Umeå University Faculty of Medicine

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

O nas

Przez ponad pół wieku uniwersytet w Umeå ewoluował jako główny cel szkolnictwa wyższego w północnej Szwecji. W ciągu całej naszej dumnej historii nadal dbaliśmy o zapewnienie światowej klasy środowiska dydaktycznego i badawczego, charakteryzującego się doskonałością, innowacyjnością, otwartością i różnorodnością.

  • Formalnie założony w 1965 roku
  • 34 000 zapisanych studentów
  • 60 reprezentowanych narodowości
  • 40 międzynarodowych programów studiów
  • UID ocenione jako najlepsza szkoła projektowania na świecie
  • Ponad 900 umów wymiany
rawpixel / Unsplash

Fakty i Liczby

Czy wiesz, że uniwersytet w Umeå stał się piątym uniwersytetem w Szwecji? Został on osiągnięty w dużej mierze dzięki wysiłkom marketingowym Gösta Skoglunda, lokalnego polityka i członka szwedzkiego parlamentu w latach 1940-1970.

  • Formalnie założony w 1965 roku
  • 33 997 zapisanych studentów
  • Ponad 60 narodowości

Politycy musieli wybierać między Härnösand a Umeå. Zdecydowali się na Umeå w 1963 roku, zmieniając bieg historii miasta.

W 1956 roku była to szkoła dentystyczna, która doprowadziła do wyższej edukacji w Umeå. W 1958 roku Umeå uruchomił szpital lekarski. W 1963 r. Podjęto decyzję o utworzeniu uniwersytetu w Umeå, a Umeå University został zainaugurowany 17 września 1965 r. Przez ówczesnego króla Gustawa VI Adolfa.

W 1965 roku było tylko około 2000 studentów. Obecnie całkowita liczba studentów - w tym studentów na studiach podyplomowych - wynosi około 32 000. Wielu z tych studentów odbywa kursy za pośrednictwem kształcenia na odległość lub nauki online. Ponadto na uniwersytecie zatrudnionych jest 2 113 nauczycieli i pracowników naukowych.

Marcelo Leal / Unsplash

Wizja i strategie

Wizją Uniwersytetu Umeå jest utrzymanie silnej pozycji międzynarodowej jako jednej z wiodących szwedzkich uczelni, a Uniwersytet rozwinie interakcje między badaniami, edukacją, współpracą i innowacjami, które podważają granice i odgrywają kluczową rolę w rozwoju regionalnym.

Studenci i pracownicy będą mieli niepowtarzalne możliwości rozwoju zawodowego i osobistego, a jednocześnie dostarczą społeczeństwu nowej wiedzy i kreatywnych ludzi, zarówno na poziomie lokalnym, jak i globalnym.

Lokalizacje

Umeå

Umea University Faculty of Medicine

Telefon
+46 90-786 50 00

Programy

Ta szkoła oferuje również: