnie przeniesiony do chińskiej administracji i przemianowany na National Taiwan University, a dr Tsung-lo Lo został mianowany pierwszym prezydentem.

W okresie okupacji japońskiej uniwersytet składał się z dwóch wydziałów akademickich: działu literatury i polityki oraz działu nauki i rolnictwa, na które w każdym semestrze studiowało około 60 studentów. Wydział medyczny został dodany w 1936 r., A następnie Wydział Inżynierii w 1943 r. Ponadto na Uniwersytecie znajdował się powiązany Wydział Rolnictwa i Leśnictwa, powiązany Specjalny Wydział Medyczny, Instytut Badawczy Medycyny Tropikalnej oraz szkoła przygotowawcza. Ponadto w 1943 roku dodano instytut badawczy Southern Humanities i instytut badawczy Southern Resource. W tym czasie każdy oddział działał w systemie wykładowym, z profesorem etatowym kierującym wydziałem profesorów nadzwyczajnych, wykładowców, asystentów dydaktycznych i personelu. Te wydziały i instytuty były niezależne finansowo i miały własne biblioteki. Do 1945 roku uniwersytet powiększył się do pięciu działów, w tym literatury i polityki, nauk ścisłych, rolnictwa, medycyny i inżynierii, z całkowitą liczbą 382 studentów.

132144_pexels-photo-1543895.jpeg

Po restrukturyzacji zgodnie z ustrojem akademickim RKP w 1945 r. Utworzono wydziały akademickie, a dotychczasowe wydziały przemianowano na Kolegia. Dział literatury i polityki został podzielony na College of Liberal Arts i College of Law. Dodatkowo powstały kolegia nauk ścisłych, medycyny, inżynierii i rolnictwa. Początkowo istniało sześć kolegiów z 22 wydziałami. W 1945 r. Liczba studentów wyniosła 585. W kolejnych latach wydziały i kolegia rozbudowywały się pod względem liczby wykładowców i sprzętu, zgodnie z rosnącymi budżetami i oczekiwaniami społecznymi. W 1960 roku na próbę uruchomiono szkołę wieczorową, aw 1967 roku nową szkołę wieczorową. W 1987 r. Powstała Wyższa Szkoła Zarządzania, a następnie Wyższa Szkoła Zdrowia Publicznego w 1993 r. I Wyższa Szkoła Inżynierii Elektrycznej w 1997 r. Później została przemianowana na Wyższą Szkołę Informatyki i Elektrotechniki; w 1999 roku Kolegium Prawa zostało przemianowane na Wyższą Szkołę Nauk Społecznych, a Wydział Nocny i Centrum Kształcenia Ustawicznego zostały połączone w Szkołę Studiów Zawodowych i Ustawicznych. W 2002 roku College of Agriculture zmienił nazwę na College of Bio-Resources and Agriculture, aw 2002 roku dodano College of Life Sciences. Obecnie uniwersytet ma 11 szkół wyższych z 54 wydziałami i 108 instytutami podyplomowymi oraz ponad 50 ośrodkami badawczymi na poziomie krajowym i uniwersyteckim. Łączna liczba studentów, w tym również tych w Szkole Studiów Zawodowych i Ustawicznych, wzrosła do ponad 32 000, w tym ponad 17 000 studentów i 15 000 absolwentów. Obecnie liczba absolwentów NTU jest prawie równa liczbie studentów, co wskazuje, że NTU z powodzeniem przekształcono w uczelnię badawczą.

Lokalizacje

Tajpej

Address
7F, Multi-Purpose Classroom Building
No.1, Sec.4, Roosevelt Rd., Taipei 10617, Taiwan

10617 Tajpej, Tajwan

Stypendium Keystone

Dowiedz się, jakie możliwości daje Ci nasze stypendium