Stockholm University

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

Wydział Nauki Stockholm University jest największym wydziałem naukowym w Szwecji i znajduje się w pierwszej setce wydziałów naukowych na świecie w rankingu szanghajskim. Wydział oferuje najwyższej klasy edukację w wielu programach i kursach, na poziomie magisterskim ponad 30 programów studiów jest prowadzonych w języku angielskim.

Dlaczego warto studiować na największym szwedzkim wydziale naukowym?

Badania naukowe obejmują wszystko, od badania najmniejszych składników materii po odkrycie i analizę zjawisk międzygwiezdnych. Ale jest w tym coś więcej niż badania.

Połączenie nauki w nauce ze nauką języków, ekonomii, a nawet komunikacji może sprawić, że twoje kompetencje i profil będą bardziej atrakcyjne na rynku pracy. Stockholm University oferuje studentom taką możliwość dzięki szerokiej ofercie kursów z zakresu nauk społecznych i humanistycznych. Naukowcy i matematycy znajdują się na najróżniejszych stanowiskach od analityków finansowych, śledczych, autorów, konsultantów, sprzedawców lub kierowników projektów z wielu różnych dziedzin. Szeroka gama oferowanych kursów, zarówno w nauce, jak i innych dziedzinach, a także możliwość wyboru kierunku, który najbardziej Ci odpowiada - z dodatkową możliwością późniejszej zmiany toru lub uzupełnienia studiów o nowy temat - zwiększają Twoje szanse na sukces na rynku pracy.

Naukowcy i matematycy na całym świecie pracują z myślą o przyszłości. Może to być bardziej wiarygodne prognozy pogody, opracowywanie nowych i lepszych leków, poprawa ochrony środowiska lub tworzenie zdrowszych produktów spożywczych. W międzynarodowym badaniu dotyczącym szans na zatrudnienie absolwentów wyższych uczelni, Stockholm University uzyskał najwyższą ocenę w Szwecji, drugi w Skandynawii i 62 na całym świecie.

Wydział oferuje zarówno programy, jak i kursy na poziomie licencjackim i magisterskim w języku angielskim. Ogólny poziom znajomości języka angielskiego w Szwecji jest bardzo wysoki zgodnie z angielskim wskaźnikiem biegłości. Szwecja znalazła się w pierwszej piątce od czasu rozpoczęcia indeksu sześć lat temu i trzykrotnie zajęła pierwsze miejsce. Oprócz ogólnego poziomu znajomości języka angielskiego Stockholm University posiada międzynarodowy personel dydaktyczny i badawczy oraz duże doświadczenie w prowadzeniu kursów języka angielskiego.

Nasze kursy są ściśle związane z bieżącymi badaniami przeprowadzanymi na wydziale nauk ścisłych, a większość naszej kadry nauczycielskiej to aktywni badacze. Zobacz więcej informacji o naszych międzynarodowych programach magisterskich.

Życie jako student w Sztokholmie

Sztokholm jest stolicą Szwecji i jednym z najbardziej znanych ośrodków akademickich w północnej Europie. Miasto składa się z kilku wysp i jest otoczone wodą. Woda jest tak czysta, że można pływać w środku miasta. Latem słońce nigdy nie zachodzi i ludzie gromadzą się w otwartych barach, restauracjach i parkach, aby cieszyć się światłem i umiarkowanym klimatem. Zimą często można jeździć na łyżwach po środku miasta.

Sztokholm oferuje wyższe wykształcenie o najwyższym międzynarodowym standardzie na renomowanych uniwersytetach i uniwersytetach, w tym w znaczących instytucjach, takich jak Karolinska Institutet, KTH Royal Institute of Technology, Stockholm School of Economics i Stockholm University .

Z biegiem lat na uniwersytetach i uniwersytetach działało co najmniej dwanaście laureatów Nagrody Nobla w dziedzinie fizjologii i medycyny, fizyki, ekonomii i chemii.

Lokalizacje

Östermalm

Address
Universitetsvägen,10 A
106 91 Östermalm, Okręg Sztokholmski, Szwecja

Stypendium Keystone

Dowiedz się, jakie możliwości daje Ci nasze stypendium

Programy

MSc
Ta szkoła oferuje również: