Nanhua University Institute of International and Cross-Strait Affairs

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

Uniwersytet Nanhua znajduje się w środkowej części Tajwanu, z ponad 5600 studentami i 468 pracownikami akademickimi. 99% wykładowców to adiunktów i nie tylko; 99% wykładowców posiada stopnie doktorskie. Oferujemy ponad 300 kursów nauczania języka angielskiego, a nasza edukacja ma charakter międzynarodowy, a jej celem jest przygotowanie studentów do zostania obywatelami świata, którzy mogą odnieść sukces w dowolnym miejscu na świecie. Uczelnia ma ponad 800 studentów zamorskich pochodzących z 22 krajów / rządów, a ponad 600 studentów NHU co roku uczestniczy w programach wymiany studentów i mobilności, co oznacza, że NHU jest prawdziwie globalnym uniwersytetem.

Instytut Spraw Międzynarodowych i Cieśniny został utworzony w celu promowania internacjonalizacji, budowania współpracy akademickiej w nauczaniu i badaniach między Uniwersytetem Nanhua a szkołami międzynarodowymi i kontynentalnymi w Chinach, promowania wymiany nauczycieli / studentów, podwójnych dyplomów, staży międzynarodowych i programów wolontariackich , zwiększając międzynarodową konkurencyjność i mobilność nauczycieli i uczniów, a także zarządzając sprawami zagranicznych studentów (zagranicznych studentów z Chin, studentów zagranicznych i studentów z Chin kontynentalnych). Biuro pomaga międzynarodowym studentom dostosować się do życia uniwersyteckiego, zapewnia kursy języka chińskiego i poradnictwo, a także pomaga rozwijać i zachęcać przyjazny, międzynarodowy kampus.

Uczelnia ma na celu aktywną integrację zasobów edukacyjnych, a także ułatwianie promocji rozwoju międzynarodowego. Mając to na uwadze, uniwersytet wraz z University of the West (Ameryka Północna), Nan Tien Institute (Australia), Guang Ming College (Filipiny) i Fo Guang University (Tajwan) połączyły siły, aby stworzyć system uniwersytetów stowarzyszonych Fo Guang Shan z głównym założeniem „zarejestruj się na jednym uniwersytecie - uczęszczaj na kursy na pięciu uniwersytetach”. Łączy to również jednostki administracyjne uniwersytetu z ogólnoświatowymi zasobami Fo Guang Shan, a także zapewnia studentom możliwość międzynarodowej wymiany i studiowania za granicą.

Współpraca międzynarodowa

Aby promować międzynarodowy rozwój szkoły i zwiększyć międzynarodową konkurencyjność studentów, uniwersytet aktywnie współpracuje z zagranicznymi instytucjami badawczymi i uniwersytetami w celu rozwijania partnerstw akademickich. Fo Guang Shan założył ponad 180 ośrodków propagacji Dharmy na całym świecie, aby działać jako platforma międzynarodowa i podpisał umowy korporacyjne z uniwersytetami na całym świecie w celu nawiązania przyjaznych relacji z wymianami kulturalnymi, wymianami artystycznymi i akademickimi, wymianami studentów i innymi powiązanymi sprawami .

Jeśli chodzi o wymianę akademicką, uniwersytet opiera się w dużej mierze na zasadach równości i przyjaźni, aby rozwijać współpracę w różnych kwestiach oraz zachęcać do wymiany studentów i nauczycieli oraz wymiany studiów.

W ramach tej ważnej kwestii współpracy międzynarodowej uniwersytet zapewnia wysokie stypendia i przewodnik dla studentów, aby umożliwić studentom uzyskanie jednego z następujących grantów sponsorowanych przez Ministerstwo Edukacji „Studia za granicą, niedogodności finansowe Studenci studiują za granicą i stypendia zagraniczne” oraz spędzić semestr lub pełny rok akademicki za granicą w jednej z zagranicznych szkół siostrzanych uniwersytetu.

136775_pexels-photo-1438072.jpeg

Wymiana cieśnin

Aby wzmocnić współpracę między cieśninami, poprawić jakość edukacji i kupić ten sam cel interakcji akademickich, Uniwersytet Nanhua chętnie podpisuje umowę o współpracy z zagranicznymi uniwersytetami i instytutami akademickimi, aby zwiększyć możliwości interakcji z uniwersytetami w kontynentalnej części kraju Chiny. W oparciu o równość interakcji dwustronnych Uniwersytet Nanhua prowadzi działania interakcji akademickich, badań wymiany nauczycieli i studiów wymiany studentów. Uniwersytet Nanhua podpisał umowę MOU z Uniwersytetem Nanjing, Uniwersytetem Yunnan, Uniwersytetem Zhengzhou i Uniwersytetem Północno-Zachodnim, które posiadają certyfikaty Project 985 i Project 211.

W międzyczasie Uniwersytet Nanhua również wymienił studentów z tymi uniwersytetami. Oczekujemy, że wymiana planowania może pozytywnie poprawić nauczanie, badania i administrację między szkołami z cieśniny krzyżowej.

Uczenie się za granicą

Nanhua University, Fo Guang University (Tajwan), University of the West (Ameryka), Nan Tien University (Australia) i Fo Guang College (Filipiny), stworzyli pierwszy międzynarodowy system uniwersytecki United „Guang Guang Shan United University system”, poprzez siła sieci szkolnictwa wyższego z czterema szkołami według systemu Fo Guang. Zapewnia również uczniom pluralistyczne zasoby edukacyjne, takie jak „Rejestracja w jednej szkole i wybór kursów w pięciu szkołach”. W tym samym czasie ma także ponad 100 fortów Fo Guang na pięciu kontynentach dla studentów Uniwersytetu Nanhua, którzy chcą wymieniać się i studiować za granicą.

Lokalizacje

Chiayi

Address
Nanhua Road, Dalin Township
600 Chiayi, Chiayi City, Tajwan

Stypendium Keystone

Dowiedz się, jakie możliwości daje Ci nasze stypendium