Mahasarakham University

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

MSU w skrócie

  • MSU to kompleksowa uczelnia, składająca się z 17 wydziałów, 2 szkół wyższych, 1 szkoły i 1 instytucji.
  • MSU ma 2 kampusy
  • MSU oferuje 177 programów studiów: 87 programów licencjackich, 57 studiów magisterskich i 33 programy doktoranckie.
  • W 2016 r. MSU zatrudnia 1 268 pracowników akademickich i 2 316 pracowników pomocniczych.
  • W 2016 r. Na MSU studiuje 40 759 studentów, w tym 49 studentów dyplomowanych (0,12%), 37 644 studentów licencjackich (92,36%), 2 206 studentów magisterskich (5,41%) i 860 doktorantów (2,11%).
  • W 2016 r. MSU zapisało 123 międzynarodowych studentów z Kambodży, Chin, Indii, Indonezji, Japonii, Laosu, Pakistanu, Korei Południowej, Sudanu, Tajwanu, Wielkiej Brytanii, USA i Wietnamu.
  • MSU mieści ponad 30 kluczowych jednostek zaangażowania społecznego i wspiera edukację.
  • W 2016 r. MSU podjęło 148 projektów angażujących społeczność o łącznym budżecie 11 570 000 THB, a wiele innych zostanie uruchomionych w kolejnych latach.
  • W 2016 r. MSU przeprowadził 166 różnych projektów badawczych o łącznym budżecie 46 100 628 THB.

Mahasarakham University (MSU), założony w 1967 r., Jest publicznym i postępowym uniwersytetem położonym w sercu północno-wschodniej Tajlandii. Jest znany jako Centrum Edukacji, oferując światowej klasy panoramę z bardziej ekologicznym życiem i zrównoważonymi projektami. MSU ma długą i dumną tradycję doskonałości akademickiej i badawczej. Jako instytucja edukacyjna MSU uznaje nieodłączny obowiązek służenia światu stypendialnemu, jego studentom i absolwentom, zawodom i społeczeństwu.

MSU jest uważany za jeden z najlepszych wszechstronnych uniwersytetów w Tajlandii. Spośród wielu renomowanych uniwersytetów w Azji, szczególnie w ASEAN, MSU dowiodło, że jest instytucją, która zapewniła swoim studentom liczne dobrze przyjęte stopnie naukowe. Jako wszechstronny uniwersytet publiczny, MSU oferuje łącznie 177 programów studiów licencjackich i podyplomowych, w tym 87 studiów licencjackich, 57 magisterskich i 33 doktoranckie w dziedzinie nauk o zdrowiu, nauk humanistycznych i społecznych oraz nauk i technologii. Z tych szerokich zakresów stopni MSU oferuje również programy międzynarodowe z językiem angielskim jako medium nauczania składające się z 4 licencjatów, 1 magistra i 2 programów doktoranckich, a mianowicie licencjat z zarządzania biznesem (biznes międzynarodowy), licencjat z rachunkowości, licencjat z sztuki ( International Tourism Management), Program Bachelor of Arts w języku angielskim dla komunikacji międzynarodowej, Master of Science (Paleontology), Doctor of Philosophy (Palaeontology) i Doctor of Philosophy (Food Technology).

MSU obecnie (od 2017 r.) Ma 17 wydziałów, 2 kolegia, 1 szkołę i 1 instytucję: Kolegium Muzyki, Kolegium Polityki i Zarządzania, Wydział Nauk Kulturowych, Wydział Edukacji, Wydział Sztuk Pięknych i Sztuk Stosowanych, Wydział nauk humanistycznych i społecznych, Wydział Prawa, Wydział Turystyki i Hotelarstwa, Szkoła Biznesu Mahasarakham, Wydział Lekarski, Wydział Pielęgniarstwa, Wydział Farmacji, Wydział Zdrowia Publicznego, Wydział Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach, Wydział Architektury, Urbanistyka i sztuki kreatywne, Wydział Inżynierii, Wydział Środowiska i Studiów Zasobowych, Wydział Informatyki, Wydział Nauk, Wydział Technologii i Instytut Badawczy Walai Rukhavej.

MSU zatrudnia ponad 3584 osób. Z tego 1 268 to akademiccy nauczyciele, a 2316 to pracownicy administracyjni i pomocniczy uniwersytetów. Łączna liczba zapisów szkolnych na MSU w roku akademickim 2017 wzrosła do 41 000 studentów.

119074_pexels-photo-1543895.jpeg

MSU jest uważany za jeden z wiodących uniwersytetów w Tajlandii i uważany jest za szybko rozwijający się, uznany na świecie uniwersytet. MSU to jedyny tajski uniwersytet, który oferuje studia magisterskie i doktorat w paleontologii i BA w języku khmerskim. MSU jest pierwszym uniwersytetem w północno-wschodniej Tajlandii, który oferuje program Bachelor of Arts w zakresie rachunkowości, a drugi, aby rozpocząć doktorat. oczywiście w tym samym temacie. MSU jest pierwszym uniwersytetem w kraju, który założył Wydział Nauk o Kulturze. MSU jest pierwszym tajlandzkim uniwersytetem, który przystąpił do programu Microsoft Regional Campus IT. Ponadto Wydział Edukacji, flagowy MSU, został wybrany przez Wydział Edukacji Narodowej jako najlepszy wydział edukacji w Tajlandii. MSU utworzył American Corner i nowe Centrum Studiów ASEAN na Wydziale Nauk Humanistycznych i Społecznych. Poza tym MSU ma pierwsze muzeum naturalnych grzybów leczniczych w Tajlandii i Azji o nazwie Natural Medicinal Mushroom Museum, które powstało jako centrum edukacyjne w celu poszerzania i rozpowszechniania wiedzy na temat naturalnych grzybów leczniczych.

Jakość światowej klasy MSU została jasno określona przez wiele organizacji międzynarodowych, w tym URAP, ranking QS Asian University, SCImago Institution Ranking (SIR) World Report, ranking UI GreenMetric World Universities, Webrometric, 4icu Web Ranking popularności i ranking Alexa Web . Ten sukces oznacza, że w najbliższej przyszłości MSU ustali swoje wyjątkowe uznanie w skali krajowej i globalnej.119077_pexels-photo-256262.jpeg

MSU jest dobrze rozpoznawany i ceniony za doskonałość nauczania i badań, piękne i nowoczesne kampusy, zaangażowanie na rzecz społeczności i jakość absolwentów. MSU otrzymał 5 gwiazdek za nauczanie, wyposażenie i zaangażowanie w rankingu QS Stars. Sprawia to, że MSU posiada najnowocześniejsze urządzenia i międzynarodowy renomowany wydział dydaktyczny, a także zaangażowanie regionalne i społecznościowe. Ponadto MSU znalazło się w rankingu UI GreenMetric World University, potwierdzając swoje zaangażowanie w kampanię „Green University”, a także dobro ludzi i środowiska. MSU stara się również promować dostępność swoich publikacji online i znajduje się w rankingu Webometrics. MSU będzie kontynuować swój plan wzbogacania akademickiego i jest zaangażowany w utrzymywanie bliskich kontaktów z naszymi partnerami i pobliskimi społecznościami poprzez naszą „Wspólnotę Uczonych”.

Każdego roku jest wielu badaczy kalibru i profesorów wizytujących z rządowych i pozarządowych sekcji na całym świecie, którzy odwiedzają MSU w celu prowadzenia wspólnych projektów badawczych w takich dziedzinach, które rzadko znajdują się gdzie indziej lub różnią się od innych części świata; na przykład w Centrum Badań i Edukacji Paleontologicznej, Instytucie Badań Botanicznych Walai Rukhavej, Centrum Konserwacji Napisów Liścia Północno-Wschodniego i Muzeum Grzybów Naturalnych.

Jako instytucja szkolnictwa wyższego w XXI wieku MSU zdaje sobie sprawę, że nie możemy już wyznaczać linii konwencjonalnych misji nauczania i badań, ale musimy także przyjąć misję przekazywania wiedzy społecznościom. MSU jest przekonany, że poprzez poszerzenie uczestnictwa w społecznościach, Uniwersytet może pomóc w tworzeniu i dodawaniu wartości, a także zwiększać możliwości szerokiego grona osób, w tym światowej klasy naukowców, lokalnych badaczy, pracowników MSU, studentów MSU, społeczności i społeczności lokalnej. Dlatego też silna pozycja MSU w środowisku akademickim i zaangażowaniu sprawia, że Uniwersytet jest profesjonalistą w świecie edukacji, wierząc, że światowej klasy uniwersytet powinien nie tylko być w stanie produkować i publikować badania na poziomie międzynarodowym, ale także być w stanie pomóc w rozwoju i ulepszeniu społeczności w społeczeństwie.

119076_pexels-photo-1059116.jpeg

MSU jest mocno zdeterminowany i dąży do uzyskania dalszego międzynarodowego uznania.

Aby ułatwić współpracę akademicką z zagranicznymi instytucjami partnerskimi, MSU podpisało porozumienia z ponad stu pięćdziesięcioma instytucjami w dwudziestu ośmiu krajach, a mianowicie w Australii, Belgii, Brunei, Kambodży, Kanadzie, Chinach, Danii, Francji, Niemczech, Indiach, Indonezja, Japonia, Laos, Malezja, Mongolia, Birma, Holandia, Nowa Zelandia, Pakistan, Filipiny, Rosja, RPA, Korea Południowa, Tajwan, Tajlandia, Wielka Brytania, USA i Wietnam.

Idąc dalej w kierunku jaśniejszej przyszłości na etapie światowej klasy, MSU kontynuuje ścisłą współpracę ze współpracownikami na całym świecie poprzez szereg wspólnych działań akademickich; na przykład wspólne programy studiów między MSU a uczelniami partnerskimi, w tym Groupe Sup De Co Montpellier Business School (Francja), Hue University (Wietnam), Guangxi University for Nationalities (Chiny) i Nanjing Audit University (Chiny).

Ponadto, jako zorientowana na badania instytucja edukacyjna, naukowcy z MSU są zaangażowani w badania o znaczeniu globalnym. Podkreślają interdyscyplinarne podejścia czerpiące z nauk ścisłych, nauk społecznych i humanistycznych. MSU w pełni wspiera swoją społeczność badawczą, aby rozwijać naukę poprzez twórczą interakcję nauczania i badań najwyższej jakości. W szczególności MSU współpracuje z lokalnymi, regionalnymi, krajowymi i międzynarodowymi członkami społeczności badawczej w celu promowania i zarządzania doskonałością w badaniach (recenzowane, wysokiej klasy, z uznaniem krajowym i międzynarodowym). Szczególny nacisk kładzie się na badania interdyscyplinarne ze współpracą między wieloma wydziałami, programami, dyscyplinami, ośrodkami i instytutami oraz zaangażowaniem studentów (zarówno absolwentów, jak i studentów) w prace badawcze i projekty.119078_people-coffee-notes-tea.jpg

MSU podejmuje wiele projektów związanych z rozwojem studentów, aby zwiększyć mobilność uczniów, a także rozpowszechniać wiedzę akademicką w całym regionie. W 2015 r. MSU podjęło 126 projektów związanych z rozwojem studentów o łącznym budżecie 5 978 740 bahtów i przeprowadziło ponad 760 projektów badawczych o łącznym budżecie na badania z funduszy wewnętrznych i zewnętrznych 94 435 305 bahtów.

Teraz iw przyszłości MSU stara się nadal wspierać badania, które są niezbędne, ekscytujące i odpowiedzialne, a jednocześnie dążą do tego, aby nasze wydziały szanowały podstawowe zasady badań, jednocześnie dążąc do otwarcia nowej ery naukowej z przełomowymi badaniami.

MSU posiada patenty narodowe pochodzące z wybitnych i wysokiej jakości badań oraz rosnącą liczbę patentów w nowatorskich dziedzinach, takich jak nanotechnologia, biotechnologia, inżynieria i innowacje w dziedzinie jedwabiu. Dlatego uważa się, że MSU może pracować nad poprawą jakości badań i wyników, co wkrótce uczyni MSU jednym z wiodących uniwersytetów badawczych w kraju i regionie.

W związku z tym MSU wspiera również współpracę uczelni z przemysłem w dziedzinie edukacji, badań i transferu technologii, ze szczególnym naciskiem na pomoc przedsiębiorstwom społecznościowym w zdobyciu przewagi technologicznej w ich konkurencji. Centrum Współpracy Uniwersytecko-Przemysłowej MSU (UIC) finansowane przez Komisję Szkolnictwa Wyższego Tajlandii i Narodowe Biuro ds. Nauki i Rozwoju Technologii (NSTDA) zapewnia powiązania między studentami MSU, pracownikami, naukowcami, departamentami rządowymi, prywatnymi przedsiębiorstwami i innymi instytucjami edukacyjnymi. badania i rozwój innowacji lub produktów poprzez wykorzystanie najlepszych dostępnych zasobów technologicznych i badawczych.

Zgodnie z mottem „Nabożeństwo publiczne jest cnotą uczonych” MSU dokłada wszelkich starań, aby zapewnić potencjalnym studentom i potencjalnym partnerom wysokiej jakości programy, których zdobyta wiedza ułatwi silne relacje między społecznościami i wykształconymi osobami. MSU, zdając sobie sprawę z korzyści wynikających z bycia usytuowanym lokalnie, będzie dążyć do jego międzynarodowego uznania w celu zwiększenia mądrości lokalnej ludności i, co ważne, kalibru jego studentów i personelu jako wykwalifikowanych naukowców.

Lokalizacje

Kham Riang

Address
Khamriang Sub-District,
Kantarawichai District

44150 Kham Riang, Maha Sarakham, Tajlandia

Programy

Obecnie nie ma programów do wyświetlenia

Proszę udoskonalenie powyżej, sprawdź nasze popularne kategorie poniżej lub przeprowadzić wyszukiwanie słów kluczowych.


... or simply by choosing your degree: