Umeå University - Faculty of Science and Technology

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

Uniwersytet Umeå został założony w 1965 roku i jest piątym najstarszym uniwersytetem w Szwecji. Dziś mamy silną międzynarodową i wielokulturową obecność wśród studentów, nauczycieli i naukowców z całego świata. Jako jeden z wiodących wszechstronnych uniwersytetów w kraju, żyjemy z entuzjazmem, kreatywnością i świeżymi pomysłami.

Nieustannie dążymy do tego, aby być jednym ze Skandynawii i najlepszych europejskich środowisk dla edukacji , badań i zaangażowania społeczności, które sprostają wyzwaniom coraz większego globalnego społeczeństwa.

Nasze kampusy

Umeå University Campus Umeå jest głównym kampusem i wzorowany jest na amerykańskim modelu Campus. W związku z tym prawie wszystkie kursy i programy prowadzone w języku angielskim odbywają się na Campus Umeå lub w pobliskim szpitalu uniwersyteckim.

Campus Umeå

W rzeczywistości są dwa kampusy w Umeå, największym mieście w północnej Szwecji. Campus Umeå jest głównym kampusem i centralnym ośrodkiem Umeå University, a zdecydowana większość kursów i programów odbywa się w wielu budynkach i obiektach. Biblioteka Uniwersytecka z 1,2 milionami woluminów i Universum, centrum kampusu, z pubami, kawiarniami, restauracjami, księgarnią, studenckimi pokojami do nauki itp. Znajdują się również na Campus Umeå

Umeå Arts Campus

Umeå Arts Campus (kampus konstnärligt) - obecnie w fazie rozwoju - znajduje się we wschodniej części miasta, nad malowniczym brzegiem rzeki Umeå, w odległości krótkiego spaceru od Campus Umeå. Jest gospodarzem Instytutu Wzornictwa Umeå, Akademii Sztuk Pięknych w Umeå i nowej Umeå School of Architecture. HUMlab-X otrzymał również miejsce w tym nowym "kampusie artystycznym" wraz z Bildmuseet, muzeum sztuki współczesnej i kultury wizualnej Umeå University.

Campus Skellefteå i Campus Örnskoldvik

Nasze kampusy w Skellefteå i Örnsköldvik oferują głównie programy i kursy z regionalnymi powiązaniami, zarówno w pełnym, jak i niepełnym wymiarze godzin, w wolniejszym tempie studyjnym. Programy edukacyjne są opracowywane i projektowane zgodnie z wykazem potrzeb z połączeniem lokalnym lub regionalnym.

Inne lokalizacje studiów

Umeå University ma również swoją obecność w wielu innych miastach i gminach w północnej Szwecji, w tym Lyksele i Kiruna. Ponadto tysiące osób, które zapisały się na naszą szeroką ofertę kursów i programów kształcenia na odległość, mają swobodę studiowania przede wszystkim w środowisku domowym.

Lokalizacje

Umeå

Address
Campus Umeå
Petrus Laestadius väg

SE-901 87 Umeå, Powiat Västerbotten, Szwecja